شناسه خبر: 13376 منتشر شده در مورخ: 1397/2/31 ساعت: 07:55 گروه: دانش و فن آوری  
ورود ویلچرهای هوشمند به ایران

ورود ویلچرهای هوشمند به ایران

ویلچرهای هوشمند نیز از جمله تکنولوژی‌های جدید بوده که در دنیا تولید شده و در ایران تحقیقات تازه ای در این زمینه انجام گرفته است که این ویلچرها قابلیت مسیریابی، کنترل در سربالایی و سرپایینی، کنترل سرعت و یا کنترل با نگاه یا سر را دارند.

به گزارش ایران سپید دکتر امیر سالار جعفر پیشه - مدیر توسعه فناوری سلامت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در آستانه برگزاری رویداد اینوتک سلامت اظهار داشت: در حال حاضر تبدیل علم به ثروت و فناوری از رویکردهایی بوده که در بسیاری از کشورهای دنیا مدنظر قرار گرفته و در ایران نیز مورد توجه محققان و دانشمندان است.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با اشاره به اینکه با بهره‌مندی از تکنولوژی و فناوری‌های جدید می‌توان گام‌های موثری برای کمک به بیماران نیازمند به خدمات توانبخشی برداشت، عنوان کرد: بیماران دچار سکته مغزی یا کسانی که گرفتار اسپاسم عضلانی هستند با بهره‌مندی از واقعیت مجازی می‌توانند تمرینات توانبخشی تعاملی دوطرفه را انجام دهند و نتیجه بهبودی بیمار در این روش بیشتر از استفاده از روش‌های سنتی است.

جعفر پیشه با اشاره به اینکه حوزه توانبخشی امروزه نیز به سمت فناوری پیش رفته است، افزود: در حوزه توانبخشی در دوره گذار هستیم و کلینیک‌های توانبخشی امروزه در ایران بیشتر از روش‌های سنتی استفاده می‌کنند که هرچند موفق هستند ولی با بهره مندی از تکنولوژی و فناوریهای جدید می‌توان گام‌های موثری در جهت کمک به بیماران برداشت.

 عضو هیأت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ادامه داد: برخی از شرکت‌ها امروزه در حال تولید دستگاه‌هایی هستند که استفاده از آنها انقلابی در حوزه توانبخشی به شمار می‌رود که تولید ربات‌های هوشمند و بهره‌مندی از واقعیت مجازی از جمله فناوری‌های جدید هستند که برای کمک به بیماران نیازمند می‌توان از آنها استفاده کرد.

 وی گفت: ویلچرهای هوشمند نیز از جمله تکنولوژی‌های جدید بوده که در دنیا تولید شده و در ایران تحقیقات تازه ای در این زمینه انجام گرفته است که این ویلچرها قابلیت مسیریابی، کنترل در سربالایی و سرپایینی، کنترل سرعت و یا کنترل با نگاه یا سر را دارند.

 عضو هیأت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بیان کرد: اسکلت‌های خارجی به صورت رباتیک برای کمک به راه رفتن بیماران دچار قطع نخاعی نیز از جمله این تکنولوژی‌ها بوده و ربات‌های نرم برای توانبخشی دست نیز از دیگر تکنولوژی‌های جدید است که رویکردی نو به شمار می رود.

جعفر پیشه با بیان اینکه پنلی در ارتباط با فناوری‌های جدید در حوزه توانبخشی در کنگره اینوتک سلامت برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: این مباحث توسط اساتید و صاحبنظران برجسته مورد بحث و گفتگو قرار خواهد گرفت و جدیدترین دستاوردها برای شرکت کنندگان ارائه می‌شود و همزمان شرکت‌های نوپا می‌توانند محصولات خود را برای سرمایه‌گذاران به نمایش گذارند و از مشاوره‌های بازاریابی و تجاری سازی بهره مند شوند./ تسنیم

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *