شناسه خبر: 15542 منتشر شده در مورخ: 1397/10/4 ساعت: 10:11 گروه: اقتصادی  
در بودجه ۹۸ پیش بینی شد: پرداخت ۲۰ هزار میلیارد تومان وام اشتغال مددجویان

در بودجه ۹۸ پیش بینی شد: پرداخت ۲۰ هزار میلیارد تومان وام اشتغال مددجویان

بر اساس بند ب ماده (۸۳) ؛ تبصره ۱۶ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است از طریق بانکهای عامل مبلغ بیست هزار میلیارد (٢٠.٠٠٠.٠٠٠.٠٠٠.٠٠٠) ریال مانده سپرده های قرض الحسنه بانکی و رشد مبلغ مزبور را برای طرح های اشتغال مددجویی به صورت قرض الحسنه پرداخت کند.

به گزارش ایران سپید  در تبصره ۱۶ و بر اساس بند ب ماده (۸۳) لایحه بودجه ۹۸ و مطابق  قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب ١٣٩٥/١٢/١٤ و ماده(٥٣)قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور مصوب ١٣٩٥/١١/١٠، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است از طریق بانک‌های عامل مبلغ بیست هزار میلیارد(٢٠.٠٠٠.٠٠٠.٠٠٠.٠٠٠)ریال مانده سپرده های قرض‌الحسنه بانکی و رشد مبلغ مزبور را به تفکیک ۱۴ هزار میلیارد (١٤.٠٠٠.٠٠٠.٠٠٠.٠٠٠) ریال به کمیته امداد امام خمینی(ره)و شش هزار میلیارد(٦.٠٠٠.٠٠٠.٠٠٠.٠٠٠)ریال به سازمان بهزیستی با معرفی دستگاه‌های ذیربط به مددجویان و کارفرمایان طرحهای اشتغال مددجویی به صورت تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت کند.

 

در تبصره ۱۶لایحه بودجه آمده است؛ در صورتی که هریک از دستگاههایمذکور نتوانند به هر میزان سهمیه تسهیلات خود را تا پایان آذرماه ١٣٩٨ استفاده کنند، این سهمیه  به دستگاه دیگر تعلق می گیرد.

همچنین بر اساس بند ج-در اجرای ماده(٧٧) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت(٢)، مبلغ یکهزار میلیارد(١.٠٠٠.٠٠٠.٠٠٠.٠٠٠)ریال از منابع قرض‌الحسنه بانکها، در اختیار ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند با اولویت زندانیان زن نیازمند، قرار می گیرد.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *