شناسه خبر: 13359 منتشر شده در مورخ: 1397/2/26 ساعت: 09:04 گروه: بهداشت و سلامت  
استفاده از زنان نابینا برای تشخیص توده‌های سرطان سینه

استفاده از زنان نابینا برای تشخیص توده‌های سرطان سینه

مدیرکل بهزیستی اصفهان گفت: تلاش کردیم از زنان نابینا به خاطر اینکه حس لامسه بالایی دارند برای تشخیص توده‌های سرطان سینه استفاده کنیم که در حال حاضر دو تا سه پزشک اعلام آمادگی کردند.

به گزارش ایران سپید به مهر مرضیه فرشاد در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: زنان نابینا در ابتدا دوره های آموزشی در خصوص تشخیص توده‌های سرطان سینه می بینند و سپس زیر نظر پزشکان به خاطر حسن لامسه بالایی که دارند، برای تشخیص زودتر استفاده می کنند.

وی با اشاره به اینکه آمار بیکاری در بین جامعه معلولان بیشتر است و لازم که چاره ای جدی در این خصوص اندیشیده شود، بیان داشت: کارفرماها به خاطر رغبت کمتری که برای به‌کارگیری افراد معلول دارند، رقم بیکاری در این جامعه بالاتر است.

مدیر کل بهزیستی استان اصفهان با بیان اینکه اداره کل بهزیستی نیز در خصوص عدم تحقق حق سه درصدی استخدام معترض است، ادامه داد: تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی با کارمزد چهار درصد برای هر نفر تا سقف پنج نفر در نظر گرفته شده است و بیمه کارفرمایی نیز به این افراد تعلق می گیرد، مشروط به اینکه خود فرد هم بخواهد از این تسهیلات استفاده کند.

وی بیان داشت: در جامعه عادی افرادی وجود دارد که بیشتر از آنکه تمایل به توانمند شدن داشته باشند، مایل به استفاده از منابع مستمری هستند.

فرشاد گفت: اداره‌ کل بهزیستی استان اصفهان به منظور توانمندسازی و عدم وابستگی افراد تحت پوشش به این مرکز با انجمنی تفاهم نامه ای منعقد کرده است که به طور جدی افراد را در بحث فناوری آماده می‌کند تا آن‌ها در حوزه‌های کامپیوتر توانمند و جذب سیستم‌ها شوند.

وی ادامه داد: در مبحث مشاوره ژنتیک، سازمان بهزیستی اقدامات مطلوبی انجام می‌دهد که اگر مردم از فرصت‌های ایجاد شده به خوبی استفاده کنند در آینده تعداد معلولیت‌های حاصل از نقص های ژنتیک کاهش می‌یابد.

مدیر کل بهزیستی استان اصفهان در خصوص کودکان کار نیز گفت: در مورد مبحث کودکان کار نیز مجوزهایی برای تأسیس خیریه‌هایی تحت عنوان «ساماندهی کودکان کار» داده می‌شود که تاکنون یک خیریه مجوز گرفته و دومین خیریه نیز در حال دریافت مجوز است.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *