شناسه خبر: 14325 منتشر شده در مورخ: 1397/7/1 ساعت: 10:28 گروه: دانش و فن آوری  
روبات کافه چی به بیماران حرکتی و معلولان کمک می کند

روبات کافه چی به بیماران حرکتی و معلولان کمک می کند

روبات کافه چی موسوم به «OriHime-D» یکی از برترین پدیده های دنیای روباتیک است که برای حمایت از بیماران حسی/حرکتی وارد بازار شده است.

به گزارش ایران سپید به نقل از انتخاب روبات کافه چی موسوم به «OriHime-D» یکی از برترین پدیده های دنیای روباتیک است که برای حمایت از بیماران حسی/حرکتی وارد بازار شده است.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب به نقل از ژاپن تایمز این روبات پیشخدمت به شکل اختصاصی به افراد مبتلا به انواع بیماری های حرکتی خدمات ارائه می کند.

اکنون روبات های مذکور در یک کافه در توکیو مشغول کارند. این کافه ویژه افرادی است که دارای معلولیت فیزیکی شدید هستند.کافه مذکور طی روزهای 26 نوامبر تا  7 دسامبر به شکل آزمایشی باز خواهد شد. این روبات های هوشمند، 1.2 متر قد و  20 کیلوگرم وزن دارند.

این روبات ها ویدئو و صدا را از طریق اینترنت انتقال می دهند و حتی افردی که در خانه حضور دارند نیز از سلامت عزیزانشان در کافه باخبر می شوند.

کنتارو یوشیفوجی، مدیر عامل شرکت سازنده این روبات می گوید: " من به دنبال ایجاد طرحی هستم که حتی افرادی که نمی توانند بدن خود را حرکت دهند احساس امنیت و شادی داشته باشند و مانند دیگران به کافه ها سر بزنند.

کارخانه سازنده این روبات ها، انواع دیگر روبات ها مثل روبات کوچک موسوم به  OriHime با طول 21.5 سانتی متر را طراحی کرده است. این روبات تنها 600 گرم وزن دارد و برای حمایت از بیمارانی که در بستر خود حبس شده اند طراحی شده است.

طراح ارشد این شرکت نیز می گوید: " ما در تلاشیم تا سال 2020 جهانی پر از آرامش برای بیماران و خانواده های آنان رقم زنیم. جهانی فارغ از مشکلات محصور کننده."

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *