شناسه خبر: 14794 منتشر شده در مورخ: 1397/8/13 ساعت: 14:30 گروه: اجتماعی  
اولین دوره آموزش مترو در خصوص تعامل صحیح با شهروندان نابینا

اولین دوره آموزش مترو در خصوص تعامل صحیح با شهروندان نابینا

اولین دوره آموزش پرسنل در خصوص تعامل و راهنمایی صحیح شهروندان نابینا و کم بینا توسط کارشناسان نابینا در شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه برگزار شد.

به گزارش ایران سپید اولین دوره آشنایی با دستور العمل همراهی افراد نابینایان و کم بینایان توسط دو کارشناس توانمند نابینا مجید سرایی و امید هاشمی صبح امروز ۱۳ آبان ماه ۹۷ در ساختمان مرکزی شرکت بهره برد اری متروی تهران و حومه برای پرسنل امور ایستگاه‌ها برگزار شد.

مجید سرایی در ابتدا این جلسه از همکاری مهندس نوبخت مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه برای ایجاد مقدمات لازم برای برطرف کردن مشکلات افراد نابینا و کم بینا در ایستگاه‌های خطوط متروی تهران قدردانی کرد و گفت: مترو نیز همانند دیگر امکاناتی که در کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد سیر تکمیلی دارد و کامل شدن آن به مرور اتفاق می‌افتد برای متروی تهران نیز این اتفاق برای اینکه تمام شهروندان را پوشش دهد نیازمند صرف هزینه است که این مهم محقق شد.

وی با اشاره به اینکه نابینایان بیش از دیگر افراد نیازمند استفاده از حمل و نقل عمومی به ویژه مترو هستند ایجاد زیر ساخت‌ها برای تردد ایمن و راحت مسافران نابینا و کم بینا موجب می‌شود تا این افراد بتوانند به شکل ساده از این امکانات استفاده کنند.

سرایی افزود: با برگزاری این دور‌های آموزشی نحوه برخورد و تعامل پرسنل مترو ارتقا پیدا کرد و نشان دهنده توجه شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه به شهروندان نابینا و کم بینا به عنوان بخشی ازمسافران مترو است.

در ادامه امید هاشمی کارشناس آموزش مهارت‌های اجتماعی آموزش‌های لازم را بیان کردند.

این دور‌های آموزشی برای تمامی پرسنل خطوط در روز‌های آینده نیز برگزار می‌شود. به نقل از میزان

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *