شناسه خبر: 13392 منتشر شده در مورخ: 1397/3/1 ساعت: 09:05 گروه: دانش و فن آوری  
واقعیت مجازی به کمک بیماران نیازمند توانبخشی می‌آید

واقعیت مجازی به کمک بیماران نیازمند توانبخشی می‌آید

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با اشاره به اینکه با بهره‌مندی از فناوری‌های جدید می‌توان گام‌های موثری جهت کمک به بیماران نیازمند به خدمات توانبخشی برداشت، گفت: بیماران دچار سکته مغزی با بهره‌مندی از واقعیت مجازی بهبود می‌یابند.

به گزارش ایران سپید به نقل از فارس امیر سالار جعفر پیشه مدیر توسعه فناوری سلامت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اظهار داشت: در حال حاضر تبدیل علم به ثروت و فناوری از رویکردهایی بوده که در بسیاری از کشورهای دنیا مدنظر قرار گرفته و در ایران نیز مورد توجه محققان و دانشمندان است.

وی با اشاره به اینکه حوزه توانبخشی امروزه نیز به سمت فناوری پیش رفته است، افزود: در حوزه توانبخشی در دوره گذار هستیم و کلینیک‌های توانبخشی امروزه در ایران بیشتر از روش‌های سنتی استفاده می کنند که هرچند موفق هستند ولی با بهره مندی از تکنولوژی و فناوری های جدید می‌توان گام‌های موثری در جهت کمک به بیماران برداشت.

 عضو هیأت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ادامه داد: برخی از شرکت‌ها امروزه در حال تولید دستگاه‌هایی هستند که استفاده از آنها انقلابی در حوزه توانبخشی به شمار می‌رود که تولید ربات‌های هوشمند و بهره‌مندی از واقعیت مجازی از جمله فناوری‌های جدید هستند که جهت کمک به بیماران نیازمند می‌توان از آنها استفاده کر وی گفت: ویلچرهای هوشمند نیز از جمله تکنولوژی‌های جدید بوده که در دنیا تولید شده و در ایران تحقیقات تازه ای در این زمینه انجام گرفته است که این ویلچرها قابلیت مسیریابی، کنترل در سربالایی و سرپایینی، کنترل سرعت و یا کنترل با نگاه یا سر را دارند.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بیان کرد: اسکلت های خارجی به صورت رباتیک برای کمک به راه رفتن بیماران دچار قطع نخاعی نیز از جمله این تکنولوژی‌ها بوده و ربات‌های نرم برای توانبخشی دست نیز از دیگر تکنولوژی‌های جدید است که رویکردی نو به شمار می رود.

 جعفر پیشه با بیان اینکه پنلی در ارتباط با فناوری‌های جدید در حوزه توانبخشی در کنگره اینوتک سلامت برگزار می‌شود، گفت: این مباحث توسط اساتید و صاحبنظران برجسته مورد بحث و گفتگو قرار خواهد گرفت و جدیدترین دستاوردها برای شرکت کنندگان ارائه می‌شود و همزمان شرکت‌های نوپا می‌توانند محصولات خود را برای سرمایه‌گذران به نمایش گذارند و از مشاوره های بازاریابی و تجاری سازی بهره مند شوند.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *