شناسه خبر: 14858 منتشر شده در مورخ: 1397/8/21 ساعت: 09:06 گروه: اخبار روزنامه ایران سپید  
روزنامه دوشنبه 21 آبان 1397

روزنامه دوشنبه 21 آبان 1397

آرزوهایی که نقش بر آب شد - درآمد ثروتمندترین ها ۱۰ برابر درآمد فقیرترین ها در ایران - باید و نبایدهای تزریق سرم "بخش اول" - اقدامات سازنده نابینایان یک دانشگاه فعال در غرب ایران - از هر سه معلول آمریکایی یک نفر دچار افسردگی حاد است - اطلاعیه برگزاری مجمع انتخاباتی کمیته ملی پارالمپیک - جوان شیشه ای را به جای بردن به کمپ ترک، سینه قبرستان فرستادند

روزنامه «ایران سپید»

دوشنبه 21 آبان 1397

4 ربیع الاول 1440

12 نوامبر 2018

سال بیست و دوم شماره 5996

صاحب امتیاز:

خبرگزاری جمهوری اسلامی      

مدیر مسئول: سهیل معینی

سامانه پیامکی: 3000465040

نشانی پستی: تهران- ص.پ. 158755388

تلفن: 84711371

شماره انتشارات: 5-88548892

وبسایت: www.iransepid.ir

پست الکترونیک: iransepid@icpi.ir

.........عناوین این شماره.......

آرزوهایی که نقش بر آب شد ۲

درآمد ثروتمندترینها ۱۰ برابر درآمد فقیرترینها در ایران 4

باید و نبایدهای تزریق سرم "بخش اول" 7

اقدامات سازنده نابینایان یک دانشگاه فعال در غرب ایران ۱۰

از هر سه معلول آمریکایی یک نفر دچار افسردگی حاد است 14

اطلاعیه برگزاری مجمع انتخاباتی کمیته ملی پارالمپیک 16

جوان شیشه ای را به جای بردن به کمپ ترک، سینه قبرستان فرستادند

 

 

 

............سیاسی

* آرزوهایی که نقش بر آب شد. رئیس جمهوری روز شنبه در پایان نشست مشترک سران سه قوه تأکید کرد: مردم ایران یک بار دیگر با استقامت و ایستادگی خود، نقشه ها و توطئه های آمریکاییها را که فکر میکردند ۱۳ آبان مبدأی برای رسیدن به آرزوهای نادرستشان نسبت به ملت ایران خواهد بود، نقش بر آب کردند.

* ظریف، وزیر خارجه در حساب توئیتری خود نوشت: پامیئو آشکارا و در تلاشی نا امیدانه برای اعمال توهمات آمریکا بر ایران، مردم ایران را به گرسنگی که جنایت علیه بشریت است، تهدید میکند. ظریف ادامه داد: همانند پیشینیان خود، او هم خواهد آموخت ایران نه تنها به حیات ادامه میدهد، بلکه بدون قربانی کردن حق حاکمیت خود، به پیشرفت (خود) ادامه خواهد داد.

* کانال تلگرامی خبرگزاری فارس امروز بعد از مدتها دوباره با پیامی آپدیت شد. پیامی که در آن به نقل از پیام تیر انداز، مدیر عامل این خبرگزاری در آن آمده بود: خبرگزاری فارس از همه پیامرسانهای قانونی استفاده میکند.

* رسول کشتپور که از اعضای شورای شهر تهران برای حضور در دور دوم انتخاب شهردار ۱۴ رأی گرفته بود، قبل از ارائه برنامه هایش انصراف داد.

* دکتر صالحی، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: دستاوردهای ایران در زمینه های مختلف، بویژه در حوزه ساخت صنایع دفاعی و موشکی و همچنین صنعت هسته ای با وجود تحریمها دنیا را مات و مبهوت کرده است.

* نوبخت، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: این که بگوییم دارو تحریم نشده، یک عوامفریبی است، اما نباید کاری کنیم بحثی که با آمریکا داریم را با سایر کشورها هم داشته باشیم. اجازه ندهیم برخی کاری کنند تا بقیه هم به جان ما بیفتند.

* در پی عقبنشینی آمریکا از تحریمها برای بندر چابهار، "چابهار" شاهراه اقتصادی همگرایی منطقه ای ایران، هند و افغانستان میشود.

 

 

...........گزارش روز

* درآمد ثروتمندترینها ۱۰ برابر درآمد فقیرترینها در ایران: بر اساس آمارهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، متوسط درآمد یک خانوار شهری در دهک اول و دهک دهم فاصله حدود ۶۰۰ هزار تومانی تا ۷ میلیون تومانی دارد. در آمارنامه سال ۱۳۹۶ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،  متوسط هزینه و درآمد خالص یک خانوار در دهکهای مختلف درآمد منتشر شده است. همچنین در این آمارنامه،  متوسط هزینه و درآمد خالص یک خانوار بر اساس تعداد افراد شاغل و خانوار آنها در سال ۹۵ مطرح شده است. درآمد خالص خانوار شهری در سال ۹۵ برای دهک اول ۷۵۲۴۲ هزار ریال برابر با ۷ میلیون و ۵۲۴ هزار تومان و برای دهک دهم ۸۶۴۹۷۴ هزار ریال برابر با ۸۶ میلیون و ۴۹۷ هزار تومان است. همچنین درآمد خالص برای خانوار روستایی در دهک اول ۳۱۳۴۰ هزار ریال برابر با سه میلیون و ۱۳۴ هزار تومان و برای دهک دهم روستایی حدود ۴۷۳۳۹۶ هزار ریال برابر با ۴۷ میلیون و ۳۳۹ هزار تومان است.

 بررسی این میزان درآمد در یک سال نشان دهنده این است که حقوق هر ماه برای دهک اول در یک خانوار شهری حدود ۶۲۷ هزار تومان است و حقوق هر ماه یک خانوار شهری در ماه حدود ۷ میلیون و ۲۰۸ هزار تومان بوده است.

* سود قاچاق، گوشت بازار را آب کرد: رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی از کاهش عرضه گوشت قرمز در بازار به دلیل افزایش حجم قاچاق دام زنده خبر داد. علیرضا ملکی اظهار کرد: وجود پدیده قاچاق دام زنده در شرایط فعلی به دلیل سودآوری بالای آن در پی نوسانات نرخ ارز، عاملی شده تا عرضه گوشت تازه در بازار مصرف داخلی کاهش یابد. رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی با تأکید بر اینکه قاچاق دام زنده کمبود در بازار داخلی را رقم خواهد زد، ادامه داد: بازار در حال حاضر آرامش همیشگی را ندارد و با پشت سر گذاشتن ماههای محرم و صفر و ورود به روزهای سرد سال، میزان تقاضا برای گوشت قرمز افزایش پیدا میکند. وی با بیان اینکه تعداد زیادی دام به صورت قاچاق از غرب کشور به ویژه استان ایلام و کرمانشاه خارج میشود، یادآور شد: به همین دلیل امکان عرضه دام در بازار کاهش یافته و این موضوع تا زمانی که بره تازه در اسفند ماه به بازار عرضه شود، ادامه خواهد داشت. به همین دلیل پیشبینی میکنیم که در سه ماه آینده کاهش قیمتی در بازار گوشت قرمز تازه رخ ندهد. ملکی در پاسخ به این سؤال که آیا مشکل خرید دام عشایر رفع شده است؟ گفت: عشایر دام خود را به صورت گله عرضه میکنند و این در حالی است که تمام گله برای مصرف شهر تهران مناسب نیست و عموماً شهر تهران خواستار دام ممتاز است، اما با این وجود دام عشایر خرید و در بازار عرضه میشود. رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی یادآور شد: واحدهای صنفی هر کیلو گوشت قرمز شقه بدون دنبه را به قیمت ۵۲ تا ۵۳ هزار تومان خریداری و با سود ۱۰ درصدی به مشتریان عرضه میکنند.

 

............آموزشی

* باید و نبایدهای تزریق سرم "بخش اول": سرم یکی از اشکال دارویی است که به صورت مستقیم و از طریق رگ "ورید" وارد بدن بیمار میشود. از این رو اثرات آن به سرعت دیده میشود و در صورتی که به جا تجویز شده باشد، بیمار در مدتی کوتاه احساس بهتری پیدا میکند. اغلب سرمهایی که امروزه در درمانگاهها و بیمارستانها یا حتی در مطبهای پزشکان استفاده میشوند، سرمهای ساده شامل آب و قند یا آب و نمک یا محلول آب و قند و نمک هستند، اما آیا تجویز سرم در این حد و اندازه ضروری است؟ این روزها سرم به نمادی تبدیل شده است که نشان میدهد بیمار مورد توجه دقیق و اورژانسی است، در حالی که در اغلب موارد بیمار نیاز به تجویز سرم ندارد. از این رو تجویز سرم از سوی پزشک اغلب با اصرار بیمار و همراهان او انجام میشود. از آن گذشته، بالاتر بودن تعرفه تجویز سرم در درمانگاهها پزشکان را به سمت استفاده از آن میبرد. در کشورهای  توسعه یافته پزشکان و بیماران اصراری به تجویز سرم ندارند و تا جایی که فرد قادر به خوردن آب از راه دهان باشد سرم تزریق نمیشود، مگر آنکه برای گرفتن تدریجی دارو "انفوزیون" و رقیق کردن آن به سرم نیاز باشد. بعلاوه رگ گیری خود نوعی جراحی کوچک به شمار میرود و میتواند عوارضی برای بیمار همراه داشته باشد. متخصصین به بیماران توصیه میکنند از مصرف خودسرانه سرم یا اصرار به تجویز آن توسط پزشک خودداری کنند، چرا که مصرف غیر ضروری سرمها میتواند عوارض جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. به عنوان مثال سرم نمکی برای مبتلایان به بیماریهای قلبی، کلیوی و ریوی بسیار خطرناک است و تنگی نفس، تپش قلب و بالا رفتن فشار خون از دیگر عوارض مصرف خودسرانه سرم است. سرمها انواع مختلفی دارند و دارای ترکیبات متفاوتی هستند و هر کدام از آنها برای بیماری خاصی مورد استفاده قرار میگیرند. به عنوان مثال اغلب سرمها دارای ترکیبات آمینو اسید "پروتئین" ، کربوهیدرات "قند"، الکترولیت "نمک" و... هستند. الف- محلولهای ایزوتونیک: یکی از انواع سرمها، محلولهای ایزوتونیک هستند/ این سرمها اسمولاریته مشابه پلاسمای خون دارند. مایعات و محلولهای ایزوتونیک سبب افزایش حجم خون و مایع خارج سلولی میشوند. محلولهای ایزوتونیک عبارتند از: دکستروز ۵ درصد در آب (۵% D/W)، محلول رینگر، محلول کلرور سدیم ۹/.% (N/S)، محلول رینگر لاکتات (RL)، محلول قندی نمکی D/S 5% در ادامه به برخی از مصارف این سرمها میپردازیم. محلول D/W5%: این سرم در بیمارانی که باید ناشتا بمانند، برای تأمین انرژی مورد نیاز بدن و جلوگیری از تجزیه غیر ضروری پروتئینها در اثر گرسنگی و فقر غذائی استفاده میشود؛ همچنین جهت رقیق سازی برخی از داروها و ورود تدریجی آنها درون رگ مورد استفاده قرار میگیرد. گاه نیز بعنوان kvo برای باز نگه داشتن رگ و تزریقات وریدی استفاده میشود، به بیمارانی که تب شدید دارند تجویز میشود. «کباری»

...........گزارش ویژه

* خوشبختانه تشکلها و مراکز فعال نابینایان در استانهای مختلف سعی در گسترش فعالیتهایشان میکنند. دانشگاه کردستان هم از مراکزیست که فعالیتهای خوبی در حوزه نابینایان انجام میدهد. عرفان سلیمی، مسئول کتابخانه نابینایان دانشگاه کردستان در سنندج، از جمله نابینایانیست که تلاش میکند علاوه بر ارائه خدمات به دانشجویان همنوع خود در دانشگاه کردستان، به نابینایانی که خارج از دانشگاه در شهرستان سنندج زندگی میکنند هم خدمات رسانی کند. او به همراه دوستانش، علاوه بر خدمات فرهنگی مثل عرضه کتب گویا، دست به دیگر اقدامات فرهنگی زده که در این گفتگو راجع به آن اقدامات توضیحات مشروحی میدهد: «۱۷ دانشجوی نابینا در دانشگاه کردستان تحصیل میکنند. ما با این دیدگاه که بینش حاکی از ترحم جامعه نسبت به نابینایان را به سمت نگاه آکنده از حقیقت سوق دهیم، در کتابخانه نابینایان و کمبینایان دانشگاه کردستان اقداماتی را شروع کردیم که از جمله این اقدامات، تشکیل شورای نمایندگان اساتید است. این شورا متشکل است از ۱۱ نماینده از ۱۱ گروه علمی که دانشجوی نابینا دارد. از محاسن این شورا، انتخاب یک همیار خوب برای دانشجوی نابینای متقاضی است. از آنجا که اساتید شناخت گسترده ای از شخصیت دانشجویان دارند، میتوانند کمک شایانی در یافتن همیار برای هر دانشجوی نابینای متقاضی نمایند. از دیگر محاسن این شورا، ایجاد تعامل سازنده میان دانشجویان نابینا و مسئولان دانشگاه است. به این معنی که اگر یک دانشجوی نابینا بخواهد به یکی از مسئولان دانشگاه برای طرح تقاضایی اقدام کند، به جای طی کردن مراحل اداری میتواند تقاضایش را به یکی از اعضای شورای اساتید مطرح کند و آن نماینده با استفاده از اعتبار اساتید، مسئول مربوطه را به کتابخانه دعوت کند تا دیگر دانشجویان نابینا که تقاضای مشابه از آن مسئول را دارند، در یک تعامل سازنده با مسئول مربوطه قرار بگیرند.» سلیمی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات عرب را اخذ کرده و این روزها مشغول تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد فقه شافعیست. او در ادامه توضیحاتش به نصب تابلوهای بریل در دانشگاه کردستان اشاره میکند: «از دیگر فعالیتهای ما در دانشکده علوم انسانی، نصب تابلوهای بریل در کنار در اتاقهای مختلف این دانشکده است تا هم دانشجویان نابینا در شناسایی هریک از اتاقها دچار مشکل نشوند، هم دیگر دانشجویان به حقوق همکلاسیهای نابینای خود واقف شوند.» مسئول کتابخانه نابینایان دانشگاه کردستان در ادامه به ارائه طرح تولید یک نوع دوربین اشاره میکند: «این دوربین امکان کنترل شهروند نابینا را به منظور همراهی با او در محیط شهر فراهم میکند. به این شکل که نرم افزار دوربین بر روی رایانه خانه یا هر جا که فرد نابینا با آنجا مرتبط است، نصب میشود و خود دوربین در اختیار نابینا قرار میگیرد. ضمن اینکه یک تگ جی پی اس هم به دوربین نصب میشود. صاحب دوربین نام کاربری و رمز عبورش را در اختیار اپراتوری که قرار است او را کنترل کند، قرار میدهد تا در حین تردد، اگر با مانعی رو به رو میشود، این مانع به او اطلاع داده شود. امکان مکالمه از طریق هدفون و میکروفونی که روی به دوربین و همچنین رایانه نصب شده و امکان دید در شب، از ویژگیهای این دوربین است. ما طرح اولیه را به دانشگاه ارائه کرده ایم و منتظریم تا برای تولید آن، تأمین اعتبار شود.» سلیمی با تأکید بر بردن نام همکارانش در انجام این طرحها، از رونمایی طرح تولید یک فرهنگ لغت هم خبر میدهد: «علاوه بر این دوربین، طرح تولید فرهنگ لغات و اصطلاحات عربی-فارسی معاصر را رونمایی کردیم که به دو صورت گویا و مکتوب خروجی میدهد. این طرح را آقای مازیار پاشایی نوشته که از دوستان بیناست. طرح تولید دوربین هم توسط آقای محمد صارمی که از دانشجویان کمبینا در رشته کامپیوتر است، همراه با همسرش خانم تیمورنژاد که فارغ التحصیل کارشناسی ارشد تربیت معلم است، نوشته شده. لازم میدانم در پایان این گفتگو از خانم سوما بزرگی که جلسات شورای نمایندگان اساتید را اداره میکند هم تشکر کنم.»

 

...........دانش و فناوری

* از هر سه معلول آمریکایی یک نفر دچار افسردگی حاد است: نتایج یک بررسی جدید که در ایالات متحده آمریکا صورت گرفته نشان میدهد، از هر 3 معلول یک نفر دچار افسردگی حاد است. بر اساس اطلاعات به دست آمده از این پژوهش، بیش از 25 درصد معلولان نیز از نوشیدنیهای الکلی استفاده میکنند. داده ها حاکی از آن است که بیش از دو سوم معلولان به علت ناتوانی خود، قادر به کار کردن نیستند و همین موضوع به افسردگی آنها دامن میزند. همچنین، هرچه میزان معلولیت بیشتر باشد، افسردگی با شدّت بیشتری بروز پیدا میکند. شمار افراد معلول از سال 2017، با بیش از دو درصد رشد مواجه بوده است؛ تقریباً 70 درصد افراد معلول دچار افسردگی هستند. ایالت هاوایی، دارای افسرده ترین معلولان آمریکا است؛ نرخ مصرف الکل در میان معلولان افسرده این ایالت نیز به میزان قابل توجهی بیش از دیگر مناطق آمریکا است. به طور کلی، بنا بر تازه ترین آماری که منتشر شده است، ایالت هاوایی در آمریکا، پر سرعتترین روند ابتلا به افسردگی در این کشور و در جهان را طی میکند. آمار و ارقام نشان میدهد بیش از 23 میلیون فرد دچار معلولیت در ایالات متحده زندگی میکنند.

* فروش ۱/۸ میلیون پوندی وسایل شخصی استیون هاوکینگ در حراجی کریستی: ویلچر و کپی تز دکترای استیون هاوکینگ از جمله وسایل شخصی فیزیکدان فقید انگلیسی بود که در حراجی کریستی همراه با سایر اقلام به قیمت 1.8 میلیون پوند به فروش رفت. همچنین یک کپی از کتاب معروفش به نام تاریخچه کوتاهی از زمان با امضای وی، به قیمت 68750 پوند و ژاکت وی به مبلغ 40 هزار پوند در کنار مجموعه ای از مدالها و جوایز وی به مبلغ 296750 پوند به فروش رفت. قرار است پول حاصل از حراجی صرف بنیاد هاوکینگ و انجمن بیماری نورون حرکتی شود. هاوکینگ به دلیل ابتلا به بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک قادر به حرکت نبود و از سیستم هوش مصنوعی برای صحبت کردن بهره میگرفت.

..........ورزشی

* اطلاعیه برگزاری مجمع انتخاباتی کمیته ملی پارالمپیک: مجمع انتخاباتی کمیته ملی پارالمپیک براساس اساسنامه جدید، مصوب هیأت محترم دولت جمهوری اسلامی ایران در روز شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۲۴ رأس ساعت ۹ صبح در آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک برگزار میگردد. بر اساس اساسنامه فوق و اعلام کمیته ملی پارالمپیک، به ۵۲ عضو مجمع، افرادی که تمایل به احراز هر یک از سمتهای رئیس، نایب رئیس آقایان، نایب رئیس بانوان، خزانه دار، اعضای هیأت اجرایی (۶ نفر) و بازرس قانونی را دارند، میتوانند از روز دوشنبه ۱۳۹۷/۰۸/۱۴ تا پایان وقت اداری روز پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ در ساعات اداری (۸ الی ۱۶) با مدارک ذیل به دبیرخانه مجمع در محل کمیته ملی پارالمپیک مراجعه فرمایند. بدیهی است تاریخ مذکور تمدید نخواهد گردید. ثبت نام نامزدی افراد بر اساس بند "ر" ماده ۱۱ اساسنامه است. ارائه معرفینامه رسمی کتبی از سازمان مورد نظر برای اشخاص حقوقی. حضور شخص کاندیدا جهت ثبت نام در دبیرخانه کمیته با ارائه اصل کارت ملی و دو قطعه عکس پرسنلی و تکمیل فرم تقاضا. ثبت نام برای حد اکثر دو پست در هیأت رئیسه و اجرایی امکانپذیر است. در صورت احراز رأی در پست اول در مجمع عمومی، حذف از رأیگیری در پست دوم. پست خزانه دار تمام وقت است. در صورت دارا بودن پست سازمانی دولتی، پس از احراز پست ریاست یا خزانه داری حد اکثر یک هفته بعد، از سمت قبل استعفا دهد. کاندیداها میتوانند در صورت تمایل نسبت به ارائه رزومه، حد اکثر در دو صفحه جهت انعکاس به سایر اعضاء مجمع اقدام نمایند. گفتنی است، در روزهای گذشته نفرات مختلفی از جمله محمدرضا مظلومی رئیس فدراسیون نابینایان برای تصدی پستهای مختلف نامزد شده اند که در شماره های بعدی ایران سپید و پس از پایان مهلت ثبت نام به اسامی آنها خواهیم پرداخت.

...........حوادث

* جوان شیشه ای را به جای بردن به کمپ ترک، سینه قبرستان فرستادند: پسر شیشه ای وقتی برای رفتن به کمپ ترک اعتیاد مقاومت میکرد، نمیدانست جانش را از دست خواهد داد. ساعت 3:10 بامداد جمعه 18 آبان مأموران کلانتری 153 شهرک ولیعصر (عج) طی تماس با بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام کردند پسر جوانی طی یک درگیری با چاقو زخمی شده و پس از انتقال به بیمارستان به علت شدت جراحات وارده جان باخته است. بنا بر اظهارات اولیه مأموران و تحقیقات اولیه مشخص شد مقتول در خانه دوستش در شهر ری بوده است. مادر دوست مقتول که این پسر را به بیمارستان رسانده بود، به مأموران گفت: آرش رفیق پسرم بود. او اعتیاد شدیدی به شیشه داشت. پسرم میخواست او را به کمپ ترک اعتیاد ببرد، اما آرش مخالفت کرد و سر همین موضوع با هم درگیر شدند و پسرم با چاقو او را زد و فرار کرد. من که وضعیت را وخیم دیدم، با اورژانس تماس گرفته و آرش را به بیمارستان رساندم. در نهایت با دستور بازپرس کشیک قتل پایتخت، جسد مقتول برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات برای بازداشت متهم فراری ادامه دارد.

* ماجرای عجیب زنی که بچه های خود را طعمه سرقت میکرد: معاون دادستان مرکز خراسان رضوی از دستگیری زن پراید سواری خبر داد که با طعمه قرار دادن دو فرزند کوچکش، طلاهای کودکان را میربود. قاضی حسینی در تشریح این خبر گفت: در پی اعلام چند فقره سرقت طلاهای دختران خردسال در مشهد، گروه ویژه ای از نیروهای کلانتری به ردزنی عامل این سرقتها پرداختند. بررسیهای آنان با توجه به اظهارات شاکیان حکایت از آن داشت که زن پراید سواری با طعمه قرار دادن دو کودک دختر و پسر، به طلاهای کودکان دستبرد میزند. دختران کوچکی که طعمه این زن پراید سوار شده بودند، در اظهارات خود به پلیس گفتند: دو کودک برای بازی و گرفتن هدیه از مادرشان، ما را به سوی یک پراید نقره ای کشاندند که زنی پشت فرمان نشسته بود و آن زن گوشواره ها و النگوهای ما را گرفت. وی افزود: با به دست آمدن این اطلاعات، نیروهای کلانتری پنجتن در یک عملیات هماهنگ به ردزنی پراید نقره ای پرداختند تا اینکه خودروی مذکور را در حالی که زن جوان در کمین طعمه ای بود، شناسایی و  توقیف کردند. قاضی حسینی اضافه کرد: دو کودک خردسال این زن نیز داخل خودرو بودند که مورد شناسایی شاکیان قرار گرفتند و تحقیقات درباره کشف جرایم احتمالی دیگر وی همچنان ادامه دارد.

* سرقت 230 میلیون تومان طلا از یک خانه: سارق حرفه ای که از یک خانه در گنبد کاووس 230 میلیون تومان طلا دزدیده بود، از سوی پلیس دستگیر شد. در پی اطلاع مأموران پلیس مبنی بر سرقت ۵۰۰ گرم طلا و جواهرات از یک خانه، تیمی از کارآگاهان راهی محل شدند و بلافاصله متهم شناسایی و دستگیر شد. وی در بازجوییها به ۵۰۰ گرم سرقت طلا و جواهرات به ارزش ۲۳۰ میلیون تومان اعتراف کرد و با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شد.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *