شناسه خبر: 17441 منتشر شده در مورخ: 1398/3/22 ساعت: 09:34 گروه: اجتماعی  
تغییر نگاه جامعه به معلولان نیازمند فرهنگسازی است

تغییر نگاه جامعه به معلولان نیازمند فرهنگسازی است

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: برای تغییر نگاه جامعه به افراد معلول و چگونگی پذیرش آنها به فرهنگ سازی گسترده داریم که نهادهای متولی باید به صورت کلان در این زمینه فعالیت کنند.

به گزارش ایران سپید مرضیه جلیل پور روز سه شنبه در دیدار از مرکز جامع توانبخشی معلولین ذهنی بالای ۱۴ سال شکیبای شهرکرد افزود: معلولیت نه تنها محدودیت و چالش نیست بلکه یک فرصت است و نقطه عزیمت برای غلبه بر معلولیت، خودباوری است.

وی، کارآفرینی را از ضروریات تحقق خودباوری در جامعه معلولان عنوان کرد و گفت: کارآفرینی یکی از مهمترین اولویتهای توانمندسازی افراد دارای معلولیت است و باید در این خصوص اقدامات بیشتری انجام گیرد.

جلیل پور تصریح کرد: افراد دارای معلولیت قشری هستند که در جامعه کمتر دیده می‌شوند و در میان جامعه معلولان افرادی که دارای معلولیت ذهنی و اختلالات نورولوژیک هستند حضور بسیاری کم رنگ تری نسبت به سایرین دارند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های والدین، نگرانی آنها از آینده فرزند معلول خود است، اظهار داشت: عدم پذیرش آنها در اجتماع موجب وارد شدن فشار مضاعفی بر خانواده می‌شود که همین امر خانواده‌ها را منزوی می‌کند.

جلیل پور افزود: خانواده‌ها باید برای نگهداری و حمایت از فرزند معلول خود مشاوره شوند و آموزش‌های لازم را فرا گیرند چرا که تأمین مالی و روانی خانواده‌ها می‌تواند پیش نیاز حمایت از معلولان باشد.

در این برنامه دستاوردهای تولیدی ۵۰ نفر از معلولان بالای ۱۴ سال به نمایش گذاشته شد.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *