شناسه خبر: 17225 منتشر شده در مورخ: 1398/3/1 ساعت: 08:48 گروه: اجتماعی  
آغاز عملیات ساخت خانه های تخریب شده سیل زدگان
رئیس سازمان بهزیستی اعلام کرد

آغاز عملیات ساخت خانه های تخریب شده سیل زدگان

رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه ۸۶ مرکز بهزیستی در اثر سیل آسیب دیده اند، گفت: میزان خسارت ۷ میلیارد تومان برآورد شده است.

به گزارش ایران سپید  وحید قبادی دانا در جلسه شورای عالی رفاه در وزارت رفاه برگزار شد، در خصوص اقداماتی که در سیل اخیر انجام شده است، گفت: ۳۰۵ تیم برای ارائه خدمات مددکاری و مشاوره به استان‌های سیل زده اعزام شده‌اند و ۱۳۹ دستگاه خودروی ویژه نیز برای کمک اعزام شده‌اند.

وی تاکید کرد: در خصوص افزایش کودک آزاری و همسر آزاری و خودکشی یک سری آیتم‌ها افزایش پیدا کرده است که افراد دارای مشکل به مراکز مشاوره و مددکاری ارجاع داده می‌شوند.

رئیس سازمان بهزیستی از راه اندازی پایگاه مادر و کودک در استان‌های سیل زده خبر داد و گفت: با همکاری کانون‌های مهدکودک و بخش خصوصی این پایگاه‌ها فعال شد که بازسازی روحی و روانی بعد از سیل مورد تاکید ما قرار دارد.

قبادی دانا گفت: در حال حاضر در یازده آیتم مختلف خسارت کلی مسکن مشخص شده است که ۶۰ هزار مورد نیز ثبت خسارت صورت گرفته است که به تفکیک مشخص شده است.

وی همچنین از واریز مستمری سه برابری به سیل زدگان خبر داد و گفت: بین ۵۰۰ تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نیز مستمری به حساب آنها واریز شد و همچنین ۵ میلیون تومان نیز برای خرید وسایل ضروری منزل، وام قرض الحسنه پرداخت شده است.

رئیس سازمان بهزیستی گفت: ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض اولیه برای مددجویانی که در اثر سیل آسیب دیده بودند، پرداخت شد.

قبادی دانا از آغاز عملیات ساخت واحدهای تخریب شده در سیل خبر داد و گفت: بعد از ماه مبارک رمضان به صورت ویژه عملیات ساخت این واحدها آغاز خواهد شد.

وی گفت: ۸۰۰ مرکز نگهداری شبانه روزی در کشور داریم که ۴۷ هزار نفر در این مراکز نگهداری می‌شود و برخی از این مراکز که در معرض آسیب بودند ایمن سازی شدند و برخی نیز به مرکز دیگری جابجا شدند.

رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه در مجموع ۸۶ مرکز در اثر وقوع سیل آسیب دید، گفت: ۷ میلیارد تومان میزان خسارت‌ها بوده که ۷۱۳۹ مورد خسارت ثبت شده است.

قبادی دانا با تاکید بر اینکه تأمین اعتبار ما به شدت دچار مشکل است، گفت: اگر اعتبار تأمین نشود، ارائه خدمات به سیل زدگان با کندی مواجه می‌شود.

وی گفت: برای بیمه حوادث بعدی نیز ۶۰ میلیارد تومان بودجه نیاز داشتیم که به دلیل نبود بودجه فعلاً دست نگه داشته ایم./ ایسنا

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *