شناسه خبر: 16731 منتشر شده در مورخ: 1398/1/18 ساعت: 09:19 گروه: اجتماعی  
برای پیشگیری از آسیب‌ها در مدرسه فعالیت‌های پرورشی را افزایش می دهیم

برای پیشگیری از آسیب‌ها در مدرسه فعالیت‌های پرورشی را افزایش می دهیم

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور تاکید کرد برای جلوگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی برای دانش‌آموزان استثنایی فعالیت‌های پرورشی را در مدارس افزایش می‌دهیم.

به گزارش ایران سپید دکتر مجید قدمی به ایجاد مدارس اوتیسم در ۲۲ استان اشاره کرد و گفت: «دانش‌آموزان اوتیستیک در استان‌هایی که این مدارس را ندارند در کنار بچه‌ها تحصیل می‌کنند و پیش‌بینی می‌کنیم تا سال ۱۴۰۰، ۹ استان دیگر نیز این مدارس را داشته باشند.»

قدمی در پاسخ به این سوال که چه تولید محتوایی برای دانش‌آموزان استثنایی در قبال مبارزه با آسیب‌های اجتماعی دارید گفت: «معتقدیم که مجموعه مسائل برای آموزش و پرورش استثنایی نیز وجود دارد و ضریب آن برای دختران معلول و آسیب‌دیده ذهنی بیشتر هم هست. سرمایه‌گذاری ویژه بر روی آموزش خانواده در این زمینه مهم است.

دکتر قدمی گفت: «بیش از ۲۵۲ هزار و ۸۶۸ نفر در یک سال آموزش دیدند که ۳۰ هزار نفر پدران بودند زیرا در تربیت بچه‌های استثنایی نقش اساسی دارند. برای پیشگیری از آسیب‌ها در مدرسه فعالیت‌های پرورشی را مدنظر داریم.»

قدمی گفت: «تعاریف معلولان در آمارهای جهانی متفاوت است که ۱۷ گروه را تحت پوشش می‌دهند در حالی‌ که اکنون ما ۷ گروه آسیب‌دیده ذهنی، شنوایی، بینایی، جسمی-حرکتی، اختلالات یادگیری، عاطفی، چندمعلولیتی داریم که بیشترین گروه دانش‌آموزی در گروه آسیب‌دیده ذهنی هستند. (این آمار ۳ درصد است. کمتر از یک درصد نابینا، ۶ دهم درصد ناشنوا و یک درصد عاطفی).»

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *