شناسه خبر: 15932 منتشر شده در مورخ: 1397/10/29 ساعت: 11:25 گروه: اجتماعی  
دانش‌آموزان استثنایی با کمبود فضای آموزشی مواجه هستند

دانش‌آموزان استثنایی با کمبود فضای آموزشی مواجه هستند

مشاور مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، کمبود فضاهای آموزشی را یکی از مشکلات دانش‌آموزان با نیازهای ویژه (استثنایی) عنوانکرد و خواستار توجه مسئولان به دغدغه‌های این قشر از دانش‌آموزان شد.

به گزارش ایران سپید شهباز بیگی در مراسم افتتاح دفتر نمایندگی مجمع خیرین آموزش و پرورش استثنایی تهران  ضمن تقدیر از زحمات خیرین مدرسه‌ساز و رئیس آموزش و پرورش استثنایی اظهار کرد: پرداختن به مقوله مدرسه‌سازی امری مهم و ارزشمند است و خیرین در این امر همواره یک قدم جلوتر از مسؤلان حرکت کردند.

این مقام مسئول در آموزش و پرورش استان تهران افزود: کمبود فضاهای آموزشی تنها بخشی از مشکلات دانش‌آموزان با نیازهای ویژه بوده و باید همه مسئولین پرداختن به دغدغه‌های این دانش‌آموزان را در رأس امور خود قرار دهند.

محمدرضا حافظی؛ رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور هم در این مراسم اظهار کرد: با اشاره به مشارکت 50 درصدی جامعه خیرین مدرسه‌ساز  در امر مدرسه‌سازی اظهار کرد: خیرین مدرسه‌ساز حتی در برخی کشورها نظیر آلمان، ترکیه، امارات و هندوستان مدارس ایرانی بنا کردند و به زودی در کانادا و آمریکا نیز این امر را گسترش می‌دهند تا دانش‌آموزان ایرانی مجبور نباشند در مدارس بیگانه تحصیل کنند.

وی تاکید کرد: دانش‌آموزان با نیازهای ویژه (استثنایی) باید مورد توجه خیرین باشند.

حافظی همچنین از برگزاری همایشی در آینده نزدیک در ارتباط با آموزش و پرورش استثنایی خبر داد و گفت: امیدواریم با برگزاری این همایش بتوانیم بخشی از دغدغه‌های دانش‌آموزان با نیازهای ویژه را مرتفع سازیم.

شهناز کریمی؛ رئیس آموزش و پرورش استثنایی در شهر تهران هم با اشاره به تحصیل 6 هزار دانش‌آموز با نیاز ویژه در پایتخت گفت: متأسفانه این دانش‌آموزان با کمبود شدید فضاهای آموزشی مواجه هستند این در حالی است که تعداد دانش‌آموزان طیف اوتیسم رو به افزایش است و در این خصوص نیازمند حمایت خیرین مدرسه‌ساز هستیم. 

 دفتر نمایندگی مجمع خیرین آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران به منظور توجه به امکانات آموزشی دانش‌آموزان با نیازهای ویژه با حضور محمدرضا حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور، شهناز کریمی رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران، شریعتی و روزبهانی اعضای هیئت مدیره جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور، ساکی کارشناس مدیریت مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس، شهباز بیگی مشاور مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران و پازوکی مسئول نمایندگی خیرین مدرسه‌ساز در آموزش و پروش استثنایی، افتتاح شد. / تسنیم

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *