شناسه خبر: 13979 منتشر شده در مورخ: 1397/5/24 ساعت: 11:41 گروه: بهداشت و سلامت  
تبلیغات عملهای زیبایی جنبه بازاریابی دارد

تبلیغات عملهای زیبایی جنبه بازاریابی دارد

دبیر انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی، ‌گفت: در مورد ممنوعیت تبلیغات پزشکی خلأ قانونی داریم.

به گزارش ایران سپید به نقل از مهر، بابک نیکومرام، اظهار داشت: متأسفانه امروزه با ازدیاد جراحی‌های زیبایی در جامعه مواجه هستیم که بخش اعظم این مشکل به دلیل تبلیغات صورت گرفته در شبکه‌های اجتماعی و حتی مجله و روزنامه‌ها است.

وی افزود: متأسفانه در این شبکه‌ها عمل‌های جراحی اکثراً آسان و سهل نشان داده می‌شوند و اغراق زیادی نیز در عکس‌های منتشر شده از قبل و بعد از عمل میشود و این در حالی است که در اکثر نقاط دنیا تبلیغات در حوزه پزشکی ممنوع است. 

دبیر انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ادامه داد: اکثر کسانی که امروزه بعنوان مشاور جراحی زیبایی دست به تبلیغات در حوزه پزشکی می‌زنند دلالانی هستند  که خودشان عمل‌های زیبایی را انجام نمی‌دهند و اکثراً افراد را با گرفتن پورسانت به کلینیک‌های غیرمجاز معرفی می‌کنند و این مسأله از جمله دلایلی است که آمار دقیقی از عمل‌های زیبایی در کشور نداشته باشیم.

نیکومرام با بیان اینکه در بسیاری از کشورها از جمله فرانسه که خود را مدعی در خصوص مد و زیبایی می داند مجلس قانونگذار آن با کمک وزارت بهداشت و انجمن جراحان پلاستیک فرانسه توانستند قانون پیشرفته و سلامت محوری را برای جلوگیری از رواج بی رویه اعمال زیبایی و خطرات روحی و جسمی ناشی از آن وضع کنند، گفت: ضوابط  مشخص و روشنی برای ورود به عرصه جراحی زیبایی تعریف شده است و بدون استثناء هر گونه تبلیغات جراحی زیبایی ممنوع اعلام شده است.

وی تصریح کرد: در کشور ما قانونگذار باید در این زمینه ورود کنند چرا که خلأ قانونی در مورد تبلیغات پزشکی داریم و اگر چه بعضی ساز و کار آن به سازمان نظام پزشکی سپرده شده است ولی به دلیل عدم صراحت قانونی در تبلیغات ما حتی شاهد تبلیغات پزشکی در نت‌برگ و سایت دیوار و دیگر فضاهای مجازی هستیم.

نیکومرام تاکید کرد: به بیماران توصیه می شود برای پیدا کردن و تایید اصالت پزشک مورد نظر خود به سایت نظام پزشکی مراجعه و یا از طریق سایت انجمن علمی مربوطه پزشک مورد نظر خود را پیدا کنند.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *