شناسه خبر: 15582 منتشر شده در مورخ: 1397/10/8 ساعت: 13:13 گروه: بهداشت و سلامت  
توصیه سازمان جهانی بهداشت برای ورود دو واکسن جدید به برنامه واکسیناسیون کشورها

توصیه سازمان جهانی بهداشت برای ورود دو واکسن جدید به برنامه واکسیناسیون کشورها

رئیس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو گفت: ،برای وارد کردن ۲ واکسن "پنوموکوک" و "روتا ویروس به برنامه کشوری واکسیناسیون باید منابع پایداری اختصاص یابد تا از ادامه آن اطمینان یابیم. .

به گزارش ایران سپیدبه نقل از مهر، علی واشقانی، با تأکید بر اینکه طرح واکسیناسیون نیازمند تأمین منابع مالی پایدار است، اظهار کرد: به دلیل اینکه نمی‌توان پس از آغاز طرح واکسیناسیون یک نوع واکسن، آن را متوقف کرد، باید پیش اجرای آن، از تأمین مستمر منابع اطمینان حاصل شود.

وی افزود: آخرین تغییر در برنامه واکسیناسیون کشور تبدیل واکسن سه‌ظرفیتی (دیفتری، کزاز و سیاه‌سرفه) به ۵ ظرفیتی(دیفتری، کزاز، سیاه‌سرفه، هپاتیت ب و هموفیلوس آنفلوانزا تیپ ب) بود که در اواخر سال ۹۳ صورت گرفت و ازآن‌پس تغییر خاصی در طرح واکسیناسیون کشور رخ نداده است.

رئیس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو بابیان اینکه سازمان بهداشت جهانی اضافه شدن  ۲ واکسن "پنوموکوک" و "روتا ویروس" را به طرح واکسیناسیون توصیه کرده است، عنوان کرد: بر این اساس وزارت بهداشت ورود واکسن روتا برای جلوگیری از ابتلا به نوعی اسهال و پنوموکوک برای ذات الریه را در برنامه خود دارد که برای ورود آن به شبکه واکسیناسیون تأمین منابع مالی ضروری است.

وی بابیان اینکه مقام معظم رهبری با تخصیص ۱۰۰ میلیون دلار برای تولید این ۲ واکسن موافقت کردند، تصریح کرد:  این اعتبار در اختیار شرکت هایی که در این حوزه فعالیت دارند،  قرار گرفته است اما پروسه تولید واکسن زمانبر بوده و از طرفی برای تداوم اجرای آن نیازمند حمایت همه جانبه مجلس و نهادهای مرتبط است.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *