شناسه خبر: 13571 منتشر شده در مورخ: 1397/3/29 ساعت: 10:21 گروه: ورزشی  
انتخاب 12 شطرنجباز نابینا و کمبینا برای مسابقات پاراآسیایی

انتخاب 12 شطرنجباز نابینا و کمبینا برای مسابقات پاراآسیایی

علی اکبر هدهدی، رئیس انجمن شطرنج فدراسیون نابینایان در گفتگو با ایران سپید، از برگزاری اولین مرحله اردوی آمادگی که انتخابی تکمیلی برای رقابتهای پاراآسیایی جاکارتا است خبر داد.

به گزارش ایران سپید وی گفت: رقابتهای انتخابی در تهران برگزار میشود و 12 نفر برای اعزام به سومین دوره مسابقات پاراآسیایی، به تیم ملی دعوت خواهند شد. هدهدی بیان داشت: در کلاس شطرنجبازان نابینای مطلق (ب1) آقایان، رستم دوستی از تهران، مهدی رومیفرد از اصفهان، وجیح ا... جعفری از گیلان، هادی مشیرآبادی از آذربایجان شرقی، فرزاد علیزاده از خوزستان، عرفان محمدعلیزاده و حسن قدیری از تهران به مصاف هم میروند که در این بین، سه نفر به تیم ملی دعوت میشود. هدهدی ادامه داد: در کلاس ب1 بانوان، خانمها ملیحه صفایی از خراسان رضوی، لیلا زارعزاده از آذربایجان شرقی و زهرا محمدیراد از استان فارس، در مسابقات قهرمانی کشور شطرنج بانوان به تیم ملی راه یافتند و در این کلاس، دیگر رقابتهای انتخابی برگزار نخواهد شد. رئیس انجمن شطرنج فدراسیون نابینایان در ارتباط با کلاس ب2 و ب3 آقایان اظهار داشت: در این کلاس، 6 نفر با هم رقابت میکنند و از میان امید کریمی از اصفهان، حمزه مصلح از خوزستان، حسین قلیزاده از اردبیل، فرهاد نادریان از سیستان و بلوچستان، مجید باقری از بوشهر و محمدرضا علیزاده از تهران، دو نفر به تیم ملی راه پیدا خواهند کرد. در این کلاس نیز علیرضا قورچیبیگی از قزوین، پیشتر توانسته بود در مسابقات قهرمانی کشور عنوان نخست را بدست آورد و به تیم ملی دعوت شده است. در کلاس ب2 و ب3 بانوان نیز خانمها فاطمه برقول از خوزستان، صدیقه سرگزی از تهران، فاطمه رحیمی و عاطفه نقوی از خراسان رضوی، فریبا زنده بودی از بوشهر و فاطمه سعیدی از اصفهان به مصاف هم میروند که از میان آنها سه نفر به تیم ملی دعوت خواهد شد. علی اکبر هدهدی به مدالهای توزیع شده در رشته شطرنج در مسابقات اندونزی اشاره کرد و گفت: در این مسابقات در 4 کلاس انفرادی 12 مدال و با احتساب 3 مدال تیمی، در مجموع، 15 مدال توزیع میشود. شانس ایران به ویژه در بخش ب1 بانوان با وجود ملیحه صفایی با ریتینگ 1680، در ب1 آقایان حاج حسن قدیری با ریت 2034 و ب2 و ب3 آقایان امید کریمی با ریتینگ 2100 در جدول فیده، برای کسب مدال زیاد است. هدهدی در خصوص رقبای اصلی ما در آسیا گفت: کشورهای قرقیزستان، تاجیکستان، هندوستان، چین و ازبکستان، رقبای جدی ما در مسابقات پاراآسیایی هستند. برای جاکارتا در مجموع پنج مرحله اردوی آمادگی برگزار میکنیم که مرحله دوم اردو، دهه سوم تیرماه در قزوین برگزار خواهد شد. هدهدی در پایان گفت: برای ملی پوشان اعزامی، شرکت در یک تورنمنت بین المللی را پیشبینی کرده ایم که این امر، در یکی از رقابتهای بین المللی داخلی یا برونمرزی انجام خواهد شد. امیر سرمدی

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *