شناسه خبر: 13662 منتشر شده در مورخ: 1397/4/11 ساعت: 10:53 گروه: دانش و فن آوری  
دورخیز whatsapp برای برگشت به روزهای اوج

دورخیز whatsapp برای برگشت به روزهای اوج

حضور در شبکه های اجتماعی برای کاربران نابینای ایرانی شاید به میزان زیادی مدیون امکاناتی است که پیامرسان Whatsapp در اختیار این گروه گذاشته است.

به گزارش ایران سپید قابلیتهای فراوان، به اضافه دسترسپذیری بسیار قابل قبول این اپلیکیشن باعث شد در روزگاری که بیشتر پیامرسانهای رقیب برای نابینایان قابل استفاده نبودند، این گروه از کاربران، whatsapp را به تسخیر خود در آورند. واتساپ یکی از محبوبترین پیامرسانها در دنیا است اما به خاطر نداشتن چند ویژگی مهم از جمله قابلیت کانالها، نظیر آنچه که در تلگرام وجود دارد، مورد توجه کسب و کارها یا مدیران کانالها قرار نمیگیرد.

حالا به نظر میرسد این پیامرسان میخواهد با حفظ ساختار و اصول کلی، چرخشهایی به سوی کانالها داشته باشد و قابلیتهایی نظیر آن چیزی که در تلگرام شاهد هستیم؛ را در اختیار مدیران کانالهای تلگرامی قرار دهد.

این هفته، پیامرسان واتساپ اعلام کرد ویژگی کنترلی جدیدی برای مدیران گروهها عرضه کرده است تا فقط مدیران گروه بتوانند یک پیغام برای گروه ارسال کرده و دیگر اعضای گروه تنها بیننده این پیغامها باشند.

البته، هنوز گروههای واتساپ حداکثر میتوانند ۲۵۶ عضو داشته باشند و این محدودکننده است ولی ویژگی جدید میتواند گروهها را به مکانی برای دریافت اطلاعیه ها و پیغامها تبدیل کند.

مثلا، مدارس و دانشگاهها، روابط عمومی نهادها و شرکتها، گروههای خبری و اطلاعرسانی و گروههای سیاسی میتوانند از این ویژگی برای رساندن پیامشان به دست اعضا استفاده کنند. پیشبینی میشود این تغییر رویکرد واتساپ باعث افزایش مخاطبان و کاربرپسندی بیشتر آن شود.

ویژگی جدید واتساپ از پیامرسان فیسبوک الهام گرفته شده است که به مدیران گروهها اجازه میدهد کنترل بیشتری روی گروهها داشته و محدودیتهایی برای مدیریت ارسال پیغامها اعمال کنند.

ماه گذشته هم واتساپ مجموعه ای از چندین ویژگی جدید را برای مدیران گروهها عرضه کرد. در یک امکان تازه، مدیر گروه میتواند اهداف، دستور العمل و فرآیند ارسال پیام در گروه را کاملا مشخص کرده و به گوش تمام اعضا برساند. قبلاً مدیران گروهها مجبور بودند این اهداف و قوانین را در پیامی جداگانه بنویسند و آن را برای تک تک اعضایی که به گروه اضافه میشوند بفرستند یا بارها در گروه بازنشر کنند.

همینطور، مدیران گروههایی که سازنده گروه هستند نمیتوانند پس از مدتی فعالیت، آن گروه را ترک کنند.

ویژگیهای جدید واتساپ میتواند قدرت مدیر گروهها در مدیریت و کنترل گروهها و محتواهای انتشار یافته را بیشتر و برخی گروهها را به کانالهایی یک طرفه برای انتشار اخبار و اطلاعیه های معتبر و صحیح تبدیل کند.

Whatsapp در حال حاضر بیش از یک و نیم میلیارد کاربر از سراسر جهان دارد و اضافه شدن این ویژگیها بدون شک به تعداد کاربران این پیامرسان، خواهد افزود.

امید هاشمی

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *