شناسه خبر: 16752 منتشر شده در مورخ: 1398/1/20 ساعت: 09:16 گروه: اخبار روزنامه ایران سپید  
روزنامه سه شنبه 20 فروردین 1398

روزنامه سه شنبه 20 فروردین 1398

رقابتی بیباخت برای 12 حافظ نابینا - رکورد کمکهای نقدی مردم شکسته شد - شرایط درمانی در مناطق سیلزده - مروری بر آلبوم «برای کامیونها» - آغاز پروژه ساخت رباتهای بازیهای پارالمپیک توکیو - اکران نوروزی در جذب تماشاگر و فروش، رکورد زد - دام شیطانی مرد ترقه فروش برای پسر نوجوان - اطلاعرسانی

روزنامه ایران سپید

سه شنبه 20 فروردین 1398

3 شعبان 1440

9 آپریل 2019

سال بیست و سوم شماره 6106

صاحب امتیاز:

خبرگزاری جمهوری اسلامی      

مدیر مسئول: سهیل معینی

سامانه پیامکی: 3000465040

نشانی پستی: تهران- ص.پ. 158755388

تلفن: 84711371

شماره انتشارات: 5-88548892

وبسایت: www.iransepid.ir

پست الکترونیک: iransepid@icpi.ir

شکفتن سومین گل باغ امامت را تبریک میگوییم.

.........عناوین این شماره.......

رقابتی بیباخت برای 12 حافظ نابینا 2

رکورد کمکهای نقدی مردم شکسته شد 5

شرایط درمانی در مناطق سیلزده 7

مروری بر آلبوم «برای کامیونها» 9

آغاز پروژه ساخت رباتهای بازیهای پارالمپیک توکیو 12

اکران نوروزی در جذب تماشاگر و فروش، رکورد زد 14

دام شیطانی مرد ترقه فروش برای پسر نوجوان

اطلاعرسانی

...........ویژه

* رقابتی بیباخت برای 12 حافظ نابینا: ماه شعبان از جمله ماههایى است که از چند سو مورد عنایت و احترام واقع شده است. با آغاز ماه میلاد سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع)، پایتخت میزبان قاریان و حافظانی است که از جهان اسلام پای در کشور گذاشتند تا در تلاوت شیوای آیات الهی به رقابت بپردازند. مسابقاتی که سی و ششمین دوره آن، از چهارشنبه 21 فروردین و همزمان با میلاد حضرت ابو الفضل العباس (ع) در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) و با حضور نمایندگان بیش از 80 کشور جهان برگزار خواهد شد. چهار سال است که همزمان با مسابقات سراسری حافظان و قاریان آیات آسمانی بخش ویژه ای را هم برای نابینایان کشورهای اسلامی در نظر گرفته اند تا فارغ از هر نوع محدودیت، همه عاشقان قرآن کریم به رقابتی بیباخت و سراسر برد بپردازند. طبق روال سالهای گذشته، مسابقات در بخشهای بزرگسالان، دانشآموزان، طلاب، بانوان و نابینایان برگزار میشود. با نزدیک شدن به شروع این دوره از مسابقات و با آغاز ورود شرکت کنندگان خارجی، با سید مهدی سید محمدی، مشاور رئیس و سرپرست امور فرهنگی سازمان بهزیستی کشور در خصوص مسابقات نابینایان به گفتگو پرداختیم. «امسال چهارمین دوره مسابقات بین المللی حفظ قرآن کریم نابینایان جهان اسلام به میزبانی سازمان بهزیستی و با مشارکت سازمان اوقاف و امور خیریه کشور از 21 فروردین در محل مصلای بزرگ امام خمینی برگزار میشود و حضور آحاد مردم شریف کشور در این مسابقات آزاد است.» وی در خصوص نحوه شرکت افراد نابینا در این دوره از مسابقات بیان کرد: در مرحله فراخوان، از 26 کشور اعلام آمادگی کردند. با توجه به اینکه مقرر شده بود افرادی که در این مسابقات شرکت میکنند از کیفیت و استاندارد بالایی در تلاوت و حفظ برخوردار باشند، برای این 26 نماینده آزمونی توسط کمیته دعوت از طریق ویدئو کنفرانس به صورت غیر حضوری برگزار شد که افرادی به خاطر عدم کسب حد نصاب نمره نتوانستند در این دوره از مسابقات شرکت کنند. در نتیجه 12 حافظ نابینا از کشورهای، مصر، افغانستان، کامرون، لبنان، سوریه، نیجر، عراق، ساحل عاج، ایران، هندوستان، پاکستان، توگو، در مصلای امام خمینی در رشته حفظ به رقابت میپردازند. برای انتخاب نماینده ایران ابتدا مسابقات قرآنی استانی را داشتیم و بعد منتخبان استانی در پایتخت به رقابت پرداختند که در نتیجه آن سعید علی اکبری از استان قزوین با رأی هیئت داوران برای این مسابقات انتخاب شد. وی با اشاره به کمبود متقاضی در رشته قرائت گفت: به دلیل کمبود شرکت کننده در رشته قرائت، این بخش از مسابقات برای نابینایان حذف شد. وی در پایان گفت: این مسابقات از 21 الی 25 فروردین برگزار میشود و روز 26 فروردین کلیه متسابقین مهمان مقام معظم رهبری خواهند بود. طبق روال سالهای گذشته در روز دیدار با رهبری، منتخب حافظان نابینا در حضور رهبر به تلاوت قرآن میپردازد.

 

............سیاسی

* رکورد کمکهای نقدی مردم شکسته شد. علی اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال احمر  گفت: تا عصر روز یکشنبه 18 فروردین مردم بالغ بر 65 میلیارد تومان به حسابهای هلال احمر پول نقد واریز کردند و اقلام زیستی تحویلی به هلال احمر هم بالغ بر 25 میلیارد تومان است. وی  افزود: این کمکها ناشی از این است که دیگر عزیزانی که دچار سیل نبودند و مشکلات برف و کولاک نداشتند، به فکر دیگر هموطنان بودند و تلاش و همت بسیار بلندی به خرج دادند که امیدواریم این کمکها باز هم افزایش پیدا کند؛ چرا که حجم خسارات بسیار زیاد است و برآوردهای اولیه نشان میدهد که خسارت سیل در استانهای لرستان، ایلام، خوزستان، گلستان و مازندران بالغ بر 60 هزار میلیارد ریال است. * جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری گفت: خلیج فارس را از عراق به سوریه و مدیترانه از طریق ریلی و جاده ای وصل خواهیم کرد. * عارف، رئیس فراکسیون امید مجلس گفت: باید در مواقع بحرانی به جای متهم کردن یکدیگر با همدلی و وفاق و با همراهی مردم نوعدوست بر مشکلات فائق آییم. * سردار سرلشکر محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر اقدام احتمالی آمریکاییها در قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروههای تروریستی تأکید کرد: در صورت چنین حماقتی، ارتش و نیروهای امنیتی آمریکا در منطقه غرب آسیا، دیگر آرامش امروز را نخواهند داشت. * دکتر ظریف، وزیر امور خارجه در حساب توییتر خود نوشت: توطئه کنندگان نامگذاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان 'سازمان تروریستی خارجی' به دنبال کشاندن آمریکا به یک باتلاق هستند. * سردار علایی، نخستین فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: اگر بخواهیم با نظام جهانی کار کنیم، چاره ای جز پذیرش اف ای تی اف نداریم، اما اگر ما قادریم این نظام جهانی را برهم بزنیم و خودمان مقررات جهانی وضع کنیم، خب میتوانیم نپذیریم.

..........بهداشت و سلامت

* شرایط درمانی در مناطق سیلزده: معاون درمان وزیر بهداشت با اشاره به نحوه ارائه خدمات درمانی در مناطق سیلزده لرستان و خوزستان گفت: حدود ۳۰ دستگاه آمبولانس به خوزستان اعزام کردیم. زیرا در حال حاضر نگرانی اصلی  ما خوزستان است و در سایر مناطق مشکل حادی نداریم. البته در پلدختر هم با مشکلاتی مواجه بودیم که با کمک نیروهای محلی رفع شد و در حال حاضر نیروهای محلی خدمات درمانی را ارائه میدهند. دکتر جان بابایی افزود: در کشور آماده باش داده ایم و پزشکان اعلام آمادگی کرده اند و تعدادی هم برای ارائه خدمت به پلدختر رفته اند. کار اصلی ما در خوزستان است و ۳۰ دستگاه آمبولانس به آن جا اعزام شده است. یک بیمارستان صحرایی هم ایجاد شده است. دو دستگاه اتوبوس آمبولانس هم به خوزستان اعزام شده تا در صورت بروز سیل و ایجاد شرایط سخت خدمترسانی کنند. همچنین ۴۰ نفر کادر پزشک و پرستار نیز به خوزستان اعزام شده اند. وی تأکید کرد: در حال حاضر خدمات درمانی در خوزستان ارائه میشود و حتی بیمارستانهای ما هم کاملاً فعال هستند. بنا بر این در حال حاضر نگران ارائه خدمت نیستیم، بلکه نگران این هستیم که آب وارد مراکزمان شود و بالا بیاید. بیمارستان سوسنگرد هم تخلیه شده است و حدود ۲۰ بیمار  آن جا را به اهواز انتقال داده ایم. در حال حاضر نیز خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق سیلزده با قوت ادامه دارد. داروهای بیماران خاص و صعب العلاج در مناطق سیلزده نیز تأمین شده است.

* تنها یک ساعت پیاده روی سریع در هفته میتواند ناتوانی حرکتی در افراد مسن ناشی از درد آرتریت، درد مفصلی یا سفتی اندامها را کاهش دهد. این زمان برابر با کمتر از ۱۰ دقیقه پیاده روی در روز است. ورزش کاهش ۸۵ درصدی خطر ابتلا به ناتوانی در تحرک را به همراه دارد و ۴۵ درصد خطر ابتلا به ناتوانی حرکتی در زندگی روزمره را کاهش میدهد. 

...........آهنگ و درنگ

* مروری بر آلبوم «برای کامیونها»: در نخستین شماره از آهنگ و درنگ در سال ۹۸، به سراغ معرفی آلبومی میرویم که در نوع خود نمونه ای در موسیقی ایرانی نمیتوان برایش پیدا کرد. آلبوم «برای کامیونها» اثری از ماکان اشگواری است. موسیقی این آلبوم بر اساس موسیقیهای گردآوری شده محلی و موسیقیهای شهری در مناطق مختلف ایران است که بوسیله افکتها و تمهیدات موسیقی الکترونیکی طراحی جدیدی پیدا کرده است. نشر و پخش جوان در ۱۳۹۶ این اثر را به انتشار رسانده است. «سعید یعقوبیان»، منتقد موسیقی درباره این آلبوم مینویسد: مهمترین امتیاز این آلبوم ایده اولیه آن است. اینکه مجموعه ای از آوازهای بکر و بومیِ مردمِ فرهنگهای جغرافیایی مختلف در محیطِ خودشان ضبط شود، سپس موسیقی ای ساخته شود و صداهای ضبط شده همچون نگینی در دل آن موسیقیها نشانده شوند. چنین ایده ای تا حال بی اغراق در دهها آلبوم موسیقی الکترونیک، راک تجربی و امبینت به کار رفته است. مانند استفاده از صدای امواج رادیویی مختلف، آوازها و موسیقیهای بومیان، صداهایی از طبیعت، گفتگوهای تلفنی، صداهای ضبط شده از صنایع مختلف و نمونه های پرشمارِ موسیقایی و غیر موسیقایی دیگر که دستمایه آلبومهای موسیقی شده اند. در اینجا نیز نسخه ایرانیِ چنین ایده ای مبنای کار بوده که کماکان جذاب مینماید. آواز خواندنهای مردانی از قومیتهای مختلف ایران. برای هر ضبط نیز ماجرایی و توضیحی و ترجمه ای در دفترچه نوشته شده است.   اما نکته اینجاست که ایده اولیه در سراسر آلبوم رد پایی ندارد و قطعه هایی که با صدای صاحب اثر خوانده شده اند کاملاً از کار بیرون میزنند و هیچ مناسبتی با کل مجموعه ندارند. حتی در نوع آوازی که خوانده شده نیز خواننده همان شیوه کار همیشگی خود را دنبال کرده است. این نوع موسیقی، آوازی رسا و شفاف و شمرده نمیطلبید و میشد با تغییر لحن یا رنگ صدا و حتی به کار بردن افکتهایی، فضا را به قطعات دیگر نزدیک کرد. به نظر میرسد برای حل مشکل تکه پارگی آلبوم، این حد اقل کاری بود که میشد انجام داد. از سوی دیگر، صداهای ضبط شده نیز به یک اندازه به درد بخور نیستند. یک جا مرد آذری زبانی را داریم که چیزکی میخواند ابتدایی و ضعیف و جای دیگر یک آواز عربی میشنویم که کاملاً حرفه ای و ژوست اجرا شده است. گویی در اظهار ایده، هیجانزدگی بوده و در تولید شتاب شده است. صاحب اثر خوراک لازم برای کل آلبوم را از ضبط شده های خود هنوز نداشته و برای گردآوری چنان دستمایه هایی به اندازه کافی صبوری نکرده است. در قطعاتی که آواز ضبط شده در آنها استفاده شده، حاصل کار در مجموع شنیدنیست. موسیقیهای همراه متناسبند و موزون و به اندازه. به ویژه ریتمهایی که در همراهیِ هر آواز به کار رفته خلاقانه اند و چراغی به دست شنونده میدهند تا زوایای مواد خام اولیه را بهتر دریابد.

............ورزشی

* آغاز پروژه ساخت رباتهای بازیهای پارالمپیک توکیو: کمیته برگزاری بازیهای المپیک و پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ از کلید خوردن پروژه ساخت ربات برای استفاده در این بازیها خبر داد. این پروژه توسط شرکت خودروسازی تویوتا و پاناسونیک حمایت میشود و رباتهای تولید شده فعالیتهایی مانند کمک به افراد دارای معلولیت ویلچری، جا به جایی وسایل، راهنمایی افراد برای یافتن آدرسهای مورد نظر و در اختیار قرار دادن اطلاعات را انجام میدهند. در مجموع، هدف از این پروژه، تسهیل کردن روند برگزاری مسابقات و همچنین نمایش نقش و کاربرد رباتها در زندگی روزمره انسانهاست. به همین منظور بخش ویژه ای توسط کمیته برگزاری المپیک و پارالمپیک توکیو پیشبینی شده که به صورت مجزا روند ساخت این رباتها را هدایت میکند. سرپرست این بخش گفته است: المپیک و پارالمپیک توکیو فرصت بسیار خوبی است که ظرفیتهای تکنولوژی ساخت رباط در کشور ژاپن را به نمایش بگذاریم. در این پروژه، علاوه بر تویوتا و پاناسونیک که حامی آن هستند، وزارتخانه های فرهنگ، آموزش و پرورش، علوم و فناوری، اقتصاد، صنعت و تجارت و نیز شهرداری توکیو درگیر هستند.

* معرفی سرمربی تیم ملی فوتبال تا پایان فروردین: بنا بر گفته نایب رئیس فدراسیون فوتبال، سرمربی تیم ملی در روزهای آینده معرفی خواهد شد. انتشار این خبر در شرایطی که گمانه زنیها برای حدس نام سرمربی جدید تیم ملی اوج گرفته است، با یک کلمه همراه شده است. اینکه سرمربی مورد نظر قطعاً برانکو، سرمربی پرسپولیس نیست. در گمانه زنیهای اولیه نامهایی مثل هروه رنار، سرمربی فعلی تیم ملی مراکش بیش از دیگران مطرح شده است، اما نقل قول تأیید کننده ای در این زمینه وجود ندارد. اسلامیان در این مصاحبه زمان اعلام نام سرمربی تیم ملی را تا پایان فروردین اعلام کرده است که این به معنای حضور یک چهره جدید به جای کارلوس کیروش روی نیمکت تیم ملی در فیفادی بعدی است.

...........فرهنگ و هنر

* اکران نوروزی در جذب تماشاگر و فروش، رکورد زد: تعداد تماشاگران اکران نوروزی سینما به نسبت سال گذشته ۲۰۰ هزار نفر بیشتر شده و فروش فیلمها هم ۱۳ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، تعطیلات نوروز ۹۸ در حالی به پایان رسید که سینماهای سراسر کشور شاهد حضور گسترده علاقمندان بودند، همچنین فروش فیلمهای روی پرده نیز در مقایسه با سال گذشته با افزایش نسبی همراه بود. فروش سینمای ایران از آغاز اکران نوروزی تا پایان تعطیلات (۱۶ فروردین) در سال ۹۸ با افزایش قابل قبولی نسبت به سال ۹۷ همراه بوده است و ادامه این روند در اکران دوم نوروز میتواند وضعیت فروش سینما را در سال ۹۸ قوت ببخشد. اکران نوروزی امسال با وجود آنکه با شرایط یکسانی آغاز و طی نشد، اما گیشه پر رونقتری نسبت به سال گذشته داشت. امسال اکران نوروزی با پیچیدگی و بلاتکلیفی بسیاری دست و پنجه نرم کرد و همین مسئله باعث شد تا انتخاب فیلمها با تأخیر انجام شود و به همین منوال اکران نوروزی نیز سه روز دیرتر از سال ۹۷ (۲۵ اسفند) آغاز شد، اکران با تأخیر دو فیلم در روزهای نخست هم مزید بر علت شد. در مقابل افزایش قیمت بلیت در تعطیلات نوروزی و تثبیت آن توسط سینماداران نیز بر میزان فروش امسال تأثیرگذار بود. در نهایت از ۲۵ اسفند ۹۷ تا پایان شانزدهم فروردین ماه ۹۸، ۳۹ میلیارد و ۱۳۲ میلیون تومان فروش نصیب سینمای ایران شده است. در مقایسه با اکران نوروزی ۹۷ (از ۲۳ اسفند ۹۶ تا ۱۶ فروردین) که ۲۶ میلیارد و ۳۷۰ میلیون تومان عایدی برای سینمای ایران داشت، امسال فروش سینمای ایران در تعطیلات عید، ۱۳ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد. اکران نوروز ۹۷ از روز چهارشنبه ۲۳ اسفند ۹۶ در سینماهای سراسر کشور با روی پرده رفتن فیلمهای «به وقت شام» به کارگردانی ابراهیم حاتمیکیا، «لاتاری» ساخته محمدحسین مهدویان، «فراری» به کارگردانی علیرضا داودنژاد، «خرگیوش» ساخته مانی باغبانی، «لونه زنبور» به کارگردانی برزو نیکنژاد، «مصادره» ساخته مهران احمدی و انیمیشن «فیلشاه» به کارگردانی هادی محمدیان آغاز شد. بر اساس آمار سامانه فروش سینمای ایران، در آن دوره (۲۳ اسفند تا ۱۶ فروردین)، دو میلیون و ۶۱۹ هزار و ۳۷۹ نفر به تماشای هفت فیلم روی پرده نشستند. در مقابل، اکران نوروز ۹۸ با کش و قوسهای فراوانی که داشت، از روز شنبه ۲۵ اسفند ۹۷ با نمایش هفت فیلم آغاز شد و سینمای ایران تا روز جمعه ۱۶ فروردین، دو میلیون و ۸۳۴ هزار و ۱۹۷ تماشاگر داشته است که به تماشای فیلمهای روی پرده نشستند. با مقایسه میزان مخاطبان اکران نوروزی سال ۹۷ و ۹۸، مشخص میشود که امسال سینمای ایران با افزایش مخاطب همراه بوده است و حدود ۲۰۰ هزار نفر بیشتر از سال گذشته، فیلمهای روی پرده را تماشا کردند. این در حالیست که اکران نوروز ۹۸ با سه روز تأخیر نسبت به سال گذشته آغاز شد و برخی آثار حتی با تأخیر روی پرده رفتند.

 

............حوادث

* دام شیطانی مرد ترقه فروش برای پسر نوجوان: مرد کارتن خواب و دوستش، به بهانه اینکه  ترقه مجانی دارند، پسر 12 ساله  را قربانی نقشه شیطانیشان کردند. شامگاه دوشنبه 27 اسفند مرد جوانی به همراه پسرش به اداره پلیس رفت و از مردانی شکایت کرد که پسرش را قربانی نقشه سیاهشان کرده بودند. در ادامه رسیدگی به این پرونده، پسر 12 ساله به مأموران گفت: دلم میخواست برای روز چهارشنبه سوری ترقه داشته باشم، اما پول نداشتم. به همین دلیل به سراغ چند دستفروشی که در بساطشان ترقه داشتند رفتم تا از آنها ترقه مجانی بگیرم، اما اغلب آنها با درخواستم مخالفت کردند تا اینکه یکی از فروشندگان ترقه قبول کرد به من ترقه مجانی بدهد. اما گفت ترقه هایش در انباری قرار دارد که انتهای پارک است. پس از آن به همراه او به انتهای پارک رفتیم که با تهدید مرا مورد آزار و اذیت قرار داد و بعد هم داخل یکی از دستشوییهای پارک حبسم کرد. لحظاتی بعد هم دوستش به سراغم آمد و مرا مورد آزار و اذیت قرار دادند. با طرح این شکایت و توضیحات پسر نوجوان، بازپرس سهرابی از شعبه نهم دادسرای امور جنایی تهران دستور شناسایی و دستگیری دو دستفروش شیطان صفت را صادر کرد. چند روز بعد کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران با توجه به اطلاعات پرونده و تحقیقاتشان موفق شدند هویت یکی از متهمان را شناسایی و او را دستگیر کنند. متهم هم پس از دستگیری گفت: همدستم کارتن خواب است و از محل زندگی او خبری ندارم. آن شب وقتی فهمیدم که دوستم پسری را در داخل دستشویی حبس کرده، وسوسه شده بودم. به سراغ پسر 12 ساله رفتم و او را مورد آزار و اذیت قرار دادم. با اعترافات متهم، تحقیقات کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی پایتخت برای دستگیری همدست او ادامه دارد.

* کشف نوشابه هایی که تریاک داخلش بود: قاچاقچیان مواد مخدر که 82 کیلو تریاک را درون بطری نوشابه جاسازی کرده و با اتوبوس در حال انتقال آنها بودند، از سوی پلیس به دام افتادند. فرمانده انتظامی استان سمنان با اعلام خبر کشف این مواد از اتوبوس زاهدان-تهران گفت: اقدامهای گسترده اطلاعاتی اداره عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان سمنان در ماههای اخیر به شناسایی قاچاقچی سابقه داری انجامید که قصد انتقال محموله مواد مخدر از جنوب به مرکز کشور را داشت. وی افزود: با توجه به اینکه متهم مواد افیونی را با استفاده از یک اتوبوس و از محورهای کرمان منتقل میکرد، هماهنگیهای لازم قضایی و انتظامی با پلیس این استان انجام شد و با اعزام تیمهای عملیاتی، اتوبوس مورد نظر متوقف شد و متهم و چهار همدست وی دستگیر شدند و 82 کیلوگرم تریاک در قالب 41 بطری نوشابه که به صورتی ماهرانه جاسازی شده بود نیز کشف شد. قاچاقچیان دستگیر شده پس از تکمیل پرونده تحویل دادسرا شدند. * رستگار نمیشوند مردمى که خشنودى مخلوق را در مقابل غضب خالق خریدند. امام حسین (ع)

 

...........اطلاعرسانی

* نظر به برگزاری چهارمین دوره مسابقات بین المللی قرآن نابینایان که در مصلای تهران برگزار میگردد، از کلیه علاقمندان دعوت بعمل میآید روز شنبه 24/1/98 در این مسابقات حضور بهم رسانند. سرویس ایاب و ذهاب ساعت 15 از 3 منطقه 1- پارک شهر رو به روی بهزیستی 2- میدان امام حسین، اول خیابان ایرانمهر

3- سه راه آذری رو به روی گلفروشی آماده جا به جایی علاقه مندان است. جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر با تلفنهای انجمن نابینایان 61-22560060 تماس حاصل نمایید.

* بدین وسیله به اطلاع کلیه اعضای انجمن میرساند: اردوی صلاح الدین کلا از تاریخ 10/2/98 الی 13/2/98 به مدت 3 روز برگزار میگردد. زمان ثبت نام 26/1/98 الی 28/1/98. جهت ثبت نام و کسب اطلاع بیشتر با تلفنهای انجمن با شماره 61-22560060 تماس حاصل فرمایید.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *