شناسه خبر: 13375 منتشر شده در مورخ: 1397/2/31 ساعت: 07:27 گروه: اخبار روزنامه ایران سپید  
روزنامه دوشنبه 31 اردیبهشت 1397

روزنامه دوشنبه 31 اردیبهشت 1397

میعاد - به عقب بر نمیگردیم - از مصرف و چیدن قارچها در طبیعت جداً خودداری کنند - اجاره بهای مسکن حد اکثر در حد تورم افزایش مییابد - دید خوب چگونه است؟ - معرفی پرچمداران ایران در پارا آسیایی جاکارتا - جایزه جشنواره کن برای فیلم پناهی - پایان خونین یک رابطه عاشقانه

روزنامه «ایران سپید»

دوشنبه 31 اردیبهشت 1397

5 رمضان 1439

21 می 2018

سال بیست و دوم شماره 5858

صاحب امتیاز:

خبرگزاری جمهوری اسلامی      

مدیر مسئول: سهیل معینی

سامانه پیامکی: 3000465040

نشانی پستی: تهران- ص.پ. 158755388

تلفن: 84711371

شماره انتشارات: 5-88548892

وبسایت: www.iransepid.ir

پست الکترونیک: iransepid@icpi.ir

.........عناوین این شماره.......

میعاد 2

به عقب بر نمیگردیم 4

از مصرف و چیدن قارچها در طبیعت جداً خودداری کنند 6

اجاره بهای مسکن حد اکثر در حد تورم افزایش مییابد 8

دید خوب چگونه است؟ 10

معرفی پرچمداران ایران در پارا آسیایی جاکارتا 13

جایزه جشنواره کن برای فیلم پناهی 15

پایان خونین یک رابطه عاشقانه

اطلاع رسانی

 

........میعاد

* طبقی از سوره کوثر: أِّنا أَعطَیناکَ الکوثر. ما به تو کوثر عطا کردیم. وقتی خداوند، در بیان تحقق فعلش از کلمه ای مانند أِّنا، ضمیر متکلم مع الغیر ،یعنی ما "، استفاده میکند، به این معناست که حضور عوامل مختلف در آفرینش، برای محقق شدن آن را خاطرنشان میسازد. به عنوان مثال، در سوره قدر میفرماید: ما قرآن را در شب قدر نازل کردیم ،یعنی عواملی از ملکوت تا ملک دست به دست هم دادند تا قرآن با آن عظمت بر عالم نازل شود. در سوره کوثر نیز، برای اعطاء آن خیر کثیر، عواملی از ملکوت تا ملک دست اندر کارند. اعطاء، تفضلی است از سوی خداوند ،که به میزان استعداد گیرنده و کرامت دهنده صورت میگیرد و معلوم است وقتی خداوند با بیکرانی بخشندگیش، دهنده باشد و نبی اکرم با آن وسعت و استعداد دریافت, گیرنده, وسعت بیکران این اعطاء تا کجا خواهد بود. کوثر هم چشمه ایست جوشان و فزاینده که از درون جوشان است که حکایتی است بی انتها. کوثر بر وزن فوعل، زیادی و فزونی را میرساند، کثرت و بی پایانی نعمتی که به پیامبر عطا شده است. میگویند کوثر نهری است که در بوستان معرفت جاریست که هر کس از آن بنوشد, از تشنگی جهالت میرهد که در بهشت از آن توصیفات حیرت انگیزی شده است. اشاره به ذریه پیامبر به عنوان یکی از عالیترین مصادیق کوثر که از وجود زهرای اطهر به سوی عالم سرازیر شده نیز از این جنبه است. پس از بیان اعطاء این نعمت بیکران، به پیامبر امر میشود که: فصل لربک وانحر. نماز به پا دار و قربانی کن. نماز, باز کردن مجاری روح و برداشتن موانع نفسانی است و باعث گشوده شدن سرچشمه کوثر به سوی خلق است. نماز راز پیوستن است که ریشه کلمه "صل" بیانگر آن است. پس این امر به نبی باعث میشود، این چشمه جوشان و فزاینده هماره جاری باشد. امر "وانحر"، به معنای قربانی کردن است، جلوه ای از ایثار مال و جان برای خدا. یعنی از این عطای کثیر به سوی خلق نیز جاری کن. "ادامه دارد"

 

........سیاسی

* به عقب بر نمیگردیم. رئیس جمهوری در دیدار با جمعی از زنان و دانشجویان, ۲۹ اردیبهشت را یادآور صحنه هایی دانست که زنان و جوانان شکوه آفرین آن بودند و گفت: مهمترین پیام انتخابات ۹۶ این بود که به عقب بر نمیگردیم و شما جوانان باید ایران را بسازید و راه را بر آزادی اندیشه ها هموار کنید.

* محمود واعظی, رئیس دفتر رئیس جمهوری در ارزیابی تحقق وعده های انتخاباتی رئیس جمهوری طی یک سالی که از عمر دولت دوازدهم سپری شده است, با تأکید بر اینکه دولت به دنبال تحقق وعده های خود است و از هیچ چیزی نیز عقبنشینی نکرده است، گفت: آنچه آقای رئیس جمهوری به مردم اعلام کردند برای چهار سال است و تحقق آنها نیازمند برنامه ریزی، زمان، پول و امکانات است. * صادق زیباکلام پس از آنکه از دانشگاه آزاد برکنار شد، از دانشگاه تهران هم بازنشسته اجباری شد. وی در گفتگو با خبرآنلاین گفت: ظاهراً همان زمان که عذرم را از دانشگاه آزاد خواستند، از دانشگاه تهران هم بازنشسته ام میکنند. حکم بازنشستگیم را در اسفند ماه صادر کرده اند؛ اما نه به خودم اطلاعی دادند و نه به دانشکده حقوق؛ حتی گروه آموزشی در جریان این تصمیم قرار نگرفته بودند. * محمد مهاجری, روزنامه نگار اصولگرا نوشت: با همه احترامی که برای شخص آیت الله جنتی دارم، فارغ از حرف و حدیثهایی که پیش آمد و امضای ایشان در زیر یک بیانیه به نام مجلس خبرگان گذاشته شد، ایشان نه از موضوع برجام اطلاع کافی دارند و نه میتوانند خودشان را از یکسویه نگریهایی که برخی افراد جناحی به ایشان القا میکنند، برهانند. در نتیجه حرفی میزنند که نه تنها مشکلی را حل نمیکند, بلکه برای نظام هزینه میسازد. * ریچارد دالتون, سفیر پیشین انگلیس در تهران ضمن ابراز تأسف از خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته ای ایران، مسئولیت این اقدام را تماماً متوجه شخص رئیس جمهوری آمریکا دانست و تصریح کرد که روابط میان واشنگتن با دنیا روز به روز مشکلدارتر میشود.

........اجتماعی

* از مصرف و چیدن قارچها در طبیعت جداً خودداری کنید: مدیر کل دفتر امور گلخانه، گل و گیاهان زینتی و قارچهای خوراکی گفت: گردشگران و شهروندان از چیدن و مصرف قارچهای موجود در عرصه های طبیعی جداً خودداری کنند. وی افزود: با توجه به اینکه در ماههای اخیر میزان بارندگی افزایش یافته, این مسئله سبب شده است تا میزان رویش قارچهای خودرو در عرصه های طبیعی، دشتها و مراتع افزایش یابد و گردشگران بطور طبیعی جذب این گیاهان شدند.

* آزمایشهای رایگان پیش از تولد برای بیماران خاص: طاهر موهبتی، مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: آزمایشهای پیش از تولد نوزاد برای دارندگان بیمه سلامت ایران دارای بیماری خاص رایگان انجام میشود. همچنین آزمایشهای قبل از تولد سایر بیماریها مانند PKU نیز در تعهد سازمان بوده, ولی بیمه شده موظف به پرداخت فرانشیز است.

* ۵ روش دریافت نوبت از مراکز درمانی تأمین اجتماعی: مهدی درخشان، معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه راههای دریافت اطلاعات و اخذ پذیرش غیر حضوری در مراکز سازمان، از ٥ طریق نوبت دهی تلفنی، کیوسک پذیرش سرپایی، نوبت دهی اینترنتی، سامانه USSD و وب سایتهای بیمارستانی انجام میشود، گفت: این خدمات بدون دریافت هیچ هزینه ای انجام میشود. وی ضمن تأکید بر اینکه این سازمان برای نوبت دهی غیر حضوری به مخاطبین در مراکز درمانی تابعه، هیچ گونه وجهی دریافت نمیکند، به بیمه شدگان هشدار داد تا فریب افراد سودجو در شبکه های مجازی را نخورند.

* نرم افزارهای جدید "مناسک حج" منتشر شد: نرم افزارهای جدید اندروید «مناسک حج» و «مناسک همراه» به طور جداگانه تولید شد و ویرایش جدید این مناسک مطابق با فتاوای حضرت امام خمینی با حواشی دوازده تن از مراجع معظم تقلید و استفتائات جدید از سوی حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت تقدیم روحانیون، عوامل کاروانها و زائران بیت الله الحرام میشود.

 

.......اقتصادی

* اجاره بهای مسکن حد اکثر در حد تورم افزایش مییابد: معاملات مسکن شهر تهران که شروع سال جاری را با سکته نقطه به نقطه آغاز کرده بود، با خروج ترامپ از برجام و اتمام ظرفیت سکه و دلار در دومین ماه سال ۱۳۹۷ روند افزایشی به خود گرفت. اولین نتیجه خروج آمریکا از برجام در تعیین تکلیف و ترغیب متقاضیان واقعی برای خرید آپارتمان متناسب با توان ظهور یافت که با کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن یکم از ۹.۵ به ۸ درصد همراه شد. بر اساس اطلاعات خام سامانه های ملکی در ۲۷ روز ابتدای اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ بالغ بر ۱۴ هزار و ۲۲۴ مورد خرید و فروش مسکن در شهر تهران انجام شده که نسبت به ماه مشابه سال قبل حد اقل ۱۱۴ درصد رشد نشان میدهد. در این ماه متوسط قیمت یک متر مربع واحد مسکونی شهر تهران ۵ میلیون و ۵۳۰ هزار تومان بود که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۲۹.۵ درصد افزایش یافته است. مصطفی قلی خسروی، رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک گفت: مردم در خرید مسکن صبور باشند؛ بازار به آرامش میرسد. در هر بازاری بعد از حرکتها وتنشهای اقتصادی، ­عده ای سودجو اقدام به افزایش قیمت میکنند تا از این فرصت نهایت استفاده را ببرند. وی افزود: مردم باید منتظر بمانند تا آرامش به بازار برگردد و سرمایه داران از این فرصت سود نبرند. علی چگینی، مدیر کل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: به نظر میرسد امسال در بخش اجاره بها کمی با افزایش قیمتها مواجه باشیم و این افزایش در حد نرخ تورم است. ابو القاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن نیز اعلام کرد که سیاست این بانک در سال جاری، حمایت از عرضه و تقاضای مسکن و اعطای تسهیلات تا سقف ۱۱۰ میلیون تومان به ازای هر واحد مسکونی به انبوه سازانی است که بر اساس الگوی مصرف، اقدام به ساخت و ساز کرده و ساخت واحدهای میان و کوچک متراژ را در دستور کار قرار دهند.

 

 

........آموزشی

* دید خوب چگونه است؟ دید خوب نتیجه یک کار گروهى است که در آن کره چشم عضلات چشمى و مغز با هم همکارى میکنند. عضلات چشمى کنترل حرکات چشمى را به‌عهده دارند، چشم مثل یک دوربین عکاسى تصاویر را با دقت دریافت کرده و آنها را به مغز میفرستد. مغز مسئول تفسیر این تصاویر و تبدیل آنها به یک تصویر واحد سه بعدى است که بدین وسیله دید عمق ایجاد میشود. براى داشتن دید خوب، هر دو چشم باید توانائى حرکت داشته و بتوانند تصویرى واضح روى شبکیه ایجاد کنند. عضلات چشمى با کشیدن چشم در جهات مختلف، کره چشم را در جهتى قرار میدهند که سعى در دیدن آن داریم. کار قسمتهاى دیگر چشم تنظیم تصویر روى شبکیه بوده و شبکیه این تصاویر را به مغز میفرستد. هر چشم با زاویه اى کمى متفاوت از چشم دیگر به اجسام نگاه میکند و این بدان معنى است که دو تصویر جداگانه به مغز ارسال شده و مغز این دو تصویر را تبدیل به یک تصویر سه بعدى میکند. وقتى مجموعه عضلات چشم و مغز خوب کار کند, شخص داراى دید دوچشمى (دید سه بعدى - دید عمق) خواهد بود. اگر تصاویرى که از دو چشم به‌طور جداگانه به مغز میرسد به‌علت انحراف چشم یا عیب انکسارى وضوح مشابه نباشد، مغز توانایى یکى کردن این دو تصویر را نخواهد داشت. در کودکان خردسال به‌علت انعطاف پذیرى سیستم اعصاب مرکزی، مغز تصویرى را که وضوح لازم ندارد نادیده گرفته و یک تصویر، بدون وجود احساس عمق (غیر سه بعدی) تشکیل خواهد شد. وقتى نادیده گرفتن تصویر ادامه پیدا کرد, سبب ایجاد آمبلیوپى یا تنبلى در چشم منحرف یا مبتلا به عیب انکسارى خواهد شد. اگر این مسئله بعد از ۸ سالگى رخ دهد، سبب ایجاد دوبینى خواهد شد؛ چون سیستم عصبی، انعطاف پذیرى خود را از دست داده است. بنا بر این آمبلیوپى یا تنبلى چشم مسئله اى مربوط به مغز است و اگر در دوران کودکى درمان نشود, باعث کاهش دید دائمى خواهد شد. قانون کلى در مورد تنبلى چشم آن است که هرچه زودتر تشخیص داده و درمان شود، نتیجه نهایى بهتر خواهد بود. معاینات ضرورى کودک شما در صورتى‌که هیچ مشکلى (نارس بودن، حرکات ناموزون چشم و...) نداشته باشد یک‌بار در طول ماه اول زندگی، مرتبه دیگر در ۴-۳ سالگى و سپس قبل از شروع مدرسه است. این حد اقل معاینات چشمى براى کودکى است که کاملاً سالم به‌نظر میرسد. در صورتى‌که اختلالات دیگرى مثل دید کم، قرمزى یا انحراف چشم دیده شد نیاز به معاینه هرچه سریعتر دارد. در کودکان زیر ۳ سال چشم پزشک دید کودک را توسط نور یا تصاویر مختلف بررسى کرده و در صورت لزوم با استفاده از قطره هاى گشاد کننده مردمک عیوب انکسارى و مسائل داخل چشمى وى را ارزیابى خواهد کرد. در کودکان بزرگتر از ۳ سال قبل از مراجعه به چشم‌پزشک بهتر است به کودک خود بیاموزید که چگونه جهت شاخه هاى E را با انگشتان خود نشان دهد؛ زیرا در صورت همکارى او بررسى وضعیت دید و انحراف چشمها با دقت بیشترى صورت خواهد گرفت.

........ورزشی

* معرفی پرچمداران ایران در پارا آسیایی جاکارتا: ساره جوانمردی و سمیرا ارم، از سوی کمیته پارالمپیک به عنوان دو پرچمدار ایران در بازیهای پارا آسیایی جاکارتا برگزیده شدند. جوانمردی تنها ورزشکار پارالمپیکی ایران است که برای دومین بار پیاپی در فاصله دو سال مانده به پارالمپیک، موفق به کسب جواز ورودی این مسابقات شده است. پارا تیر انداز طلایی کشورمان افتخارات فراوانی در عرصه های بین المللی کسب کرده است. سمیرا ارم که وی هم عضو تیم ملی تیر اندازی است، از سوی کمیته پارالمپیک به عنوان پرچمدار ایران در مراسم اختتامیه انتخاب شد. ارم در رقابتهای قهرمانی جهان که در کره جنوبی برگزار شد، در ماده تپانچه خفیف بانوان در بخش انفرادی موفق به رکوردشکنی شد. این رکورد تا پیش از این، به مدت ۲۰ سال در اختیار کره ایها بود. کمیته پارالمپیک برای نخستین بار دو پرچمدار بانو را برای مراسم افتتاحیه و اختتامیه رقابتهای پارا آسیایی معرفی میکند.

* توصیف شکل ظاهری پیراهن تیم ملی فوتبال در جام جهانی: تیم ملی فوتبال ایران در بازی مقابل ازبکستان، سر انجام با پیراهن سرخرنگ مارک آدیداس خود به میدان رفت. کیت ادیداس تیم ملی، با رنگ قرمز پر رنگ، البته پیراهن دوم ماست, اما از سه خط آدیداس روی شانه ها و زیر بغل و همچنین خطوط پر رنگ افقی روی لباس، آن را از پیراهن قبلی متمایز میکند. در این لباس، از آرم فدراسیون روی سمت چپ و آرم آدیداس در سمت راست استفاده شده و یک نماد بسیار کوچک از یوز ایرانی زیر یقه در نظر گرفته شده که وضوح آن مشهود نیست. لباس دروازه بان تیم ملی نیز مشکی است که کاملاً شبیه طرح قبلی پیراهنهای دروازه بانی است. ایران در دیدار مقابل ترکیه، از پیراهن اصلی سفیدش رونمایی خواهد کرد. تیم کشورمان در دوره های مختلف جام جهانی، از برندهای آدیداس، پوما (دو دوره) و آل اشپورت استفاده کرده تا انحصار لباسهای ملی ما در اختیار آلمانیها باشد.

 

........فرهنگ و هنر

* جایزه جشنواره کن برای فیلم پناهی: در هفتاد و یکمین دوره جشنواره فیلم کن جایزه بهترین فیلمنامه به فیلم «سه رخ» به کارگردانی جعفر پناهی اهدا شد. فیلم «سه رخ» به کارگردانی جعفر پناهی جایزه بهترین فیلمنامه را به صورت مشترک با فیلم «لازاروی خوشحال» ساخته آلیس رورواچر دریافت کرد. این فیلم با بازی جعفر پناهی و بهناز جعفری در بخش رقابت اصلی جشنواره کن پذیرفته شد و برای نخل طلایی رقابت میکرد. در خلاصه داستان فیلم آمده است: «بهناز جعفری بازیگر مشهور با دیدن ویدئو دختری شهرستانی آشفته میشود. خانواده دختر او را تحت فشار گذاشته اند تا تحصیلاتش در دانشکده هنر تهران را رها کند. بهناز صحنه فیلم برداری خود را ترک میکند و سراغ جعفر پناهی, فیلم ساز میرود تا در حل مشکل دخترک او را راهنمایی کند. آن دو با اتوموبیل به سمت روستایی در شمال غرب کشور که زادگاه دختر است میروند و در آنجا محو مهمان نوازی مردم بومی آن روستای کوهستانی میشوند, اما به زودی در مییابند سخاوت و مهمان نوازی این مردم به اندازه حرمت گذاشتن به سنتها برای آنها با اهمیت است.»

* حذف ناگهانی سریال ماه رمضانی شبکه ۲! سریال «پدر» قرار بود در شبهای ماه رمضان از شبکه دو روی آنتن برود, ولی دو ساعت قبل از پخش از جدول برنامه های شبکه دو حذف شد. روابط عمومی سیما علت پخش‌نشدن سریال «پدر» در ماه رمضان را انتخاب زمان مناسبتر برای بهتر دیده شدن سریال عنوان کرده است. سریالهای داستانی ویژه ماه مبارک رمضان که طی سالهای اخیر پای ثابت سفره های افطار هموطنانمان بوده، باعث ایجاد رقابت مثبتی بین چند شبکه اصلی تلویزیون شده است که هر شبکه تلاش دارد با پخش سریالی جذابتر, بیشترین آمار تماشاگران را به خود اختصاص دهد. امسال هم طبق روال گذشته از یکی دو ماه پیش اخبار سریالهای رمضانی هر شبکه در رسانه ها منتشر شد که بر اساس آن, سریال «پدر» به عنوان سریال رمضانی شبکه دوی سیما معرفی شد.

 

........حوادث

* پایان خونین یک رابطه عاشقانه: پسر جوان که در اقدامی جنونآمیز، دختر مورد علاقه اش را با شلیک گلوله به قتل رسانده بود, کنار جسد وی به زندگی خود نیز پایان داد. غروب جمعه 28 اردیبهشت گزارش این جنایت به پلیس شهرستان ملکشاهی استان ایلام اعلام شد. با حضور مأموران در محل و آغاز تحقیقات مشخص شد پسر 24 ساله ای از یک دختر جوان خواستگاری کرده بود, اما بعد از مدتی به علت اختلاف شدید با دختر جوان, وی را با اسلحه ساچمه ای به قتل رسانده و سپس با همان اسلحه خودکشی کرده است. فرمانده انتظامی شهرستان ملکشاهی با اعلام این خبر گفت: خویشتنداری، صبر و حوصله و استفاده از تجربیات و ظرفیت ریش سفیدان می‌تواند از بروز چنین حوادث ناگواری جلوگیری کند.

* آشتی دو طایفه پس از ۵۴ سال: دو طایفه در اهواز با تلاش و کوشش اعضای شورای حل اختلاف ویژه عشایر پس از ۵۴ سال کینه و دشمنی با هم صلح و سازش کردند و از خون فرزندان خود که طی چند نزاع طایفه ای کشته شده بودند گذشتند. در سال ۱۳۴۳ بین دو طایفه کروشات و کعب دبات در اهواز درگیری رخ داد و با وقوع یک قتل ناخواسته, دشمنی ایجاد شد که این خصومت تا کنون پابرجا بود و به علت ایجاد کینه و انتقام و دشمنی، سه قتل دیگر میان این دو طایفه در این چند سال اتفاق افتاد. زبیدی نیا, -رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان- گفت: در این سالها کشمکش و درگیری سایه سنگین خود را بر این دو طایفه گسترانده بود و روز به روز بر دامنه آن افزوده میشد و پدران و مادران این دو طایفه همواره نگران فرزندان خود بودند که مبادا آتش این دشمنی شعله ورتر شود و دامن سایر جگرگوشه هایشان را بگیرد. با ارجاع پرونده این دو طایفه به شورای حل اختلاف ویژه عشایر اهواز برای ایجاد صلح وسازش پس از ۵۴ سال کینه و دشمنی بین این دو طایفه خوشبختانه با حضور سادات، بزرگان طوایف منطقه و معتمدین هر دو طایفه لذت بخشش را بر انتقام برگزیدند و در حضور کلام خدا همقسم شدند که برای همیشه دشمنی را کنار بگذارند.

* افشای راز زن گدا بعد از مرگ: زن گدای بیروتی که سالها در خیابانهای شهر گدایی میکرد, در حالی جان باخت که یک میلیون دلار پول در حسابش داشت. «فاطمه عثمان» 52 ساله که دست و پایش را در جنگ از دست داده بود, سالها در خیابانهای شهر گدایی میکرد, اما وقتی بر اثر سکته قلبی جان باخت و جسد او را در یکی از خیابانهای بیروت پیدا کردند، وی 3300 دلار پول نقد به همراه داشت. همین موضوع باعث شد پلیس به بررسی وضعیت این زن بپردازد که در کمال ناباوری مشخص شد وی بیش از 1.1 میلیون دلار نیز در حساب بانکی خود داشته است. «جوزف مسلم» سخنگوی پلیس بیان کرد که مرگ این زن مشکوک نیست و پزشکان نیز تأیید کرده اند که وی دچار حمله قلبی شده است. اما عجیب این است که وی با وجود داشتن این همه پول گدایی میکرد و در گوشه خیابان جان سپرد.

 

.......اطلاع رسانی

* مرکز گویای آینور خدمات زیر را ارائه میدهد: 1- ضبط کتب در تمام سطوح 2- برگزاری کلاسهای آموزش کامپیوتر و گوشیهای اندروید و نوکیا 3- فروش عصای EMC 4- تایپ کتب و جزوات و تبدیل آنها به WORD 5- ترجمه متون انگلیسی و فارسی 6- برگزاری کلاسهای حافظ خوانی و حافظ پژوهی. شماره های تماس: 09361659773-02133072978

* به اطلاع کلیه نابینایان و کمبینایان استانهای خراسان رضوی و خراسان جنوبی میرساند: بخش نابینایان کتابخانه حاج ملا هادی سبزواری آماده ارائه خدماتی نظیر ارسال کتاب گویا و بریل و... به تمامی مناطق این استانها در سریعترین زمان ممکن و با کمترین هزینه است. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره تلفن 09158726180-05144457420 تماس حاصل فرمایید.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *