شناسه خبر: 13483 منتشر شده در مورخ: 1397/3/13 ساعت: 11:31 گروه: اخبار روزنامه ایران سپید  
روزنامه یکشنبه 13 خرداد 1397

روزنامه یکشنبه 13 خرداد 1397

یا مرگ یا خمینی - هذهِ شِقشِقَةٌ هَدَرَتْ - تعامل بر اساس احترام محور مناسبات ایران - تشکیل کانون فارغ التحصیلان آموزشگاه نابینایان شهید محبی، در دستور کار دانشآموختگان نابینا - پنج محصول شیری حاوی کلسیم بالا - وادی شعر- زمان و برنامه تیم ملی گلبال در مسابقات جهانی - دوربینهای مدار بسته راز تصادف ساختگی را فاش کرد

روزنامه «ایران سپید»

یکشنبه 13 خرداد 1397

18 رمضان 1439

3  جون 2018

سال بیست و دوم شماره 5868

صاحب امتیاز:

خبرگزاری جمهوری اسلامی      

مدیر مسئول: سهیل معینی

سامانه پیامکی: 3000465040

نشانی پستی: تهران- ص.پ. 158755388

تلفن: 84711371

شماره انتشارات: 5-88548892

وبسایت: www.iransepid.ir

پست الکترونیک: iransepid@icpi.ir

فرا رسیدن لیالی پر فیض قدر و شهادت مولای متقیان که مصادف با سالروز ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب و قیام خونین 15 خرداد را به همه خوانندگان تسلیت میگوییم همچنین به اطلاع میرساند روز پنجشنبه روزنامه ایران سپید منتشر نخواهد شد.

.........عناوین این شماره.......

یا مرگ یا خمینی 

هذهِ شِقشِقَةٌ هَدَرَتْ

تعامل بر اساس احترام محور مناسبات ایران

تشکیل کانون فارغ التحصیلان آموزشگاه نابینایان شهید محبی، در دستور کار دانشآموختگان نابینا 9

پنج محصول شیری حاوی کلسیم بالا

وادی شعر(شاه بیت)

زمان و برنامه تیم ملی گلبال در مسابقات جهانی 16

دوربینهای مدار بسته راز تصادف ساختگی را فاش کرد

 

........یادداشت

* یا مرگ یا خمینی : قیام 15 خرداد جنبشی است ماندگار که راه مبارزه در برابر ظلم و ستم را به مردم آموخت و رهبر و پیشوای انقلاب نیز با مشاهده حمایت و پشتیبانی مردم از او، با اتکا به خداوند و این حمایت مردمی، در راه مبارزه با دیکتاتوری پهلوی گامهای خود را راسختر برداشت. قیامی برخاسته از خاستگاه مذهبی و ملی علیه استبداد داخلی و استعمار خارجی و در جهت حفظ حریم مرجعیت شکل گرفت. با رسیدن خبر دستگیری امام، اعتراضات گسترده ای در قم، تهران، ورامین، مشهد و شیراز شکل گرفت. فجیعترین حادثه، قتل عام دهقانان کفنپوش ورامینی بود. سال 1342 سنگفرشهای ورامین با خون مردمانش رنگین شد، اقشار مختلف مردم، با غریو رعد آسای «یا مرگ یا خمینی» و «مرگ بر شاه» راهی تهران شدند.  15 خرداد نقطه آغاز نهضت بازگشت به خویشتن در کشور قرارگرفت تا رژیم منحوس شاهنشاهی برای همیشه پایان یابد.

........میعاد

* هذهِ شِقشِقَةٌ هَدَرَتْ

شقشقه چیزیست شبیه بادکنک که هنگامی که شتر عشق و شور یا خشم و خروش میگیرد، در اوج غلیان از دهانش بیرون میزند و بعد از ساعتی فرو مینشیند.

روزی در یکی از خطابه های خود در درِ کوفه، علی که از شمشیرش مرگ میبارد و از زبانش شعر، بازویی از پولاد داشت و دلی از آتش، ناگهان در اثنای سخن کلماتش آتش میگیرند و آنچه در آن ۲۵ سال رنج فرو خورده بود، با جرقه خاطره ای یکباره در درونش منفجر میشوند و او را که هیچ گاه جز در خلوت با خدا و خویش ننالیده بود بر می افروزند و چنان بیتاب میکنند که بی آنکه بخواهد، با خلق از خویش سخن میگوید و از سرگذشت دردناک خویش و از آن حقکشیها و نامردمیها که از دوست دید و آن نقابها و نفاقها و آن دستها، دستهای اصحاب کبار مهاجر و انصار که به خون حقیقت آغشته بود و آن خنجرها که از پشت زدند و آن شکنجه ها که بر جانش ریختند و آن خاطره ها؛ مرگ دردناک پیامبر، سرگذشت فاطمه، ابوذر تنها، ثقیفه و شورا و عثمان، معاویه و مروان و سکوت، ۲۵ سال تمام و صبر، خوار در چشم و استخوان در حلقوم.جان گرفتن دردها و اشتعال خاطره ها، علی را چنان بیتاب کرده بود که به خشم و خروش سخن میگفت و کلماتش دردناک و آتشین شده بود. گویی بر سر منبر کوفه، در پیش چشمهای به اشک نشسته خلق آتش گرفته و میسوزد. ناگهان یکی از آن آدمهای پست که هیچ گاه تحت تأثیر هیچ احساسی قرار نمیگیرند و جز همانکه در حافظه شان راه یافته هیچ جاذبه ای و حادثه ای تکانشان نمیدهد و گویی هرگز معنایی یا احساسی بر آنها نمیگذرد و جنساً آآمپرمآبلند، بی آنکه احساس کند چه جوی در این جمع پدید آمده است و علی در چه حال و حالتیست، با خاطرجمعی مطلق یک سؤال خیلی شرعی مطرح میکند که مثلاً یا امیر المؤمنین! اگر در وسط یک بیابانی قرار گرفته باشیم چهار فرسخ در چهار فرسخ در چهار فرسخ در چهار فرسخ از مصر از نظر زمانی هم فقط چهار رکعت داریم به غروب آفتاب، تکلیف نماز ما چیست؟ چون فرصت نیست. از طرفی هم از طرفی هم زمین از مس است؛ یعنی نه آب هست که وضو بگیریم و نه خاک که تیمم کنیم. و علی را ببین! ناگهان از این آب سر که مرد خنگ بر جان آتش گرفته اش میریزد، سرد میشود و بیدرنگ به حرمت مرد سؤالش را به آرامی و ادب جواب میگوید. مردم که از این شیعه عوضی و سؤال بیربطش عصبانی شده بودند، با التهاب از علی خواستند که سخنش را دنبال کند و داستان غم انگیز و عبرتآموز زندگیش را ادامه دهد و باز هم از خودش و رنجهایش بگوید. و علی که اکنون آرام گرفته بود و پس از لحظاتی که دردها در او زبانه کشیده بود، سبک دردتر شده بود، باز سرپوش نیرومند کظم و کتمان را بر سر انبوه رنجها و ناگواریها و حیق کلمات ملتهبی که برای گفتن بیقراری میکنند و نباید گفت و سوزش آن همه اسراری که روح را از درون به آتش میکشند و باید در درون دفع کرد، کشید و سکوت سنگینی را که از مرگ پیامبر تا حال بر سینه پر از سخنش حمل کرده بود، دوباره برگرفت تا مرگ خویش. و مردم علی شناس باید بدانند که سکوت علی همچون سخنش جلوه ای از رسالت اوست و این سکوت ۳۰ سال، پیام صامت او، نهج البلاغه سپید او. و اینهاست حرفهای علی که برای نگفتن دارد و این است که در پاسخ شیفتگانش که تشنه نوشیدن جرعه هایی از کوثر رنجهای بودند، سکوت کرد و برای توجیه آن لحظات بیقراری که از چنگش میگریختند و به فریادش آوردند، تعبیری دارد که در صمیمیت، سادگی، زیبایی و بلاغت درد تعبیری از احساس علیست که هذِهِ شِشقةٌ هدرت، این شقشقه ای بود که بیرون پرید. ثُمَ قَرَت، سپس فرو نشست و همین خطبه است که آن را شقشقیه نامیده اند. (کویر، نوشته علی شریعتی، صفحه ۱۳)

* گلواژه: بگو مرگی که از آن فرار میکنید ؛حتما شما را در خواهد یافت. سپس به سوی کسی که از پنهان و آشکار با خبر است برده می‏شوید و شما را از آنچه انجام می‏دادید خبر میدهد. جمعه آیه ٨

 

 

.......سیاسی

* تعامل بر اساس احترام محور مناسبات ایران.  رییس‌ جمهوری با تبریک فرا رسیدن روز ملی جمهوری ایتالیا تاکید کرد: تعامل سازنده و گسترش روابط با کشور دوست ایتالیا، بر اساس احترام و منافع متقابل از اولویتهای جمهوری اسلامی ایران در چند سال گذشته بوده است.

* پرویز سروری دبیر کل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی درباره بیانات اخیر مقام معظم رهبری در نفی غربگرایی و لیبرالیسم و تاکیدایشان بر لزوم انقلابی بودن در کشور اظهار کرد: امروز عمده مشکل ما این است که مسئولان گوشی برای شنیدن ندارند و تنها زبانی برای گفتن دارند، اگر همه مسئولان قوا شیوه مقام معظم رهبری را اتخاذ کنند و در نشستهای بدون سانسور اجازه دهند که جامعه و مردم مشکلات خود را بی پرده بیان کنند بسیاری از آفتها رفع خواهد شد.

* الیاس حضرتی رئیس شورای اجرایی حزب اعتماد ملی از مخالفت به اتفاق آرای اعضا با استعفای حجت الاسلام والمسلمین مهدی کروبی دبیرکل حزب و حجت الاسلام رسول منتجب نیا قائم مقام این حزب خبر داد. عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی تصریح کرد: منتجب‌نیا بعد از مخالفت با استعفایش همچنان در سمت قائم مقامی این حزب به فعالیت خود ادامه میدهد.

* اردشیر زاهدی داماد محمدرضا پهلوی و وزیر خارجه ایران قبل انقلاب به 12 شرط مایک پمپئو آمریکا واکنش تندی نشان داد. زاهدی در نامه ای که به نیویورک تایمز نوشته آورده است: اطلاعات بهتری درباره ایران و ایرانیان کسب‌کن / ایران، عراق نیست و کشورم هرگز در برابر خارجیها سرخم نکرده است.

* پروانه سلحشوری نوشت: برای سمت کارپردازی هم من و دیگر همکاران امیدیِ کاندیدا، رأی لازم را نیاوردیم. بالاترین رأی برای کارپردازی ۹۶رأی بود از تعداد اعضا فراکسیون امید کمتر و این نشان میداد، متأسفانه اعضای فراکسیون امید تشکیلاتی عمل نکردند و امسال خود امیدیها به خانمها رأی ندادند.

........گزارش ویژه

* نخستین جلسه هم اندیشی با موضوع بررسی تأسیس کانون فارغ التحصیلان آموزشگاه نابینایان شهید محبی، عصر روز چهارشنبه ۹ خرداد و در آستانه شب میلاد امام حسن مجتبی، در سالن کنفرانس ساختمان آرشیو سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شد. به گزارش ایران سپید، در این جلسه که با حضور جمعی از دانشآموختگان آموزشگاه شهید محبی از نسلهای مختلف برگزار شد، حسین روحانی، پژوهشگر کمبینا به عنوان میزبان جلسه، ضمن اشاره به تأسیس کمیته حفظ بینایی که ۶۰ سال پیش تأسیس شده بود، اظهار کرد: در میانه سال ۱۳۳۶ کمیته ای تحت عنوان کمیته حفظ بینایی با حضور چشم پزشکان معتبر وقت، زیر نظر حسین علا تشکیل شد. از جمله وظایف این کمیته، بررسی کارشناسی به منظور احداث آموزشگاهی ویژه نابینایان بود که مرحوم حسن علوی به عنوان سرگروه تیمی تخصصی، این موضوع را پیگیری کرد. نتیجه این بررسیها، تأسیس آموزشگاه نابینایان بود که امروز به شهید محبی موسوم است. در ادامه جلسه، سهیل معینی به عنوان مدیر عامل شبکه تشکلهای نابینایان و کمبینایان «چاووش»، تشکیل کانون فارغ التحصیلان آموزشگاه شهید محبی را، گامی به سمت صیانت از سرمایه های معنوی عنوان کرد و اظهار داشت: تشکیل این کانون میتواند ضمن حفظ ابعاد عاطفی نسلهایی که در آموزشگاه شهید محبی تحصیل کرده اند، به صیانت از سرمایه های تحصیلی و معنوی به منظور تربیت نسلهای آینده بپردازد. سعید میری لواسانی، مدیر سابق این آموزشگاه نیز اظهار کرد که متقاضیان عضویت در این کانون، نگران این نباشند که فرد یا گروهی به دنبال کسب موقعیت و ریاست هستند. وی اظهار داشت: تشکیل این کانون به پیشنهاد آقای حسین روحانی در آستانه پنجاهمین سال تأسیس آموزشگاه مطرح شد که برگزاری جشن پنجاه سالگی آموزشگاه، مقدمه تشکیل این کانون بود. دو گروه میتوانند در این کانون عضو شوند، دانشآموختگان و خدمت رسانان در آموزشگاه.

 

.......بهداشت و سلامت

* پنج محصول شیری حاوی کلسیم بالا: ۱۱ خرداد، روز جهانی شیر بود. شیر و مشتقات آن منبع خوب کلسیم هستند و به آسانی توسط بدن جذب شده و به حفظ توازن کلسیم و سلامت استخوانها کمک میکنند. بهترین محصولات شیر که نیاز کلسیم روزانه بدن معادل ۱۰۰۰-۱۲۰۰ mg را تامین میکنند، عبارتند از: یک فنجان ماست حاوی ۴۵۰ mg کلسیم است. حدود ۱۱۰ mg). ماست کم چرب دارای ۴۵۰ mg کلسیم است از اینرو منبع بهتر کلسیم تلقی میشود. کفیر حدود ۲۵۰ mg کلسیم و باکتریهای کشت شده زنده است که لاکتوز درون شیر را تجزیه میکند. این ماده خوراکی گزینه بسیار خوبی برای روده و برای افرادی است که تحمل لاکتوز را ندارند. یک فنجان ۱۰۰ گرمی شیر گاو حاوی ۱۲۵ mg کلسیم است. شیر گاو با ویتامین D که برای سلامت استخوانها مفید است، غنیسازی میشود. ۱۰۰ گرم پنیر چدار حاوی ۷۲۱ mg کلسیم است. برای افرادی که مشکل عدم تحمل لاکتوز دارند، پنیر چدار و سوئیسی ارجح است -100 گرم پنیر لور (پنیر تازه) حاوی ۸۳ mg کلسیم است.

* هدفگذاری کاهش ۵۰ درصدی بیماریهای ژنتیکی: مدیرکل دفتر مدیریت بیماریهای غیرواگیر وزارت بهداشت با بیان اینکه برنامه غربالگری بیماری‌های ژنتیکی در حال اجراست، گفت: با اجرای برنامه های کاهش بیماریهای متابولیک ارثی، کروموزومی و ناهنجاریهای ژنتیک، مقرر است این بیماریها ظرف ۵ سال کاهش ۵۰ درصدی داشته باشند. دکتر استوار با بیان اینکه پیشگیری در مقوله بیماری تالاسمی که با پوشش ۹۸ درصدی غربالگری زمان ازدواج و نوزادی همراه بود، به کاهش این بیماری از ۱۲۰۰ مورد به ۱۵ مورد انجامید.

* رواج فشار خون در ایرانیان:  رئیس هجدهمین کنگره آسیایی داروسازی بالینی گفت: حدود 30 درصد جمعیت بالای 40 سال ایران فشارخون بالا دارند و درصد قابل توجهی از این افراد از بیماری خود بی اطلاع هستند. پرفشاری خون بیماری مزمنی است که سکته مغزی و قلبی؛ نارسایی کلیوی و قلبی و نابینایی را به همراه دارد.

........وادی شعر

* در ادبیات فارسی شاه‌ بیت به بیتی که از همه ابیات غزل یا قصیده بهتر است؛ و صرفنظر از جایی که در غزل یا قصیده قرار گرفته، گفته میشود. از آنجا که میدانیم خیلی از عزیزان شاغل اند و شاید دسترسی به کتابهای شعر برایشان دشوار است. این وظیفه را بر عهده گرفتیم و با خواندن چندین کتاب شعر شاه بیتها را گلچین کرده و یکجا تقدیم خوانندن خوب وادی شعر میکنیم. از خلق زمانه پا کشیدن خوشتر، در گوشه‌ عزلت آرمیدن خوشتر؛ زنهار ضیاء ! علاج چشمت نکنی، اوضاع زمانه را ندیدن خوشتر. ضیاء کاشانی. هیچ از این خوبان گندم گون، نصیب ما نشد، ما سیه بختان مگر فرزند آدم نیستیم؟ ادهم ترکمان. مزن نیش ار نداری بهره ای از نوش ای زاهد،  که این قدرت نمایی را بسی زنبور هم دارد!!!. ژولیده نیشابوری. پر سوخته شرار پرهیز توام، دیوانه ی چشم فتنه انگیز توام. گنجایش دیگری ندارد دل من، همچون قدح شراب لبریز توام! شفیعی کدکنی. سرگشته محضیم و در این وادیِ حیرت، عاقلتر از آنیم که دیوانه نباشیم. اخوان ثالث. ای دوست بیازار مرا هر چه توانی، دل نیست اسیری که ز آزار گریزد! رهی معیری. گفته بودی که تمامم به وفا، برو ای شوخ که بس مختصری !!! خاقانی. از سوختگان باز پَری میخواهند، خاکسترِ شعله‌پروری میخواهند. آنان‌که ز یک قفس جدامان کردند، آوازِ غم‌آلوده‌تری میخواهند. سیاوش کسرایی. شنبه ها شنبه های آشوبند، بسکه دیروزهایشان خوبند. شنبه ها قلبهای دلتنگی، سر خود را به سینه میکوبند! مجتبی سپید. گاه از عمد گناهی کن و آمرزش خواه، روزیِ توبه نویسان به پشیمانی ماست! حمزه کریم تباحفر. وقتى صدایم میزنى بگو چگونه بدوم، که از کفشهایم جلو نزنم! حسن آذرى. خواستم پاره گریبان کنم از دست غمت، دستم از ضعف دریغا! به گریبان نرسید.. عبدالله الفت. گویا تو برون میروی از سینه و گرنه، جان دادن کس این همه دشوار نباشد! نظیری نیشابوری. زندگی کردنِ من مُردن تدریجی بود، آنچه جان کَند تنم، عمر حسابش کردم! فرخی یزدی. یقین که آینه‌ام لایق نگاه تو نیست، مگر که اشک بشوید کمی غبار از من ! حسین دهلوی. غیر از منِ ویران زکسی عشق نجویید، آبادی ما آدم دیوانه ندارد... رهآرا. بهشت حق بنی آدم است دل خوشدار، که ماند از پدر، این باغ، وقف اولاد است!!! کلیم کاشانی. برای خنده و بوسه یکی دهان دادند/ برای گریه دوتا چشم ، این عدالت نیست... سید سعید صاحب علم. شبیه نوح اگر هیچکس به دین تو نیست، تو با خدای خودت باش و ناخدای خودت! حسین زحمتکش. عشق شیری ست قوی پنجه که میگوید فاش:  هر که از جان گذرد، بگذرد از بیشه ما... ادیب نیشابوری. برگرد بیا! خدا نگهدارم نیست، یک ثانیه گریه دست بردارم نیست. گفتم که: تو را دوست... تو گفتى: مرسى، مرسى که جواب دوستت دارم نیست!!! على صفری

* گلواژه: از آنچه به شما روزی داده ایم  پیش از آنکه روزی فرا رسد که نه معامله ای وجود دارد و نه دوستی و شفاعت، انفاق کنید. بقره آیه ٢۴۵

 

 

........ورزشی

* زمان و برنامه تیم ملی گلبال در مسابقات جهانی: تیم ملی گلبال مردان ایران که در بین 10 تیم برتر جهان است، نهم خرداد، جهت حضور در رقابتهای جهانی عازم مالمو سوئد شد. این مسابقات که با حضور 16 تیم برگزار میشود، تیم ایران در نخستین گام، یکشنبه 13 خرداد ساعت 14:10 دقیقه ظهر به وقت ایران، به مصاف مصر میرود. تیم کشورمان در دومین دیدار خود، 14 خرداد ساعت 11 صبح رو در روی برزیل قرار میگیرد و ساعت 17:40 همین روز، با آمریکا مصاف خواهد داد. سه شنبه 15 خرداد ساعت 11:30، ملی پوشان گلبال کشورمان در چهارمین مسابقه خود با کانادا بازی میکنند و ساعت 19:30 همین روز، به مصاف ژاپن خواهند رفت. چهارشنبه 16 خرداد ساعت 17:40، جمهوری چک ششمین حریف ایران خواهد بود و پنجشنبه 17 خرداد ساعت 13، تیم کشورمان در آخرین بازی گروهی خود با آلمان روبرو میشود.

* فدراسیون نابینایان در نظر دارد اولین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی دوچرخه سواری دو نفره نابینایان (جهت شرکت در مسابقات پاراآسیایی 2018 جاکارتا ) را در استان زنجان برگزار کند. در این اردو که در ماده چهار کیلومتر برگزار خواهد شد، از ورزشکاران رکوردگیری به عمل میآید و نفرات اعزامی به اندونزی انتخاب خواهند شد. این اردو که از اول تیرماه آغاز میشود، تا 15 تیر ادامه خواهد داشت.

* پیغام احساسی زیدان به ستاره های رئال: زین الدن زیدان سرمربی سابق کهکشانیها در تصمیمی حیرت انگیز از هدایت این تیم استعفا داد. دلایل مختلفی در مورد این تصمیم عجیب از سوی فاتح 3 دوره لیگ قهرمانان مطرح شد، اما زیدان مدعی شد احساس میکند زمان جدایی فرا رسیده است. زیدان که رابطه خوبی با ستاره های تیمش داشت، در واتس اپ خطاب به آنها نوشت: برای همه چیز ممنونم. بدون حمایت شما در بدترین لحظات هیچ کاری نمیتوانستیم انجام دهیم. به زودی یکدیگر را میبینیم.

 

........حوادث

* دوربینهای مدار بسته راز تصادف ساختگی را فاش کرد: مرد میانسال و همدستش که برای انتقامجویی  در یک تصادف ساختگی فردی را به قتل رسانده بودند جزئیات این صحنه را بازسازی کردند. ساعت 9 شب ۲۹ تیر سال گذشته، مأموران کلانتری 169 مشیریه خبر وقوع تصادف مرگباری را به بازپرس کشیک قتل اعلام کردند. به دنبال اعلام این خبر، تحقیقات به دستور بازپرس سجاد منافی آذر آغاز شد. نخستین بررسیها حکایت از آن داشت که یک دستگاه پژو 206 با مرد میانسالی کنار خیابان تصادف کرده و از صحنه متواری شده است. گرچه در نگاه اول به نظر میرسید که موضوع تصادف غیرعمد باشد اما مدارکی در صحنه به‌دست آمد که نشان میداد این تصادف عمدی بوده و مرد 65 ساله به قتل رسیده است. پس از بازبینی دوربینهای مداربسته اطراف محل حادثه مشخص شد که خودرو پژو 206 پس از برخورد عمدی با مرد میانسال از صحنه متواری شده است اما از آنجا که شماره پلاک خودرو قابل خواندن نبود تحقیقات میدانی آغاز شد و تعدادی از شماره‌های پلاک خودرو به دست آمد. کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت با بررسی بیش از 5700 خودرو سرانجام موفق به شناسایی صاحب فراری خودرو شدند. از سویی در تحقیق از خانواده مقتول مشخص شد که 13 سال قبل مقتول زمینی داشته که از سوی افراد ناشناس با سند‌سازی اقدام به ساخت و ساز غیرمجاز در ملک او کرده بودند اما مرد میانسال شکایت کرده و دادگاه با محکوم کردن متهمان آنها را مجبور به پرداخت جریمه چند میلیاردی و بازپس دادن ملک کرده بود. همین مسأله نیز باعث کینه و اختلاف شده بود. یکی از آنها مرد میانسالی به نام جعفر بود. این درحالی بود که صاحب خودرو پژو 206، همان مردی بود که در پرونده سندسازی محکوم شناخته شده بود. جعفر بازداشت شد و زمانی که با مدارک پلیسی مواجه شد به قتل اعتراف کرد. او گفت: بعد از این‌که دادگاه حکم را صادر کرد، تصمیم به انتقام گرفتم و با همدستی یکی از دوستانم نقشه را طراحی کردیم. میخواستم با تصادف ساختگی از مرد میانسال انتقام بگیریم و برای همین شب حادثه از محل کار مقتول او را تعقیب کردیم. هنگام تعقیب مرد میانسال سوار بر خودرو مزدا 3 خود شد و در بین راه با جدول خیابان برخورد کرد. هنگامی که از ماشین پیاده شد تا موضوع را بررسی کند با خودرو به او زده و از محل متواری شدیم. به‌دنبال اعتراف متهم، همدست او بازداشت شد. با دستگیری عاملان این تصادف مرگبار به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران، متهمان به محل حادثه منتقل شده و به بازسازی صحنه جنایت پرداختند.

* مرد میانسال دندان مصنوعی اش را بلعید: پزشکان قزوینی دندان مصنوعی یک مرد میانسال را بدون عمل جراحی از شکمش خارج کردند. این مرد میانسال به علت بلعیدن دندان مصنوعی خود و گیرافتادن آن در مری، دچار مشکلات تنفسی و ریوی شده بود که با مراجعه به یک مرکز پزشکی، پزشکان بدون عمل جراحی، دندان مصنوعی را از شکمش خارج کردند.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *