شناسه خبر: 14774 منتشر شده در مورخ: 1397/8/13 ساعت: 08:49 گروه: اجتماعی  
ارائه خدمات مشاوره به ۱۳ هزار مددجوی تهرانی طی ۶ ماه

ارائه خدمات مشاوره به ۱۳ هزار مددجوی تهرانی طی ۶ ماه

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان تهران گفت:۱۳ هزار و ۱۰۶ نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان تهران در شش ماه نخست امسال از خدمات مشاوره بهره مند شدند.

به گزارش ایران سپید  علی کریمی اصل با بیان اینکه یکی از خدمات این نهاد به مددجویان تحت حمایت ارائه مشاوره‌های فردی و گروهی در زمینه‌های مختلف است، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۳ هزار و ۱۰۶ نفر از مددجویان از خدمات مشاوره بهره مند شدند.

وی با اشاره به اینکه خدمات مشاوره و راهنمایی به صورت گروهی و فردی ارائه می‌شود، بیان کرد: از این تعداد پنج هزار و ۱۳۱ نفر مشاوره فردی، ۳۷۵ نفر روان درمانی، سه هزار و ۲۱۶ نفر مشاوره گروهی و ۹۸۶ نفر از راهنمایی های فردی بهره مند شدند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان تهران ادامه داد: ارائه خدمات مشاوره و راهنمایی با موضوعات پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، فضای مجازی، اعتیاد، مهارت‌های زندگی، شرایط ازدواج موفق، فرزند پروری، آشنایی با عوامل مؤثر در ازدواج و تحکیم بنیان خانواده انجام می‌شود.

کریمی با اشاره به اینکه واحد مشاوره کمیته امداد استان تهران در شش ماه نخست امسال در بین استان‌های کشور رتبه نخست خدمات مشاوره تخصصی را کسب کرده است، افزود: یکی از وظایف مشاوران کمیته امداد راهنمایی و هدایت مددجویانی است که در معرض اختلالات روحی، روانی، عاطفی و اجتماعی قرارگرفته‌اند.

وی با اشاره به ازدواج مجدد زنان مطلقه و فوت همسر بیان کرد: در شش ماه نخست امسال ۲۱ زن سرپرست خانوار شامل ۱۱ مددجوی مطلقه و ۱۰ زن فوت همسر ازدواج مجدد داشته‌اند و  در همین مدت ۱۰ نفر از مددجویان با مشاوره تخصصی به زندگی قبلی خود بازگشته‌اند.

کریمی یادآور شد: هم‌اکنون کمیته امداد استان تهران با ۵۸ مرکز مشاوره برای ارائه خدمات مشاوره فردی به مددجویان نیازمند قرارداد و تفاهم‌نامه دارد که از این تعداد ۲۱ مرکز به‌طور رایگان به جامعه هدف خدمات مشاوره ارائه می‌دهند. / مهر

 

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *