شناسه خبر: 14384 منتشر شده در مورخ: 1397/7/7 ساعت: 09:14 گروه: اجتماعی  
طرح سازمان بهزیستی برای اشتغال ناشنوایان

طرح سازمان بهزیستی برای اشتغال ناشنوایان

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی از اجرای طرحی با عنوان «اشتغال حمایت شده برای ناشنوایان» خبر داد.

به گزارش ایران سپید حسین نحوی نژاد معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی اظهار کرد: ناشنوایان افرادی هستند که  با وجود ظاهری سالم، ناتوان در  ارتباط گیری هستند و  کارفرمایان از همکاری با این افراد خودداری می کنند.

وی افزود: ناشنوایان نیز مانند معلولان دیگر می توانند از سهمیه ها استفاده کنند اما با وجود مشکلات آموزشی نمی توانند شغل داشته باشند. این افراد در امور استخدامی با چالش هایی رو به رو هستند.

نحوی نژاد ادامه داد: امسال سعی کردیم سیستم رفاهی را برای این افراد تقویت کنیم و همچنین طرحی را با عنوان «اشتغال حمایت شده برای ناشنوایان» آغاز کردیم.

وی با بیان اینکه  ما باید مهارت ، حرفه و فن را در این افراد تقویت کنیم، بیان کرد: قانون نیز از این افراد حمایت می کند؛ به عنوان مثال دولت به فرد ناشنوا تا 5 سال حقوق می دهد؛ همچنین حق بیمه سهم کارفرما و تسهیلات کارفرما را نیز فراهم می کند.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی تاکید کرد: طی سال 97 ما در این زمینه رشد چشم گیری داشته ایم و اگر این قانون برای سال آینده اجرایی شود 100 درصد در این زمینه رشد خواهیم داشت.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *