شناسه خبر: 17173 منتشر شده در مورخ: 1398/2/26 ساعت: 12:59 گروه: اخبار روزنامه ایران سپید  
روزنامه پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398

روزنامه پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398

حجت بالغه در قرآن به چه معناست؟ - رهبر انقلاب اسلامی: «اقتدار و آبروی کشور در خودکفاییست« - استقرار ایستگاههای سنجش فشار خون در ۱۰۰۲ بیمارستان کشور - امروز همه جای دنیا از دسترسی پذیری میگویند - کسب دو سهمیه پارالمپیک برای جودوی نابینایان - شگرد خاص 5 مرد تبهکار - چاردیواری

روزنامه ایران سپید

پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398

10 رمضان 1440

16 می 2019

سال بیست و سوم شماره 6137

صاحب امتیاز:

خبرگزاری جمهوری اسلامی      

مدیر مسئول: سهیل معینی

سامانه پیامکی: 3000465040

نشانی پستی: تهران- ص.پ. 158755388

تلفن: 84711371

شماره انتشارات: 5-88548892

وبسایت: www.iransepid.ir

پست الکترونیک: iransepid@icpi.ir

وفات حضرت خدیجه (س) تسلیت باد.

.........عناوین این شماره.......

حجت بالغه در قرآن به چه معناست؟ 2

رهبر انقلاب اسلامی: «اقتدار و آبروی کشور در خودکفاییست« ۶

استقرار ایستگاههای سنجش فشار خون در ۱۰۰۲ بیمارستان کشور 8

امروز همه جای دنیا از دسترسی پذیری میگویند 10

کسب دو سهمیه پارالمپیک برای جودوی نابینایان

شگرد خاص 5 مرد تبهکار

چاردیواری 18

 

............ضیافت نور

* حجت بالغه در قرآن به چه معناست؟ در آیه ۱۴۹ سوره انعام، منظور از حجت بالغه چیست؟ به لحاظ لغوی، حجت بالغه به معنای دلیل روشن کننده راه است؛ دلیل و برهانی که رساناست و قابلیت رسیدن به همگان را دارد. در آیه مذکور، اشاره میشود که ساز و کار عالم مبتنی بر هدایت اجباری همگان نیست، بلکه هدایت بر اساس (حجت بالغه) صورت میگیرد. بدین معنی که کسی که با اراده خود و نه بر اساس هیچ گونه اجبار هدایت را بخواهد و در مسیر حقیقت قرار بگیرد، حجتها و دلیلها و نشانه های روشنی از جانب خداوند بر وی عرضه میشود تا او را در شاهراه هدایت به پیش ببرد. در یک نگرش کلی، حقیقت همه ادیان توحیدی یکی است و بر اصول اعتقادی یگانه بنا شده اند. در منطق قرآن کریم، «ادیان» نداریم؛ بلکه «دین» داریم و تمام پیامبران منادی «دین واحد» بوده اند که از آن به اسلام (تسلیم در برابر خداوند واحد) تعبیر شده است: همانا دین در نزد خداوند، فقط اسلام است. هر کس غیر از اسلام دینی را برگزیند، از او پذیرفته نیست.

* مشورت با خطاکاران: در آیه ۱۵۹ سوره آل عمران آمده است که خداوند راجع به تخلف کنندگان در جنگ احد میفرماید: بنا بر این از آنان گذشت کن و براى آنان آمرزش بخواه و در کارها با آنان مشورت کن. معمولاً قسمت «وَ شَاوِرْهُمْ فىِ الْأَمْرِ» براى ما خوانده میشود و قبل آن را نمىخوانند؛ در حالى که وقتى این قسمت را با جملات قبل معنا کنیم، متوجه میشویم که ضمیر (هُم) در «وَ شَاوِرْهُمْ» به همان کسانى میخورد که در جنگ احد تخلف کرده اند؛ یعنى پیامبر موظف است با همان افرادى که اشتباه کرده اند و مورد عفو قرار گرفته اند مشورت کند. آیا ما حاضریم امروز چنین عملکردى داشته باشیم؛ یعنى با کسى که اشتباهى در حق ما مرتکب شده، مشورت کنیم؟

* دعای روز دهم ماه مبارک رمضان: «خدایا! قرارم ده در این ماه از توکل کنندگان بر خودت و بگردانم در آن از سعادتمندان درگاهت. قرارم ده در آن از مقربان پیشگاهت. به حق احسانت، ای هدف نهایی جویندگان!» مناجات با خدا: هر کس در شب یازدهم ماه رمضان این نماز را بخواند «دو رکعت در هر رکعت یک بار سوره حمد و بیست بار سوره کوثر را قرائت کند.» گناهی مرتکب نمیشود و بهترین تلاش شیطان هم نتیجه ای به دنبال نخواهد داشت. شاید برایتان پیش آمده باشد که هرچه دعا میکنید و دست به سوی آسمان بالا میبرید، توفیقی حاصل نمیشود و دعاهایتان در پیشگاه خدا دیده نمیشود. شاید این چند خط نوشته بتواند راه شناخت استجابت دعا را برایتان هموار سازد: اگر میخواهی بدانی دعایت مستجاب میشود یا نه، به دلت مراجعه کن. اگر دیدی در گوشه دلت به کسی غیر از خدا هم امیدواری، بدان که دعایت مستجاب نمیشود، ولی اگر از همه نا امیدی و چشم دلت دست به دامن الهی است، بدان که دعای تو مستجاب شده است. در حدیث قدسی از مرحوم کلینی از امام صادق (ع) روایت شده است: خداوند میفرماید: «به عزت و جلالم قسم من قطع میکنم امید کسی را که به غیر من امید دارد.» * دهم ماه مبارک رمضان سالروز وفات اولین زن مسلمان جهان است. چهار «زن» در میان تمام بانوان برجسته جهان، از آغاز تا پایان در بین قهرمانان راستین تاریخ، به خاطر ویژگیهای خاص خود در صدرند. یکی از آن چهار زن، «خدیجه کبری» است. خدیجه ای که از آغاز بعثت و هنگامی که پیامبر اسلام (ص) مسئله وحی را برای او بازگو کرد، به وی صادقانه گروید و در راه این ایمان، تمامی دارایی و راحتی و رفاهش را بذل کرد و پیوسته تا واپسین دم زندگی و آخرین نفس نیز آنچه در امکان داشت، نثار پیامبر (ص) و گسترش اسلام کرد. سر انجام دست تقدیر، این گونه پیش آورد که حضرت خدیجه (س) سه سال قبل از هجرت و در دهم ماه مبارک رمضان از دنیا رفت و او را در کوه حجون، بالای مکه به خاک سپردند.

* گلواژه: از کسی که به کار بد شما پاسخی نمیدهد بترسید؛ او نه شما را میبخشد، نه میگذارد خودتان را ببخشید. برناردشاو

..............سیاسی

* رهبر انقلاب اسلامی: اقتدار و آبروی کشور در خودکفاییست: حضرت آیت ا... خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام با تأکید بر اینکه حل مسائل و مشکلات اقتصادی باید به طور جدی در دستور کار مسئولان قرار گیرد، خاطرنشان کردند: اقتدار و آبروی کشور در «خودکفایی» است و باید نیازهای مهم کشور را خودمان تولید و تأمین کنیم.

* روحانی: با ایثار و وحدت میتوانیم از معضلات عبور کنیم: رئیس جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: با ایثار و وحدت مردم و با سازماندهی، برنامه ریزی، مدیریت بهتر و هماهنگی بیشتر و تمرکز در اداره کشور میتوانیم از این معضلات عبور کنیم.

* ظریف: نیمی از تیم 'بی' شرکای جرم جنگ فاجعه بار عراق بودند: وزیر امور خارجه در حساب کاربری خود در توییتر با ارائه مستنداتی از مقاله جان بولتن در مورد خروج از برجام و شهادت نتانیاهو درباره سلاحهای کشتار جمعی عراق در کنگره آمریکا در سال 2002 نوشت: نیمی از تیم 'بی' شرکای جرم جنگ فاجعه بار عراق بودند.

* تک نرخی شدن، راه حل از بین بردن التهاب بازار کاغذ: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی راه حل از بین بردن التهاب بازار کاغذ را تک نرخی شدن آن دانست و گفت: اگر سیستم تک نرخی و آزاد فقط برای کاغذ اعمال شود، قیمت مطبوعات و نشر غیر قابل تحمل میشود؛ ولی اگر تمام محصولات تک نرخی شود، این التهاب قابل مدیریت است.

* مقاومت فلسطین تا آزادی کامل سرزمینهای اشغالی ادامه دارد: دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای تأکید کرد: مردم و مقاومت فلسطین با عزمی راسخ تا آزادی کامل سرزمینهای اشغالی، به ویژه قدس به مبارزه مشروع خود ادامه خواهد داد.

* گلواژه: من وقت را هدر دادم و اکنون اوست که مرا هدر میدهد. ویلیام شکسپیر

 

..........بهداشت و سلامت

* استقرار ایستگاههای سنجش فشار خون در ۱۰۰۲ بیمارستان کشور: معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: پیشبینی میشود در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون، وضعیت حدود ۲۰ میلیون ایرانی پایش شود. دکتر علیرضا رئیسی افزود: تا هفته دوم خرداد ماه موضوع آگاه سازی مردم جامعه در مورد فشار خون انجام خواهد شد و از نیمه خرداد عملیات اجرایی شروع میشود و تا پایان هفته دوم تیر ماه ادامه خواهد یافت. وی گفت: پس از آغاز عملیات، پایش تا یک ماه ادامه پیدا خواهد کرد و در هفته اول مهر ماه که روز جهانی قلب است، نتایج کار ارائه میشود. حدود ۲۶ هزار خانه بهداشت و پایگاه سلامت در سراسر کشور به عنوان زیرساخت اصلی برای اندازه گیری فشار خون وارد عمل میشوند. در ۱۰۰۲ بیمارستان کشور نیز  ایستگاههای سنجش فشار خون ایجاد میشود و در ۱۲۴۱ شهری که تقسیم کرده ایم، 2000 پایگاه ثابت سلامت سیار ایجاد خواهیم کرد. رئیسی ادامه داد: در هر نقطه کشور میتوانیم اطلاعات را با گوشیهای هوشمند در سامانه ثبت کنیم. همچنین به دلیل احتمال قطع اینترنت، اطلاعات در فرمها ثبت و سپس وارد سامانه میشوند. رئیسی افزود: اگر فردی فشار خون بالا داشت، به صورت فوری ارجاع داده میشود و فرمهای غیر فوری برای افرادی است که بعداً باید به مراکز درمانی مراجعه کنند.

* فشار خون، قاتل خاموش: وزیر بهداشت گفت: برآورد میکنیم ۱۵ میلیون ایرانی، مبتلا به فشار خون داشته باشیم. حد اقل ۴۰ درصد از افراد مبتلا به فشار خون از بیماری خود خبر ندارند که این موضوع بسیار خطرناک است؛ این افراد زمانی از فشار خون خود مطلع میشوند که با عارضه سکته مغزی، قلبی یا نارسایی کلیه به بیمارستان مراجعه میکنند. دکتر نمکی  یادآور شد: هر ایرانی در سن بالای ۳۰ سال که سن ورود به بیماری پرفشاری خون است، باید فشار خون خود را کنترل کند. در کنار این آگاهی، مردم ما باید از روشهای کنترل فشار خون نیز مطلع باشند.

 

.............از شش نقطه جهان

* امروز همه جای دنیا از دسترسی پذیری میگویند: سومین پنجشنبه از ماه می، با سایر پنجشنبه های این ماه یک فرق عمده دارد. این پنجشنبه، یک پنجشنبه معمولی نیست. برای خودش یک اسم رمز دارد. «GAAD»، اسم رمزی است که برای این روز در نظر گرفته شده است. «Globall Accessibility Awareness Day». روز جهانی آگاهیبخشی در باره دسترسی پذیری. این، اسمی است که در سال ۲۰۱۲ برای سومین پنجشنبه از ماه می میلادی انتخاب شده است. یک طراح وب ساکن لس آنجلس به نام «Joe Devon» و یک متخصص دسترسی پذیری اهل کانادا به نام «Jennison Asuncion» آغازگر این رویداد جهانی بوده اند. ماجرا از آنجا شروع شد که جو یک پست ساده در وبلاگش نوشت و ایده خود در باره اختصاص یک روز به عنوان روز جهانی آگاهیبخشی در خصوص دسترسی پذیری را مطرح کرد. متخصص کانادایی به طور اتفاقی آن را خواند و تصمیم گرفت با جو در زمینه رسمیتبخشی به ایده اش، همکاری کند. آمارها میگویند در جهانی که ما ساکنانش را تشکیل میدهیم چیزی حدود یک میلیارد انسان با نیازهای خاص زندگی میکنند. انسانهایی که یا دچار نوعی از معلولیت هستند یا بنا به علتی مجبورند به گونه ای متفاوت از شیوه مرسوم از امکانات فضای مجازی استفاده کنند. شعار GAAD دقیقاً متوجه این افراد است. در این روز قرار است فعالان حوزه دسترسی پذیری در نوشته ها و صحبتهایشان از این بگویند که معلولین و دارندگان نیازهای ویژه، حق دارند به اندازه سایرین از امکانات مبتنی بر فضای مجازی بهره ببرند. قرار است استانداردهای طراحی دسترسی پذیر به توسعه دهنده های وب و اپلیکیشن یادآوری شود. قرار است همه با هم حق طبیعیمان در داشتن فرصتهای برابر در زمینه دسترسی به امکانات عمومی مبتنی بر وب را به یاد دولتمردان بیندازیم تا آنها با تصویب قوانین مرتبط با این موضوع، استیفای حق ما را تضمین کنند. از برگزاری نخستین رویداد GAAD حالا هفت سال میگذرد و در طول این هفت دوره سمینارها و کارگاههای مختلفی در باره این موضوع در شهرهای مختلف دنیا برگزار شده است. همچنین فعالان حوزه دسترسی پذیری از ظرفیت شبکه های اجتماعی برای رساندن پیام خود به گوش جهانیان به خوبی استفاده کرده اند. مقالات و ویدئوهای مختلفی در این زمینه تولید شده که با جستجویی ساده در اینترنت میتوان به آنها دست پیدا کرد و افزون بر این، کارزارهای قابل قبولی هم در شبکه های اجتماعی شکل گرفته که فعالان اجتماعی سایر حوزه ها را نسبت به موضوع متناسبسازی فضای مجازی آگاه کرده است. امسال ۶۹ شهر بزرگ دنیا برای برگزاری رویدادهای مختلفی در زمینه GAAD اعلام آمادگی کرده اند که از آن جمله میتوان به کیپتون، بیروت، مادرید، توکیو و... اشاره کرد. امید است معلولان و فعالان اجتماعی کشورمان هم نسبت به رویدادهای جهانی از این دست، حساسیت بیشتری از خود نشان دهند.

.............ورزشی

* کسب دو سهمیه پارالمپیک برای جودوی نابینایان: مسابقات جودوی گرند اسلم نابینایان باکو کسب سهمیه پارالمپیک 24 اردیبهشت در حالی در دو وزن -90 و +100 کیلوگرم آغاز شد که دو نماینده جودوی نابینایان کشورمان موفق به کسب یک مدال طلا، یک نقره و اخذ دو سهمیه پارالمپیک 2020 توکیو شدند. وحید نوری، جودو کار نابینای وزن منهای 90 کیلوگرم در اولین دیدار خود در کمتر از دو دقیقه حریف برزیلی خود را ضربه فنی کرد و به مرحله دوم مسابقات راه یافت. وی در دومین دیدار خود مقابل حریفی از گرجستان و با ضربه فنی کردن وی به پیروزی رسید و پس از آن، رقیب فرانسوی خود را از میان برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی مسابقات شد. نوری در مرحله نیمه نهایی، در کمتر از یک دقیقه مقابل جودوکاری از روسیه به برتری رسید و راهی فینال شد. وحید نوری در فینال، حریف خود از کشور میزبان (آذربایجان) را نیز ضربه فنی کرد تا با اقتدار کامل مدال طلای مسابقات گرند اسلم باکو را از آن خود کند. نوری پس از کسب مدال طلا گفت: در دیدار ماقبل فینال حریف روس خود را که نایب قهرمان جهان بود شکست دادم و در فینال نیز دارنده مدال برنز پارالمپیک ریو را مغلوب کردم. گفتنی است وحید نوری توانست تمامی رقبای خود را ضربه فنی کند. محمدرضا خیر اللهزاده، جودوکار وزن +100 کیلوگرم ایران که در دور اول با قرعه استراحت رو به رو بود، در دور دوم رقیب گرجستانی خود را مغلوب کرد و در مرحله نیمه نهایی برابر حریفی از انگلستان به پیروزی رسید و فینالیست شد. در مسابقه نهایی نیز خیر اللهزاده در برابر نماینده کشور ازبکستان شکست خورد و به مدال نقره دست یافت. محمدرضا خیر اللهزاده دارنده مدال طلای جهانی پرتغال ٢٠١٩ نیز هست و تا قبل از این بازیها، در رنکینگ ١ دسته +١٠٠ کیلوی جهان قرار داشت. احسان موسینژاد در وزن منهای 100 کیلوگرم به دلیل نداشتن کلاس پزشکی از حضور در این مسابقات بازماند.

 

............حوادث

* شگرد خاص 5 مرد تبهکار: نقشه مردان شیاد برای سرقت از صرافیهای پایتخت با ردیابیهای پلیس لو رفت. چندی پیش مرد جوانی با پلیس تماس گرفت. او خودش را کارمند یکی از صرافیهای پایتخت معرفی کرد و از سرقت 8 سکه طلا و گوشی تلفن همراهش خبر داد. مرد جوان گفت: مدتی قبل فردی به نام میلاد به صرافی ما آمد و مقداری دلار خریداری کرد. بعد از آن من با میلاد در تماس بودم تا اینکه یک روز تماس گرفت و گفت برای سرمایه گذاری 10 هزار دلار میخواهم. او سه میلیون تومان به عنوان بیعانه به حسابم ریخت و قرار شد مابقی پول را هم هنگام دریافت دلارها بدهد. میلاد دلارها را برای سرمایه گذاری میخواست و از آنجا که خرید به آن مقدار از نظر قانونی مشکل داشت، قرارمان را بیرون از صرافی گذاشتیم. آن روز 10 هزار دلار در صرافی نداشتیم و به جایش 8 سکه طلا با خودم بردم تا به او بدهم. میلاد سوار بر خودرو هیوندای در محل قرار منتظر من بود. به محض اینکه سوار خودرو شدم، دو مرد دیگر نیز سوار شدند. آنها شروع به تهدید کردند و به زور 8 سکه ای را که به همراه داشتم و گوشی تلفن همراهم را به سرقت بردند. بعد هم با خودرو فرار کردند. سرقتهای سریالی
با شکایت مردجوان تحقیقات برای شناسایی مردان زورگیر ادامه داشت که مأموران با شکایتهای مشابه دیگری مواجه شدند. در تمامی آنها مرد جوانی پس از طرح دوستی با یکی از کارمندان صرافی، درخواست خرید بیش از 10 هزار دلار کرده و با پرداخت مبلغ کمی به عنوان بیعانه، کارمند صرافی را به محل قرار کشانده و با همدستی دو نفر دیگر سرقت میکردند. در چهره نگاریهای صورت گرفته توسط کارآگاهان پلیس، میلاد به عنوان یکی از اعضای اصلی این باند شناسایی شد. در ادامه بررسیها میلاد دستگیر شده و برای تحقیقات به شعبه نهم دادسرای امور جنایی تهران منتقل شد.
میلاد در تحقیقات به سرقتهای سریالی با همدستی چهار نفر از دوستانش اعتراف کرد و گفت: وضع مالی ام خوب نبود. دلم میخواست بدون زحمت یکشبه پولدار شوم. چند وقت قبل در یک میهمانی با چند نفر آشنا شدم که بعداً فهمیدم سارق حرفه ای موبایل هستند. با نقشه ای که طراحی کردیم، به سراغ کارمندان صرافی می رفتیم و سرقت میکردیم. با اعتراف متهم جوان به سرقتهای سریالی، به دستور بازپرس سهرابی، چهار همدست او نیز بازداشت شدند. تحقیقات در رابطه با سرقتهای احتمالی اعضای این باند ادامه دارد.

* 9 روز کنار اجساد والدین: دختر 2 ساله اوکراینی که 9 روز در کنار اجساد پدر و مادرش تنها مانده بود توسط مأموران پلیس نجات یافت. مأموران پلیس «السکاندرا» را در حالی که بشدت دچار سوء تغذیه شده بود به نزدیکترین بیمارستان منتقل کردند. گزارشهای پلیس نشان میدهد که یکی از دوستان خانوادگی این زوج که بیش از یک هفته از آنها بی خبر بوده، از مأموران پلیس درخواست کرده تا به این موضوع رسیدگی کنند. علت مرگ این زوج جوان هنوز مشخص نشده و اجساد به پزشکی قانونی منتقل شده اند.

............چاردیواری

* با سلام به عزیزان خواننده و خداقوت ویژه به دوستان روزه دار. در این هفته دو مناسبت قابل ذکر است؛ نخست وفات حضرت خدیجه، همسر مکرم پیامبر و ولادت امام حسن مجتبی (ع). دفتر این هفته را با پرسش دوست خواننده پر مشکلمان آقای خداکرم عسگری از نورآباد ممسنی شروع میکنم که این خواننده مان هم نابینا و هم کم شنوا هستند و با توجه به مشکل خود و خواهرشان که دچار بیماری دیابت هستند، در مورد بیمه تکمیلی برای مددجویان پرسیده اند. در قانون حمایت از حقوق معلولان و در ماده 6 بر ضرورت پوشش خدمات توانبخشی مورد نیاز افراد معلول توسط بیمه ها تأکید شده است که وزارت بهداشت مکلف به اجرای آن است و علیرغم مشکل کمبود بودجه دولت مبلغی برای این امر اختصاص داده شده است که باید آیین نامه اجرای آن تدوین و ابلاغ شود؛ اما در مورد پرداخت هزینه های آزمایشهای پزشکی خواهرتان که قاعدتاً تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند، میتوانید با ارائه اسناد این آزمایشها، هزینه آن را از بهزیستی دریافت کنید. چون سازمان بودجه ای را برای تأمین بخشی از هزینه های مددجویان فاقد پوشش دیگر بیمه های درمانی در اختیار دارد. آقای قاسمی از تبریز با اشاره به الزامی شدن رمز دوم انجام نقل و انتقالات مالی در بانکها، در مورد مشکلات ویژه نابینایان در این امر پرسیده اند. نگرانی ایشان به جاست و به همین دلیل با بانک مرکزی تماس گرفتیم تا مشکلات را طرح و برای آن چاره جویی کنیم. به زودی گزارش ویژه این موضوع را منتشر میکنیم. آقای هانی عباسی، خواننده قدیمی اهوازیمان با توجه به ضرورت استفاده از فیلترشکن برای کانالهای تلگرامی از جمله کانال ایران سپید، خواهان راه اندازی کانال خبری ایران سپید در سامانه های داخلی مانند سروش شده اند. به زودی کار انجام خواهد شد. خانمها معرفتنژاد از تهران و دیدار از کاشان از مطالب ستونهای بهداشت و آموزش تشکر کردند و خانم معرفتنژاد خواهان گزارشی در مورد مشکلات مربوط به عصب سیاتیک شده اند که به زودی این مطلب تهیه و منتشر خواهد شد. آقای مداحیان از دزفول خواهان استفاده از اشعار قدمای شعر فارسی در مورد ماه رمضان شده اند که حتی الامکان و متناسب با فضا انجام خواهیم داد. کما اینکه در ستون ضیافت سه بار از آثار این بزرگان استفاده شده است. خانم باغبانی از یزد خواهان مصاحبه با خوانندگان پاپ و انتشار اخبار فعالیت آنها شده اند که به نویسنده «آهنگ و درنگ» بازتاب داده شده؛ هرچند در هفته های اخیر اخباری در مورد آلبومهای برخی خوانندگان پاپ در این ستون منتشر شده است. آقای عظیمی، دوست پیگیر اخبار مستمریها و بسته های حمایتی انتقاد کرده اند که چرا قبل از عید شایعه ای را به جای خبر منتشر کردن دال بر اعطای مبلغ 200 هزار تومان به جای یک سبد کالا که در این خصوص لازم است بگویم خبر تکذیب این امر در روزنامه منتشر شده است همچنین منبع این اخبار سازمانهای دولتی است و اگر آنها خبری را اعلام و سپس تکذیب میکنند این امر از عهده روزنامه خارج است.

 

 

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *