شناسه خبر: 17812 منتشر شده در مورخ: 1398/4/19 ساعت: 10:48 گروه: اخبار روزنامه ایران سپید  
روزنامه چهارشنبه 19 تیر 1398

روزنامه چهارشنبه 19 تیر 1398

نامه رئیس بهزیستی در انتقاد به گزینه عدم معلولیت در آگهی استخدام صدا و سیما - با گاندو گنده نمیشوید - ۷ عدد مهم اقتصاد ایران را بخوانید - تب کریمه کنگو چیست؟ - سن و جنسیت کاربران فناوری اطلاعات در ایران - برنامه پیشنهادی تیم فوتبال پنج نفره برای میزبانی از اسپانیا - حوادث - اطلاعرسانی

روزنامه ایران سپید

چهارشنبه 19 تیر 1398

7 ذی القعده 1440

10 جولای 2019

سال بیست و سوم شماره 6179

صاحب امتیاز:

خبرگزاری جمهوری اسلامی      

مدیر مسئول: سهیل معینی

سامانه پیامکی: 3000465040

نشانی پستی: تهران- ص.پ. 158755388

تلفن: 84711371

شماره انتشارات: 5-88548892

وبسایت: www.iransepid.ir

پست الکترونیک: iransepid@icpi.ir

......عناوین این شماره......

نامه رئیس بهزیستی در انتقاد به گزینه عدم معلولیت در آگهی استخدام صدا و سیما 2

با گاندو گنده نمیشوید 7

۷ عدد مهم اقتصاد ایران را بخوانید 9

تب کریمه کنگو چیست؟ 11

سن و جنسیت کاربران فناوری اطلاعات در ایران 13

برنامه پیشنهادی تیم فوتبال پنج نفره برای میزبانی از اسپانیا 16

حوادث

اطلاعرسانی

..............ویژه

* نامه رئیس بهزیستی در انتقاد به گزینه عدم معلولیت در آگهی استخدام صدا و سیما: رئیس سازمان بهزیستی، با ارسال نامه ‌ای خطاب به عبدالعلی علی عسگری رئیس سازمان صدا و سیما در انتقاد به گزینه درج شده برای شرکتکنندگان در آزمون استخدامی این سازمان مبنی بر داشتن سلامت کامل و عدم معلولیت جسمی، آمادگی خود را برای نشستهای مشترک جهت تشریح ظرفیتهای افراد دارای معلولیت اعلام کرد.

به گزارش ایران سپید وحید قبادی دانا در این نامه آورده است نظر به اهمیت موضوع و نقش مؤثر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برای فرهنگسازی در جامعه پیرامون مسائل افراد دارای معلولیت و به ویژه توانمندیهای بسیاری از افراد دارای معلولیت در فعالیتهای مرتبط با رسانه ملی انتظار میرود مسئولان این رسانه ضمن تجدیدنظر نسبت به تغییر شرایط آزمون و حذف شرط عدم معلولیت اقدام کنند. وی در این نامه افزوده است: خاطر نشان میسازد بر اساس ماده پنج آئین نامه اجرایی بند «ز» ماده ۴۲ قانون مدیریت خدمات کشوری وظیفه احراز توانایی فرد دارای معلولیت در انجام وظایف محوله برعهده سازمان بهزیستی است که در این رابطه از نظرات کارشناسان آن سازمان نیز استفاده خواهد شد. قبادی دانا خاطر نشان کرده است: این سازمان آمادگی خود را برای نشست مشترک با مدیران ارشد صدا و سیما و تشریح ظرفیتهای افراد دارای معلولیت اعلام میکند. سازمان صدا و سیما در آخرین آگهی استخدامی خود در تیر ماه جاری داشتن سلامت کامل و عدم معلولیت جسمی را از شرایط استخدام خود ذکر کرد که بازتاب وسیعی در شبکه‌های اجتماعی فضای مجازی داشت.

* کمبود ۱۲ هزار کلاس درس در شهر تهران: مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در مراسم تخریب و بازسازی و کلنگزنی مدرسه استثنایی باغچه بان منطقه سه از کمبود ۱۲ هزار کلاس درس در این شهر خبر داد. روز دوشنبه با حضور دکتر مجید قدمی معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی، عبدالرضا فولادوند مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران؛ ماجدی مدیر آموزش و پرورش منطقه سه، شهناز کریمی رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی تهران و خیرین مدرسه ساز مراسم تخریب و بازسازی و کلنگزنی مدرسه استثنایی باغچه بان برگزار شد. فولادوند در این مراسم با گرامیداشت یاد مرحوم حافظی رئیس فقید جامعه خیرین مدرسه ساز کشور اظهار داشت: مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران میانگین تراکم دانشآموزی در شهر تهران را ۳۴ نفر برشمرد و گفت: این در حالی است که میانگین تراکم دانشآموزی در سطح کشور ۲۴ نفر است و با کمبود حدود ۱۲ هزار کلاس درس در شهر تهران روبرو هستیم تا بتوانیم بخشی از این تراکم را کاهش دهیم. وی با اشاره به تحصیل ۵۵۵۰ دانشآموز با نیازهای ویژه در شهر تهران؛ ابراز امیدواری نمود با فعالیت دفاتر خیرین در مناطق ۱۹ گانه آموزش و پرورش شهر تهران شاهد افرایش فضا و امکانات آموزشی به ویژه برای دانشآموزان استثایی باشیم.

* توزیع کتابهای دانشآموزان استثنایی تا شهریور ماه: رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: کتابهای دانشآموزان با نیازهای ویژه در تمامی مقاطع تحصیلی چاپ شده و در نهایت تا اول شهریور ماه در تمام استانهای کشور توزیع میشود. وی با اشاره به اینکه امکان دقیق نبودن آمار دانشآموزان در برخی از مناطق کشور وجود دارد، یادآورشد: پدیده های مختلفی از جمله جا به جایی جمعیت خارج از نرم از جمله در شهرستانهای اطراف تهران و امکان مهاجرت خانواده ها وجود دارد، از این رو شهریور ماه برای سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور فرصت مناسبی برای رفع کاستیهاست. دکتر قدمی ادامه داد: سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور شهریور ماه پس از کسب اطلاعات دقیق از تعداد دانشآموزان، امکان چاپ مجدد کتاب در صورت کمبود را دارد؛ چرا که بازنگری آمارها لازم است. به گفته وی، ثبت نام برای دریافت کتابها مانند سایر کودکان عادی به صورت اینترنتی انجام میشود و هماهنگیهای لازم با سازمان پژوهش در توزیع کتابها انجام شده است. رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور درباره چاپ کتابهای بریل نیز گفت: این کتابها توسط خود سازمان به تعداد دانشآموزان در این بخش چاپ و از طریق مدارس به افراد تحویل داده میشود. معاون وزیر آموزش و پرورش همچنین از چاپ کتابهای کودکان در حوزه اوتیسم خبر داد و گفت: این کتابها در مرحله چاپ هستند و در اختیار کودکان اوتیسمی مدارس آموزش و پرورش استثنایی قرار میگیرند. قدمی  در ادامه درباره خدمات این سازمان به دانشآموزان اظهار کرد: خدمات حمایتی و سرویس ایاب و ذهاب مدارس به بهترین شکل انجام و هزینه های حمایتی کودکان از جمله ویلچر، واکر، دارو و سمعک نیز توسط سازمان پرداخت شده است. دکتر قدمی افزود: دوره های تخصصی ضمن خدمت برای کارکنان پیشبینی شده تا سطح دانش نیروی انسانی افزایش یابد.

..............سیاسی

* با گاندو گنده نمیشوید. مشاور رئیس‌جمهور نوشت: صدا و سیما هم پول ندارد سریال بسازد. ولی گویا جای دیگری هست که برای تضعیف نهاد دولت هم پول فراوان دارد. حسام ‌الدین آشنا با اشاره به افزایش انتقاد‌ها از سریال گاندو در توئیتر خود نوشت: دولت نه اجازه و نه پول دارد که سریال بسازد. صدا و سیما هم پول ندارد سریال بسازد. ولی گویا جای دیگری هست که برای تضعیف نهاد دولت هم پول فراوان دارد، هم مجوز‌ها و مشوقهای لازم را دریافت کرده است و هم میتواند صدا و سیما را الزام به پخش کند. با گاندو، گنده نمیشوید.

* علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری گفت: سهم گردشگری از تولید ناخالص داخلی ۸.۱۱ میلیارد دلار است.

* سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: توقیف نفتکش ایران بدون پاسخ نخواهد ماند و در صورت مقتضی، در زمان و مکانی مناسب، پاسخ این اقدام ذلتبار مد نظر قرار خواهد گرفت.

* علیرضا رحیمی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «‏با تصمیم اخیر ایران، آمریکا و اروپا در موضع انفعال قرار گرفته اند. مدیریت این وضعیت برای رسیدن به منافع ایران نیازمند همدلی و همصدایی در کشور است. انتظار این است در چنین شرایط حساسی، مخالفان برجام در کشور، با اظهارات یا واکنشهای هیجانی فضای مدیریت دولت نسبت به برجام را آشفته نسازند.

* مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با تأکید بر لغو تحریمها و بازگشت به برجام به عنوان شروط حضور آمریکا در مذاکرات گفت: جمهوری اسلامی از گفتگو فرار نمیکند و راه گفتگو باز است لذا ما از مذاکره همزمان با برداشتن گامهای کاهش تعهدات برجام استقبال میکنیم.

* روزنامه «گاردین» نوشته است که دیپلماتهای سه کشور اروپایی امضا کننده توافق هسته ای، احتمالا تا پیش از روز ۲۴ تیر ماه با طرف ایرانی دیدار میکنند.

........گزارش روز

* ۷ عدد مهم اقتصاد ایران را بخوانید: گزارش فصلی اقتصاد ایران مربوط به زمستان ١٣٩٧ منتشر شد. به گزارش خبرآنلاین، مرکز آمار ایران گزارشی مربوط به ۷ شاخص مهم اقتصاد ایران مربوط به فصل زمستان ١٣٩٧ را منتشر کرد. ۱- نرخ بیکاری جمعیت ١٠ ساله و بیشتر ۱۲.۱ درصد بوده است که نسبت به فصل پاییز ۰.۴ واحد افزایش داشته است. ۲- محصول ناخالص داخلی به قیمت ثابت سال ١٣٩٠ به رقم ١٧١٦٧٠٣ میلیارد ریال رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸.۴ درصد کاهش داشته است. ۳- شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی کل کشور (برمبنای سال پایه ١٣٩٥) رقم ۱۵۹.۱ بوده است که درصد تغییرات دوازده ماه منتهی به اسفند ١٣٩٧ نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم) ۲۶.۹ درصد بوده است. ۴- متوسط قیمت فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی در شهر تهران ١٠٦٦٧٧ هزار ریال بوده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل ٨١,٧ درصد رشد داشته است. ۵- شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با ۱۴.۵ درصد رشد نسبت به فصل گذشته به ١٧٨٦٥٩ واحد رسیده است. همچنین شاخص کل فرابورس ایران با ٢٦.١ درصد رشد نسبت به فصل گذشته به ٢٢٥٨ واحد رسیده است. ۶- کل واردات از گمرکات جمهوری اسلامی ایران ٨١٧٥ هزار تن و به ارزش ٩٩٩٢ میلیون دلار بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل به لحاظ وزنی٢٧,٨ درصد و به لحاظ ارزش ٣٦.٢ درصد کاهش داشته است. در این فصل کل صادرات از گمرک جمهوری اسلامی ایران ٢٩٨٦٧ هزار تن و به ارزش ١٠٩٢٢ میلیون دلار بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل به لحاظ وزن ٣٠.٧  درصد و به لحاظ ارزش ٢٧.٤ درصد کاهش داشته است. ۷- متوسط قیمت هر بشکه نفت‌خام سبد اوپک ٦١,٨ دلار بوده است که نسبت به فصل پاییز ١١.٥ درصد کاهش داشته است.

* گلواژه: پیش از گرفتن، دهنده و بخشنده باشید. ناپلئون هیل

 

..........بهداشت و سلامت

* تب کریمه کنگو چیست؟ رئیس اداره مدیریت بیماریهای قابل انتقال بین انسان و حیوان ضمن اعلام ابتلای ۵۴ تن در کشور به تب کریمه کنگو از ابتدای امسال و جان باختن پنج تن از آنها، گفت: بیماری تب کریمه کنگو یک بیماری ویروسی خونریزی دهنده است که از حیوان به انسان منتقل میشود. دکتر بهزاد امیری  افزود: علائم این بیماری با تب همراه است و استانهای سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، کرمان، اصفهان، فارس و مازندران بیشترین موارد ابتلاء را دارند. این بیماری در فصول گرم سال شیوع بیشتری دارد؛ چرا که فصل شروع فعالیت کنه ‌هاست. ویروس بیماری با روشهای زیر به انسان منتقل میشود؛ هنگامی که کنه برای خونخواری به بدن یک دام میچسبد، ویروس به دام منتقل شده و اگر انسان در تماس با خون و ترشحات خونی دام قرار گیرد، شانس ابتلاء به بیماری در او به وجود میآید. یکی از گروههای پرخطر، ابتلا به بیماری کارکنان کشتارگاه‌ها هستند. روش دیگر انتقال به شکل مستقیم از کنه به انسان و روش بعد انتقال از انسان ناقل به انسان سالم است. مهمترین روش پیشگیری از بیماری آن است که دامها قبل از ذبح تحت نظارت سازمان دامپزشکی باشند و همچنین مردم از خرید گوشت غیر بهداشتی خودداری کنند. مصرف گوشتی که درست طبخ نشده باشد و مصرف جگر خام شانس ابتلاء به این بیماری را افزایش میدهد. گوشت دام پس از ذبح بهتر است به مدت ۲۴ ساعت در دمای چهار درجه سانتیگراد نگهداری شود تا اگر ویروسی در آن هست از بین رود. * ارتباط داروهای هورمونی و ناباروری: یک متخصص زنان گفت: اگر تنبلی تخمدان به درستی تشخیص و درمان نشود، میتواند فرد را در معرض ابتلاء به دیابت، فشارخون بالا، چربی بالا و بروز بیماریهای قلبی و عروقی و اختلال خواب قرار دهد. اگر اختلالات قاعدگی درمان نشود، میتواند باعث افزایش ضخامت رحم و سرطانهای رحم و آندومتر شود. ناباروری نیز عارضه دیگر بیماری است که به درمان خوب جواب میدهد.

..............دانش و فناوری

* سن و جنسیت کاربران فناوری اطلاعات در ایران: مهمترین نتایج آمارگیری برخورداری خانوارها و استفاده افراد از فناوری اطلاعات که توسط مرکز آمار تهیه شده و سازمان فناوری اطلاعات آن را منتشر کرده است، نشان میدهد که از کل جمعیت ۶ ساله و بیشتر کشور که شامل ۳۶.۶ میلیون نفر مرد و ۳۵.۷ میلیون نفر زن میشود، ۳۱.۱ میلیون نفر از مردان کاربر موبایل، ۱۹.۸ میلیون نفر کاربر رایانه و ۲۴.۷ میلیون نفر کاربر اینترنت هستند. این آمار حاکی از آن است که تعداد کاربران زن تلفن همراه در کشور ۲۷.۳ میلیون نفر است و ۱۵.۲ میلیون نفر از زنان ایرانی دارای رایانه و ۲۱.۶ میلیون نفر کاربر اینترنت هستند. با این وجود ضریب نفوذ تلفن همراه برای مردان ۸۵ درصد و برای زنان ۷۶.۴ درصد اعلام شده است. در همین حال ضریب نفوذ رایانه در مردان ۵۴.۱ و در زنان ۴۲.۷ درصد و ضریب نفوذ اینترنت در مردان ۶۷.۶ درصد و در زنان ۶۰.۴ درصد است. در همین حال از مجموع کاربران اینترنت در کشور که بیش از ۶ سال سن دارند، ۵۳.۳ درصد مرد و ۴۶.۷ درصد زن هستند. وضعیت سنی استفاده کاربران ایرانی از ابزارهای فناوری اطلاعات که شامل موبایل، رایانه و اینترنت میشود، حاکی از آن است که از کل جمعیت ۶ ساله و بیشتر کشور، ضریب نفوذ موبایل در گروه سنی کمتر از ۱۵ سال حدود ۲۹.۷ درصد تخمین زده میشود. این در حالیست که این ضریب نفوذ در گروه سنی ۱۵ تا ۲۴ سال حدود ۸۹.۶ درصد و در گروه سنی ۲۵ تا ۴۹ سال، ۹۴.۹ درصد اعلام شده است. در همین حال بر مبنای شاخص سنی استفاده از موبایل، ضریب نفوذ تلفن همراه در گروه سنی ۵۰ تا ۷۴ سال حدود ۸۲.۲ درصد و در گروه سنی ۷۵ سال و بیشتر ۵۰ درصد است. این ارقام نشان میدهد که گروه سنی ۲۵ تا ۴۹ سال که عمده شاغلان در آن قرار دارند، بیشترین ضریب نفوذ تلفن همراه را به خود اختصاص داده است. از سوی دیگر، ضریب نفوذ رایانه در گروه سنی کمتر از ۱۵ سال ۶۴ درصد، در گروه سنی ۱۵ تا ۲۴ سال ۶۸.۳ درصد، در گروه سنی ۲۵ تا ۴۹ سال ۵۰.۵ درصد، در گروه سنی ۵۰ تا ۷۴ سال ۲۲.۸ درصد و در گروه سنی ۷۵ سال به بالا، ۸.۳ درصد است. در همین حال ضریب نفوذ اینترنت در گروه سنی کمتر از ۱۵ سال، ۵۹ درصد است و این در حالی است که ضریب نفوذ اینترنت در گروه سنی ۱۵ تا ۲۴ سال ۸۵ درصد، در گروه سنی ۲۵ تا ۴۹ سال ۷۳.۲ درصد، در گروه سنی ۵۰ تا ۷۴ سال حدود ۳۷.۶ درصد و در گروه سنی ۷۵ سال و بیشتر، ۱۱.۸ درصد اعلام شده است. این آمار بیانگر آن است که گروه سنی ۱۵ تا ۲۴ ساله (گروهی که جوانان و اکثر دانشجویان در آن قرار دارند) بیشترین ضریب نفوذ رایانه و اینترنت کشور را دارند. همچنین از مجموع کاربران اینترنت ۶ ساله و بیشتر کشور، ۱۳.۴ درصد کمتر از ۱۵ سال سن دارند. ۲۱ درصد کاربران ۱۵ تا ۲۴ سال سن دارند، ۵۳.۲ درصد آنها ۲۵ تا ۴۹ سال، ۱۱.۹ درصد کاربران ایرانی ۵۰ تا ۷۴ سال سن دارند و نیم درصد کاربران نیز در رده سنی ۷۵ سال و بالاتر قرار دارند.

.............ورزشی

* برنامه پیشنهادی تیم فوتبال پنج نفره برای میزبانی از اسپانیا: سرمربی تیم فوتبال پنج نفره با اشاره به درخواست اسپانیا برای دیدار تدارکاتی با ایران گفت: برگزاری حد اقل دو دیدار تدارکاتی در یک مرحله اردوی یک هفته ای، برنامه قطعی برای میزبانی از این تیم است. تیم ملی فوتبال پنج نفره ایران که حضور در دو دوره پارالمپیک لندن و ریو را در کارنامه دارد، مهر ماه در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت میکند که حُکم انتخابی پارالمپیک را هم دارد. این تیم تا زمان اعزام به رقابتهای قهرمانی آسیا در تایلند، در ۶ مرحله اردوی آمادهسازی شرکت میکند. یکی از این اردوها به صورت مشترک با اسپانیا برگزار میشود. پیشبینی این اردو بنا به درخواست خودِ اسپانیاییها انجام شده است. آنها در ایمیلی متقاضی برگزاری دو مرحله اردوی مشترک با ایران در ایران و اسپانیا شده اند. جواد فلفلی در این ارتباط گفت: بر اساس برنامه ریزی که برای برگزاری اردوها و تمرینات تیم داشتیم، تاریخ اول مرداد ماه را به اسپانیا پیشنهاد دادیم. این موضوع را به طور رسمی اعلام کردیم اما هنوز پاسخی نگرفته ایم. وی با بیان اینکه اردوهای پیشبینی شده برای تیم فوتبال پنج نفره ۹ روزه است، در مورد برنامه در نظر گرفته شده برای میزبانی از اسپانیا گفت: حدود ۷ تا ۹ روز میزبان اسپانیا خواهیم بود. حد اقل دو دیدار تدارکاتی هم با این تیم خواهیم داشت اما اینکه این دیدارها چگونه باشد، هنوز مشخص نیست. منتظر پاسخ اسپانیا در مورد زمان پیشنهادی برای سفر به ایران هستیم تا بر اساس آن برنامه خود را نهایی کنیم. وی ادامه داد: اینگونه پیشبینی شده که همزمان با حضور اسپانیا در ایران، از دو تیم داخلی هم دعوت کنیم تا بتوانیم برگزارکننده تورنمنتی چهارجانبه باشیم، برنامه دیگر این است که همزمان میزبان ترکیه هم باشیم و دیدارهایی با این دو تیم برگزار کنیم. (ادامه دارد)

..........حوادث

* زن جوان، طعمه زورگیری از رانندگان: مرد پلید که با طعمه قرار دادن همسرش در مسیر رانندگان خودروهای مدل بالا از آنها زورگیری و سرقت میکرد از سوی پلیس دستگیر شد. اوایل اردیبهشت مرد جوانی با مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰ تماس گرفت و از سرقت اموالش به دست دو مرد و یک زن جوان خبر داد. وقتی مأموران کلانتری ۱۲۵ یوسفآباد برای بررسی ماجرا به محل رفتند. وی گفت: ساعت ۱۷:۳۰ عصر در محدوده بزرگراه ستاری با خودروی سواری ام در حال حرکت بودم که خانم جوانی را به ‌عنوان مسافر به مقصد یوسفآباد سوار کردم. در بین راه سر صحبت باز شد تا اینکه زن جوان پیشنهاد دوستی داد و من هم پذیرفتم. در همین هنگام، ناگهان یک دستگاه خودروی سواری راهم را سد کرد و دو مرد با چاقو و قمه از خودرو پیاده شدند. راننده فریاد میزد: تو با همسر من چکار‌داری و.... با جوسازی که ایجاد کرده بودند تمامی اموالم را سرقت کردند. بدینترتیب پرونده برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی تهران ارجاع شد اما در هنگام تحقیقات مقدماتی پروندههای مشابه دیگری به این پایگاه ارجاع شد، سرانجام با بررسی صحنه های سرقت و پایشهای اطلاعاتی کارآگاهان موفق شدند مخفیگاه زوج زورگیر را در جنوب تهران شناسایی کنند. کارآگاهان مدتی مخفیگاه زوج زورگیر را تحت مراقبت قرار دادند تا اینکه موفق شدند در پنجم تیر امسال، زوج جوان را در مخفیگاهشان دستگیر و برای ادامه تحقیقات پلیسی به پایگاه سوم منتقل کنند. رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت با بیان اینکه این زن و شوهر به ۲۵ فقره سرقت با همکاری همدستشان اعتراف کردند، اظهار داشت: متهم اصلی پرونده در تحقیقات پلیسی اعتراف کرد که بیشتر سوژههای سرقت را از بین رانندگان (مردان) جوان انتخاب میکردند یا اینکه به‌عنوان مسافر کش از مسافرانشان زورگیری و سرقت میکردند.

* گلواژه: مهم نیست که چه میخواهید بکنید، مهم این است که در این لحظه چه میکنید. ناپلئون هیل

 

..........اطلاعرسانی

* با توجه به فرارسیدن تعطیلات تابستانی، انجمن موج نور اصفهان در نظر دارد چند دوره آموزشی را برای افراد نابینا به خصوص دانشجویان و دانشآموزان برگزار کند. این دوره ها عبارتند از: آموزش صفحه کلید، آموزش ویندوز 10، آموزش اینترنت، آموزش word، آموزش Excel، آموزش Access، آموزش برنامه نویسی Python، آموزش جهتیابی

علاقمندان میتوانند از طریق تلفن با شماره03136687033 در روزهای شنبه از ساعت 16 تا 18 و در روزهای دیگر از ساعت 12 الی 14 به جز روزهای تعطیل یا با ارسال ایمیل به آدرس  mojenoor84@gmail.com اقدام به ثبت نام نمایند. زمان برگزاری دوره ها با هماهنگی شرکت کنندگان، مدرسین و انجمن موج نور تعیین خواهد شد. این دوره ها به صورت رایگان برگزار میشوند و پس از ثبت نام در هر دوره داوطلبان مورد ارزیابی قرار میگیرند.

 

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *