شناسه خبر: 13344 منتشر شده در مورخ: 1397/2/24 ساعت: 12:58 گروه: فرهنگی  
قرآن چلچراغ هدایت

قرآن چلچراغ هدایت

نشست خبری بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم روز دوشنبه 24 اردیبهشت ماه در محل ستاد اجرایی نمایشگاه با حضور معاون محترم قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئولان اجرایی و اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش ایران سپید  در این نشست خبری عبد الهادی فقهیزاده, معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم ضمن توضیحاتی درباره کم و کیف برگزاری نمایشگاه امسال, محور اصلی بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن را تکیه بر محتوا عنوان کرد و نمایشگاه قرآن را جشنواره بزرگ قرآنی دانست. وی اظهار کرد: در اغلب نمایشگاهها یکی از محورهای اصلی به فروش محصولات ارائه شده اختصاص داده میشود, اما رویکرد ما در برگزاری نمایشگاه  قرآن, تمرکز بر بحث محتوایی است که در واقع محور اصلی برنامه های ما را در بر میگیرد. فقهیزاده در بخش دیگری از صحبتهای خود به حوزه های مختلف برنامه های نمایشگاه امسال اشاره کرد و اظهار داشت: ما بیش از 120 برنامه برای امسال در نظر گرفته ایم که طی 17 روز این برنامه ها در حوزه های مختلف مثل برگزاری نشستهای تخصصی و نیمه تخصصی, تجلیل از خادمان قرآنی, بخش محتوایی, خلاقیتهای هنری و تبلیغات و همچنین رسانه های دیجیتال ارائه خواهد شد. وی گفت: امسال 12 نشست تخصصی و حدود 50 نشست نیمه تخصصی برگزار میشود؛ همچنین در کنار برگزاری این نشستها چند رونمایی خواهیم داشت, از جمله رونمایی از ماهنامه شبنم که ویژه کودکان منتشر خواهد شد و رونمایی از چند ترجمه قرآن به زبانهای خارجی. یکی از ویژگیهای بخش رسانه های دیجیتال در نمایشگاه امسال اضافه شدن بخش فضای مجازی است. ضمن اینکه دوستان میتوانند جزئیات برنامه های مختلف نمایشگاه را از طریق پیام رسانهای داخلی پیگیری و تعقیب کنند. وی در بخش دیگری از صحبتهایش در پاسخ به سؤال ایران سپید مبنی بر پیشبینی تمهیدات لازم جهت حضور نابینایان در محیط نمایشگاه اظهار داشت: با توجه به اینکه معلولان و نابینایان از عزیزترین اقشار جامعه ما هستند, قطعاً  برای حضور این شهروندان در نمایشگاه امسال پیشبینیهایی کرده ایم. طی بازدیدی که من اوایل کارم از دفتر فرهنگ معلولان در استان قم داشتم, از نزدیک در جریان فعالیتهای این عزیزان قرار گرفتم. بر همین مبنا امسال ما غرفه ای به فعالیتهای این دفتر اختصاص دادیم. این نکته را لازم میدارم بیان کنم که متأسفانه پیشبینیهای ما جهت حضور شهروندان نابینا آن گونه که بتوانند حق مطلب را ادا کند نیست, اما برای تسهیل در دسترسی این عزیزان 5 نفر راهنما در محیط شبستان به منظور هدایت این شهروندان در نظر گرفته ایم. این نمایشگاه با شعار «قرآن چلچراغ هدایت» از 29 اردیبهشت ماه تا 14 خرداد ماه, از ساعت 17 الی 24 در مصلی امام خمینی برگزار میشود.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *