شناسه خبر: 17143 منتشر شده در مورخ: 1398/2/23 ساعت: 08:59 گروه: اجتماعی  
دستگاه‌های دولتی باید محیط را برای معلولان مناسب‌سازی کنند

دستگاه‌های دولتی باید محیط را برای معلولان مناسب‌سازی کنند

استاندار کرمانشاه بر مناسب‌سازی محیط برای معلولان توسط دستگاه های اجرایی تاکید کرد.

به گزارش ایران سپید هوشنگ بازوند در نشست شورای مشارکت‌های مردمی بهزیستی استان کرمانشاه با تاکید بر تلاش در راستای جلب مشارکت مردمی در زمینه کمک به بهزیستی اظهار داشت: همه باید تلاش کنند تا مشارکت‌های مردمی را در این زمینه افزایش دهند.

وی افزود: علاوه بر اعتبارات دولتی، حضور سمن ها و سازمان‌های مردم نهاد در کمک رسانی به بهزیستی می‌تواند بسیار تأثیر گذار باشد که شورای مشارکت‌های مردمی وظیفه دارد به این مساله مهم رسیدگی کند.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه بهزیستی وظیفه خطیر و سنگینی را بر عهده دارد، عنوان کرد: اگر بتوانیم توجه یکسری از صنایع و ادارات را به کمک در این راستا جلب کنیم می‌تواند بسیار مؤثر باشد و حتی می‌توانیم برخی ادارات را مکلف به مشارکت عمومی جهت کمک به بهزیستی کنیم.

وی در ادامه به بحث مناسب سازی ادارات و سازمانهای دولتی و خصوصی اشاره کرد و افزود: شهرداری یکی از نهادهایی محسوب می‌شود که در بحث مناسب سازی جهت معلولین بیشترین وظیفه را بر عهده دارد و باید توجه بیشتری در شهر به این موضوع داشته باشد و اگر دستگاهی در ساخت و سازها به این امر توجه نداشته باشد مجوز پایان کار به آنها ندهد.

بازوند ابراز داشت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی هم اگر دستگاهی مناسب سازی را انجام نداده باشد و سازمان بهزیستی آن‌را گزارش دهد می‌تواند جلوی تخصیص اعتبار تأمین تجهیزات آن دستگاه‌ها را بگیرد.

وی خاطر نشان کرد: بحث اشتغال پایدار مددجویان بهزیستی نیز یکی از مسائل مهم است که همه نهادهای ذیربط با ارائه تسهیلات کم بهره می‌توانند امورات آنها را انجام دهند و یا می‌توانیم یارانه‌هایی تحت عنوان تسهیلات ارزان قیمت با سود کمتر در اختیار آنها قرار دهیم مشروط به اینکه تبدیل به اشتغال شود.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *