شناسه خبر: 13348 منتشر شده در مورخ: 1397/2/25 ساعت: 09:17 گروه: اجتماعی  
واکنش سازمان بهزیستی به افتتاح کافه «دانتیسم»

واکنش سازمان بهزیستی به افتتاح کافه «دانتیسم»

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور ضمن اشاره به افتتاح کافه دانتیسم (داون و اوتیسم) گفت: بزودی تعداد این گونه فعالیت‌های معلولان گسترش پیدا خواهد کرد و بهزیستی حمایت‌های مالی نیز این گونه شغل‌ها خواهد کرد.

به گزارش ایران سپید  معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور ضمن اشاره به افتتاح کافه دانتیسم (داون و اوتیسم) گفت: بزودی تعداد این گونه فعالیت‌های معلولان گسترش پیدا خواهد کرد و بهزیستی حمایت‌های مالی نیز این گونه شغل‌ها خواهد کرد.

حسین نحوی نژاد  با اشاره به برنامه ریزی سازمان بهزیستی کشور در خصوص اشتغال معلولان اظهار کرد: جدای اشتغال که مورد توجه سازمان بهزیستی بوده و هست باید شرایط فراهم شود تا آن‌ها در جامعه حضور پررنگی را داشته باشند.

وی تصریح کرد: تنها با پرداخت تسهیلات نمی‌توان مشکل اشتغال معلولان را بر طرف کرد و از تسهیلات مهمتر اجتماعی شدن این افراد است و برای بستری فراهم شود که معلولان در سطح جامعه راحت‌تر زندگی کنند.

نحوی نژاد با اشاره به برنامه ریزی سازمان در خصوص حرفه آموزی معلولان بیان کرد: در این زمینه ایده‌های خود وجود دارد و قطعا سازمان از بهترین آن‌ها برای معلولان استفاده خواهد کرد.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: طی هفته‌های گذشته نخستین کافه دانتیسم توسط معلوان سندروم داون افتتاح شد، کافه‌ای که کارکنانش بچه‌های سندروم داون و اوتیسم هستند و این اقدام مورد توجه خانواده‌های این بچه‌ها و قشر‌های مختلف جامعه قرار گرفت.

وی ادامه داد: قطعاً سازمان بهزیستی این مسیر را ادامه خواهد داد و در آینده بسیار نزدیک این گونه شغل‌ها برای معلولان گسترش پیدا خواهد کرد و سازمان بهزیستی نیز حمایت‌های مالی و معنوی را از این فعالیت‌ها خواهد داشت.

نحوی نژاد گفت: در همین راستا نیز چندی پیش کافه‌ای با حضور معلولان جسمی حرکتی افتتاح شد و بزودی قرار است فعالیت‌ها جدیدی از سوی معلولان راه‌اندازی شود.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی ضمن تاکید بر حمایت آحاد جامعه از اینگونه فعالیت معلولان بیان کرد: علی‌رغم اینکه بسیاری از افراد جامعه از این طرح حمایت کردند یکی از روزنامه‌های اصلاح طلب در این خصوص انتقاد کرد به طوری که این کار بهره‌برداری از معلولان عنوان کرده است.

وی افزود: بر همین اساس سازمان بهزیستی علاوه بر حرفه آموزی به گروه‌های مختلف معلولان برای راه‌اندازی اینگونه فعالیت‌ها حمایت‌های مالی خود را نیز افزایش خواهد داد.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *