شناسه خبر: 16706 منتشر شده در مورخ: 1398/1/8 ساعت: 11:46 گروه: اجتماعی  
۲۰۰ هزار نیازمند پشت نوبت بهزیستی/افزایش مراجعات مردمی

۲۰۰ هزار نیازمند پشت نوبت بهزیستی/افزایش مراجعات مردمی

رئیس سازمان بهزیستی از افزایش مراجعات نیازمندان به بهزیستی خبر داد و گفت: ۲۰۰ هزار نفر طی ماه‌های اخیر برای دریافت خدمات، پشت نوبت قرار گرفته‌ اند.

به گزارش ایران سپید وحید قبادی دانا در گفت و گو با خبرنگار مهر در خصوص افزایش مراجعات نیازمندان طی ماه‌های اخیر به سازمان بهزیستی گفت: طی ماه‌های اخیر مراجعات مردم به این سازمانافزایش پیدا کرده است که آن هم به دلیل مشکلات اقتصادی بوده که ناشی از تحریم برای مردم و دهک‌های پایین جامعه ایجاد شده است.

وی گفت: در ابتدای سال ۹۷ توانستیم پشت نوبتی‌های سازمان بهزیستی را به صفر برسانیم و همه آنها وارد چرخه حمایتی سازمان شدند.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه طی چند ماه اخیر ۲۰۰ هزار نفر از نیازمندان جامعه مجدداً پشت نوبت حمایت سازمان بهزیستی قرار گرفتند، افزود: سعی می‌کنیم بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده بتوانیم این افراد را در سال ۹۸ تحت پوشش قرار دهیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: بخش عمده‌ای از مددجویان تحت پوشش ما را معلولان تشکیل می‌دهند که هزینه‌های نگهداری این افراد در خانواده‌ها بسیار بالاست و متأسفانه بخشی از این هزینه که مربوط به تجهیزات و لوازم توان‌بخشی، دارو و لوازم بهداشتی می‌شود در ماه‌های اخیر افزایش قابل توجهی داشته است.

قبادی دانا اظهار داشت: برای تأمین این هزینه‌ها و وسایل توانبخشی و بهداشتی و تجهیزات مورد نیاز معلولان دچار مشکل شده ایم که البته دست کمک و یاری به سمت خیرین و مؤسسات نیکوکاری دراز می‌کنیم و از کمک‌های آنها نیز نهایت تشکر را داریم.

وی با تاکید بر اینکه مکانیزمی طراحی می‌کنیم تا کمک‌های مردمی قابل پیگیری باشد گفت: برای اینکه بتوانیم کمک‌های مردمی را زودتر و در مدت کوتاه‌تر و سرعت بیشتری به دست نیازمندان و مددجویان برسانیم در حال طراحی مکانیزمی هستیم که امیدواریم در سال ۹۸ شاهد اجرای این برنامه باشیم.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *