شناسه خبر: 13594 منتشر شده در مورخ: 1397/4/2 ساعت: 11:47 گروه: بهداشت و سلامت  
حامی محصولات با کیفیت هستیم
وزیر بهداشت گفت:

حامی محصولات با کیفیت هستیم

وزیر بهداشت گفت: اگر کیفیت تجهیزات پزشکی تولید داخل کشور خوب باشد تولید کننده دغدغه فروش آن را نخواهد داشت.

به گزارش ایران سپیدبه نقل از ایرنا: ،دکتر حسن قاضی زاده هاشمی روز جمعه در حاشیه بازدید از بیست و یکمین نمایشگاه بین الملی تجهیزات پزشکی ، دارویی ، دندانپزشکی و آزمایشگاهی در جمع خبرنگاران افزود:کیفیت بالای محصولات و تجهیزات پزشکی برای ما بسیار اهمیت دارد، زمانی که این محصولات دارای کیفیت باشد نیازی به رانت نیست.

وی اظهار کرد: به عنوان مثال همه مردم به دنبال برنج ایرانی هستند زیرا کیفیت مطلوبی دارد و همیشه بازار برای فروش آن است ، در مورد محصولات و تجهیزات پزشکی نیز باید چنین دیدگاهی وجود داشته باشد و کیفیت خوب باشد. در این صورت، تولیدکنندگان دغدغه فروش در داخل و خارج نخواهند داشت.

هاشمی با تبریک به اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی برای ارتقای کیفیت محصولات تولیدکنندگان، ادامه داد:حمایت دولت نیز در این زمینه صددرصد است و کیفیت باید ارتقاء یابد.

وی با اشاره به اینکه هر سال شاهد پیشرفت خوبی در تولید و صادرات محصولات و تجهیزات پزشکی هستیم،تصریح کرد: خوشحالیم تولیدکنندگان زیر چتر حمایت دولت هستند.

**افزایش 10 برابری صادرات تجهیزات پزشکی

به گفته وزیر بهداشت ،در سال جاری در راستای تلاش‌های انجام شده ، صادرات تجهیزات پزشکی ۱۰ برابر افزایش پیدا می کند و افرادی که در مسیر تولید هستند به جای متهم کردن ما به فکر افزایش کیفیت باشند.

هاشمی افزود: در حوزه تجهیزات پزشکی با شیب منطقی و معقولی در حال طی مسیر هستیم و از جامعه پزشکی که از محصولات ایرانی حمایت می‌کنند و از تولیدکنندگان با توجه به همه سختی‌های مسیر، تشکر می‌کنم.

**نقدینگی، مشکل اصلی تجهیزات پزشکی

وی با اشاره به اینکه نقدینگی مشکل عمده شرکت‌های تجهیزات پزشکی است، اظهار کرد:بدهی انباشته بیمه‌ها به بیمارستان‌ها در بخش های خصوصی و دولتی، موجب بروز مشکل نقدینگی شده است که باید اصلاح شود.

هاشمی افزود:حل مشکل نقدینگی، کار دولت و سازمان برنامه و بودجه و وزارت رفاه است و باید مقداری کار تندتر پیش رود و مشکل نقدینگی به خصوص در شرایطی که کار سخت‌تر شده باید اورژانسی حل شود تا تولیدکنندگان، مواد اولیه خود را به راحتی وارد کنند و به آینده هم امیدوار باشند.

وی تصریح کرد: جانمان را برای کشور گذاشتیم تا انقلاب اسلامی به نتیجه برسد و هدف این انقلاب کاهش وابستگی است و در این مسیر باید حمایت مردم تقویت شود که این مهم با افزایش کیفیت کالا‌های داخلی محقق می‌شود.

وزیر بهداشت یادآور شد: تولید‌کننده ای که محصول داخلی تولید می کند و کیفیتش پایین است ،نباید انتظار حمایت از دولت را داشته باشد.

**در حوزه تجهیزات پزشکی با جان مردم سروکار داریم

هاشمی گفت: در حوزه تجهیزات پزشکی که با جان مردم سروکار داریم ، محال است دولت از محصول ایرانی بی‌کیفیت حمایت کند یا تولیدکننده داخلی محصولی تولید کند که کیفیتش خوب باشد، اما قیمتش دو برابر مشابه خارجی باشد.

وی تاکید کرد: این گونه حمایت‌ها محال است و انجام نخواهد شد، در وزارت بهداشت باید از کیفیت و قیمت مراقبت کنیم زیرا پای سلامت مردم در میان است.

**تعرفه بالا برای واردات در نظر گرفته شود

وزیر بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی با اشاره به بازدید خود از غرفه تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی گفت: صحبت هایی در این بازدید داشتم ،تولیدکنندگانی که استاندارد‌های اروپا داشتند، اذعان می‌کردند که واردات محصول مشابه خارجی صفر است، باید در این قبیل کالا‌ها تعرفه بالا برای واردات در نظر گرفته شود و این حمایت دولت است.

قاضی زاه هاشمی افزود: واردات نباید صفر شود، چون موجب انحصاری شدن بازار می‌شود و در این صورت کیفیت محصول داخلی کاهش پیدا می‌کند بنابراین باید تعرفه بالا برای محصول خارجی تعیین کرد تا کیفیت و قیمت مناسب باشد.

بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، دارویی، دندانپزشکی(ایران هلث) با حضور 350تولید کننده داخلی و بیش از 140 شرکت خارجی از 29 خرداد در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران دایر است و امروز بعد از ظهر به کار خود پایان می دهد.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *