شناسه خبر: 1534 منتشر شده در مورخ: 1392/9/26 ساعت: 12:01 گروه: اقتصادی  
بهای نفت در بازار آسیا کاهش یافت

بهای نفت در بازار آسیا کاهش یافت

بهای نفت در معاملات صبح روز سه شنبه بازار آسیا به دلیل احتمال کاهش حمایت پولی بانک مرکزی آمریکا از اقتصاد این کشور، اندکی تنزل یافت.

بهای هر بشکه نفت خام سبک شیرین برای تحویل در ماه ژانویه (دی ماه) در بازار معاملات آسیا با 11 سنت کاهش به 97 دلار و 37 سنت رسید.

نفت برنت دریای شمال نیز برای تحویل در ماه فوریه (بهمن ماه) نیز با 20 سنت کاهش، بشکه ای 109 دلار و 21 سنت معامله شد.

ˈتان چی تات ˈ تحلیلگر موسسه کارگزاری ˈ فیلیپ فیوچرزˈ در سنگاپور در این باره گفت: رویکرد نشست کمیته سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا سرمایه گذاران را محتاط کرده است.

وی معتقد است : آمار مثبت از شاخص های اقتصادی آمریکا بار دیگر امکان کاهش قریب الوقوع کمک های بانک مرکزی به اقتصاد این کشور را قوت بخشید.

بانک مرکزی آمریکا امروز و فردا طی نشستی در مورد آینده برنامه سیاست پولی مبنی بر تزریق ماهانه 85 میلیارد دلار به اقتصاد این کشور، تصمیم خواهد گرفت.

ˈتان چی تاتˈ همچنین کاهش بهای نفت را با افت شدید بهای گاز طبیعی به دلیل پیش بینی هوای ملایم و معتدل که نیاز به وسایل گرمایشی را کاهش می دهد، مرتبط دانست.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد: در معاملات روز دوشنبه بازار نیویورک، بهای هر بشکه نفت خام سبک شیرین برای تحویل در ماه ژانویه (دی ماه) با 88 سنت افزایش به 97 دلار و 48 سنت رسید.

در همین روز در بازار لندن، نفت برنت دریای شمال برای تحویل در زمان مشابه با یک دلار و 64 سنت افزایش نسبت به روز جمعه، بشکه ای 110 دلار و 47 سنت معامله شد. 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *