شناسه خبر: 13355 منتشر شده در مورخ: 1397/2/25 ساعت: 12:23 گروه: ورزشی  
آمار ورزشکاران نابینا در سمنان پایین است

آمار ورزشکاران نابینا در سمنان پایین است

چندی پیش، دو تن از ورزشکاران نابینای استان سمنان با ایران سپید تماس گرفتند و از وضعیت نابسامان ورزش نابینایان در این استان از جمله نبود امکانات لازم گلایه کردند.

به گزارش ایران سپید برای پیگیریهای بیشتر، با عباس دربان، رئیس هیأت ورزش نابینایان این استان به گفتگو نشستیم. دربان در مصاحبه با ایران سپید گفت: کمتر از شش ماه است که مسئولیت هیأت ورزش نابینایان را بر عهده گرفتم. طبق بررسیهایی که در ابتدا داشتم، به این نتیجه رسیدم پراکندگی و عدم انسجام میان ورزشکاران استان بسیار مشهود است و این افراد یکدیگر را قبول ندارند. در حال بررسی و رفع این اختلافات بودم که رئیس هیأت گرمسار استعفا داد. دربان ادامه داد: متأسفانه رؤسای هیأتهای شهرستانهای سمنان به ویژه در بحث ساعات تمرینات ورزشکاران در سالنها، بسیار ضعیف عمل میکنند و با ورزشکاران تعامل ندارند. برای رفع این مشکلات، تصمیم گرفتم به ترتیب شخصاً به شهرستانها سفر کنم و از نزدیک امکانات آنها را مورد ارزیابی قرار دهم تا بتوان آنها را به یک انسجام نسبی رساند. دربان در پاسخ به این سؤال که چرا استان سمنان در مسابقات قهرمانی کشور و رقابتهای لیگ باشگاهی در رشته های مختلف شرکت نمیکند بیان داشت: از زمانی که تصدی ریاست هیأت را بر عهده گرفتم، به علت عدم انسجام ورزشکاران و فرصت کمی که داشتیم، نتوانستیم مسابقات درون استانی در شهرستانها را برگزار کنیم. البته باید به این نکته مهم هم اشاره کنم که آمار نابینایان ما در سطح استان سمنان بسیار پایین است، آمار ورزشکاران نیز بسیار پایینتر و آمار جوانان ورزشکار هم از همه کمتر. ما در مجموع تنها 30 ورزشکار در سطح استان داریم که در حال حاضر، فقط در رشته گلبال فعال هستند. با این وجود، امسال در مسابقات قهرمانی کشور شطرنج علیرغم تجربه کم و مسابقات کشوری گلبال شرکت کردیم. رئیس هیأت ورزش نابینایان سمنان افزود: باید شهرستانها را ملزم کنیم در کنار گلبال، شطرنج و سایر رشته ها را نیز فعال کنند. هر چند در این راه با چالشهای جدی روبرو هستیم. اعتبارات ما محدود است، کمبود مربی داریم و به همین خاطر نتوانستیم رشته دو و میدانی را فعال کنیم. البته طبق رایزنیهایی که با آقای فتاحی مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان داشتم، ایشان قول دادن سالنهای ورزشی را طبق هر ساعتی که ورزشکاران نابینا بخواهند در شهرستانهای مختلف در اختیارشان قرار دهند. از ورزشکاران نابینای استان تقاضا دارم اگر در زمینه سالن با کمبودی مواجه هستند، آن را از طریق رئیس هیأت شهرستان و یا به صورت مستقیم با این جانب در میان بگذارند. دربان در پایان گفت: 15 سال پیش که در بهزیستی بودم، رشته گلبال را در سمنان راه اندازی کردم. هدف من خدمت به این قشر است و امیدوارم ظرف دو سه ماه آینده، بتوانیم مشکلات ورزشکاران و کمبود امکانات آنها را سامان دهیم.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *