شناسه خبر: 13598 منتشر شده در مورخ: 1397/4/2 ساعت: 14:25 گروه: ورزشی  
شطرنج بازان اعزامی به جاکارتا مشخص شدند

شطرنج بازان اعزامی به جاکارتا مشخص شدند

رقابتهای انتخابی تیم ملی شطرنج نابینایان برای مسابقات پاراآسیایی جاکارتا روز جمعه اول تیر در مجموعه ورزشی هرندی تهران به پایان رسید و تکلیف نفرات باقیمانده برای حضور در تیم ملی مشخص شد.

به گزارش ایران سپید رقابتهای انتخابی تیم ملی شطرنج نابینایان برای مسابقات پاراآسیایی جاکارتا روز جمعه اول تیر در مجموعه ورزشی هرندی تهران به پایان رسید و تکلیف نفرات باقیمانده برای حضور در تیم ملی مشخص شد.

پیشتر و در جریان مسابقات قهرمانی کشور، در کلاس ب1 بانوان، ملیحه صفایی از خراسان رضوی، لیلا زارعزاده از آذربایجان شرقی و زهرا محمدیراد از فارس به تیم ملی راه یافته بودند و در کلاس ب2 و ب3 آقایان، علیرضا قورچیبیگی از قزوین، توانسته بود جواز حضور در تیم ملی را به دست آورد. علی اکبر هدهدی، رئیس انجمن شطرنج فدراسیون نابینایان در گفتگو با ایران سپید، با اشاره به مسابقات انتخابی گفت: در جریان مسابقات تکمیلی انتخابی تیم ملی و در کلاس ب1 آقایان که با حضور 7 شطرنجباز و در 6 دور برگزار شد، حسن قدیری و عرفان محمدعلیزاده از تهران و مهدی رومیفر از اصفهان به تیم ملی راه یافتند.

در کلاس ب2 و ب3 آقایان نیز که با حضور 6 نفر و در پنج دور برگزار شد، مجید باقری از بوشهر و امید کریمی از اصفهان، ملی پوش شدند. 6 شطرنج باز بخش بانوان در کلاس ب2 و ب3، در پنج دور با هم به رقابت پرداختند که در پایان، خانمها فاطمه برقول از خوزستان، عاطفه نقوی از خراسان رضوی و فریبا زنده بودی از بوشهر، جواز حضور در مسابقات پاراآسیایی جاکارتا را به دست آوردند.

رئیس انجمن شطرنج فدراسیون نابینایان در خصوص مسابقات انتخابی گفت: رقابتها چه از نظر کمی و کیفی، در سطح بسیار خوبی برگزار شد. کل پتانسیل شطرنج نابینایان و کمبینایان در مسابقات انتخابی را شرکت دادیم تا حقی از کسی تضییع نشود. هدهدی در پایان گفت: دومین مرحله اردوی تیم ملی شطرنج از 20 تا 26 تیرماه و با حضور 12 شطرنجباز برگزار خواهد شد و برای حریفان تمرینی در اردوها، از شطرنجبازان بینایی که همریت ملیپوشان نابینای کشورمان هستند استفاده خواهیم کرد. 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *