شناسه خبر: 15605 منتشر شده در مورخ: 1397/10/9 ساعت: 14:12 گروه: بهداشت و سلامت  
چربی شیرهای بسته بندی افزودنی نیست

چربی شیرهای بسته بندی افزودنی نیست

به گفته مدیرکل نظارت بر فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو به شیرهای بسته بندی هیچ گونه چربی اضافه نمی شود

به گزارش ایران سپید به نقل از ایرنا: وحید مفید افزود: سازمان غذا و دارو بر کیفیت و تولید شیرهای بسته بندی نظارت دارد و هیچ ماده غیر مجازی از جمله چربی های گیاهی به این شیرها اضافه نمی شود.

وی درباره شیرهایی که با عنوان «صفر درصد چربی» به بازار آمده اند نیز گفت: هیچ شیری نمی تواند با چربی صفر مطلق باشد بلکه چربی شیر ممکن است نزدیک به صفر باشد و استفاده از عنوان صفر درصد چربی بر روی شیرها نادرست است.

مدیرکل نظارت بر فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو در پاسخ به این پرسش که آیا چربی شیرهای داخلی کفاف تولید کره مورد نیاز کشور را می دهد گفت: با توجه به لزوم تامین شیر مورد نیاز کشور، چربی شیرهای تولیدی کشور برای تامین کره در داخل کافی نیست به همین علت کره عمدا از خارج وارد می شود. بیشترین کره مصرفی در کشور کره حیوانی و وارداتی است و از اروپا و نیوزلند و کشورهای مختلف وارد می شود.

به نقل از ایرنا، در سال 93، مسئولان وزارت بهداشت از وجود مواردی از استفاده از روغن پالم در برخی لبنیات خبر داده بودند که با نظارت و پیگیری مسئولان این وزارتخانه و به گفته مدیر کل فرآورده های غذایی وزارت بهداشت چنین تخلفی وجود ندارد.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *