شناسه خبر: 1647 منتشر شده در مورخ: 1392/10/3 ساعت: 12:32 گروه: سیاسی  
ایران، آماده حفاری چاه های نفت و گاز کشورهای همسایه است
قائم مقام شرکت ملی حفاری:

ایران، آماده حفاری چاه های نفت و گاز کشورهای همسایه است

قائم مقام شرکت ملی حفاری با اشاره به حفاری صدها چاه نفت و گاز توسط مهندسان کشورمان، گفت: ناوگان عظیم حفاری کشور، آماده صدور خدمات فنی و مهندسی به سایر نقاط جهان از جمله کشورهای همسایه است.

محمد عالمی با تشریح بخشی از توانمندی های شرکت ملی حفاری، اظهار داشت: هم اکنون ۷۴ دکل حفاری متعلق به این شرکت در دریا و خشکی مشغول فعالیت هستند.
قائم مقام شرکت ملی حفاری، افزود: سه دکل حفاری در خلیج فارس، یک دکل در جزیره خارگ و سایر دکل ها در داخل خشکی فعالیت می کنند.
وی با تاکید بر ضرورت ارتقا توانایی های این شرکت در حفاری چاه های نفت و گاز در سایر نقاط جهان، گفت: این شرکت دارای سابقه مناسبی درحفاری چاه های نفت و گاز داخل کشور است و در دورانی که شرکت های خارجی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، از کشور ما خارج شدند، کارکنان این شرکت توانستند، به خوبی جای خالی شرکت های خارجی را پر کنند.
عالمی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه صنعت حفاری یک صنعت بین المللی است و شیوه کار آن در همه نقاط جهان شبیه هم است، این شرکت می تواند همانند ایران در سایر نقاط جهان نیز عملیات حفاری را انجام دهد.
قائم مقام شرکت ملی حفاری با اشاره به سابقه شرکت ملی حفاری در صدور خدمات حفاری به سایر کشورها، گفت: در سال های ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۰ که شرکت ایران خزر در اختیار شرکت ملی حفاری قرار داشت، چهار حلقه چاه توسط این شرکت در ترکمنستان حفاری شد.
وی اضافه کرد: پس از حفر چاه باید بیش از ۲۰ نوع فعالیت برای آماده سازی چاه های نفت و گاز انجام شود که شرکت ملی حفاری این خدمات را نیز ارایه می کند.
قائم مقام شرکت ملی حفاری گفت: این شرکت، سیمان کاری چاه های حفر شده در لیبی را نیز در گذشته انجام داده است.
عالمی افزود: شرکت ملی حفاری علاوه بر انجام عملیات حفاری و صدور خدمات فنی و مهندسی، برخی دوره های آموزشی را نیز در سایر کشورها برگزار کرده است.
وی درخصوص برنامه شرکت ملی حفاری برای افزایش ناوگان حفاری نیز اظهار داشت: این شرکت در سال گذشته قرارداد ساخت پنج دکل حفاری را منعقد کرد که تاکنون دو دکل را تحویل گرفته و راه اندازی کرده است.
قائم مقام شرکت ملی حفاری افزود: قرار است تا پایان سال یک دکل دیگر نیز آماده و دو دکل نیز سال آینده تحویل شود.
عالمی خاطرنشان کرد: شرکت ملی حفاری قرارداد ساخت دو دکل دریایی را نیز با شرکت صدرا امضا کرده که مراحل اولیه ساخت آنها انجام شده است.
وی درباره فعالیت های این شرکت در منطقه گازی پارس جنوبی نیز گفت: شرکت ملی حفاری، پیمانکار حفاری در فازهای مختلف پارس جنوبی بوده و تاکنون با همکاری شرکت های مختلف، دهها چاه را در این منطقه حفاری کرده است.
قائم مقام شرکت ملی حفاری، اضافه کرد: از شروع فعالیت شرکت ملی حفاری تاکنون سه هزار و ۶۰۰ حلقه چاه نفت و گاز توسط این شرکت حفاری شده است.
شرکت ملی حفاری ایران در اول دی ماه سال ۱۳۵۸ به فرمان بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) تأسیس شد.
پیش از تاسیس این شرکت، دانش حفاری چاه های نفت و گاز در اختیار شرکت خارجی فعال در صنعت نفت ایران قرار داشت. 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *