شناسه خبر: 16838 منتشر شده در مورخ: 1398/1/27 ساعت: 09:01 گروه: اجتماعی  
مدیرکل بهزیستی فارس: پیگیر قانون جامع حمایت از معلولان هستیم

مدیرکل بهزیستی فارس: پیگیر قانون جامع حمایت از معلولان هستیم

مدیرکل بهزیستی استان فارس گفت:سال جدید سال اجرای قانون جامع حمایت از حقوق معلولان است و ما این موضوع را با تمام توان پیگیری می کنیم.

به گزارش ایران سپید دکتر سید مرتضی موسوی در دیدار با تعدادی از مدیران تشکل های غیردولتی معلولان استان فارس افزود: سال گذشته سال سختی برای سازمان بهزیستی در تمام حوزه های پیشگیری ، توانبخشی ، اجتماعی و مشارکت ها بود اما امیدوار هستیم تا در سال جدید شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه ها باشیم.

وی اظهار داشت:در زمان حاضر سخت ترین وظایف با کمترین اعتبارات به این سازمان واگذار شده و نیروهای خدوم با تمام توان این وظایف را به خوبی انجام می دهند.
مدیرکل بهزیستی استان فارس بیان کرد: همین خضوع کارکنان بهزیستی موجب شده تا در بعضی موارد حتی وظایفی که قانونا بر عهده سایر نهادهاست به سازمان بهزیستی سپرده شود.
موسوی با اشاره به همکاری تشکل های غیردولتی در این عرصه افزود:همکاری بدون منت تشکل ها و نهادهای غیردولتی و همچنین سایر موسسات و مراکز موجب شده تا این مشکلات نتواند خللی در کار ایجاد کند.
وی اضافه کرد:واگذاری خدمات در این سازمان به بخش غیردولتی موجب شده تا علاوه بر افزایش کیفیت هزینه های مربوط به یک چهارم تقلیل پیدا کند.
معاون امور توانبخشی بهزیستی فارس نیز گفت:برای اجرای بهتر قانون جامع حمایت از حقوق معلولان همکاری سایر دستگاه ها و نهادهای مرتبط بسیار لازم و ضروری است.
حمید گودرزی افزود:قانون گذار مسئولیت اجرای هریک از مواد قانون یاد شده را به نهاد خاصی محول کرده و در این مسیر بهزیستی وظیفه هماهنگی برای اجرای بهتر آن را دارد.
وی اظهار داشت:به دلیل عدم انجام درست مسئولیت توسط بعضی نهادها و دستگاه های مرتبط هم اکنون عمده بار مسئولیت بر دوش سازمان بهزیستی است.
قانون جامع حمایت از معلولان متضمن تامین شغل و رفاه معلولان است.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *