شناسه خبر: 16789 منتشر شده در مورخ: 1398/1/25 ساعت: 08:56 گروه: اخبار روزنامه ایران سپید  
روزنامه یکشنبه 25 فروردین 1398

روزنامه یکشنبه 25 فروردین 1398

ایمنسازی ۹۶ مرکز شبانه روزی بهزیستی در مقابل سیل - ما همه سپاهی هستیم - متوسط قیمت مسکن در تهران از ۱۱ میلیون تومان گذشت - کاهش آسیبهای روانی با افزایش نشاط - وادی شعر (عطار؛ شیخ صنعان) - کوهپیمایی نابینایان در ارتفاعات فشم - وصیت عجیب قبل از خودکشی

روزنامه ایران سپید

یکشنبه 25 فروردین 1398

8 شعبان 1440

14 آپریل 2019

سال بیست و سوم شماره 6110

صاحب امتیاز:

خبرگزاری جمهوری اسلامی      

مدیر مسئول: سهیل معینی

سامانه پیامکی: 3000465040

نشانی پستی: تهران- ص.پ. 158755388

تلفن: 84711371

شماره انتشارات: 5-88548892

وبسایت: www.iransepid.ir

پست الکترونیک: iransepid@icpi.ir

.........عناوین این شماره.......

ایمنسازی ۹۶ مرکز شبانه روزی بهزیستی در مقابل سیل 2

ما همه سپاهی هستیم 5

متوسط قیمت مسکن در تهران از ۱۱ میلیون تومان گذشت 7

کاهش آسیبهای روانی با افزایش نشاط 9

وادی شعر (عطار؛ شیخ صنعان) 11

کوهپیمایی نابینایان در ارتفاعات فشم 16

وصیت عجیب قبل از خودکشی

 

 

..............ویژه

* ایمنسازی ۹۶ مرکز شبانه  روزی بهزیستی در مقابل سیل: رئیس سازمان بهزیستی کشور از ایمنسازی ۹۶ مرکز شبانه روزی بهزیستی در کشور مقابل سیل خبر داد. وحید قبادی دانا اظهار کرد: از بین ۸۰۰ مرکز بهزیستی کشور ۱۴ مرکز در سیلهای اخیر آسیب دیده و برآورد میزان خسارت ساختمان و تجهیزات ۱۲ میلیارد تومان بوده که باید جبران شود. وی ادامه داد: ۹۶ مرکز شبانه روزی ما در سطح کشور در برابر سیل ایمنسازی شده؛ به عنوان مثال فرزندان بیسرپرستی که در مرکز پلدختر نگهداری میشدند، به شهر خرمآباد انتقال داده شدند تا دچار سیل و سانحه نشوند و در سطح کشور نیز این کار انجام شده است. قبادی دانا با بیان اینکه در سراسر کشور مددجویانی که در معرض خطر سیل بودند به مکانهای امن انتقال داده شدند، افزود: وظیفه اصلی سازمان حفظ و صیانت از جان معلولان ذهنی، جسمی-حرکتی-ضایعات نخاعی، سالمندان و فرزندان تحت تکفل سازمان بهزیستی کشور است که در مراکز نگهداری مراقبت میشوند. رئیس سازمان بهزیستی کشور بیان کرد: با توجه به اینکه سیل آسیب زیادی به وسایل زندگی مددجویان ما وارد کرده، مبلغ ۵ میلیون تومان قرض الحسنه به دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از طرف بانک رفاه و بانک توسعه تعاون در سطح کشور به مددجویانی که وسایل زندگی آنها دچار آسیب شده، پرداخت میشود.

* افتتاح ۸۲ واحد مسکونی روستایی خانوارهای دارای ۲ عضو معلول در گلستان: مدیر کل بنیاد مسکن گلستان از افتتاح ۸۲ واحد مسکونی روستایی خانوارهای دارای ۲ عضو معلول در گلستان در دهه حساب ۱۰۰ خبر داد. محمدتقی زمانینژاد در خصوص پروژه های قابل افتتاح در دهه حساب ۱۰۰ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در این دهه، ۴۳ طرح هادی روستایی در سطح استان با اعتبار ۱۳ میلیارد و ۱۵۷ میلیون تومان با بهره مندی ۲۳ هزار و ۸۱۵ خانوار افتتاح و به بهره برداری میرسد. وی افزود: هزار و ۱۲۳ واحد مسکونی روستایی با اعتبار ۲۲ میلیارد و ۹۷۳ میلیون تومان افتتاح خواهد شد. زمانینژاد از صدور و تحویل هزار و ۸۰۰ جلد سند مالکیت روستایی و ۲۵۵ جلد سند مالکیت شهری خبر داد و گفت: بهره برداری از ۱۳ واحد مسکن محرومان با اعتبار حدود ۶۵۰ میلیون تومان که از محل اعتبارات حساب ۱۰۰ حضرت امام خمینی (ره) احداث شده، از دیگر پروژه های این دهه است. ۸۲ واحد مسکونی روستایی خانوارهای دارای دو عضو معلول در سطح استان با اعتبار دو میلیارد و ۵۰ میلیون تومان افتتاح میشود. واگذاری ۱۳۲ قطعه زمین روستایی به واجدان شرایط (به زوجهای جوان و افراد فاقد زمین برای احداث مسکن مقاوم) با مساحت ۴۵ هزار و ۹۰۶ متر مربع از دیگر برنامه های این دهه خواهد بود. افتتاح و بهره برداری از ساختمان اداری بنیاد مسکن شهرستان کلاله و کلنگ زنی پروژه ۲۵ واحدی روستا–شهر آق تاچال در شهرستان مراوه تپه هم انجام خواهد شد.

..............سیاسی

* ما همه سپاهی هستیم. ملت ایران روز جمعه پس از اقامه نماز جمعه با خلق حماسه ای ماندگار در حمایت از سپاه پاسداران با شرکت در راهپیمایی ضد استکباری علیه اقدام ننگین رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر معرفی این نهاد انقلابی به عنوان گروه تروریستی، فریاد «ایران اسلامی یکپارچه سپاهی هستند» را سر دادند تا خاری در چشم دشمنان این انقلاب باشد.

* محمدجواد ظریف، طی حکمی سید عباس موسوی را به عنوان سخنگوی وزارت امور خارجه منصوب کرد. «سید عباس موسوی» که پیش از این عهده دار اداره دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه بود، از سوی محمدجواد ظریف به عنوان سخنگوی وزارت امور خارجه منصوب شد. گفتنیست، «بهرام قاسمی» سخنگوی سابق وزارت امور خارجه اخیراً به عنوان سفیر جدید ایران در پاریس منصوب شده است.

* سعید جلیلی، نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: توصیه من به ترامپ این است که یادداشتهای التماس وزارت امور خارجه در جریان اشغال عراق را از طریق سفارت سوئیس برای او بیاورند تا بخواند.

* پیروز حناچی، شهردار پایتخت با بیان اینکه تهران برای کمک به مردم سیلزده اهواز بسیج شده است، گفت: شهرداری نیز با اعزام نیروهای مهندسی، پشتیبانی، خدماتی، ماشین آلات سنگین و تجهیزات فنی به این کمکها پیوسته است.

* سید محمد غرضی وضع مدیریتی را پس از گذشت حدود چهل سال همچنان ایستا ارزیابی کرد و گفت: این را بدانید که هرچه پل و جاده و پروژه عمرانی دنبال کرده ایم، خیرش به مردم نرسیده است. مردم باید ما را حلال کنند. این سبک مدیریت به هیچ جایی نمیرسد.

* لودریان، وزیر خارجه فرانسه گفت: به دنبال تصمیم آمریکا در خروج از توافق هسته ای برجام که باعث تأسف ما شد، اروپا تا زمان احترام جمهوری اسلامی ایران به این توافق، تصمیم به حفظ آن دارد.

 

..............گزارش روز

* متوسط قیمت مسکن در تهران از ۱۱ میلیون تومان گذشت: جدیدترین گزارش رسمی از بازار مسکن حاکی از آن است که در اسفند ۹۷ قیمت مسکن نسبت به ماه پیش از آن و ماه مشابه سال قبل (۹۶) به ترتیب ۹.۳ درصد و ۱۲۸.۵ درصد افزایش یافته است. بر اساس آمار وزارت راه و شهرسازی از بازار مسکن که در انتشار آن از آمار سامانه املاک و مستغلات استفاده شده، در اسفند ماه ۹۷ متوسط قیمت هر متر مربع آپارتمان با افزایش ۹.۳ درصدی نسبت به ماه پیش از آن یعنی بهمن به ۱۱ میلیون و ۹هزار تومان رسیده است. در بهمن ماه سال گذشته متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی ۱۰ میلیون و ۶۶ هزار تومان بود. بررسی قیمت متوسط مسکن در اسفند ماه سال گذشته با اسفند سال ۹۶ حاکی از رشد ۱۲۸.۵ درصدی دارد. در اسفند ماه سال ۹۶ هر متر مربع واحد مسکونی ۴ میلیون و ۸۱۶ هزار تومان بود. در بین مناطق ۲۲ گانه تهران منطقه یک باز هم رکورد شکنی کرده است. در این منطقه هر متر مربع واحد مسکونی به ۲۴ میلیون و ۵۵۵ هزار تومان افزایش یافته است؛ یعنی ۱۳.۵۵ درصد رشد. این قیمت ۱۳۷.۵ درصد بیشتر از قیمت اسفند سال ۹۶ است. در مقایسه با نرخهای اسفند ۹۲ یعنی سال اول روی کار آمدن دولت روحانی نیز قیمتهای جدید ۵۱۰ درصد (بیش از ۶ برابر) افزایش یافته است. به جز منطقه ۱۲ که متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی طی اسفند ماه سال گذشته ۷ دهم درصد کاهش یافته، در سایر مناطق تهران قیمتها روند افزایشی نسبت به بهمن ماه سال ۹۷ داشته است. همچنین در اسفند ماه سال گذشته ۱۱ هزار و ۸۳ فقره قرارداد مسکن ثبت شد که در مقایسه با ماه پیش از آن ۳۶.۸ درصد افزایش یافته است.

* نود و هشتمین مرحله پرداخت یارانه نقدی، روز دوشنبه ۲۶ فروردین ماه پرداخت خواهد شد. مبلغ یارانه نقدی در طول سالهای گذشته تغییری نکرده و ماهانه به ازای هر نفر ۴۵۵ هزار ریال واریز میشود.

..........بهداشت و سلامت

* کاهش آسیبهای روانی با افزایش نشاط: وزیر بهداشت با تأکید بر پرهیز از ایجاد یأس و نا امیدی در میان مردم گفت: باید با گسترش شادمانی و نشاط در جامعه به کاهش آسیبهای روانی کمک کنیم. سعید نمکی، در آیین بهره برداری از اورژانس روانپزشکی مرکز آموزشی درمانی ابن سینا شیراز گفت: توجه به بهداشت روان یک اولویت است و باید برای پیشگیری از گسترش روانپریشی در کشور اهتمام بیشتری داشته باشیم. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این آیین گفت: طرح بهسازی و تجهیز بخش اورژانس مردان مرکز آموزشی-درمانی ابن سینا در زمینی با زیربنای ۱۲۶ متر مربع ساخته شده است. این مرکز در سال 1371 به مرکز آموزشی درمانی تخصصی و فوق تخصصی برای درمان بیماران اعصاب و روان تغییر کاربری داد. بهادر افزود: دیگر خدمات این مرکز در واحدهای پاراکلینیک، مشاوره تحصیلی، مشاوره ازدواج و رفتاری، نوروفیدبک، شوک درمانی، ترک اعتیاد، ویزیت در منزل، آموزش خانواده بیماران و درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی است.

* تیمهای حمایت روانی و اجتماعی عازم مناطق سیلزده شدند: رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر از اعزام 700 جوان فعال آموزشدیده به منظور ارائه حمایتهای روانی و اجتماعی به مناطق سیلزده خبر داد. شهاب الدین صابونچی افزود: پس از پایان مرحله نخست امداد و نجات و در مرحله بعدی کار، یعنی حمایتهای روانی و اجتماعی در استانهای گلستان و لرستان و خوزستان، تیمهایی به منظور انجام همراهی اجتماعی با آسیبدیدگان و متأثرین از سیل و آبگرفتگی فعالیت خود را به صورت ویژه آغاز کردند. وی توضیح داد: به جز به کارگیری از ظرفیتهای کانونهای دانشجویی، طلاب و جوانان این استانها از توانمندی دیگر کانونهای سازمان جوانان 17 استان کشور استفاده میشود. همچنین 100 نفر از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان به منظور ارائه حمایتهای روانی و اجتماعی به مناطق سیلزده اعزام شدند.

............وادی شعر

* عطار؛ شیخ صنعان: به مناسبت روز بزرگداشت عطار نیشابوری، نگاهی داریم به شیخ صنعان یا سمعان که عنوان داستانی از عطار نیشابوری است. «شیخ صنعان» طولانیترین حکایت کتاب منطق الطیر است. شیخ صنعان پیری صاحب کمال و پیشوای مردم زمانه خویش بود. او قریب پنجاه سال در کعبه اقامت داشت و هر کس به حلقه ارادت او در میآمد، از ریاضت و عبادت نمیآسود. شیخ خود نیز هیچ سنتی را فرو نمیگذاشت و نماز و روزه بی حد به جا میآورد. شیخ حدود پنجاه بار حج کرده و در کشف اسرار معنوی به مقام کرامت رسیده بود. شیخ چند شب پیاپی خواب میبیند که مقیم روم شده و بر یک بت سجده میکند. شیخ با مریدانش به روم سفر میکند و در آنجا دختری ترسایی (نوعی مذهب مسیحی) را میبیند و عاشق او میشود. شیخ بیش از یک ماه برای وصال دختر عجز و لابه میکند. دختر برای شیخ چهار شرط میگذارد: سجده کردن بر بت، سوختن قرآن، نوشیدن خمر و دست شستن از ایمان. شیخ علاوه بر اجرای این شروط، یک سال نیز به جای کابین دختر برای او خوکبانی میکند. مریدان از بازگشت شیخ نا امید میشوند. یکی از مریدان که در سفر با شیخ نبوده به امید بازگشت شیخ به رم سفر میکند و در آنجا ۴۰ روز برای شیخ به دعا و تضرع مینشیند. سر انجام پیامبر اسلام را در خواب میبیند و مژده بازگشت شیخ را میگیرد. شیخ سر انجام از قید عشق دختر آزاد میشود و این بار با خوابی که دختر میبیند، دختر عاشق شیخ میشود و با او به دیار شیخ میرود و مسلمان میشود. عطار این داستان را در قالب نظم و در 409 بیت سروده است. – قسمتی از این شعر چنین است: شیخ سمعان پیر عهد خویش بود، در کمال از هر چه گویم بیش بود؛ شیخ بود او در حرم پنجاه سال، با مرید چارصد صاحب کمال؛ هر مریدی کان او بود ای عجب، مینیاسود از ریاضت روز و شب؛ هم عمل هم علم با هم یار داشت، هم عیان کشف هم اسرار داشت؛ قرب پنجه حج بجای آورده بود، عمره عمری بود تا میکرده بود؛ خود صلوة وصوم بی حد داشت او، هیچ سنت را فرو نگذاشت او؛ پیشوایانی که در عشق آمدند، پیش او از خویش بی خویش آمدند؛ موی میبشکافت مرد معنوی، در کرامات و مقامات قوی؛ هرکه بیماری و سستی یافتی، از دم او تن درستی یافتی؛ خلق را فی الجمله در شادی و غم، مقتدایی بود در عالم علم؛ گرچه خود را قدوه اصحاب دید، چند شب بر هم چنان در خواب دید؛ کز حرم در رومش افتادی مقام، سجده میکردی بتی را بر دوام؛ چون بدید این خواب بیدار جهان، گفت دردا و دریغا این زمان؛ یوسف توفیق در چاه اوفتاد، عقبه دشوار در راه اوفتاد؛ من ندانم تا ازین غم جان برم، ترک جان گفتم اگر ایمان برم؛ نیست یک تن بر همه روی زمین، کو ندارد عقبه ای در ره چنین؛ گر کند آن عقبه قطع این جایگاه، راه روشن گرددش تا پیشگاه؛ ور بماند در پس آن عقبه باز، در عقوبت ره شود بر وی دراز؛ آخر از ناگاه پیر اوستاد، با مریدان گفت کارم اوفتاد؛ می بباید رفت سوی روم زود، تا شود تدبیر این معلوم زود؛ چار صد مرد مرید معتبر، پس روی کردند با او در سفر؛ میشدند از کعبه تا اقصای روم، طوف میکردند سر تا پای روم؛ از قضا را بود عالی منظری، بر سر منظر نشسته دختری؛ دختری ترسا و روحانی صفت، در ره روح اللهش صد معرفت؛ بر سپهر حسن در برج جمال، آفتابی بود اما بی زوال؛ آفتاب از رشک عکس روی او، زردتر از عاشقان در کوی او؛ هرکه دل در زلف آن دلدار بست، از خیال زلف او زنار بست؛ هرکه جان بر لعل آن دلبر نهاد، پای در ره نانهاده سر نهاد؛ چون صبا از زلف او مشکین شدی، روم از آن مشکین صفت پر چین شدی؛ هر دو چشمش فتنه عشاق بود، هر دو ابرویش به خوبی طاق بود؛ چون نظر بر روی عشاق او فکند، جان به دست غمزه با طاق او فکند؛ ابرویش بر ماه طاقی بسته بود، مردمی بر طاق او بنشسته بود؛ مردم چشمش چو کردی مردمی، صید کردی جان صد صد آدمی؛ روی او در زیر زلف تابدار، بود آتش پاره بس آبدار؛ لعل سیرابش جهانی تشنه داشت، نرگس مستش هزاران دشنه داشت؛ گفت را چون بر دهانش ره نبود، از دهانش هر که گفت آگه نبود؛ همچو چشم سوزنی شکل دهانش، بسته زناری چو زلفش بر میانش؛ چاه سیمین در زنخدان داشت او، همچو عیسی در سخن آن داشت او؛ صد هزاران دل چو یوسف غرق خون، اوفتاده در چه او سرنگون؛ گوهری خورشیدفش در موی داشت، برقعی شعر سیه بر روی داشت؛ دختر ترسا چو برقع بر گرفت، بند بند شیخ آتش درگرفت؛ چون نمود از زیر برقع روی خویش، بست صد زنارش از یک موی خویش؛ گرچه شیخ آنجا نظر در پیش کرد، عشق آن بت روی کار خویش کرد؛ شد به کل از دست و در پای اوفتاد، جای آتش بود و برجای اوفتاد؛ هرچه بودش سر به سر نابود شد، ز آتش سودا دلش چون دود شد؛ عشق دختر کرد غارت جان او، کفر ریخت از زلف بر ایمان او؛ شیخ ایمان داد و ترسایی خرید، عافیت بفروخت رسوایی خرید؛ عشق بر جان و دل او چیر گشت، تا ز دل نومید وز جان سیر گشت؛ گفت چون دین رفت چه جای دل است، عشق ترسازاده کاری مشکل است.

...........ورزشی

* کوهپیمایی نابینایان در ارتفاعات فشم: روز جمعه 23 فروردین، 23 نفر از کوهنوردان نابینا و کمبینای هیأت ورزش نابینایان استان تهران به همراه همنوردان بینایشان اولین صعود کوهنوردی خود در سال 98 را برگزار کردند. این گروه کوهنوردی که سال گذشته صعودهای متعددی را به قلل اطراف تهران برگزار کرد، قصد دارد صعود به قله دماوند را انجام دهد. ساعت 8 صبح به روستای روته در فشم رسیدیم. در ابتدا قصد داشتیم دره روته تا غاری که در مسیر دره روته تا قله این کوه قرار دارد را طی کنیم. برای این امر، میبایست از رودخانه عبور میکردیم. وقتی به روستای روته رسیدیم، باران در حال باریدن بود و رودخانه هم بسیار خروشان بود. عملاً با توجه به سیلابی شدن رودخانه، امکان عبور از داخل آن وجود نداشت. با تصمیم استاد رفیعی لیدر گروه، مسیر قله آبک را که 3488 متر ارتفاع دارد، از سمت یال جنوبی در پیش گرفتیم. ساعت حدود 10 صبح بود که با ادامه جاده از داخل روستا وارد جاده خاکی در امتداد رودخانه شدیم. از جاده جدا شده و یال سمت چپ را که یک تپه بود، بالا رفتیم. تپه شیب بسیار تندی داشت و مسیر پاکوب نبود. نم نم باران در حال باریدن بود و گاهی شدت میگرفت. حدود ساعت 12 ظهر بود که به بالای یال اول که ارتفاع آن 2500 متر بود رسیدیم. کم کم هرچه به بالای یال اول نزدیک شدیم، برف بر روی زمین نشسته بود و هنوز بارانهای اخیر و خورشید بهاری، نتوانسته بود برفها را آب کند. به بالای یال که رسیدیم، منطقه سفیدپوش بود و چهره ای زمستانی داشت. در همان بالای یال نخست برای خوردن ناهار توقف کردیم. هوا سرد شده بود. پس از خوردن ناهار مسیر بازگشت به سمت روستای روته را در پیش گرفتیم و ساعت 14 به روستا رسیدیم و به سمت تهران برگشتیم. بدین ترتیب، یک روز خاطره انگیز دیگر برایمان رقم خورد و حالا بیصبرانه، منتظر صعودهای آتی در فصل زیبای بهار هستیم. «امیر سرمدی»

.............حوادث

* وصیت عجیب قبل از خودکشی: پسر ۳۰ ساله همدانی که با بریدن شیر گاز بخاری خودکشی کرده بود، وصیت کرد یک میلیارد ریال پول به همراه خودروی شاسی بلند خارجیش را برای کمک به سیلزدگان کشور اهدا کنند. فرمانده انتظامی شهرستان همدان در این باره گفت: این جوان ۳۰ ساله با خوردن چند قرص خوابآور و سپس بریدن شیر گاز بخاری خانه استیجاری خود در یکی از مناطق شهر همدان، اقدام به خودکشی کرده است که از طریق پلیس ۱۱۰، اطلاعرسانی شد و بلافاصله مأموران کلانتری در محل وقوع حادثه حضور پیدا کرده و در ادامه قاضی کشیک به همراه پلیس آگاهی و پزشکی قانونی نیز در محل حاضر میشوند. وی ادامه داد: در تحقیقات از صاحبخانه مشخص شد که وی با استشمام بوی شدید گاز به دنبال منشأ بو رفته و متوجه میشود که این بو از طبقه پایین و خانه مستأجرش میآید، اما وقتی کسی در را باز نمیکند، از پنجره وارد خانه شده و با جسم بی جان مستأجر خود مواجه شده است. پلیس در ادامه بررسی صحنه حادثه، دست نوشته ای پیدا کرد که در آن نوشته بود به علت اختلافات خانوادگی دست به خودکشی زده است. این جوان طی این نامه اعلام کرده که مبلغ یک میلیارد ریال از دارایی خود به همراه خودرو خارجی شاسی بلندش را به سیلزدگان کشور اهدا کرده است.

* نجات 3 بیمار با اهدای اعضای بدن دانشآموز گیلانی: خانواده دختر نوجوان گیلانی که دچار مرگ مغزی شده بود با اهدای اعضای بدن فرزندشان جان چند بیمار را نجات دادند. هلیا خوش نهاد 13 ساله ساکن رشت بود که 19 فروردین ماه سال جاری بر اثر ایست قلبی-تنفسی به کما رفت و 10 روز پس از آن پزشکان مرگ مغزی وی را تأیید کردند و خانواده هلیا در اقدامی نیکوکارانه دو کلیه و کبد دخترشان را اهدا کردند. اعضای بدن این بیمار در مرکز آموزشی-درمانی بیمارستان رازی رشت برداشته و به بیماران نیازمند اهدای عضو پیوند زده شد. پیوند کبد این نوجوان نخستین پیوند کبد در سال 98 است. مراسم تشییع پیکر این نوجوان گیلانی صبح روز پنجشنبه 22 فروردین ماه در بهشت رضوان گیلان برگزار شد.

اهدای عضو هر فردی که دچار مرگ مغزی شده، میتواند جان هشت تا 53 نفر را نجات دهد. بر اساس آمارها، هر 10 دقیقه یک نفر به فهرست انتظار برای پیوند عضو اضافه میشود و هر دو ساعت یک نفر به خاطر نرسیدن عضو پیوندی جان خود را از دست میدهد.

* پرت کردن همسر از طبقه هشتم: مرد خشمگین انگلیسی پس از درگیری با همسرش وی را از پنجره طبقه هشتم برجی در لندن پرت کرد. به گزارش میرر، قربانی «آنی لنکستر» 22 ساله پس از سقوط در دم کشته شد. مأموران پلیس اسکاتلندیارد شوهر 26 ساله این زن را بازداشت کرده است. گزارشهای پلیس نشان میدهد که در زمان حادثه دختر 2 ساله این زوج نیز در آپارتمان حضور داشته است. به گفته شاهدان ماجرا، پس از سقوط این زن یک مرد در مقابل پنجره دیده شده که پا به فرار گذاشته است.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *