شناسه خبر: 13317 منتشر شده در مورخ: 1397/2/19 ساعت: 10:52 گروه: فرهنگی  
مرکز نابینایان رودکی بزرگترین مرکز تولید کتاب به خط بریل است

مرکز نابینایان رودکی بزرگترین مرکز تولید کتاب به خط بریل است

خوانین زاده گفت: مرکز نابینایان رودکی بزرگترین مرکز تولید کننده منابع مطالعاتی به خط بریل در کشور است.

به گزارش ایران سپید به نقل از رادیو گفت و گو، ویژه برنامه "الف ب بسم الله" همزمان با برگزاری سی و یکمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در مصلای امام خمینی (ره) با حضور دکتر محمد خوانین زاده رئیس مرکز نابینایان رودکی و مدرس دانشگاه از شبکه رادیویی گفت و گو به روی آنتن رفت.

رئیس مرکز نابینایان رودکی در این ویژه برنامه اظهار داشت: مرکز نابینایان رودکی بزرگترین مرکز تولید کننده منابع مطالعاتی به خط بریل در کشور است.

وی در ادامه این مطلب افزود: البته تولید منابع مطالعاتی به خط بریل تنها یکی از فعالیت های فرهنگی این مرکز است.

خوانین زاده خاطرنشان کرد: سعی می کنیم همه ساله در نمایشگاه های بین المللی کتاب تهران شرکت کنیم تا خدمات خوبی را به نابینایان عزیز کشورمان ارائه کنیم.

رئیس مرکز نابینایان رودکی یادآور شد: البته به غیر از انتشارات ما ناشران دیگری هم در مقیاس های کوچک وجود دارند که فعالیت می کنند.

این مدرس دانشگاه با اشاره به موضوعات کتبی که در این انتشارات چاپ می شود ابراز داشت: کتاب های تهیه شده در این انتشارات شامل کتب عمومی، کتب دانشگاهی، ادعیه و قرآن کریم و زیارت نامه ها و تقویم است که به نابینایان در سراسر کشور توزیع می شود.

خوانین زاده با اشاره به اینکه عمده کتابخانه های سطح کشور ویژه نابینایان از منابع تولیدی مرکز نابینایان رودکی استفاده می کنند بیان کرد: به دلیل اینکه کتاب های با خط بریل به صورت فیزیکی موجود است باید اصل کاغذی آن دریافت شود.

وی افزود: در حال حاضر ۲۲ هزار جلد کتاب بریل وجود دارد که افراد برای تهیه آن باید به کتابخانه ها مراجعه کنند و آن دسته از عزیزانی که در شهرستان ها هستند در ابتدا باید در کتابخانه ما عضو شده و کتاب مورد نظر را سفارش دهند تا از طریق پست رایگان دریافت کرده و بعد از مطالعه کتاب مجددا آن ها را به کتابخانه ارائه دهند.

رئیس مرکز نابینایان رودکی یادآور شد: ارائه کلیه کتاب های بریل ما در غرفه نمایشگاه کتاب که دراختیار داریم امکان پذیر نیست. لذا نمونه ای از کتاب ها را به نمایشگاه آورده ایم.

این مدرس دانشگاه با بیان اینکه آرشیو کتابخانه ما در سطح کشور بی نظیر است و ما تنها آرشیو کتاب بریل ایران را داریم عنوان کرد: باید اذعان کنیم که آرشیو بی نظیری که در کتابخانه ما وجود دارد حاصل زحمات زیاد همکاران و ناشران بوده است.

خوانین زاده در خاتمه بیان داشت: از کلیه ناشران و مولفان علاقه مند دعوت می کنیم تا در صورت تمایل در این کار شرکت کنند تا نابینایان از کتاب های بیشتری استفاده کنند.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *