شناسه خبر: 16514 منتشر شده در مورخ: 1397/12/14 ساعت: 08:49 گروه: اخبار روزنامه ایران سپید  
روزنامه سه شنبه 14 اسفند 1397

روزنامه سه شنبه 14 اسفند 1397

لزوم ایجاد حلقه اشتغال برای معلولان - با انتقال پایتخت مخالفیم - مواد مغذی برای سلامت چشم - مروری بر آلبوم مجنون زمانه اثر سینا سرلک - باز رفتار مدیران تلویزیون خبرساز شد - نکات مهم برنامه ورزشی نابینایان در سال 98 - رد پای پسر عمو در جنایت نافرجام - اطلاعرسانی

روزنامه ایران سپید

سه شنبه 14 اسفند 1397

27 جمادی الثانی 1440

5 مارچ 2019

سال بیست و سوم شماره 6090

صاحب امتیاز:

خبرگزاری جمهوری اسلامی      

مدیر مسئول: سهیل معینی

سامانه پیامکی: 3000465040

نشانی پستی: تهران- ص.پ. 158755388

تلفن: 84711371

شماره انتشارات: 5-88548892

وبسایت: www.iransepid.ir

پست الکترونیک: iransepid@icpi.ir

.........عناوین این شماره.......

لزوم ایجاد حلقه اشتغال برای معلولان 2

با انتقال پایتخت مخالفیم 5

مواد مغذی برای سلامت چشم 6

مروری بر آلبوم مجنون زمانه اثر سینا سرلک 8

باز رفتار مدیران تلویزیون خبرساز شد 11

نکات مهم برنامه ورزشی نابینایان در سال 98 15

رد پای پسر عمو در جنایت نافرجام 17

اطلاعرسانی

 

..............ویژه

* لزوم ایجاد حلقه اشتغال برای معلولان: رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی اعلام کرد: در حال حاضر آموزش و پرورش قانون سه درصد را به خوبی اجرا کرده است و از هر ۱۰ هزار نفر، ۳۰۰ معلول که توانمندیهای خوبی دارند، در آزمون این وزارتخانه قبول میشوند. سایر مشاغل هم با همین الگو باید بخشی را به این افراد اختصاص دهند. دکتر مجید قدمی رسیدن بچه های معلول به کفایت اقتصادی را به طوری که بتوانند زندگی خود را اداره کنند، یک هدف معرفی کرد و گفت: ما باید طوری برنامه ریزی کنیم که این هدف محقق شود. دغدغه پدر و مادرها همین است که اگر روزی ما نباشیم چه کسی بالای سر بچه هاست؟ بچه ها چطور درآمد دارند و سرنوشت آنها چه میشود؟ بنا بر این لازم است در بخش اشتغال این عزیزان سرمایه گذاری کنیم. وی افزود: نباید فضاسازی به گونه ای باشد که تعامل با یک معلول از در ترحم صورت گیرد؛ بلکه از بابت توانمندی او باشد. وقتی نمایشگاهی برگزار میشود، دست ساخته بچه ها باید به گونه ای ارائه شود که به طور طبیعی مشتری تمایل به خرید آنها داشته باشد و احساس کند آنچه میخرد قابل استفاده است؛ نه اینکه از روی ترحم این کار را انجام دهد. این توانایی در بچه های ما وجود دارد و مثلاً نقاشیهایی که تولید میکنند کاملاً قابل رقابت با افراد عادی است. وی طبقه بندی مشاغل در ایران را ضعیف دانست و افزود: آموزش و پرورش به وظیفه خود عمل میکند و آموزشهای لازم را به این عزیزان ارائه میکند، اما در بخش اشتغالزایی نگاه و برنامه ریزی ویژه باید صورت گیرد. ما در طبقه بندی مشاغل ضعف داریم؛ چه بسا لازم باشد سازمان آموزش فنی حرفه ای، وزارت کار و بهزیستی دقیقتر وارد شوند تا این بچه ها جذب بازار کار شوند. پیش از این، بچه های معلول، به ویژه کم توان ذهنی تا کلاس پنجم درس میخواندند، اما امروز تا دیپلم پیش میروند و در کنار آن حرفه ای هم یاد میگیرند؛ بنا بر این مهم این است که تا داشته های خود را فراموش نکرده اند، مشغول کار شوند و باید زودتر حلقه اشتغال ایجاد شود.

* در اجرای فراگیرسازی با چالش کمبود نیروهای متخصص مواجه هستیم: معاون برنامه ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی اعلام کرد: برای فراگیرسازی آموزش و پرورش  با محدودیتها و مشکلاتی رو به رو هستیم. بزرگترین چالش ما،  کمبود نیروی انسانی متخصص است. برای اینکه همه معلمان را آموزش دهیم، نیاز به نیروی متخصص داریم. محسن غفوریان افزود: برای ارائه خدمات به تمامی دانشآموزان با نیازهای ویژه در مدارس عادی، برابر قوانین و مقررات مصوب شورای عالی آموزش و پرورش نیاز به معلمان رابط داریم و برای پشتیبانیهایی که صورت میگیرد، نیاز به اعتبارات کافی در این زمینه وجود دارد. وی بیان داشت: تغییر سرفصلهای درسی در دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم و ایجاد درس آموزش و پرورش تلفیقی فراگیر برای همه رشته های این دانشگاه مورد درخواست این سازمان است.

.............سیاسی

* با انتقال پایتخت مخالفیم.  محسن هاشمی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به برگزاری جلسه ای با معاون اول رئیس جمهوری با موضوع "انتقال پایتخت" گفت که مدیریت شهری با این موضوع مخالف است.

* مجازات شلاق مرتضوی بخشوده شد: محکومیت سعید مرتضوی، مدیر عامل پیشین سازمان تأمین اجتماعی به تحمل 135 ضربه شلاق تعزیری، با عفو اخیر رهبر معظم انقلاب، بخشوده شد.

* دومین جلسه رسیدگی به اتهامات حسین هدایتی معروف به عابربانک پرسپولیس و 10 متهم اخلال در نظام اقتصادی کشور در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی برگزار شد.

بر اساس کیفرخواست صادره، هدایتی ضمن دریافت 420 میلیارد تومان تسهیلات بانکی در قالب مشارکت مدنی، متهم به خیانت در امانت در پنج فقره است که تا کنون 1500 میلیارد تومان از معوقات بانک سرمایه را پرداخت نکرده است.

..........بهداشت و سلامت

* مواد مغذی برای سلامت چشم: برخی مواد مغذی به سلامت چشم کمک میکنند.-آنتی اکسیدانهای لوتئین و زاکسانتین که با کاهش خطر ابتلا به انواعی از مشکلات بینایی مرتبط هستند و از بافت  چشم در برابر نور آبی و خورشید، آلودگی هوا و دود سیگار محافظت میکنند، میوه ها و سبزیجات رنگی حاوی میزان کافی از این دو نوع آنتی اکسیدان هستند. اسیدهای چرب امگا ۳: خواص ضد التهابی دارند که در بروز دژنراسیون ماکولا مرتبط با افزایش سن نقش دارند. غذاهای دریایی منبع غنی از این اسیدهای چرب هستند. ویتامین A، c و E

هویج و دیگر خوراکیهای نارنجی رنگ حاوی ترکیب بتاکاروتن، نوعی ویتامین A هستند که در عملکرد مطلوب چشم مؤثر است. مصرف مرکبات و توتها به دلیل دارا بودن ویتامین C توصیه میشود؛ زیرا با کاهش خطر ابتلا به دژنراسیون ماکولا و آب مروارید مرتبط است. E نیز سلامت غشای سلولی را حفظ و به اصلاح DNA کمک میکند. کمبود عنصر روی نیز موجب کاهش دید در شب و تاری دید میشود و در وضعیت مطلوب شبکیه نقش دارد.

* 17 قلم محصول غیر مجاز ماهواره ای معرفی شد: مدیر کل امور فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: 17 قلم از فرآورده هایی که در ماهواره تبلیغ میشوند، هیچ گونه مجوزی اعم از تولید، واردات، توزیع، عرضه و تبلیغات از این اداره کل ندارند. مهناز خانوی افزود: به منظور حفظ سلامت مصرف کنندگان توصیه میشود از این محصولات استفاده نشود. تبلیغات پیامکی این فراورده ها نیز ممنوع است. برخی از این محصولات عبارتند از: مکمل لاغری و افزایش متابولیسم، قرصهای حجم دهنده اندام جنسی، ترک اعتیاد، تقویت جنسی، افزایش قد، ترک سیگار، چاقی، چربی سوزی و عضله سازی، چاقی صورت، تقویت مو و درمان کبد چرب، کپسول درمان ناباروری، کرم درمان بیماریهای پوستی.

 

..........آهنگ و درنگ

* مروری بر آلبوم مجنون زمانه اثر سینا سرلک: موسیقی ردیفی ایرانی هم درست مثل آنچه در فضای پاپ رخ میدهد، شاهد انتشار بی حساب و کتاب آلبوم از طرف خوانندگان و آهنگسازانی است که گویی تمام هم و غمشان را برای شکستن رکوردها و ثبت کردن رزومه معطوف داشته اند. آلبومهایی که نه بازار موسیقی روی خوشی به آنها نشان میدهد و نه حتی برای آنهایی که غیر قانونی دانلودشان میکنند رغبتی برای شنیدن دوباره پیش میآید. «مجنون زمانه»، آخرین اثر منتشر شده از سینا سرلک هم جزو همین دسته آلبومهایی است که هرچه میگردی نمیتوانی توجیهی برای انتشارش پیدا کنی. «سعید یعقوبیان»، منتقد حوزه موسیقی در همین زمینه یادداشتی منتشر کرده با عنوان «خشکسالی و دروغ» که بخشهایی از آن را با هم میخوانیم:

هم باید اهل ریاضت و مراقبه باشی و هم بخواهی خود را به تنگنای صبوری بیازمایی. چنین اگر بود، یک بار چهل دقیقه آنچه را در «مجنونِ زمانه» موسیقی نامیده شده چله مینشینی، با سِیلی از پرسشها در سر، آمرزیده برمیخیزی.

خواننده ای که تمام افتخارش، نام بردنِ محمدرضا شجریان از او سالها پیش در یک برنامه تلویزیونیست چرا پس از سالها نمیتواند تکلیف خودش را با ژانری که میخواند روشن کند؟ چگونه فراموش شده است که پس از اصلاحِ فالشیهای تصنیفها، فالشیهای آوازها هم رفع شود؟ چگونه میشود تا این میزان و این نوعِ عجیب، سیال و انتزاعی، خارج خواند؟ چه عواملی سبب میشوند نوازنده ای که در حد کتاب اول هنرستان، تار و سه تار مینوازد و هنوز نمیتواند تارش را کوک کند، ساز و آواز منتشر کند و آهنگسازی کند؟! چند ساعت میتوان برای گروه سازهای ایرانی قطعه و تصنیف سر هم کرد که تنها ایده موسیقاییِ به کار رفته در آن سؤال و جوابهای کوتاهِ یکی از سازها با گروه باشد؟ کجای وصله پینه کردنِ ماشینوار و سطحیِ چند ریتم و شعر کلیشه ای را کار هنری میتوان نامید؟ این بختکِ هفتضربی –که آلبوم هم با آن شروع شده و هم در کمال شگفتی با آن خاتمه مییابد- تا کی بر نعش موسیقی ایران باقی خواهد بود؟ آیا بدصداتر و ناکوکتر از این هم میشود تار نواخت؟ ساز زدن چگونه میتواند باشد که بتوان آن را به تمامی از دایره هنر بیرونش دانست؟ انگیزه این همه تلاش و زحمت برای انتشار چنین صداهایی چیست؟ (شاید جا به جا کردن رکوردها!) در تولید آلبومهای موسیقی، یک نظارت کیفی اولیه و کاملاً ابتدایی، چگونه باید باشد؟ اساساً آیا میتوان چنین نظارتی را تعریف کرد و موجه دانست؟ اینکه هر کسی با هر سطحی از توانایی میتواند آلبومی منتشر کند، آزادیست یا خسران و بطالت؟ و پرسشهای فراوانِ دیگر... پاسخها هر چه باشند از دایره فنی موسیقی بیرونند. باید به بنیانهای آموزش و به اوضاع و احوالِ تولید موسیقی در ایران بازگشت. به جامعه و فرهنگ، به معناباختگیِ کنشها، به تکثیر سرطانیِ دروغ، به عادت و رخوت و سکون، به سقوطِ عقلانیت و خِرد، به تهی شدنِ پدیده ها از اصالت و فکر.

..........فرهنگ و هنر

باز رفتار مدیران تلویزیون خبرساز شد. این روزها خبر دستکاری در آرای نظرسنجی درباره تولیدات تلویزیون در صدر اخبار فرهنگی خبرگزاریها و روزنامه ها قرار گرفته و کار را به جایی رسانده که مدیران سیما را به پاسخگویی واداشته است. همزمان با برگزاری پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم، دبیرخانه جشنواره اقدام به نظرسنجی درباره برنامه های پر مخاطب سیما کرد تا میزان استقبال مخاطبان از تولیدات تلویزیون را برآورد کند. اما اتفاقی که افتاد و سر و صدای همه را درآورد، دستکاری در آرای رقابت میان دو برنامه «نود» و «برنده باش» بود؛ چندان که مسابقه برنده باش با رأیی معادل ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار، از نود جلو افتاد، اما تقلبی بودن این آمار را محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در حساب توییتریش افشا کرد. بعد از آن بود که مسئولان جشنواره جام جم احساس خطر کرده و در خصوص این اتفاق پاسخگو شدند. خبرگزاری ایسنا روز یکشنبه ۱۲ اسفند به نقل از پایگاه خبری صدا و سیما پاسخ مسعود احمدی افزادی، دبیر پنجمین جشنواره جام جم را منتشر کرد. در بخشی از این خبر، احمدی افزادی تقصیر را گردن یکی از شرکتهایی که از وزارت ارتباطات مجوز گرفته، انداخته و اظهار کرده: «بر اساس تحقیقات صورت گرفته، مشخص شد یکی از شرکتهای مجوزدار آی سی تی (وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات) در جذب و شمارش آرای مردمی در ۲۴ ساعت منتهی به روز شنبه هفته جاری سهل انگاری کرده و مرتکب تخلف شده است.»

مسعود احمدی افزادی با تأکید بر حفاظت از تک تک آرا و نظرات مردم در این بخش افزود: «در حال حاضر کمیته بررسی فنی و مرکز صیانت و حفاظت سازمان صدا و سیما با همکاری پلیس فتا در حال پیگیری قانونی این موضوع برای برخورد با عامل یا عاملان تخلف در شرکت مذکور هستند.»

وی تأکید کرد: «همچنین گزارش تخلف این شرکت به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارائه شده و خواستار برخورد قانونی آنها نیز شده ایم.» در پی اظهارات احمدی افزادی، روابط عمومی وزارت ارتباطات اعلام کرده، همان طور که قبلاً وزیر ارتباطات تأکید کرده، مسئولان جشنواره عجولانه اظهار نظر نکنند و منتظر گزارشهای تکمیلی باشند.

به گزارش ایسنا، تعداد زیادی از کاربران اپراتورهای تلفن همراه طی دو روز گذشته اعلام کردند پیامک تأیید رأی به یک برنامه ی تلویزیونی برایشان ارسال شده، در حالی که آنها اصلاً در این رأیگیری شرکت نکرده بودند یا رأیشان برنامه دیگری بوده است. این موضوع از اختلال در سامانه رأیگیری بخش مردمی جشنواره تلویزیونی جام جم حاکی بود. ارسال این پیامکها و تغییر نام برنده برنامه تلویزیونی موجب شده کاربران نسبت به این موضوع واکنش نشان دهند؛ اینکه چطور نام یکی از برنامه های نامزد شده با دیگری در مدت زمان کوتاهی جا به جا شده و حتی برخی از کاربرانی که ادعا میکنند رأی آنها برنامه دیگری بوده است، چطور با ارسال پیامک تغییری در رأی آنها ایجاد شده، هنوز مشخص نیست. با وجود این، روابط عمومی معاونت سیما در خبری اختلال در سیستم رأیگیری را تأیید کرد و آن را به استقبال مردم از نظرسنجی نسبت داد. در این خبر اعلام شده است: «رأیگیری بخش مردمی جشنواره تلویزیونی جام جم که از ۲۳ بهمن شروع شد، تا پنجشنبه ۹ اسفند بیش از ۴۰ میلیون رأی در سامانه USSD و روبیکا به خود اختصاص داد، اما ایجاد اختلال در این سامانه حاشیه ساز شد.» البته به دنبال ایجاد اختلال در سامانه، برگزار کنندگان جشنواره تصمیم گرفته اند آرای مردمی را تا ساعت ۲۴ پنجشنبه لحاظ کرده و روند رأیگیری مردمی تا زمان برطرف شدن مشکل، متوقف شود. روابط عمومی معاونت سیما همچنین اعلام کرده: اصالت آرای رسیده در بازه زمانی بروز اختلال، در حال بررسی است. روند رأیدهی نیز مطابق روال گذشته از دوشنبه مجدداً آغاز و تا پیش از اختتامیه ادامه خواهد داشت.»

 

..............ورزشی

* نکات مهم برنامه ورزشی نابینایان در سال 98: فدراسیون نابینایان برای برنامه های ورزشی خود در سال آینده، موارد زیر را خطاب به ورزشکاران، مربیان و هیأتهای استانی ابلاغ کرد: 1- کلیه مربیان تیمهای اعزامی به مسابقات مختلف کشوری بایستی دارای کارت مربیگری باشند. در غیر این صورت، از اعزام تیم خودداری نمایید. 2- کلیه ورزشکاران اعزامی بایستی دارای بیمه ورزشی معتبر باشند. 3- کلیه ورزشکاران اعزامی بایستی برگه کلاسبندی پزشکی توسط کلاسبندهای مورد اعتماد این فدراسیون را که لیست آن در سایت فدراسیون موجود است، همراه داشته باشند. افرادی که فاقد برگه کلاسبندی از کلاسبندهای معتمد باشند، اجازه حضور در مسابقات را نخواهند داشت. 4- در سال 1398 هر ورزشکار فقط مجاز است در یک رشته ورزشی قهرمانی کشوری شرکت نماید و این مورد شامل جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان است؛ لذا حضور ورزشکاران حتی در یک رشته اجتماعی و یک رشته انفرادی ممنوع است. اما حضور ورزشکاران در مسابقات باشگاهی در رشته های مختلف آزاد است. 5- در سال 1398 گلبال پیشکسوتان صرفاً برای ورزشکاران B1 برگزار میشود و استانها میتوانند از ورزشکاران سایر استانها نیز بهره مند شوند. گفتنی است: ورزشکاران نابینا و کمبینا به حکم شرکت در تنها یک مسابقه قهرمانی کشور به شدت معترض هستند.

* لغو میزبانی مالزی از مسابقات جهانی پارا شنا: از آنجا که قرار بود مالزی رقابتهای جهانی پاراشنای 2019 را در تاریخ 29 جولای تا 4 آگوست در شهر «کوچین» میزبانی کند، دولت مالزی برای حمایت از فلسطین اعلام کرد به ورزشکاران اسرائیل اجازه شرکت در مسابقات جهانی پاراشنا را نخواهد داد. «ماهاتیر محمد« نخست وزیر مالزی نیز گفته است که به آنها اجازه نمیدهیم وارد مالزی شوند. به دنبال این تصمیم مالزی، کمیته بین المللی پارالمپیک، این کشور را از امتیاز میزبانی این رقابتها محروم کرد.

...........حوادث

* رد پای پسر عمو در جنایت نافرجام: پسر جوان که با وسوسه سرقت از خانه عمویش به آنجا رفته بود، وقتی با دختر عمویش رو به رو شد، نقشه قتل او را طراحی کرد. بعد از ظهر 11 اسفند، مأموران کلانتری 152 خانیآباد نو، با تماس تلفنی یکی از همسایگان در جریان انتشار بوی گاز شهری از خانه یکی از ساکنان ساختمان قرار گرفتند. پس از هماهنگیهای انجام شده از سوی مأموران عملیات کلانتری با آتش نشانی منطقه، تیمهای عملیاتی بلافاصله به محل اعزام شدند و تعدادی از شهروندان که در محل تجمع کرده بودند، محل دقیق انتشار بوی گاز را به مأموران پلیس نشان دادند. از آنجا که کسی در را برای مأموران باز نکرد، هماهنگی برای ورود به خانه با مرجع قضایی انجام شد. زمانی که مأموران وارد شدند، دریافتند که باز بودن شیر اجاق گاز باعث انتشار بوی گاز شده و این در حالی بود که اثاثیه خانه نیز به هم ریخته بود. به این ترتیب، بخشهای مختلف ساختمان مورد بازرسی مأموران قرار گرفت که در نهایت داخل یکی از اتاقها، بدن نیمه جان دختری را دیدند که روی گردن وی آثار جراحت وجود داشت. دختر جوان بلافاصله به بیمارستان منتقل شد و تحت درمان قرار گرفت. او در تحقیقات انجام شده گفت: در اتاق خواب مشغول استراحت بودم که متوجه سر و صدایی در یکی از اتاقهای خانه شدم. از آنجا که میدانستم پدر و مادرم خانه نیستند، برای بررسی بیشتر از اتاق خوابم بیرون آمدم که ناگهان پسر عمویم را مقابل خود دیدم؛ تعجب کرده و از او پرسیدم چرا وارد خانه شده که به سمت من حمله ور شد و با چاقو ضربه ای به گردنم زد. در حالی که نیمه جان روی زمین افتاده بودم، طلا و جواهراتم را سرقت کرد و بعد هم شیر گاز آشپزخانه را باز کرد و رفت. به علت خونریزی و درد توان راه رفتن نداشتم و از هوش رفتم. به این ترتیب، تیم عملیات کلانتری دستگیری متهم را در دستور کار قرار داد و طی تحقیقات پلیسی مخفیگاه وی که قهوه خانه ای در همان حوالی بود، شناسایی شد و در یک عملیات ضربتی در پاتوقش دستگیر شد. متهم که پسری 19 ساله است، در همان تحقیقات اولیه به ورود غیر قانونی به خانه عمو، اقدام به سرقت، مجروح کردن دختر عمویش و باز کردن شیر گاز برای قتل وی اعتراف کرد. این متهم همچنین در تحقیقات انجام شده گفت: با کلیدی که از قبل تهیه کرده بودم و با علم به اینکه خانواده عمویم در خانه نیستند به قصد سرقت طلا و جواهر وارد منزلشان شدم و به جستجوی طلاها و جواهرات پرداختم که ناگهان با دختر عمویم رو به رو شدم که به من اعتراض میکرد چرا به خانه شان آمده ام و از ترس ریختن آبرویم با سلاح سردی که همراه داشتم، گلوی دختر عموم را بریدم و در حالی که نیمه جان روی زمین افتاده بود، طلا و جواهراتش را از دستش در آوردم و با باز کردن شیر گاز از محل متواری شدم. سرهنگ محمدحسین هاشمی، رئیس کلانتری 152 خانیآباد نو، در پایان خاطرنشان کرد: بنا بر دستور مرجع قضایی، متهم تا پایان تحقیقات در اختیار مأموران بازجویی کلانتری قرار دارد.

..........اطلاعرسانی

* کتابخانه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در راستای تأمین منابع علمی و ارائه خدمت ویژه به دانشجویان نابینا و کم بینای واحد، راه اندازی شد. منابع اطلاعاتی موجود در کتابخانه  نابینایان مشتمل بر: تعداد 350 جلد کتاب بریل و بیش از 3800 عنوان کتاب گویا (صوتی) در زمینه های علوم انسانی و اسلامی و سایر رشته های تحصیلی. خدمات کتابخانه شامل: تأمین و تهیه کلیه منابع علمی مورد نیاز دانشجویان، تبدیل فایلهای متنی دانشجویان شامل جزوات دستنویس و کتاب به فایل صوتی و متن بریل. شایان ذکر است استفاده از منابع و خدمات کتابخانه فوق برای دانشجویان نابینای کلیه دانشگاهها آزاد است.

نشانی: کرج، انتهای رجاییشهر، بلوار شهید موذن، دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج. کتابخانه مرکزی، کتابخانه تخصصی نابینایان.

شماره تلفن: 02634182513

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *