شناسه خبر: 13247 منتشر شده در مورخ: 1397/2/5 ساعت: 08:47 گروه: فرهنگی  
حفظ قرآن دنیا را برای من روشن کرد
نماینده نابینای کشور ترکیه‌:

حفظ قرآن دنیا را برای من روشن کرد

حافظ نابینا اهل ترکیه با اشاره به اینکه تقسیم‌بندی مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران در بخشهای مختلف از جمله نابینایان و خانمها، آن را بسیار باشکوه کرده است، گفت: از وقتی که قرآن را حفظ کردم، دنیا برایم روشن شده و تاریکی احساس نمی‌کنم.

به گزارش ایران سپید اکرم اوچار؛ حافظ نابینا اهل ترکیه درباره وضعیت قرآن در کشور متبوعش اظهار کرد: حدود ۳۰-۴۰ سال گذشته به واسطه دولتهای لائیکی که بر سر کار آمدند قرآن چندان جایگاهی در ترکیه نداشت اما با توجه به روی کار آمدن دولتهای اسلام‌گرا قرآن اهمیت و جایگاه خوبی پیدا کرده است، به حدی که در اکثر محله‌ها مدارس آموزش قرآن ایجاد شده است.

وی افزود: تقسیم‌بندی مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران در بخشهای مختلف از جمله نابینایان و خانمها، آن را بسیار باشکوه کرده است.
متسابق نابینای ترکیه‌ای اهمیت قرآن کریم را در کشورش را به حدی دانست که در ماه مبارک رمضان امسال در مسجد فاتح ترکیه، مسابقات بین‌المللی قرآن برگزار خواهد شد و این مهم را نشاندهنده نگاه ویژه دولت ترکیه به قرآن کریم است.
اوچار در پیامی به نابینایان دوستدار قرآن گفت: من از وقتی که قرآن را حفظ کردم، دنیا برایم روشن شده و تاریکی احساس نمی‌کنم و به همه نابینایان مشتاق به قرآن توصیه می‌کنم که آنها هم قرآن را حفظ کنند تا به تاریکی دنیایشان پایان دهند.
گفتنی است مترجم این متسابق در پایان مصاحبه به این نکته اشاره کرد ایشان ۱۰ سال پیش بر اثر بیماری، بینایی خود را از دست داده و در حال حاضر امکان جراحی و بینا شدنش وجود دارد ولی حاضر به انجام این کار نیست و می‌گوید من از زمانی که با قرآن آشنا شدم دیگر هیچ مشکلی ندارم.
 
  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *