شناسه خبر: 14209 منتشر شده در مورخ: 1397/6/20 ساعت: 12:32 گروه: فرهنگی  
نقاشی‌های هنرمند ناشنوا به نمایش درآمد
در فرهنگسرای ابن‌سینا؛

نقاشی‌های هنرمند ناشنوا به نمایش درآمد

نمایشگاه انفرادی نقاشی‌های الیکا کشاورز هنرمند ناشنوا تا ۲۲ شهریورماه در گالری فرهنگسرای ابن سینا برقرار است.

به گزارش ایران سپید به نقل از مهر، مژگان غلامی مسئول گالری فرهنگسرای ابن سینا درباره نمایشگاه نقاشی‌های الیکا کشاورز هنرمند جوان ناشنوا به خبرنگار مهر گفت: نمایشگاه انفرادی نقاشی های الیکا کشاورز از ۱۰ شهریور آغاز شده و تا ۲۲ شهریورماه برقرار است. در این نمایشگاه که دومین نمایشگاه انفرادی او محسوب می شود، ۴۰ تابلوی نقاشی در سبک رئال با تکنیک رنگ روغن، مداد رنگی و مداد قهوه ای به نمایش درآمده است.

نقاشی‌های هنرمند ناشنوا به نمایش درآمد/ هنرمندی که خوب می بیند

 

وی با اشاره به اینکه این هنرمند جوان استادان زیادی از جمله عباس کاتوزیان داشته است، بیان کرد: الیکا همچنین چندین گواهینامه در کارنامه هنری خود دارد که از جمله آنها می توان به گواهینامه بین المللی نمایشگاه گروهی ناشنوایان جهان میلان ایتالیا در سال ۱۳۹۲ و تصویرگری کتاب کودک اشاره کرد.

غلامی در مورد چرایی برگزاری نمایشگاهی از نقاشی های یک هنرمند ناشنوا در گالری فرهنگسرای ابن سینا، گفت: با توجه به شرایط گالری فرهنگسرای ابن سینا و با توجه به اینکه متقاضی برگزاری نمایشگاه زیاد است و برنامه ما تا پایان سال پر است، این نمایشگاه خیلی اتفاقی برگزار شد. الیکا به همراه خواهرش پیش من آمده بود و وقتی تصاویر نقاشی هایش را دیدم جا خوردم و با آثار رئال و مفهومی خوبی مواجه شدم و بنا بر اتفاق، یکی از نمایشگاه های گالری لغو و قرار شد این نمایشگاه برگزار شود.

وی در پایان با اشاره به قوی بودن دست هنرمند در آثارش بیان کرد: این هنرمند جوان یکسری آثار مدرن دارد که به نظر من تصویرسازی های بی نظیر و خلاقانه ای دارد. من فکر می کنم یکی از مهمترین دلایل قوی بودن آثار الیکا کشاورز، استفاده زیاد از چشمانش و پرداختن به جزییات وقایع و طبیعت است.

 الیکا کشاورز ۳۱ ساله است و از ۵ سالگی نقاشی را آغاز کرده است. مادر الیکا زمانی که او یک سال و نیم سن داشت، متوجه ناشنوا بودن الیکا می شود.

نمایشگاه انفرادی نقاشی‌های الیکا کشاورز هنرمند ناشنوا تا ۲۲ شهریورماه در گالری فرهنگسرای ابن سینا واقع در شهرک غرب، خیابان ایران زمین شمالی، جنب شهر کتاب ابن سینا برقرار است.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *