شناسه خبر: 14198 منتشر شده در مورخ: 1397/6/19 ساعت: 13:24 گروه: فرهنگی  
رادیو سوگوار محرم می شود

رادیو سوگوار محرم می شود

رادیو به عنوان رسانه ای همراه و همدم خانواده ها، امسال هم مثل گذشته در ایام سوگواری سالار شهیدان و ۷۲ یار وفادار ایشان، به سوگ می نشیند

به گزارش ایران سپید به نقل از  روابط عمومی معاونت صدا،رادیو این رسانه پویا و مخاطب محور در ماه محرم امسال می کوشد تا علاوه بر ترویج معارف اهل بیت (علیهم السلام) بر معرفت افزایی در میان رده های سنی و گروه های اجتماعی بپردازد.

معرفتی که ممزوج در شور حسینی و آمیخته با روح و جان مردم است. معرفتی که در مجالس عزا صیقل می خورد و در رسانه رادیو به عنوان مرجع و منبع در دسترس همگان، بروز و ظهور می یابد.
شبکه های مختلف رادیویی با هدف تبیین ابعاد مختلف قیام عاشورا و همراهی باعزاداران سید وسالار شهیدان سه راهبرد رسانه ای را مد نظر قرار خواهند داد.
• تقویت روحیه ایثار، شهادت طلبی و گفتمان امر به معروف و نهی از منکر با تأکید بر جایگاه امامت در جامعه حسینی
• مهندسی فرهنگ پیشرو بشری که همانا فرهنگ عاشورایی است با تأکید بر سبک زندگی حسینی 
(تبیین زندگی عزت مندانه) و انتقال این آموزه های دینی به فرزندان
• ایجاد وحدت ملی و انسجام فرهنگی ذیل پرچم همیشه در اهتزار محرم و صفر با پرداختن به مناسک و آیین های عاشورایی در سراسر کشور به همراه پخش مستمر آواها و نواهای محرمی
بر اساس  گزارش روابط عمومی معاونت صدا شبکه های رادیویی در منظومه ای هماهنگ، راهبردهای سه گانه محتوایی را با تمامی ظرفیت های شنیداری اعم از نمایش، پخش سخنرانی های موجز و مؤثر، گفتگوهای معارفی، پخش مرثیه سرایی های مستند و مقتل خوانی به سمع مردم عزادار خواهند رساند.
شبکه های رادیویی معاونت صدا در ماه محرم امسال با بیش از 65 هزار دقیقه شامل2252 برنامه در قالب ساختارهای گوناگون را روانه آنتن خواهند کرد که به برنامه های منتخب اشاره می شود:
رادیو ایران:
شبکه رادیویی ایران برنامه" غنچه سرخ" به پوشش و انعکاس مراسم باشکوه و پراحساس شیرخوارگان حسینی در روز جمعه مورخ 23/6/97 از ساعت 9 صبح خواهد پرداخت.
این شبکه با بیش از 20 عنوان برنامه مخاطبان رادیویی خود را در ماه محرم همراهی خواهد کرد.
رادیو فرهنگ
شبکه رادیویی فرهنگ در برنامه " برگ های روشن آینه" به بررسی کتاب شناسی محرم پرداخته و سعی می کند به ابعاد فرهنگ عاشورایی در آیینه افهام بپردازد.
رادیو قرآن
شبکه رادیویی قرآن با برنامه" بهره ای از کلام بزرگان"، رأس ساعت 55/18 دقیقه به پخش گزیده هایی از سخنرانی آیت الله ضیاء آبادی با موضوع امر به معروف و نهی ازمنکر مبنی بر هدف از قیام امام حسین( علیه السلام) می پردازد.
رادیو جوان
شبکه رادیویی جوان با برنامه "بشنو از نی" به بازخوانی سیرتاریخی بروز و ظهور واقعه عاشورا پرداخته و می کوشد تا عبرت های عاشورایی را برای جوان امروز تبیین کند.
برنامه ای که از ساعت 20 مخاطبان شبکه رادیویی جوان می توانند آن را از 21 الی31 شهریور دنبال کنند.
رادیو معارف
شبکه رادیویی معارف برنامه" روضه" را از ساعت30/17روز 17 شهریور الی29 به روی آنتن خواهد برد برنامه ای که به مراسم های خانگی عزاداری، باید و نبایدهای آن، تحریفات شکلی و محتوایی اینگونه مجالس خواهد پرداخت.
رادیو تهران
شبکه رادیویی تهران با پخش برنامه" بین الحرمین" می کوشد تا با پخش قسمت هایی از اجرای تعزیه، خوانش شعر و روایات درباره عاشورا و تلفیق هنرمندانه آن با سخنرانی های مرحوم علامه جعفرب به تبیین فرهنگ پیشرو عاشورایی در بین مخاطبان پایتخت نشین خود بپردازد.
تهرانی ها می توانند این برنامه را ساعت30/6 روزهای28 و 29 شهریور از گیرنده های خود دریافت نمایند.
رادیو ورزش
شبکه رادیویی ورزش با برنامه "با گزارشگران"، رأس ساعت 30/23 که همراه شده اید با انعکاس اخبار مراسم عزادارای امام حسین( علیه السلام) و پوشش حضور ورزشکاران در هیئت های مذهبی رو به رو خواهید شد.این برنامه از 20 شهریور الی24 شهریور پخش خواهد شد.
رادیو سلامت
شنوندگان شبکه رادیویی سلامت در ایام محرم برنامه" کودک من" را ساعت 30/16 خواهد شنید. برنامه ای که با انواع روش های برنامه سازی به انتقال آموزه های عاشورایی به فرزندان خواهد پرداخت.
رادیو گفتگو
شبکه رادیویی گفتگو با برنامه" عشق بدون مرز"از تاریخ 20 الی31 شهریور، ساعت 11 به روی آنتن رفته و با بررسی آیین های عزاداری در کشورهای دیگر از طریق گفت و گو با رایزنان فرهنگی ایران در این کشورها به گسترش فرهنگ عاشورایی اشاره خواهد داشت.
رادیو اقتصاد
شبکه رادیویی اقتصادمتناسب با مأموریت خود برنامه" نودو هشتی ها" را ساعت 17 برای مخاطبان خود پخش خواهد کرد. برنامه ای که درس ها و آموزه های واقعه عاشورا در زندگی امروز اقتصادی را به بررسی خواهد گذاشت.
رادیو نمایش
شبکه رادیویی نمایش با " نمایش هامون" در دهه  اول محرم داستان هامون گاراژدار که سال ها به ازدواج با پوران صبر کرده را روایت می کند. روایتی که با شعر کربلا آغاز می شود و حوادث را در پی دارد.
این نمایش رادیویی از ساعت 25/11 در دهه اول محرم از این شبکه پخش خواهد شد.
رادیو پیام
شبکه رادیویی پیام در نموداری موزون به آداب و آیین و رسوم عزاداری در ماه محرم ردر اقصی نقاط ایران عزیز اشاره خواهد داشت. اشاراتی که با تمهیدات شنیداری مخاطب را در حال و هوای محرم قرار داده و بهآرامش مومنانه دعوت می کند.
رادیو صبا
شبکه رادیویی صبا با برنامه"سینما صبا" به بررسی فیلم های عاشورایی خواهد پرداخت. شنوندگان این برنامه می توانند ساعت 24 شنونده این برنامه باشند
رادیو محرم
افتتاح شبکه رادیویی محرم در سال جاری نیز توفیق دیگری است در ساخت برنامه سازی، 
برنامه های این شبکه به صورت 24 ساعته بر روی موجFMردیف 5/95مگاهرتز و نیز بر روی گزیده های دیجیتال و از طریق اپلیکیشن ایران صدا قابل دریافت است.
آیین آغاز به کار رادیو محرم روز دوشنبه، نوزدهم شهریور در آستانه ماه محرم با حضور حضرت 
آیت الله مکارم شیرازی، تولیت محترم آستان مقدس حضرت معصومه( سلام الله علیها) ومدیران رسانه ملی در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر فاطمه معصومه(سلام الله علیها) برگزار خواهد شد.
رادیو محرم، رادیویی است برای ادای دین به سرور و سالار شهیدان و همدلی عظیم مردمی است که برای قرنها دل در گرو معارف و محبت اهل بیت پیامبر مهربانشان دارند
  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *