شناسه خبر: 13307 منتشر شده در مورخ: 1397/2/18 ساعت: 08:28 گروه: اخبار روزنامه ایران سپید  
روزنامه سه شنبه 18 اردیبهشت 1397

روزنامه سه شنبه 18 اردیبهشت 1397

قانون حمایت از حقوق معلولان - رفع حصر قانوناً اعلام نشده - پرداخت غرامت نقص عضو و برقراری مستمری - سه واکسن جدید در راه برنامه واکسیناسیون کشوری - گزارشی از بدرقه چشمآذر به خانه ابدی - چشمی که دیگر فوتبال نمیبیند - خواستگار سمج گوشهای برادر عروس را برید - اطلاعرسانی

روزنامه «ایران سپید»

سه شنبه 18 اردیبهشت 1397

21 شعبان 1439

8 می 2018

سال بیست و دوم شماره 5847

صاحب امتیاز:

خبرگزاری جمهوری اسلامی      

مدیر مسئول: سهیل معینی

سامانه پیامکی: 3000465040

نشانی پستی: تهران- ص.پ. 158755388

تلفن: 84711371

شماره انتشارات: 5-88548892

وبسایت: www.iransepid.ir

پست الکترونیک: iransepid@icpi.ir

.........عناوین این شماره.......

قانون حمایت از حقوق معلولان 2

رفع حصر قانوناً اعلام نشده 7

پرداخت غرامت نقص عضو و برقراری مستمری 8

سه واکسن جدید در راه برنامه واکسیناسیون کشوری 10

گزارشی از بدرقه چشمآذر به خانه ابدی 12

چشمی که دیگر فوتبال نمیبیند 16

خواستگار سمج گوشهای برادر عروس را برید

اطلاعرسانی

 

......قانون حمایت از حقوق معلولان

* ماده 13- کارفرمایانی که در مراکز کسب و کار خود، افراد دارای معلولیت جویای کار را در اجرای ماده 12 این قانون استخدام نمایند، از پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی در قبال افراد دارای معلولیت جذب شده معافند. همچنین افراد دارای معلولیتی که به صورت خود اشتغالی یا در کارگاه های اشتغال خانگی یا از طریق مراکز پشتیبانی شغلی مشغول به کار هستند, حسب مورد از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما یا خویشفرما معاف میشوند. حق بیمه سهم کارفرمایی یا خویشفرمایی مذکور در قانون بودجه سنواتی پیشبینی و ذیل اعتبارات سازمان پرداخت میشود. تبصره 1- آیین نامه اجرایی این ماده توسط سازمان، وزارت با همکاری سازمان برنامه و بودجه کشور تهیه و حد اکثر سه ماه پس از ابلاغ یا لازم الاجرا شدن برای تصویب به هیئت وزیران ارسال میشود. ماده 14- سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور مکلف است رأساً یا با جلب مشارکت بخش غیر دولتی، اقدام به پذیرش کارآموزان دارای معلولیت نماید و از طریق مناسب سازی و توسعه مراکز موجود یا تأسیس آموزشگاهها و مراکز آموزشی در بازه زمانی 6 ماهه نسبت به ارتقای مهارتهای فنی و حرفه ای افراد دارای معلولیت اقدام کند و به ارائه حمایتهای لازم و تأمین تجهیزات تخصصی مهارتآموزی متناسب با شرایط کارآموزان دارای معلولیت، کمک هزینه این افراد را پرداخت نماید. همچنین این سازمان مکلف است به منظور تأمین کیفیت و بازدهی مطلوب آموزشهای فنی و حرفه ای افراد دارای معلولیت، با اخذ مشاوره های تخصصی سازمان و سازمان آموزش و پرورش استثنائی کشور, استانداردها و نظامنامه جامع آموزش مهارتهای فنی و حرفه ای کارآموزان دارای معلولیت را تدوین و به مراکز موضوع این ماده ابلاغ نماید. ماده 15- دولت مکلف است حد اقل سه درصد (3%) از مجوزهای استخدامی (رسمی، پیمانی, کارگری) دستگاههای دولتی و عمومی, اعم از وزارتخانه ها، سازمانها، مؤسسات، شرکتها و نهادهای عمومی و انقلابی و دیگر دستگاههایی که از بودجه عمومی کشور استفاده مینمایند به جز موارد ذکر شده در بندهای (ت) و (ث) ماده 11 این قانون را به افراد دارای معلولیت واجد شرایط اختصاص دهد. تبصره 1- وزارتخانه ها، سازمانها، مؤسسات دولتی، شرکتها و نهادهای عمومی و انقلابی مکلفند 3% از مجوزهای استخدامی خود را به جز موارد ذکر شده در بندهای (ت) و (ث) ماده 11 این قانون را به افراد دارای معلولیت اختصاص دهند. سازمان امور اداری و استخدامی کشور موظف است نسبت به تخصیص این سهمیه استخدامی برای افراد دارای معلولیت اقدام و بر رعایت آن نظارت نماید. تبصره 2- بالاترین مسئول دستگاههای اجرایی، نهادهای عمومی غیر دولتی، شهرداریها و بانکها مکلف به اجرای دقیق مفاد این ماده هستند. متخلفین حسب مورد با حکم مراجع ذیصلاح به مجازاتهای تعزیری جزای نقدی درجه پنج تا هشت موضوع ماده (19) قانون مجازات اسلامی مصوب سال 1/2/1392 انفصال موقت یا دائم از خدمات عمومی، تنزل مقام یا محرومیت از انتصاب به پستهای حساس و مدیریتی یا اخراج از نهاد یا سازمان متبوع محکوم میشوند. ماده 16- رؤسای سازمانهای بهزیستی استانها مجازند در جلسات شورای برنامه ریزی و توسعه استان و گروههای کاری آن به عنوان عضو شرکت نمایند. ‌تبصره- به منظور کمک به اشتغال افراد دارای معلولیت و مددجویان، رئیس سازمان بهزیستی‌کشور مجاز است در جلسات شورای عالی اشتغال شرکت نماید.

فصل ششم- مسکن: ماده 17- وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاههای مربوط مکلفند متناسب با ارائه تسهیلات ارزان قیمت و سایر اقدامات حمایتی از سازندگان واحدهای مسکونی اعم از انبوهسازان، تعاونیها و بخش خصوصی، تعهد لازم را برای اختصاص حد اقل 10 درصد واحدهای مسکونی احداثی با کیفیت و مناسبسازی شده به افراد دارای معلولیت فاقد مسکن (با اولویت زوجهای دارای معلولیت و خانواده های دارای چند معلول) به صورت ارزان قیمت با معرفی سازمان از سازندگان مذکور اخذ و بر اجرای آن نظارت نمایند. تبصره 1- بانک مرکزی کشور مکلف است تسهیلات اعتباری ارزان قیمت با نرخ ترجیحی و بلندمدت مسکن موضوع این ماده را برای یک بار تأمین و به افراد دارای معلولیت تحت پوشش سازمان یا تعاونیها یا مؤسسات خیریه مورد تأیید سازمان اختصاص دهد. تبصره 2- اعتبار مورد نیاز جهت پرداخت مابه التفاوت نرخ سود 4 درصد و نرخ سود مصوب نظام بانکی در قانون بودجه سالانه منظور میشود. ماده 18- سازمان ملی زمین و مسکن مکلف است زمین مورد نیاز احداث واحدهای مسکونی افراد دارای معلولیت فاقد مسکن را به صورت اجاره بلندمدت نود و نه ساله تأمین و برای یک بار در اختیار افراد مذکور یا تعاونیها و مؤسسات خیریه مسکنساز مورد تأیید سازمان، قرار دهد.

........سیاسی

* رفع حصر قانوناً اعلام نشده.  الیاس حضرتی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مباحث مطرح در مورد رفع حصر خانم رهنورد گفت: رفع حصر قانوناً اعلام نشده، اما به وی گفته شده است که شما میتوانید تردد کنید.

* حجت الاسلام علوی, وزیر اطلاعات گفت: این وزارتخانه که وظیفه تأمین امنیت و آرامش کشور را دارد, خود را متعهد به تأمین آرامش فعالان اقتصادی میداند.

* بهزاد نبوی, فعال سیاسی اصلاحطلب درباره تغییرات اخیر شهرداری تهران گفت که اگر من جای نجفی بودم استعفا نمیدادم؛ البته استعفای نجفی به صلاح خودش بود و نه اصلاحطلبان.

* بوریس جانسون, وزیر امور خارجه انگلیس طی یادداشتی در روزنامه نیویورک تایمز، خروج از برجام را اشتباهی بزرگ خواند و تصریح کرد که هر گزینه ای غیر از این توافق بدتر خواهد بود.

 

 

........اقتصادی

* پرداخت غرامت نقص عضو و برقراری مستمری: در حوادث ناشی از کار، تعهدات سازمان تأمین اجتماعی شامل درمان، غرامت دستمزد و برقراری مستمریهای بازماندگان، از کار افتادگی کلی و جزئی و غرامت مقطوع نقص عضو مشروط به داشتن سابقه پرداخت حق بیمه نیست و بدون توجه به سوابق بیمه ای بیمه شده، مزایای قانونی ارائه میشود. به استناد ماده ٦٠ قانون تأمین‌اجتماعی، حوادث ناشی از کار، حوادثی است که در حین انجام وظیفه و به سبب آن برای بیمه شده اتفاق می افتد. مقصود از «حین انجام وظیفه» تمام اوقاتی است که بیمه شده در کارگاه یا مؤسسات وابسته یا ساختمانها و محوطه آن مشغول کار باشد یا به دستور کارفرما در خارج از محوطه کارگاه عهده دار انجام مأموریتی باشد. اوقات مراجعه به درمانگاه یا بیمارستان یا برای معالجات درمانی و توانبخشی و اوقات رفت و برگشت بیمه شده از منزل به کارگاه, جزو اوقات انجام وظیفه محسوب میشود، مشروط بر اینکه حادثه در زمان عادی رفت و برگشت به کارگاه اتفاق افتاده باشد. حادثه ای که برای بیمه شده حین اقدام برای نجات سایر بیمه شدگان و مساعدت به آنان اتفاق می افتد، حادثه ناشی از کار محسوب میشود.
در ضمن کارفرما موظف است ضمن اقدام برای جلوگیری از تشدید اثرات حادثه، گزارش حادثه را نیز حد اکثر ظرف سه روز اداری به اطلاع شعبه تأمین اجتماعی محل برساند.

* رسول اف، مدیر عامل بانک آینده اعلام کرد: پروژه بازار بزرگ ایران (ایرانمال) در مرحله اول به ۵ هزار نیروی انسانی نیازمند است که به زودی فراخوان و آگهی استخدام این تعداد نیرو منتشر میشود تا پس از جذب و انجام آموزشهای لازم، در بخشهای مختلف ایران مال مشغول به کار شوند. گفتنیست (ایرانمال) به عنوان یکی از پنج مال برتر جهان در بین دو کلان شهر تهران و کرج در منطقه ۲۲ تهران در حاشیه پارک چیتگر، همجوار دامنه های جنوبی رشته کوههای البرز و در نزدیکی دریاچه خلیج فارس بنا شده است.

........بهداشت و سلامت

* سه واکسن جدید در راه برنامه واکسیناسیون کشوری: رئیس اداره بیماریهای قابل پیشگیری با واکسن از اضافه شدن سه واکسن جدید به برنامه واکسیناسیون کشور طی سال جاری خبر داد. دکتر محسن زهرایی گفت: از تابستان امسال واکسن تزریقی فلج‌اطفال را به برنامه کودکان اضافه میکنیم. بعلاوه دو واکسن پنوموکوک و روتاویروس هم به تدریج به برنامه واکسیناسیون کشور اضافه میشوند.

* خواص نوشیدنی کفیر: متخصصان تغذیه بر تأثیر نوشیدنی کفیر بر سلامت قلب و عروق تأکید کرده اند. کفیر نوشیدنی تخمیری حاصل از شیر و دانه های کفیر، نوعی نوشیدنی سنتیِ پروبیوتیک است که با تأثیرات مطلوب خود بر میکروبیومهای روده و عمل هضم برای سلامتی بسیار مفید است. این میکرو ارگانیسمها از طریق ارتباط با مغز تأثیرات فراوانی بر فرآیندهای مختلف بدن میگذارند. همچنین ترکیب میکرو ارگانیسمهای موجود در روده افراد مبتلا به بیماریهای قلبی–عروقی با افراد سالم بسیار متفاوت است. تعادل در میکروبیوم روده میتواند فرد را از فشار خون بالا در امان نگهدارد. با توجه به اینکه مکملهای پروبیوتیک از جمله نوشیدنی کفیر میتواند تنوع باکتریهای مفید را ارتقا دهد، میتواند به عنوان سلاحی علیه فشار خون استفاده شود.

* سند ملی سالمندان امسال اجرا میشود: رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان گفت: برنامه عملیاتی سند ملی سالمندان شامل راهبردها و سیاستهای حوزه سالمندی، امسال اجرا میشود. این سند دارای 6 هدف اصلی شامل ارتقای سطح فرهنگی جامعه در زمینه پدیده سالمندی، توانمندسازی سالمندان، حفظ و ارتقای سلامت جسمی، روانی و اجتماعی سالمندان، ارتقای سرمایه و حمایتهای اجتماعی، توسعه زیرساختهای مورد نیاز امور سالمندی و امنیت مالی نظام حمایت از سالمندان است. این سند به بحثهایی مانند معیشت و امنیت درآمد سالمندان از منابع عمومی میپردازد.

........آهنگ و درنگ

* گزارشی از بدرقه چشمآذر به خانه ابدی: مراسم تشییع آهنگساز و موزیسین با سابقه صبح یکشنبه در مقابل تالار وحدت با حضور دوستداران و علاقه مندان به این هنرمند برگزار شد. در ابتدای این مراسم که توسط بابک صحرایی اجرا میشد، محمد سریر به عنوان نخستین سخنران پشت تریبون قرار گرفت و رو به حضار گفت: «باعث تأسف و تأثر بسیار است با هنرمندی خلاق و از اعضای توانمند موسیقی ایران که طی پنج دهه آثار بسیاری را به جامعه تقدیم کرد، خداحافظی کنیم. من در ابتدای دهه 40 با او آشنا شدم، هنگامی که 13-14 ساله و در مسابقات دانشآموزی شرکت کرده بود و درخشان مینواخت. ما داوران او را به عنوان نفر اول انتخاب کردیم و من آینده خوبی را برای او میدیدم. او در خانواده ای هنرمند به دنیا آمد که به او این توانایی را داد در این فضا رشد کند. ناصر چشمآذر استعدادی درخشان در خلق و اجرای موسیقی داشت و ذهن خلاق او به جسم حساسش غلبه میکرد. ساز او همیشه در کنارش بود و صدای ضمیرش را میرساند و نغمه های او همیشه متفاوت و جالب بود. از او و پیامهایی که برای نسلهای بعد گذاشت یاد میکنیم که در آینده نغمه های عشق بسرایند.» در ادامه, حمید حامی نیز درباره این هنرمند سخنانی مطرح کرد که مورد استقبال حاضرین در برنامه قرار گرفت. این خواننده پاپ درباره ناصر چشمآذر گفت: «هر کس در زندگی خود قهرمان هایی دارد که با حضورشان میتواند به فعالیت ادامه دهد. در زندگی من سه قهرمان بود؛ اول پدرم، دوم بابک بیات و سوم ناصر چشمآذر که با مرگ این سه قهرمان من دیگر قهرمانی در زندگیم ندارم.» در ادامه شاهد احمدلو (کارگردان سینما و برادر همسر چشمآذر) در حالی که به شدت اشک میریخت پشت تریبون رفت و گفت: «ناصر میگفت هیچ وقت به کسانی که کارت را دوست دارند نگو مردم، بگو یارانِ باران عشق. من تنها کارگردانی نبودم که ناصر برای تمام فیلمهایش موسیقی ساخته بود. او رفیق جانی من بود. من با ملودیهای او عاشق سینما شدم. او در سرزمینی زندگی میکرد که به عشق مردمش آن را رها نکرد.» احمدلو همچنین با ذکر خاطره ای درباره ناصر چشمآذر گفت: «چندی پیش ناصر از سوی یک برنامه تلویزیونی دعوت شد و او هم پذیرفت. مانند همیشه کت و شلوار شیکی پوشید و رفت، اما خیلی زود برگشت. ما همه پای تلویزیون منتظر دیدن برنامه او بودیم. از او پرسیدیم چرا برگشتی، خندید و گفت راهم ندادند و گفتند ممنوع الورود هستی. این تلویزیون را ما راه انداختیم. امیدوارم پر کشیدن او آیینه ای باشد برای رؤسای ما که قدر پیشکسوتان را نمیدانند.» شیرین احمدلو, همسر زنده یاد ناصر چشمآذر دیگر سخنران این برنامه بود که با چشمانی گریان در این مراسم گفت: «ناصر تنها عشق من بود. از همه مردم عزیزم ممنونم که همیشه همراه ما بودید و حالا خوشحالم که رعنا دخترم را دارم و میتوانم با او حق ناصر را بگیرم.» در ادامه دختر ناصر چشمآذر نیز تنها با یک جمله «حقت را میگیرم بابا» با چشمانی گریان صحنه را ترک کرد. پخش پیام صوتی منوچهر چشمآذر، اجرای کوتاهی از اعضای گروه «سون»، سخنان پوری بنایی، اشکان خطیبی، بیتا فرهی، رسول ترابی، بیژن بیرنگ و عباس سجادی از دیگر بخشهای این برنامه بود. پیکر زنده یاد ناصر چشمآذر پس از اقامه نماز میت توسط حجت الاسلام دعایی به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) تشییع گردید. بهرام حصیری، همایون اسعدیان، ایرج حسابی، ستار اورکی، محمدرضا عقیلی، پوری بنایی، غلامحسین شاه علی، محمد سریر، فرهاد هراتی، هوشنگ کامکار، بیتا فرهی، بابک چمنآرا، علی ثابتنیا، شهرام صارمی، همایون نصیری، رسول ترابی، بابک صحرایی، بیژن کامکار، مهراج محمدی، حمیدرضا نوربخش، سامان احتشامی، حسن رضایی، منوچهر اسماعیلی، بیژن بیرنگ، محمد فرشته نژاد، محمد ساربان، حمید حامی، اعتمادی، سعید داخ، باربد بیات از جمله افرادی هستند که در این مراسم حضور داشتند. مراسم یادبود این هنرمند ساعت ۱۷ امروز در مجتمع فرهنگی پیامبر اعظم تهران برگزار خواهد شد.

........ورزشی

* چشمی که دیگر فوتبال نمیبیند: خیال همه راحت است که حتی از دست رفتن یک چشم نیز نمیتواند تلنگری به مسئولان فوتبال ایران بزند. نام اسماعیل بهداروند نیز در کنار سرباز احمدی در فوتبال ایران قرار گرفت تا با گذشت یک دهه از حادثه تلخ نابینا شدن یک سرباز در جریان فوتبال، این بار شاهد از دست رفتن بینایی یک هوادار باشیم. جشن قهرمانی بینظم، آینه تمام نمایی از اتفاقات ورزشگاه اروندان خرمشهر نبود و تنها حاضران در ورزشگاه میتوانند شهادت بدهند که اتفاقات و حاشیه های این بازی، میتوانست بیشتر از یک تلفات داشته باشد. شرایط در این ورزشگاه به شکلی بود که باید از مسئولان تصمیم گیرنده پرسید چرا با وجود ورزشگاه امام رضای مشهد، نقش جهان اصفهان، یادگار امام تبریز، غدیر اهواز و... که بارها در مسابقات آسیایی و لیگ برتر نمره قبولی گرفته اند، ورزشگاهی با حد اقل امکانات برای برگزاری مسابقه و بدون امکانات برای تأمین امنیت جانی افراد در نظر گرفته شد؟ آن گونه که در تصاویر مشخص است، قربانی این دیدار در جایگاه تماشاگران با حد اقل فاصله نسبت به هواداران حریف قرار داشت. پس از سنگ پرانیهای متعدد میان هواداران دو تیم، بعد از پایان بازی مشخص شد که یک هوادار استقلال بینایی یک چشم خود را از دست داده است. ورزشگاه نفت و گاز اروندان خرمشهر، هیچ امکاناتی برای میزبانی از یک مسابقه محلی را ندارد و با ضعف کامل امکانات رو به رو است. واقعیتی که باید برای یقین پیدا کردن به آن، چشم یک جوان قربانی میشد تا مسئولان اندکی درباره آن تأمل کنند. بازیکنان استقلال در اقدامی ارزشمند، هزینه جراحی چشم این جوان را تقبل کردند، اما حتی تهیه بهترین چشم مصنوعی هم نمیتواند کمکی به بهداروند کند. خسارت معنوی وارد شده به این جوان، قطعاً فراتر از هزینه و مبلغی است که در نهایت به او کمک میشود. بیتردید با فروکش کردن تب این اتفاق، بهداروند نیز فراموش خواهد شد.

 

........حوادث

* خواستگار سمج گوشهای برادر عروس را برید: خواستگار کینه جو وقتی با جواب منفی خانواده عروس رو به رو شد, در اقدامی هولناک گوشهای برادر عروس را برید. این حادثه روز شنبه در یکی از محله های شهر قم اتفاق افتاد. رهگذرانی که از کنار بوستان قلعه کامکار عبور میکردند با مشاهده پیکر نیمه جان و خونین پسر بچه 12 ساله ای که گوشهایش بریده شده بود بلافاصله با اورژانس تماس گرفته و موضوع را به پلیس خبر دادند. دقایقی بعد مأموران در محل حاضر شده و تحقیق از پسر بچه آغاز شد. وی در حالی که به سختی حرف میزد و بشدت ترسیده بود به مأموران گفت که این حادثه هولناک از سوی مرد جوانی که خواستگار خواهرش بوده رخ داده است. سرهنگ هادی دیدور, فرمانده انتظامی شهرستان قم در این باره به خبرنگار «ایران» گفت: نخستین بررسیها از خانواده شاکی مشخص کرد که این متهم بارها به خواستگاری دختر مورد علاقه اش رفته بود, اما بنا به دلایلی از سوی خانواده عروس با جواب منفی رو به رو‌میشد. وی وقتی شنید که دختر جوان به عقد مرد دیگری در آمده است, برای انتقامجویی برادر این دختر را ربود. وی در ادامه افزود: با اعلام این ماجرا به پلیس و شکایت خانواده پسر 12 ساله، اطلاعاتی در اختیار کارآگاهان قرار گرفت و بلافاصله ردیابیها برای دستگیری متهم آغاز شد. مأموران نیز در عملیاتی غافلگیرانه موفق شدند متهم را در کمتر از دو ساعت دستگیر کنند. وی در بازجوییها به جرم خود اعتراف کرد و برای تحقیقات بیشتر در اختیار بازپرس دادسرا قرار گرفت. وی در پاسخ به این سؤال که آیا متهم در حالت طبیعی بوده یا مواد مخدر و توهمزا مصرف کرده بود، تصریح کرد: متهم در سلامت کامل دست به چنین اقدامی زده است و هیچ گونه مواد مخدر یا توهمزا مصرف نکرده بود. این مقام انتظامی در پایان گفت: در حال حاضر پسر 12 ساله برای انجام اقدامات درمانی در بیمارستان بسر میبرد.

 

........اطلاعرسانی

* اطلاعیه مرکز رودکی: به اطلاع کلیه نابینایان و کمبینایان گرامی میرساند: مرکز نابینایان رودکی با حمایت سازمان بهزیستی کشور و به منظور گسترش منابع مطالعاتی بریل در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران که از تاریخ ۹۷/۲/۱۲ الی ۹۷/۲/۲۲ در مصلی امام خمینی (ره) برگزار میشود، حضور یافته است. نشانی: شبستان, راهروی ۲۴, غرفه ۱۹

* کانون نابینایان فرهنگسرای بهمن بدین وسیله به اطلاع میرساند: غرفه این کانون در بخش فرهنگسرای کتاب سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران جهت ارائه خدماتی مثل عرضه کتب گویا دایر است. علاقه مندان میتوانند در ایام نمایشگاه از ضلع جنوبی مصلی (متروی شهید بهشتی) وارد نمایشگاه شده از این غرفه دیدن کنند.

* به اطلاع اعضای انجمن نابینایان ایران میرساند: اردوی سیاحتی صلاح الدین کلاه از تاریخ 20/2 لغایت 23/2 برگزار میگردد. از علاقه مندان دعوت به عمل میآید برای ثبت نام, هرچه سریعتر با شماره 61-22560060 تماس بگیرند.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *