شناسه خبر: 13331 منتشر شده در مورخ: 1397/2/24 ساعت: 07:38 گروه: اجتماعی  
شناسایی مددجویان نیازمند برای اهدای وسایل توانبخشی در سال جدید

شناسایی مددجویان نیازمند برای اهدای وسایل توانبخشی در سال جدید

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی از شناسایی مددجویان نیازمند برای اهدای وسایل توانبخشی در سال جدید خبر داد و گفت: در سال 97 در نظر داریم تا این وسایل به نیازمندان واقعی برسد و بدین منظور با شناسایی افراد نیازمند از تحویل وسایل توانبخشی به افرادی که نیاز مالی ندارند، جلوگیری کنیم.

به گزارش ایران سپید به نقل از خبرگزاری میزان، نحوی نژاد از شناسایی مددجویان نیازمند برای اهدای وسایل توانبخشی در سال جدید خبر داد و گفت: در سال 97 در نظر داریم تا این وسایل به نیازمندان واقعی برسد و بدین منظور با شناسایی افراد نیازمند از تحویل وسایل توانبخشی به افرادی که نیاز مالی ندارند، جلوگیری خواهد شد.

معاون توانبخشی بهزیستی کل کشور از شناسایی مددجویان نیازمند برای اهدای وسایل کمک توانبخشی در سال جدید خبر داد و گفت: در سال 97 در نظر داریم تا این وسایل به نیازمندان واقعی برسد و بدین منظور با شناسایی افراد نیازمند از تحویل وسایل توانبخشی به افرادی که نیاز مالی ندارند، جلوگیری خواهد شد.

نحوی نژاد درباره تعداد افراد نیازمند وسایل توانبخشی، گفت: به تمام معلولان نیازمند این وسایل تحویل شده است اما در حال حاضر تعدادی مددجو هم در نوبت هستند که درخواست وسایل گران قیمت و خارجی دارند.

وی افزود: برخی از معلولان نیز ممکن است وسایل کمک توانبخشی شان دچار آسیب شده باشد یا به تازگی دچار معلولیت شده باشند و به همین خاطر در نوبت دریافت وسایل کمک توانبخشی باشند که تعداد این افراد به طور کلی در اسفند سال گذشته حدود یک میلیون نفر بود.

نحوی نژاد گفت: بر اساس سامانه اینترنتی پایش میزان وسع و درآمد وزارت تعاون، دهک های بالای جامعه شناسایی شده اند. با استفاده از اطلاعات این سامانه و بررسی وضعیت معیشتی مددجوها قرار است به آن‌ها در سال جدید وسایل کمک توانبخشی اهدا شود.

پرداخت مستقیم اعتبارات توانبخشی به مددجوها

معاون توانبخشی بهزیستی کل کشور افزود: یکی دیگر از برنامه های جدید ما پرداخت مستقیم اعتبارات توانبخشی به مددجوها است. چرا که با پرداخت این اعتبار به صورت مستقیم به معلولان، آن‌ها می‌توانند بر اساس سلیقه و نیاز خود خرید کنند.

وی با اشاره به اینکه یکی از اولویت‌های ما برای اهدای وسایل کمک توانبخشی مددجوهای مناطق حاشیه شهر و محروم است، گفت: به غیر از سمعک تمام وسایل توانبخشی، جزو تولیدات ملی هستند. در حال حاضر کیفیت برخی از وسایل توانبخشی تولیدات داخلی قابل قبول نیست؛ اما تلاش می کنیم این کیفیت به میزان قابل قبولی برسد. به طوری‌که کارشناسانمان را برای آموزش به کشور های دیگر اعزام کرده و با شرکت‌های داخلی در حال تعامل هستیم.

نحوی نژاد در پایان افزود: وسایل کمک توانبخشی تولید داخل در مقایسه با نمونه خارجی از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند و باعث ایجاد زخم و آرتروز می‌شوند؛ اما به طور کلی میزان کیفیت این وسایل نسبت به سال های گذشته رو به پیشرفت بوده است.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *