شناسه خبر: 14514 منتشر شده در مورخ: 1397/7/17 ساعت: 09:19 گروه: اخبار روزنامه ایران سپید  
روزنامه سه شنبه 17 مهر 1397

روزنامه سه شنبه 17 مهر 1397

آغاز به کار سمع، گوش شنوای دولت - سرپناه معلولان، درگیر و دار طرحهای بی بودجه (بخش دوم) - آخرین وضعیت اورژانس در پایتخت - چراغی که در هرمزگان همیشه روشن است - عنوان هشتمی محمدحسین کریمی جهانآبادی در شنای ۴۰۰ متر آزاد - زن صیغه ای شوهرش را در دادگاه کتک زد - اطلاعرسانی

روزنامه «ایران سپید»

سه شنبه 17 مهر 1397

29 محرم 1440

9 اکتبر 2018

سال بیست و دوم شماره 5970

صاحب امتیاز:

خبرگزاری جمهوری اسلامی      

مدیر مسئول: سهیل معینی

سامانه پیامکی: 3000465040

نشانی پستی: تهران- ص.پ. 158755388

تلفن: 84711371

شماره انتشارات: 5-88548892

وبسایت: www.iransepid.ir

پست الکترونیک: iransepid@icpi.ir

.........عناوین این شماره.......

آغاز به کار سمع، گوش شنوای دولت 2

سرپناه معلولان، درگیر و دار طرحهای بی بودجه (بخش دوم) ۳

آخرین وضعیت اورژانس در پایتخت 7

چراغی که در هرمزگان همیشه روشن است

عنوان هشتمی محمدحسین کریمی جهانآبادی در شنای ۴۰۰ متر آزاد 12

زن صیغه ای شوهرش را در دادگاه کتک زد 17

اطلاعرسانی

 

 

 

...........سیاسی

*آغاز به کار سمع، گوش شنوای دولت. سامانه مطالبات عمومی (سمع) با تأکید بر سه محور کلیدی «مشارکت جامعه»، «شفافیت عمومی» و «پاسخگویی دولتی» به عنوان گوش شنوای دولت آغاز به کار کرد. سامانه سمع هم اکنون به آدرس https://sepanodata.com/ در دسترس عموم است. * کشتیآرای، عضو هیأت مدیره طلا و جواهر تهران به خبرآنلاین گفت: بررسیها نشان میدهد با افزایش قیمت طلا، میزان ذخایر طلای خانگی در ایران رو به افزایش گذاشته و طبق برآورد ما، 200 تن ذخایر خانگی داریم. * صادق زیباکلام در کانال تلگرامی خود خبر داد که حساب بانکیش که کمکهای مردمی برای زلزله زدگان را جمعآوری میکرد، مسدود شده است. * عزت ا... ضرغامی در حساب توئیتری خود نوشت: «اجمالاً بازی رفت FATF به نفع مجلس تمام شد. منتظر بازی برگشت در شورای نگهبان خواهیم بود. امیدواریم به ضربات پنالتی در مجمع تشخیص مصلحت نظام نرسد.»

............گزارش ویژه

* سرپناه معلولان، درگیر و دار طرحهای بیبودجه: روز گذشته بخش اول مصاحبه با دبیر مسکن مددجویان سازمان بهزیستی را خواندید. در این شماره به ادامه صحبتهای این مسئول که در مورد کمک بلاعوض این سازمان برای ساخت مسکن روستایی است، میپردازیم. طبق صحبتهای علی ربوبی، سازمان بهزیستی تفاهمنامه ای با بنیاد مسکن منعقد کرده است تا با ارائه تسهیلات، مددجویان به ویژه معلولان، صاحب مسکن شوند. همچنین در قالب این تفاهمنامه سازمان بهزیستی مبلغ 10 میلیون تومان کمک بلاعوض بر اساس پیشرفت فیزیکی واحد مسکونی و دستور العملی که دارد به خانواده ها پرداخت میکند. ربوبی میگوید: «بحث مسکن روستایی برای ما مهم است، چرا که به مهاجرت معکوس و تشویق مردم به بازگشت به مناطق روستایی کمک شایانی میکند. البته تسهیلات در این طرح فقط به پرداخت وام و کمک بلاعوض ختم نمیشود. مددجویانی هستند که در روستاها توانایی پرداخت هزینه ساخت را ندارند، در صورت تأیید این مورد از سوی بهزیستی، بنیاد مسکن کار ساخت خانه را برایشان انجام میدهد. ناگفته نماند این تسهیلات علاوه بر روستاها در شهرهای زیر 25 هزار نفر هم ارائه میشود.» سؤال: معلولانی هستند که برای دریافت این خدمت اقدام کرده اند، اما موفق به دریافت نشدند! علت چیست؟ «به خاطر استقبال خوبی که در روستاها از این طرح شده است و منابع محدود سازمان، صرفاً تسهیلات کمک بلاعوض بهزیستی به فردی داده میشود که پروانه ساخت به اسم مددجوی سازمان بهزیستی داشته باشد. در غیر این صورت فقط میتواند از تسهیلات بانکی بهره مند گردد. طرح مسکن روستایی که با کمک بنیاد مسکن اجرایی شد، به ابتدای سال 94 برمیگردد و برای 17 هزار و 300 واحد روستایی در نظر گرفته شده است. تا امروز 14 هزار خانوار به بهزیستی مراجعه کرده و خواستار بهره مندی از این تسهیلات شدند؛ ما نیز بعد از بررسی، آنها را به بنیاد مسکن معرفی کردیم. از 14 هزار خانوار ثبت نام شده، 60 درصد را معلولان تشکیل میدهند. در حال حاضر 3 هزار و 300 واحد ظرفیت خالی در قالب این تفاهمنامه داریم که از مددجویانی که ساکن روستا هستند دعوت میکنیم از این تسهیلات استفاده کنند. مشکل منابع و اعتبارات در کشور همیشه بوده و هست، قطعاً تأخیرهایی در پرداختیها صورت میگیرد، اما اولویت اصلی ما در پرداختها در قالب این تفاهمنامه به خانواده های روستایی است.»

این مسئول بخش مسکن در ادامه به طرح دیگری در سازمان بهزیستی برای خانه دار شدن مددجویان اشاره میکند و میگوید: «طرح دوم سازمان بهزیستی که از ابتدای سال 94 شروع شده است، طرح تأمین مسکن خانوارهای دو معلول به بالاست. این طرح از ابتدای کار با همکاری بنیاد مستضعفان کلید خورد و به علت محدودیت منابع نیاز به همکاری دستگاههای دیگر داشتیم تا گوشه ای از هزینه ها را پرداخت کنند. بالاخره موفق شدیم تفاهمنامه ای در قالب طرح مسکن خانوارهای دارای دو عضو معلول را با 5 دستگاه منعقد کنیم. بهزیستی، بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن، سازمان ملی زمین و مسکن و انجمن خیرین مسکن ساز ایران 5 ضلع این تفاهمنامه هستند. این تفاهمنامه به دو قسمت شهری و روستایی تقسیم شده است. در بحث خانواده های شهری 30 میلیون کمک بلاعوض به خانواده ها با دو عضو معلول تعلق میگیرد. البته 5 میلیون تومان آن کمک خیرین مسکن ساز است که باید دید آنها در آن استان و شهرستانها، پای کار هستند یا نه. مابقی آن را 10 میلیون بهزیستی و 15 میلیون بنیاد مستضعفان پرداخت میکند. برای خانوارها با دو عضو معلول که در روستاها ساکن هستند کمک بلاعوض ما به طور کلی 18 میلیون تومان است؛ 10 میلیون بنیاد مستضعفان، 6 میلیون بهزیستی و 2 میلیون هم بنیاد مسکن پرداخت میکند. تأکید میکنم بنیاد مسکن جدا از کمک مالی که در این طرح دارد، همان تسهیلاتی را که در طرح مسکن به مددجویان روستایی ارائه میدهد، به این تفاهمنامه هم اختصاص داده است.

.........بهداشت و سلامت

* آخرین وضعیت اورژانس در پایتخت: رئیس اورژانس تهران از افزایش ۱۸ تایی پایگاههای شهری و افزایش دو تایی پایگاههای جاده ای اورژانس تهران خبر داد و گفت: گرفتن پایگاه در شهر متراکمی مانند تهران بسیار دشوار است و هنوز هم نقاط کوری در تهران داریم که پایگاههای اورژانس باید در آنها فعال شوند. البته اخیراً در پردیس یک پایگاه هوایی اضافه شده و قرار است یک پایگاه هوایی در بوستان ولایت ایجاد شود. دکتر پیمان صابریان به ارائه خدمت به بیماران سکته های قلبی و مغزی در قالب کد ۲۴۷ و ۷۲۴ اشاره کرد و افزود: روزانه بین ۱۰ تا ۱۲ بیمار در تهران از این خدمت استفاده میکنند. در اورژانس تهران امسال ۴۰ درصد افزایش تماس داشتیم و تعداد مأموریتهایمان هم ۳۵ درصد افزایش پیدا کرده است. در عین حال ۲۵ تا ۳۰ درصد تماسهایی که با اورژانس گرفته میشود، مزاحمت است. شهری که ۱۴ میلیون جمعیت دارد، با ۲۲۰ آمبولانس نمیچرخد. ما باید ۴۵۰ دستگاه آمبولانس و ۴۰۰ دستگاه موتورلانس داشته باشیم، اما تراکم و ترافیک شهر تهران استاندارد نیست و قطعاً آمبولانس و موتورلانسهای بیشتری نیاز داریم.

* ابلاغ آیین نامه جدید عطاریها: مدیر کل طب ایرانی وزارت بهداشت گفت: قرار است شغل عطاری بر اساس ماده ۱۳ قانون نظام صنفی جزو مشاغل فنی و تخصصی شناخته شود و بزودی آیین نامه آن ابلاغ میشود. دکتر محمود خدادوست گفت: کسی که درخواست  پروانه کسب عطاری داشته باشد، باید دوره آموزشی تخصصی را طی کند. به این ترتیب زمانی که عطاریها جزو مشاغل فنی و تخصصی شوند، علاوه بر نظارت وزارت صنعت، سازمان غذا نیز بر عملکرد آنها نظارت خواهد کرد. همچنین در حال نوشتن ضوابطی برای عرضه داروهای گیاهی هستیم؛ به نحوی که با شرایط خاص، گیاهان دارویی بسته بندی شده طبیعی و سنتی را در داروخانه های رایج عرضه کنیم.

 

 

...........آهنگ و درنگ

* چراغی که در هرمزگان همیشه روشن است: مروری بر انواع موسیقی در دیار آب و آفتاب: «بخش اول»: به شهادت همه آنهایی که حتی فقط یک بار پیش آمده به هرمزگان سفر کرده باشند، موسیقی جزو جدا نشدنی زندگی مردم آن دیار گرم و تفتیده است. البته که چیزی جز موسیقی نمیتواند غبار خستگی را از شانه های مردان و زنانی که در آن گرما و شرجی به کار مشغولند، بزداید. موسیقی دیار آب و آفتاب، از متنوعترین و در عین حال رازآلودترین انواع موسیقی قومی ایران محسوب میشود. طی چند شماره، سعی خواهیم کرد نگاهی داشته باشیم بر انواع موسیقیدر خطه هرمزگان و با هم نمونه هایی بشنویم از اشکال مختلف موسیقی که در این استان اجرا میشود.

موسیقی جنوبی ایران ملهم از طبیعت تفتیده و گرم این منطقه، سرشار از شور و نیرو و حرارت است. این موسیقی در استانهای هرمزگان، بوشهر و خوزستان رایج است. این نوع موسیقی ریتمی شاد دارد. آنچه بیش از همه برای بررسی موسیقی جنوب بخصوص هرمزگان دارای اهمیت به نظر میرسد، ترکیب جمعیتی این منطقه است. در این منطقه به جز ساکنان محلی، تیره های دیگری از جمله مهاجرین بسیار قدیمی آفریقایی نیز زندگی میکنند. موسیقی کرانه های جنوب ایران، بخصوص آواز بندری به باور برخی شناسندگان، با موسیقی بومیان آفریقایی پیوندی ژرف و ریشه دار یافته است. همجواری این استان با سرزمینهای جنوبی خلیج فارس باعث شده رد پای سبکی که با عنوان «موسیقی خلیجی» شناخته میشود هم در نغمات موسیقیدانان هرمزگانی شنیده شود. رد پایی که بیشک حاصل مراوده و اختلاط خواننده ها و نوازنده های بندری با عمانیها و ساکنان امارات متحده عربی است. افزون بر این، آمد و شد هندیها در این استان ساحلی هم موجب اثر پذیری موسیقی هرمزگان از گنجینه موسیقی هند شده است. همین آمیختگی موسیقی هرمزگان با انواع موسیقیهای عربی، آفریقایی و هندی، فضایی بکر و رمزآلود به وجود آورده که هر اهل فنی را میخکوب و شیفته خود میکند.

علاوه بر این در جنوب ایران عزاداری مذهبی و نوحه سرایی خود دارای آواز و شیوه های متمایزی است. مناجات و شاهنامه خوانی، رباعی خوانی، مثنوی خوانی و دوبیتی خوانی یا شروه، همه اشکال متمایزی از موسیقی جنوبند. مشهورترین شیوه اجرای موسیقی در جنوب آواز بندری است؛ که بسیار شبیه موسیقی آفریقایی و متأثر از موسیقی مهاجران آفریقایی به جنوب ایران است. بندریها این آواز را «لیوا» مینامند. آوازی بر مبنای نغمات آفریقایی که در قدیم با همراهی دهلهای بزرگ و نوعی ساز بادی اجرا میشده است. شاید شناخته شده ترین «لیوا» برای غیر هرمزگانیها، لیوایی باشد که محسن شریفیان، موسیقیدان بوشهری با همراهی گروه دارکوب اجرا کرده است. اجرایی که البته به جای ساز و دهل، در آن از سازهای غربی و نی انبان برای همراهی استفاده شده است. این اجرای شنیدنی را از وبسایت دانلود کنید. «ادامه دارد»

 

...........ورزشی

مسابقات پارا آسیایی جاکارتا در حال برگزاری است. لذا با توجه به محدودیتهای زمانی نتایج بازیها پس از اتمام رشته های مختص نابینایان اعلام خواهد شد. همچنین مصاحبه ها و گزارشهای خبرنگار اعزامی ایران سپید به فاصله یک روز چاپ میشوند. برای اطلاع از اخبار لحظه به لحظه و نتایج بازیها به سایت ایران سپید مراجعه کنید.

* عنوان هشتمی محمدحسین کریمی جهانآبادی در شنای ۴۰۰ متر آزاد: محمدحسین کریمی جهانآبادی در فینال کلاس S13 که با کلاسهای S11 و S12 ادغام شده بود، همراه با ورزشکارانی از قزاقستان، ژاپن و ازبکستان به آب پرید، اما در نهایت به مقام هشتمی دست یافت. رکورد کریمی جهانآبادی در این مسابقه 5 دقیقه و 54 ثانیه و 48 صدم ثانیه بود که در این دسته، ورزشکاری از ازبکستان به عنوان قهرمانی رسید.

* یوسفزاده: در تمام اوزان شانس کسب مدال داریم: سرمربی تیم جودوی نابینایان با بیان تفاوت سطح بازیهای پارا آسیایی و قهرمانی آسیا گفت: با وجود آنکه تیمها با نفرات اصلی در این تورنمنت حاضر شدند، ما برای کسب مدال در تمام اوزان به میدان خواهیم رفت. محمدرضا حاج یوسفزاده روز دوشنبه و پیش از آغاز مسابقات جودوی نابینایان گفت: در این دوره ۴۰ کشور شرکت کرده اند و تیم ما با یک ترکیب هفت نفره کامل در مسابقات حاضر شده است. این تیم در یک سال گذشته اردوهای داخلی و خارجی زیادی داشته است و امیدوارم در سومین دوره مسابقات پارا آسیایی بتواند مزد زحمات خود را بگیرد. وی با تشریح اردوهای داخلی و برونمرزی تیم ملی جودو گفت: در سال گذشته، حدود یک میلیارد تومان برای آمادگی تیم جودو نابینایان هزینه کردیم و ورزشکاران به دو تورنمنت بین المللی در آنکارای ترکیه اعزام شدند. همچنین در سال جاری، در مسابقات آنتالیا شرکت کردیم و در نهایت قرار بود در اردوی آذربایجان شرکت کنیم که به خاطر مشکلات ارزی، لغو شد. سرمربی تیم ملی جودوی نابینایان ادامه داد: برای آمادگی بیشتر ورزشکاران، اردوهایی در تبریز، قائمشهر، اصفهان و بجنورد برگزار کردیم تا آمادگی لازم برای حضور مقتدرانه در جاکارتا فراهم شود.

وی در ارتباط با نتایج جودوکاران کشورمان بیان داشت: سال گذشته در بخش تیمی، ما مقام دوم مسابقات آسیایی را کسب کردیم، اما سطح این بازیها فراتر از قهرمانی آسیا است. امیدوارم تیم ما با اردوهایی که پشت سر گذاشته، بتواند در تمامی اوزان به مدال نقره دست یابد، هرچند کسب مدال طلا هم دور از انتظار نیست.

* نعیمآبادی: تنها چند ثانیه با پیروزی مقابل تایلند فاصله داشتیم: سرمربی تیم ملی گلبال بانوان کشورمان تأکید کرد: اگر دیدار این تیم مقابل تایلند در جریان بازیهای پارا آسیایی ۲۰۱۸، یک دقیقه یا حتی ۳۰ ثانیه بیشتر ادامه پیدا میکرد، فاتح میدان میشدند. لیلا نعیمآبادی، سرمربی تیم ملی گلبال بانوان کشورمان به دنبال تساوی 5 بر 5 تیمش مقابل تایلند اظهار داشت: تایلند نسبت به دوره گذشته پیشرفت زیادی کرده و دفاع و سرعت عکس العمل بازیکنان این تیم افزایش یافته است. وی افزود: پیشبینی میکردیم که حریفان دیگر ما در حال استراحت نیستند و در مصاف با تایلند این نکته اثبات شد. البته هنوز هم اعتقاد دارم بچه های ما قویتر از تایلند هستند، اما در این بازی یک مقدار دیر به آنچه می خواستیم، رسیدیم. شاید اگر مسابقه یک دقیقه یا حتی 30 ثانیه دیگر ادامه داشت، برنده میشدیم، چرا که راه ضربه زدن به تیم تایلند را پیدا کرده بودیم. سرمربی تیم ملی گلبال بانوان کشورمان با اشاره به اینکه اگر شاگردانش از ضربات پنالتی خود هم بهره می بردند، برنده دیدار با تایلند میشدند، گفت: اگر در مراحل بعدی باز هم با تایلند رو به رو شویم، قدرت خود را به آنها نشان خواهیم داد. نعیمآبادی ضمن ابراز امیدواری از اینکه تیمش نمایش بهتری مقابل ژاپن داشته باشد، خاطرنشان کرد: نتیجه دیدار مقابل تایلند باعث میشود با حواسی جمعتر مقابل ژاپن بازی و بهتر و هدفمندتر عمل کنیم.

* کسب یک پیروزی و یک شکست برای گلبال نابینایان در روز دوم: مسابقات گلبال بازیهای پارا آسیایی 2018 با شکست بانوان گلبالیست کشورمان مقابل تیم ژاپن و پیروزی قدرتمندانه مردان ایران مقابل قطر پیگیری شد. در نخستین مسابقه، تیم ملی گلبال بانوان کشورمان به مصاف ژاپن رفت و با نتیجه 6 بر 2 تن به شکست داد. این تیم روز یکشنبه نیز در مصاف با تیم تایلند به نتیجه تساوی 5-5 دست یافته بود. تیم ملی گلبال مردان کشورمان نیز در مصاف با قطر به یک برتری قاطع دست یافت. در ادامه رقابتهای گلبال بازیهای پارا آسیایی 2018 و از ساعت 10 صبح (دوشنبه به وقت محلی) تیمهای ایران و قطر در سالن بالای کارتینی جاکارتا به مصاف هم رفتند که این رقابت به برتری 15 بر 5 تیم کشورمان انجامید. تیم ملی گلبال آقایان ایران در دور یکشنبه مسابقات پارا آسیایی، توانست عنوان قهرمانی را از آن خود کند و تیم ملی گلبال بانوان به عنوان نایب قهرمانی دست یافت.

 

...........حوادث

* زن صیغه ای شوهرش را در دادگاه کتک زد: مرد جوانی که متهم است زن صیغه ای خود را پس از ربودن با ضربات چاقو زخمی کرده است، صبح یکشنبه در حالی پای میز محاکمه ایستاد که قبل از شروع جلسه از سوی این زن مورد حمله و ضرب و شتم قرار گرفت. رسیدگی به این پرونده زمانی کلید خورد که مأموران گشت پلیس در یکی از جاده های فرعی بزرگراه آزادگان، پیکر نیمه جان و خونین زن جوانی را پیدا کردند که بعد از انتقال وی به بیمارستان به طرز معجزه آسایی زنده ماند. او مدتی بعد به اداره پلیس رفت وادعا کرد که از سوی مردی به نام حمید که قصد ربودن او را داشته است مورد حمله قرار گرفته است. مأموران پلیس خیلی زود حمید را دستگیر کردند، اما در بازجوییهای اولیه مشخص شد حمید شوهر صیغه ای این زن است. مریم در این ماجرا به خاطر ضربه های چاقو بر اساس گزارش پزشکی قانونی یک کلیه، بخشی از کبد، بخشی از روده و معده خود را از دست داده است و جراحات سنگینی نیز برداشته است. با شکایت مریم کیفرخواست حمید صادر و به دادگاه کیفری منتقل شد. این متهم در نخستین جلسه محاکمه از اتهام آدم ربایی تبرئه و به اتهام ضرباتی که به این زن وارد کرده بود مجرم شناخته شد و علاوه بر پرداخت دیه، او را به حبس محکوم کردند. صبح یکشنبه این متهم بار دیگر پای میز محاکمه ایستاد. در آغاز جلسه شاکی پرونده به طرح شکایت پرداخت و وقتی متهم برای دفاع از خودش پشت میز محاکمه قرار گرفت، با حمله زن عصبانی رو به رو شد، طوری که مأموران او را متوقف کردند و جریان رسیدگی به پرونده با تأخیر برگزار شد. متهم در ادامه جلسه ادعا کرد: مریم را خیلی دوست داشتم؛ در مدتی که با هم رابطه داشتیم، بیش از 30 میلیون تومان از من پول گرفت. هر وقت هرچه میخواست برایش میخریدم. اما هر بار که با خواسته اش مخالفت میکردم، من را اذیت میکرد و کتک میزد. من ناراحت میشدم، اما بعد برای اینکه گریه نکند قبول میکردم چیزی را که میخواهد بخرم. روز حادثه همین رفتار را با من کرد. او را سوار ماشین کردم و با هم به راه افتادیم؛ در راه وقتی بحثمان شد، او فحاشیهایش را شروع کرد و من را کتک زد. خون جلوی چشمم را گرفته بود. او را زدم، من هرگز قصد ربودن او را نداشتم. او خودش سوار خودرو ام شد.

* اوایل دسامبر 2017 مأموران پلیس آلمان در جریان دعوای زوج ایرانی در یکی از محله های شهر هامبورگ قرار گرفتند. به دنبال اعلام این خبر، مأموران راهی خانه مورد نظر شدند. با حضور در خانه، آنها با جسد زن جوان در حالی که با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده بود مواجه شدند و کودک این زن نیز در کنار جسد مادرش گریه میکرد. در ادامه بررسیها مشخص شد که همسر ایرانی این زن در درگیری او را با ضربات چاقو به قتل رسانده و متواری شده است. در ادامه تحقیقات پلیسی، قاتل هنگام فرار به یکی دیگر از شهرهای آلمان، شناسایی و بازداشت شد. متهم اعتراف کرد خودش مسیحی شده و میخواسته همسرش را مسیحی کند که موفق نشده و در جریان درگیری او را کشته است.

.........اطلاعرسانی

* انجمن علمی-فرهنگی دانشجویان و دانشآموختگان نابینای ایران در نظر دارد به مناسبت روز جهانی عصای سفید، روز دوشنبه مورخ 23/7/97 از ساعت 17-15 در محل قرارگاه امام رضا (ع)، واقع در خیابان انقلاب، حد فاصل پل چوبی و میدان امام حسین (ع) نبش گرگان، مراسمی با حضور نابینایان عزیز و برخی مسئولین برگزار نماید. همچنین با عنایت به هماهنگی به عمل آمده در حاشیه این مراسم، نمایشگاهی از توانمندیهای علمی، فرهنگی و هنری نابینایان برگزار خواهد شد. بدین وسیله از همه فرهیختگان نابینا دعوت میگردد به منظور غنای هرچه بیشتر، ضمن شرکت در این مراسم، دستاوردهای خود شامل آثار علمی، فرهنگی، هنری و دانشگاهی در تمامی زمینه ها را به صورت امانت برای برگزاری نمایشگاه، حد اکثر تا تاریخ 21/7/97 در اختیار این انجمن قرار دهند. علاقمندان به منظور کسب اطلاعات بیشتر میتوانند همه روزه از ساعت 14-9 با شماره 22880088 تماس حاصل نمایند.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *