شناسه خبر: 16211 منتشر شده در مورخ: 1397/11/17 ساعت: 08:59 گروه: بهداشت و سلامت  
ایران به انجمن کنترل جهانی سرطان می پیوندد

ایران به انجمن کنترل جهانی سرطان می پیوندد

(مدیر عامل موسسه محک از آمادگی ایران با 40 تشکل که در زمینه سرطان فعالیت دارند برای پیسوتن به انجمن کنترل سرطان خبر داد.

به گزارش ایران سپید به نقل از مهر، گردهمایی روز جهانی سرطان با حضور اعضای شبکه ملی تشکل‌های مردمی و موسسات خیریه حوزه سرطان ایران، مسئولان وزارت بهداشت و صاحبان بنگاه‌های اقتصادی در دانشگاه تهران برگزار شد. در این گردهمایی اقدام شبکه ملی سرطان برای پیوستن به انجمن کنترل جهانی سرطان (UICC) اطلاع‌رسانی شد.

آراسب احمدیان مدیرعامل موسسه خیریه محک، در خصوص گردهمایی شبکه ملی تشکل‌های مردمی و مؤسسات خیریه حوزه سرطان همزمان با روز جهانی سرطان، گفت: شبکه ملی تشکل‌های مردمی و موسسات خیریه حوزه سرطان متشکل از ۴۰ سازمان مردم‌نهاد است که همراهی‌شان در کنار یکدیگر ظرفیت وسیع‌تری را برای عملی شدن اهداف بزرگ‌تری فراهم می‌کند. این سازمان‌ها علاوه بر فعالیتی که سنگ‌بنای آن بر اساس نیت بنیانگذارانشان در جهت حمایت از بیماران مبتلا به سرطان است با پیوستن به مجموعه‌ای همچون این شبکه می‌توانند نقش مؤثرری را در پیشبرد بخشی از برنامه جامع ملی کنترل سرطان ایفا کنند.

وی با اشاره به اقدام شبکه ملی سرطان برای پیوستن به انجمن کنترل جهانی سرطان، افزود: پیوستن به انجمن کنترل جهانی سرطان (UICC) از جمله دغدغه‌های شبکه ملی از روز اول بوده است چرا که عضویت در این شبکه امکان تبادل دانش و اطلاعات تخصصی روز و حضور در گردهمایی‌های بین‌المللی، توسعه ارتباطات میان جامعه متخصصان و در نهایت ارتقای سطح کیفی درمان و خدمات حمایتی برای بیماران مبتلا به سرطان و خانواده‌های ایشان را فراهم می‌کند.

احمدیان در ادامه گفت: در چشم‌انداز بلندمدت، این شبکه قصد دارد برنامه‌ای را همسو با برنامه کنترل سرطان که توسط وزارت بهداشت تنظیم می‌شود، تبیین کند تا سازمان‌های مردم‌نهاد بتوانند با استفاده از ظرفیت خود در برنامه پویش ملی سرطان حضور داشته باشند. در این همکاری شبکه با حمایت خود، دولت را در انجام وظایفش همراهی می‌کند. به این ترتیب یک برنامه یکپارچه در کنترل سرطان در کشور به وجود خواهد آمد.

وی افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته از طریق شبکه ملی سرطان، در سال جاری پنج سازمان مردم‌نهاد، از اعضای شبکه، به عضویت در این انجمن درآمده‌اند. در حالی که در ۱۰ سال گذشته تنها دو سازمان در حوزه درمان سرطان عضو UICC بوده است. با استناد به این موارد می‌توان گفت دانش موسسات خیریه در حوزه پیشگیری و درمان سرطان ارتقاء خواهد یافت.

رئیس هیات مدیره شبکه ملی سرطان در ایران در خصوص فعالیت این شبکه، گفت: جهان امروز، جهان شبکه است و سازمان‌ها امروزه از فرهنگ شبکه‌ای و ابزارهای شبکه‌ای برخوردارند. رویکرد شبکه‌محور به دلیل ایجاد ظرفیت وسیعی که در سطوح ملی و بین‌المللی برای اعضای آن رقم می‌زنند، از سال ۲۰۱۰ مورد توجه قرار گرفته است. شبکه ملی نیز در طول ۱۸ ماه تاسیس خود بر آن شده است تا در کنار فعالیت‌های تخصصی هر یک از موسسات، با برگزاری جلسات منظم و مستمر در راستای مسائل جاری و استراتژیک گام بردارد.

وی ضمن گرامیداشت روز جهانی سرطان، افزود: روز جهانی سرطان و توجه به این بیماری را گرامی می‌داریم و از تلاش‌های تمام موسسات خیریه‌ حوزه سرطان که با فعالیت‌شان در ارائه خدمات درمانی و حمایتی پیام‌بخش امید به جامعه هستند و همچنین ظرفیت‌های جدیدی را در اجرای برنامه جامع ملی کنترل سرطان ایفا می‌کنند، سپاسگزاریم.

احمدیان با اشاره به سایر هماهنگی‌های صورت گرفته شبکه جهت تامین داروی مبتلایان به سرطان با همکاری سازمان غذا و دارو و اخذ مجوز وزارت بهداشت، ادامه داد: وظیفه‌ اصلی شبکه اتکا به ظرفیت اعضا و بهره‌مندی از این فرصت هم‌افزایی با حضور سازمان‌های فعال در حوزه سرطان است تا در تکمیل برنامه‌ جامع کنترل سرطان در سطح ملی سهیم باشد و نسبت به جایگاه خود در مسیر پیشبرد این برنامه گام بردارد. بر همین اساس هر یک از سازمان‌ها علاوه بر فعالیت‌های خود در حمایت از بیماران مبتلا به سرطان در قالب شبکه می‌کوشند تا به صورت زیربنایی و پایدار و با بهره‌مندی از ظرفیت جمعی خود در راستای اهداف این برنامه برای تشخیص زودهنگام سرطان، اثربخشی بیشتر درمان‌های این بیماری و ارتقای دانش حوزه درمان‌های تسکینی فعالیت کنند.

وی در پایان گفت: امیدواریم در روز جهانی سرطان سال آینده تمامی اعضای این شبکه همراه یکدیگر در تحقق بخشی از اهداف این برنامه ملی موفق شده باشند و در کنار هم این موفقیت را جشن بگیرند.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *