شناسه خبر: 13669 منتشر شده در مورخ: 1397/4/12 ساعت: 10:23 گروه: اجتماعی  
پرداخت افزایش مستمری مددجویان
رئیس یهزیستی استان تهران:

پرداخت افزایش مستمری مددجویان

رئیس یهزیستی استان تهران از ما به التفاوت افزایش ۱۰ درصدی مستمری مددجویان بزودی خبر داد و گفت: یارانه مراکز توانبخشی بدون تاخیر تاکنون پرداخت شده است.

به گزارش ایران سپید  داریوش بیات‌نژاد در حاشیه دیدار تعدادی از معلولان با مدیر بهزیستی استان تهران افزود: بهزیستی استان تهران در دوره جدید برنامه‌ای را برای حمایت از معلولان در حوزه‌های مختلف معیشتی، توانبخشی و درمان در دستور کار خود قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه اگر مشاوره‌های ژنتیک و آزمایش‌های ژنتیک مورد توجه قرار بگیرند در این صورت ۴۰ الی ۵۰ درصد از معلولیت‌ها کم خواهد شد ، گفت: بهزیستی متناسب با امکانات و شرایطی که در کشور وجود دارد به جامعه هدف خدمت رسانی می‌کند.

وی در مورد قانون جامع حمایت از حقوق معلولان نیز اظهار  داشت:  لایحه این قانون پس از سال‌ها و البته برگزاری جلسات متعدد با حضور فعالان سازمان‌های غیردولتی فعال در حوزه معلولان به تصویب رسید.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۵۰ درصد از راه را رفته‌ایم و گفت: ۵۰ درصد راه باقیمانده نیز به اجرای آن مربوط می‌شود.

مدیر سازمان بهزیستی استان تهران درمورد قانون استخدامی معلولان نیز گفت: در قانون جامع حمایت از حقوق معلولان دستگاه‌ها و سازمان‌ها موظفند در صورت برگزاری آزمون استخدامی ۳ درصد از آن را به معلولان اختصاص دهند و چنانچه دستگاه ها از این موضوع پیروی نکنند بهزیستی می‌تواند به عنوان متولی پیگرد قضایی داشته باشد.

وی به افزایش مستمری مددجویان نیز اشاره کرد و گفت:خوشبختانه با پیگیری‌های دولت مستمری مددجویان از ابتدای سال گذشته ۳.۵ برابر افزایش یافت و این در حالیست که امسال نیز مستمری مددجویان ۱۰ درصد افزایش خواهد یافت که پس از تخصیص اعتبارات امسال این مابه التفاوت نیز پرداخت می شود.

بیات‌نژاد همچنین با اشاره به اینکه ریالی از محل مشارکت‌های مردمی صرف هزینه‌های اداری و پرسنلی سازمان بهزیستی نمی‌شود گفت: در حال حاضر یارانه مراکز توانبخشی به صورت منظم و به موقع پرداخت می‌شود و مشکلی در پرداخت ها نداریم.

 

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *