شناسه خبر: 15606 منتشر شده در مورخ: 1397/10/9 ساعت: 14:16 گروه: بهداشت و سلامت  
خواسته بیماران خاص برای افزایش بودجه

خواسته بیماران خاص برای افزایش بودجه

مدیرعامل کانون هموفیلی ایرانبا اشاره به احتمال استعفای وزیر بهداشت گفت: وزارت بهداشت پوشش 3 بیماری را به 6 بیماری افزایش داده که این مستلزم اختصاص بودجه بیشتری است.

به گزارش ایران سپید مدیرعامل کانون هموفیلی ایرانبا اشاره به احتمال استعفای وزیر بهداشت گفت: وزارت بهداشت پوشش 3 بیماری را به 6 بیماری افزایش داده که این مستلزم اختصاص بودجه بیشتری است.  

به نقل از مهر: احمد قویدل ، اظهار داشت: اساسا این استعفا به صلاح نظام سلامت کشور نیست و از آقای رئیس جمهور درخواست داریم با این استعفا مخالفت کنند.

وی با اشاره به گلایه وزیر بهداشت از کاهش بودجه وزارتخانه در سال ۹۸، افزود: این اعتراض کاملا درست است.

قویدل ادامه داد: به عنوان نمونه در حوزه بیماری های خاص، وزارت بهداشت با گسترده کردن حوزه پوششی بیماری های خاص از ۳ بیماری به ۶ بیماری، نیازمند بودجه بیشتری است تا بتواند خدمات بهتری به بیماران خاص ارائه بدهد.

مدیرعامل کانون هموفیلی ایران، تاکید کرد: خواسته وزیر کاملا منطقی است و بودجه باید افزایش یابد.

وی افزود: ما متوجه نمی شویم که چرا سازمان برنامه و بودجه چنین معادله ساده ای را درک نمی کند.

قویدل با اشاره به اعتراض وزیر بهداشت به بودجه سلامت در سال آینده، گفت: این حق وزیر است که اعتراض کند، چون با این بودجه نمی توان این حوزه را اداره کرد.

وی با اعلام اینکه بودجه بیماران خاص در سال ۹۶، ۲۴۰ میلیارد تومان بوده است، افزود: این بودجه که شامل بیماران هموفیلی، تالاسمی، دیالیزی و یک بخش از بیماران ام اس است، در سال ۹۷ به ۲۱۶ میلیارد کاهش یافت و همین مسئله باعث شد کیفیت زندگی این بیماران به خطر بیافتد. زیرا، بیمه ها نیز در پوشش خدمات بیماران خاص دچار مشکل شدند.

قویدل با عنوان این مطلب که بودجه بیماران خاص برای سال ۹۸ ، ۱۵۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است، گفت: بودجه بیماران خاص، نمونه ای از کل بودجه وزارت بهداشت که نشان می دهد در نظام بودجه ریزی کشور، دغدغه سلامت وجود ندارد. زیرا، در مقایسه با سال ۹۶، بودجه بیماران خاص به یک سوم کاهش یافته است. در حالی که قرار است ۶ بیماری را پوشش بدهد.

وی افزود: در چنین شرایطی، وزیر بهداشت مجبور است از سیاست های حمایتی وزارت بهداشت عقب نشینی کند و این موضوع موجب نارضایتی و اعتراض مردم و بیماران خواهد شد.

مدیرعامل کانون هموفیلی ایران، تاکید کرد: نقطه قوت دولت، همین حوزه سلامت است که اگر در این حوزه هم دچار مشکل شود، اساسا هیچ انگیزه ای برای ادامه خدمت دولت وجود ندارد.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *