شناسه خبر: 13922 منتشر شده در مورخ: 1397/5/18 ساعت: 08:19 گروه: اخبار روزنامه ایران سپید  
روزنامه پنجشنبه 18 مرداد 1397

روزنامه پنجشنبه 18 مرداد 1397

معافیت مالیاتی کارفرمایان بکار گیرنده مددجویان بهزیستی - بی خبری برخی اعضا از بیانیه منتسب به مجلس خبرگان رهبری - خطر بروز نزدیک بینی در کودکان - رقص انگشتان نابغه کوچولو روی کلاویه های پیانو - آغاز اردوی تیم ملی شطرنج نابینایان در مشهد - زن مطلقه زندگیم را نابود کرد

روزنامه «ایران سپید»

پنجشنبه 18 مرداد 1397

26 ذی القعده 1439

9 آگوست 2018

سال بیست و دوم شماره 5921

صاحب امتیاز:

خبرگزاری جمهوری اسلامی      

مدیر مسئول: سهیل معینی

سامانه پیامکی: 3000465040

نشانی پستی: تهران- ص.پ. 158755388

تلفن: 84711371

شماره انتشارات: 5-88548892

وبسایت: www.iransepid.ir

پست الکترونیک: iransepid@icpi.ir

.........عناوین این شماره.......

معافیت مالیاتی کارفرمایان بکار گیرنده مددجویان بهزیستی 2

بی خبری برخی اعضا از بیانیه منتسب به مجلس خبرگان رهبری 5

خطر بروز نزدیک بینی در کودکان 6

رقص انگشتان نابغه کوچولو روی کلاویه های پیانو 8

آغاز اردوی تیم ملی شطرنج نابینایان در مشهد 11

زن مطلقه زندگیم را نابود کرد

چاردیواری 17

اطلاعرسانی

 

 

........ویژه

* معافیت مالیاتی کارفرمایان بکار گیرنده مددجویان بهزیستی: مدیر کل بهزیستی استان تهران از معافیت مالیاتی کارفرمایان بکار گیرنده مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی خبر داد و گفت: هرچه بتوانیم بستری دائمی برای عرضه و فروش محصولات و دستاوردهای مددجویان کارآفرین تحت پوشش بهزیستی فراهم کنیم، زمینه ایجاد اشتغال پایدار و همچنین فرصت توانمندسازی و مستقل شدن این افراد فراهم خواهد شد. وی در ادامه تصریح کرد: تحقق هدف توانمندسازی و اشتغالزایی برای مددجویان تحت پوشش بهزیستی، نیازمند حمایت همه جانبه سایر دستگاهها است و در این راستا شهرداری تا کنون نقش حمایتی خوبی در خصوص مددجویان توانمند و دارای مهارت ایفا کرده است. مدیر کل بهزیستی استان تهران تصریح کرد: هر یک از مددجویان تحت پوشش بهزیستی که در حرفه خاصی مهارت دارند، میتوانند از کارگاههای آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه ای بهره مند شوند و ضمن افزایش میزان مهارت و دانش خود، در سایر زمینه ها از تسهیلات اشتغالزایی و کارآفرینی بهزیستی استفاده کنند. بیاتنژاد همچنین یادآور شد: در سال جاری تسهیلاتی که به مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی برای اشتغال و کارآفرینی ارائه میشود، شامل تسهیلات 20 میلیون تومانی بوده و کارمزد این تسهیلات نیز 4 درصد است. وی تأکید کرد: توانمندسازی جامعه تحت پوشش سازمان بهزیستی از جمله اهداف اصلی بهزیستی است و امیدواریم با تفاهمنامه ای که طی ماههای گذشته با سازمان آموزش فنی و حرفه ای به امضا رسیده است، بتوانیم در جهت تحقق این اولویت قدم برداریم. مدیر کل بهزیستی استان تهران تصریح کرد: هر یک از مؤسسات خیریه و سازمانهای مردم نهادی که در بکارگیری مددجویان معلول اقدام کنند، از معافیتهای مالیاتی ویژه ای که برای این افراد در نظر گرفته شده است، برخوردار خواهند شد. بیاتنژاد گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت و کارگاهها و کارفرماهای زیر مجموعه این وزارتخانه هم یکی از دستگاههایی است که هم در صدور مجوز و هم در بکارگیری و کارآفرینی برای مددجویان دارای مهارت میتواند گام بردارد. وی تأکید کرد: برای کارفرمایان و همچنین افراد توانمندی که در بکارگیری و اشتغالزایی برای مددجویان تحت پوشش بهزیستی تلاش کنند، بسته های تشویقی چون پرداخت کامل حق بیمه مددجوی به کار گمارده شده به مدت 5 سال و پرداخت تسهیلات 20 میلیون تومانی به ازای هر فرد به آنها اختصاص مییابد. مدیر کل بهزیستی استان تهران تصریح کرد: اتاق اصناف ایران نیز از دیگر مجموعه هایی است که میتواند در صدور و اعطای مجوزهای لازم در تحقق توانمندسازی مددجویان دارای مهارت تحت پوشش سازمان بهزیستی، اقدامات مؤثری انجام دهد.

* گلواژه: اگر کسی را دوست داری رهایش کن، سوی تو برگشت، از آن توست و اگر برنگشت، از اول برای تو نبوده. ویلیام شکسپیر

 

........سیاسی

* بی خبری برخی اعضا از بیانیه منتسب به مجلس خبرگان رهبری: همزمان با سخنان روحانی در تلویزیون، دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری با انتشار بیانیه ای از رئیس جمهوری خواست بدون ملاحظه، تغییرات وسیعی در کابینه صورت دهد. اما برخی اعضای این مجلس میگویند اساساً از وجود چنین بیانیه ای اطلاع ندارند. به گزارش ایرنا، در این بیانیه که برخلاف بیانیه های قبلی امضای رئیس مجلس خبرگان رهبری هم در پای آن درج نشده است، خطاب به رئیس دولت دوازدهم تأکید شده است که تیم اقتصادی خود را تغییر دهد و پاسخگوی اوضاع نابسامان اقتصادی پیش آمده باشد. با این حال، چند عضو مجلس خبرگان رهبری از صدور چنین بیانیه ای اظهار بی اطلاعی کردند. آیت الله سید هاشم بطحایی نماینده تهران، آیت الله هاشمزاده هریسی نماینده استان آذربایجان شرقی و آیت الله مرتضی مقتدایی نماینده استان اصفهان میگویند اطلاعی از چنین بیانیه ای ندارند و آن را امضا نکرده اند.

........بهداشت و سلامت

* خطر بروز نزدیک بینی در کودکان: رئیس انجمن اپتومتری ایران گفت: استفاده از صفحات دیجیتالی مانند موبایل، تبلت و لپ تاپ برای چشم کودکان آسیبزاست؛ استفاده از این وسایل در فاصله نزدیک اگر بیش از حد باشد، خطر ایجاد نزدیک بینی را در دوران رشد به همراه دارد. در بعضی از مدارس کشورهای چین و ژاپن میزان شیوع نزدیک بینی در کودکان بیشتر است؛ به همین دلیل موانعی ایجاد کرده اند تا آنها از یک فاصله معین به وسایل دیجیتالی و حتی کتاب نگاه کنند. وقتی کودکان به این وسایل دیجیتالی به طور مستقیم نگاه میکنند، تصاویر بر اساس پیکسلهای نوری به چشمشان منعکس میشود که علاوه بر نزدیک بینی، خطر خشکی چشم را به همراه دارد. هم اکنون در کلینیکها مشاهده میکنیم کودکان به دلیل استفاده بیش از حد از صفحات دیجیتالی، سطح چشمشان دچار خشکی شده است و سن بروز این عارضه کاهش یافته است. استفاده از این وسایل همچنین باعث میشود تعداد پلک زدن و حرکات چرخشی چشم کاهش یابد که میتواند اثرات سوئی بر سیستم مغز بگذارد. میرزاجانی تصریح کرد: والدین باید این موضوع را به عنوان یک خطر بزرگ برای چشم کودکان خود جدی تلقی کنند و اجازه ندهند فرزندان آنها بیش از یک ساعت از وسایل دیجیتالی استفاده کنند. شیوع نزدیک بینی در کشورهای مختلف از 20 درصد به 30 درصد افزایش یافته و ایران نیز از این موضوع مستثنی نیست.

* اثربخشی دستگاههای کلاژن ساز تأیید نمیشود: مدیر گروه بیو الکتریک اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت گفت: تزریق دی اکسید کربن در زیر پوست ممکن است موجب ایجاد حبابهای گازی در رگهای خونی شود که بسیار خطرناک بوده و ممکن است باعث نابینایی شود. اثربخشی دستگاههای کربوکسیتراپی که با کاربرد تزریق دی اکسید کربن و داروها زیر پوست جهت کلاژن سازی، جوانسازی، لیفتینگ و رفع چین و چروک و گودی چشم شناخته میشوند، مورد تأیید اداره کل تجهیزات پزشکی نیست.

........از شش نقطه جهان

* رقص انگشتان نابغه کوچولو روی کلاویه های پیانو! موسیقی از هنرهای مورد توجه نابینایان در همه نقاط دنیا بوده است. قدیمیترین موسیقیدانان نابینا در چین شناسایی شده اند. ژاپن، اکراین و ایرلند هم از سرزمینهایی هستند که در تاریخ موسیقی خود، نامی از موزیسینهای نابینا را ثبت شده دارند. در قرن 19 و 20 میلادی بسیاری از موسیقیدانان نابینا به شغل کوک کردن پیانو اشتغال داشتند و اتفاقاً در این حوزه مورد اعتماد موسیقیدانان دیگر هم بودند. در عصر حاضر هم چیزی از اقبال نابینایان نسبت به موسیقی و استقبال مردم از موسیقیدانان نابینا کم نشده است. به طوری که رکورد بیشترین فروش آواز کلاسیک در اختیار آندره بوچلی، خواننده نابینای ایتالیایی است. همین طور پرفروشترین پیانیست کلاسیک هم یک نوازنده نابینای 25 ساله اهل ژاپن است به نام Nobuyuki Tsujii. اما نامی که بهتر است آن را به خاطر بسپاریم، چرا که یقیناً در سالهای آینده بسیار شنیده خواهد شد، Jose Andre Montanho است. خوزه ۱۲ سال دارد و اهل بولیوی است. او توانسته در این سن کم، با رقص انگشتانش بر روی کلاویه های پیانو و با اجرای ریتمهای آرام و سیال موسیقی جَز، سالنهای کنسرت را در آمریکای لاتین به تسخیر خود در آورد. او که موسیقی را به وسیله پیانو اسباب بازی که مادرش به مناسبت تولد دو سالگیش به او هدیه داده بود شناخته، در 4 سالگی به سراغ درامز رفته است. تا 5 سالگی با درامز مشغول بوده و این ساز را فرا گرفته است. در پنج سالگی آموزش پیانو را شروع کرده و بعد از یک سال، تا جایی پیشرفت کرده که توانسته اولین قطعه موسیقایی خود را بسازد. یک آهنگ به سبک جَز برای سه نوازنده. اثری که خوزه در شش سالگی خلق کرده، شاید برای نوازنده ای که سه برابر سن او را دارد هم کار دشواری باشد. حالا او در ۱۲ سالگی به طور منظم در بولیوی و سایر کشورهای آمریکای جنوبی کنسرت برگزار میکند. خوزه چند ساعت قبل از یکی از اجراهایش در جشنواره سالیانه جَز در شهر لاپاز میگوید: «من تا به حال در کشورهای برزیل و پرو اجرا کرده ام. تا به حال در شهرهای بزرگی مثل لاپاز، سانتاکروز و کوچابامبا کنسرت برگزار کرده ام. من معروف شده ام، چون زیاد سفر میکنم و در جاهای مختلف کنسرت میدهم. اجرا در جشنواره جَز خیلی چیزها به من یاد میدهد. من عاشق این سبک هستم و موسیقیهای تولید شده در این سبک را دقیق دنبال میکنم.» Vero Perez، یکی از خوانندگان شناخته شده جَز که با همراهی پیانو خوزه آواز خوانده است، در خصوص سبک نوازندگی او میگوید: او جَز را برای نوازندگان این سبک معنا میکند. ویژگی موسیقی جَز، آزاد و رها بودن آن است. خوزه به معنای واقعی بداهه نوازی میکند. خواننده هر نتی که اجرا میکند، خوزه با هوشیاری تمام به شکل غیر قابل انتظاری پاسخش را میدهد و این، خواننده را وادار میکند که همیشه حواسش نسبت به خلاقیتهایی که او در نوازندگیش اعمال میکند، جمع باشد.

........ورزشی

* آغاز اردوی تیم ملی شطرنج نابینایان در مشهد: سومین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی شطرنج آقایان و بانوان اعزامی به مسابقات پارا آسیایی جاکارتا از روز پانزدهم مرداد در مشهد آغاز شده است. این مرحله از اردو با حضور 12 شطرنجباز برگزار میشود و این اردوی تمرینی، تا 21 مرداد ادامه خواهد داشت. اسامی دعوت شدگان به اردو که ترکیب نهایی تیم ملی شطرنج نابینایان برای اعزام به مسابقات پارا آسیایی را تشکیل میدهند، به شرح زیر است: بانوان: ملیحه صفایی، لیلا زارعزاده، زهرا محمدی راد، فاطمه برقول، عاطفه نقوی و فریبا زنده بودی. آقایان: حسن قدیری، مهدی رومیفرد، علیرضا قورچیبیگی، مجید باقری، امید کریمی و عرفان محمد علیزاده. مربیان: بهروز مرادی، افشین تهرانی و شادی پریدر. علی اکبر هدهدی نیز به عنوان سرپرست، در کنار تیم حضور دارد.

* عمر عبد الرحمان، دومین انتقال قرضی گران قیمت تاریخ فوتبال شد: ستاره اماراتی تازه وارد الهلال عربستان، با مبلغی نجومی به این تیم پیوسته و یکی از گرانترین انتقالهای تاریخ به شمار میرود. بزرگترین انتقال فصل جاری در غرب آسیا، سر انجام رسمی شد و عمر عبد الرحمان از تیم العین امارات راهی الهلال عربستان شد. باشگاه الهلال هزینه بسیاری برای این انتقال کرده و به گفته برخی رسانه های عربستان، 60 میلیون ریال سعودی به باشگاه العین پرداخت شده است. این مبلغ معادل 14 میلیون یورو یا حدود 155 میلیارد تومان میشود. همین چهارده میلیون یورو، باعث شده که یک عنوان تاریخی نصیب ستاره اماراتی شود. به نقل از رسانه های عربستانی، عمر عبد الرحمان با این رقم، به دومین انتقال قرضی گران قیمت تاریخ فوتبال تبدیل شده است. این در حالی است که گنزالو هیگواین، بازیکن جدید میلان با قرارداد قرضی امسالش به گرانترین بازیکن قرضی تاریخ تبدیل شد. مهاجم ملیپوش آرژانتینی چند روز پیش با 18 میلیون یورو به صورت قرضی از یوونتوس به میلان پیوست.

........حوادث

* زن مطلقه زندگیم را نابود کرد: زن جوان که سالها با دوست شوهرش و همسر وی رفت و آمد خانوادگی داشت، هرگز تصور نمیکرد این زن بلای زندگیش شود. «سارا» دست پسر خردسالش را محکم گرفته بود و به زور او را دنبال خودش میکشاند. پس از لحظه ای این پا و آن پا کردن روی صندلی نشست. اما پسرش آرام نداشت و مدام این سو و آن سو میدوید. «سارا» چند باری به او تشر رفت، اما وقتی دید نمیتواند آرامش کند، ترجیح داد به حال خود رهایش کند. بعد رو به مشاور کرد و گفت: «8 سال از زندگی مشترک من و «رامین» گذشته بود که بواسطه یکی از دوستانم فهمیدم شوهرم سرم هوو آورده است. شنیدن این خبر آن قدر برایم سخت بود که تا چند روز گیج بودم و فقط به در و دیوار نگاه میکردم. حتی قدرت حرف زدن با همسرم را نداشتم. در همه این روزها فکری مثل خوره به جانم افتاده بود؛ اینکه آن زن را پیدا کنم و ببینم چه ویژگیهایی دارد که شوهرم او را به من ترجیح داده است. دنبال جواب همین سؤال بودم که واقعیتی وحشتناکتر برایم فاش شد. «بیتا»، همسر سابق شاگرد مغازه شوهرم حالا هوویم شده بود. هضم این واقعیت تلخ برایم غیر ممکن بود. آن زن تا پیش از جداییش بارها با شوهرش به خانه ما آمده و همیشه با من و پسرم مهربان بود. وقتی فکر میکردم که چه درد دلهایی پیش آن زن کرده بودم احساس درماندگی و خشم میکردم. اعصابم به هم ریخته بود. تصمیم گرفتم به روی خودم نیاورم. فکر میکردم شاید اگر در این باره به شوهرم حرفی نزنم این رابطه پنهانی را تمام کند، اما هیچ چیز آن طور که من فکر میکردم پیش نرفت. وقتی شوهرم فهمید از ازدواج دومش خبردار شده ام، نه ابراز پشیمانی کرد و نه سعی کرد واقعیت را پنهان کند. تنها در برابر گریه های بی امان من با خونسردی گفت: «خودت مقصر بودی. اگر تو همان زنی میشدی که من میخواستم، هرگز سراغ زن دیگری نمیرفتم...»

از آن روز به بعد حالم دگرگون بود. پسرم نیز با دیدن حال و روز من هر روز عصبیتر میشد. اما انگار شوهرم اصلاً این وضعیت پریشان ما را نمیدید.

چند ماهی با همین شرایط گذشت. هر روز تحمل این سردی و بی اعتنایی برایم سختتر میشد. دیگر رغبتی برای دیدن شوهرم نداشتم. اما تصمیم گرفتم به خاطر پسرم به زندگی برگردم. دیگر عشق در زندگیمان معنا نداشت، اما کم کم حضور آن زن را در زندگیمان پذیرفته بودم. همه مان به جز زن دوم شوهرم از این زندگی سرد راضی بودیم. دو سال با همه سختیها و تلخیهایش سپری شد تا اینکه صبر «بیتا» سر آمد و شیطنتهایش شروع شد. کم کم «رامین» نیز رفتارش تغییر کرد. دوباره روزهای تلخ قبل تکرار شد. هر روز دعوا و بی محلی... شوهرم حتی دیگر با پسرم هم رفتار درستی نداشت. دست آخر هم آنچه نمیخواستم سرم آمد؛ شوهرم به درخواست «بیتا» به دادگاه رفت و ما توافقی جدا شدیم. من با پول مهریه و کمکهای پدرم خانه ای خریدم و پسر 10 ساله ام را هم پیش خودم بردم. در این مدت هر کار که میتوانستم برای رفاه حال پسرم انجام دادم، اما باز هم نمیتوانم همه خواسته های او را برآورده کنم. همسر سابقم وضع مالی خوبی دارد، با این حال وقتی از او خواستم هزینه پسرمان را بدهد، در عین بی مسئولیتی گفت: «خودت خواستی پسرمان را نگه داری و من هیچ تعهدی به او ندارم.» زن جوان با بغضی در گلو به مشاور گفت: مشکلات زندگی کمرم را شکسته؛ هرچه تلاش میکنم بیشتر نا امید میشوم، از همه بدتر اینکه پسرم نیز هر روز افسرده تر میشود و افت تحصیلی شدیدی پیدا کرده است. این زن در کمال بی رحمی پسرم را از محبت پدر محروم کرد و آینده مبهم زندگیمان مانند کابوسی آرامش ما را گرفته است و هیچ راهی برای نجات ندارم.

فرقانی، کارشناس روانشناسی عمومی مرکز آرامش پلیس اصفهان درباره این پرونده گفت: وقتی زن و مرد با عقد ازدواج زیر یک سقف میروند، باید تا آنجا که میتوانند به این پیمان وفادار باشند و از انجام هر کاری که ممکن است به آن خدشه ای وارد کند دوری کنند.

........چاردیواری

* با سلام به عزیزان ایران سپیدی، در هفته آینده دو مناسبت پیش رویمان است؛ نخست تسلیت به مناسبت شهادت امام محمد تقی، جواد الائمه (ع)، دوم روز ازدواج و خانواده که به مناسبت روز وصلت خجسته امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) نام گذاری شده است. در آغاز لازم است از کاهش تیراژ روزنامه در روزهای پنجشنبه و شنبه گذشته معذرت خواهی کنم که دلیل آن نابسامانی بازار کاغذ در این روزهاست؛ تقریباً همه روزنامه های کشور با مشکل تأمین کاغذ رو به رو هستند که ناشی از افزایش چند برابری قیمت کاغذ روزنامه در مقایسه با چند ماه قبل و نوسانات شدید ارز است. امیدوارم این مشکل در روزهای پیش رو تکرار نشود، اما صادقانه باید خوانندگان را در جریان مشکلات بگذاریم. مسئله دوم، تغییرات در محتوای روزنامه است که از حدود یک ماه قبل آغاز شده، اما عمده آن را از ماه آینده، یعنی شهریور ماه مشاهده میکنید. از جمله تغییر در صفحات خبری که شکل اصلی آن از آغاز شهریور ماه است و آمدن ستونهای متنوع جدید. همزمان تغییرات را در صفحه بندی و فرم و محتوای مطالب سایت و کانالهای خبری نیز شاهد خواهید بود. اما تماسها و پیامکهای شما: آقای عبد الرضا ترابیان کاخکی، خوانند قدیمیمان که به درستی گفته اند بیست سال است که خواننده روزنامه هستند، با همان لحن رنجش همیشگی در این بیست سال، نخست از عدم دریافت مرتب روزنامه گله کردند که به خداوند قسم هرچه میتوانیم تلاش میکنیم، اما نمیتوانیم جای عدم کارکرد پست را بگیریم؛ همین هفته قبل فردی دلسوز به ما خبر داد یک پستچی را در منطقه جنتآباد تهران در حال ریختن 4 الی 5 جلد از روزنامه های ایران سپید در سطل زباله دیده است، برای همین به ما گزارش داده است؛ البته ما پیگیر یافتن پستچی متخلف هستیم، اما در زمانی که همه چیز پولی و مادی شده، رایگان کار کردن پست هم قصه های خود را دارد. اما ایشان از نوشتن نام ائمه و پیامبر اسلام و آیات و سوره ها در روزنامه گله کردند. بارها پاسخ داده ایم و باز جواب میدهم در همه روزنامه های کشور هم آیات و سوره ها و هم نام ائمه چاپ میشود، مگر میشود نام این بزرگان و سخنانشان را چاپ نکرد؛ این که فرد خواننده این روزنامه ها باید مراقب باشد روزنامه زیر دست و پا نیفتد، یک حس وجدانی و شرعی است و نمیتوان به خاطر ترس از غفلت برخی این امور را چاپ نکرد. این امر یک مسئولیت فردی است و نه جمعی. آقای نوروزی ستون کشکول را نمیپسندند و خواهان مطالب آموزشی مانند گزارش بورس هستند. آقای اسماعیل صادقی از اهواز خواهان انتشار قانون معلولان به صورت بینایی و ارسال با روزنامه شدند که واقعاً امکان پذیر نیست و لزومی هم ندارد؛ چرا که متن قانون در سایت روزنامه موجود است. خواننده نوجوان و با ذوقمان امیر امینی یازده ساله نیز ضمن تماس با روزنامه و گفتگوی صمیمی، خواهان انتشار متن روزنامه به صورت خبرنامه ایمیلی شدند. خوشحال هستیم که چنین خوانندگان با ذوق نوجوانی داریم. میماند خداحافظی.

 

........اطلاعرسانی

* انجمن علمی-فرهنگی دانشجویان و دانشآموختگان نابینای ایران برگزار میکند. 1- دوره آموزشی کامپیوتر (مقدماتی و پیشرفته) 2- دوره آموزشی ماساژ و ارائه خدمات ماساژ 3- دوره آموزشی خط بریل 3 4- دوره های آموزشی قرآن کریم (حفظ و روخوانی و تدبر). این انجمن در نظر دارد نسبت به برگزاری نشست ادبی با موضوع شعر و شعرخوانی در روز پنجشنبه مورخ 25/5/97 از ساعت 17 لغایت 19 اقدام نماید. بدین وسیله از شاعران و کلیه علاقه مندان به شعر و شعرخوانی دعوت میگردد تا در محل انجمن واقع در سیدخندان، خیابان خواجه عبد ا... انصاری، خیابان بیستم، کوچه جوانه، پلاک 3 حضور بهم رسانند. تلفن تماس: 22880088

* کانون نابینایان نشاط اردوی زیارتی و سیاحتی یک روز امام زاده داوود را در تاریخ جمعه 19 مرداد ماه برگزار مینماید. جهت ثبت نام و هماهنگی با شماره 09122485134 خانم قجاوند تماس حاصل فرمایید.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *