شناسه خبر: 17818 منتشر شده در مورخ: 1398/4/19 ساعت: 12:23 گروه: دانش و فن آوری  
بازوی رباتیکی که به معلولان کمک می کند

بازوی رباتیکی که به معلولان کمک می کند

یک شرکت کانادایی بازوی رباتیکی ابداع کرده که روی دسته صندلی چرخدار برقی قرار می گیرد و به کاربر کمک می کند استقلال بیشتری داشته باشد. این بازوی رباتی در حقیقت شبیه یک دست سوم برای کاربر است.

به گزارش ایران سپید  به نقل از دیجیتال ترندز، یک بازوی رباتیک جدید به افرادی که روی صندلی چرخدار می نشینند کمک می کند فعالیت های روزانه را راحت تر انجام دهند.

شرکت کانادایی Kinova Robotics بازوی رباتیک Jaco را ابداع کرده است. بازوی مذکور بسیار سبک است و از جنس فیبر کربنی ساخته می شود که می توان آن را به تمام ویلچرهای برقی موجود در بازار متصل کرد. همچنین Jaco دارای ۳ انگشت است و به عنوان دست سوم برای کاربر عمل می کند. به این ترتیب به افراد مبتلا به معلولیت های حرکتی کمک می کند تا استقلال بیشتری داشته باشند. Jaco می‌تواند یک فنجان قهوه تازه را حمل یا یک تکه از پازل را جابه جا کند.

سارا ولورتن مدیر بازاریابی این شرکت کانادایی می‌گوید: بازوی رباتیک به منبع باتری ویلچر متصل می شود. همچنین هر وسیله‌ای که برای کنترل ویلچر به کار می‌رود قادر به کنترل بازوی رباتیک نیز است. افراد می‌توانند با استفاده از دستگاه کنترل چرخ‌های ویلچر این بازو را نیز کنترل کنند./ مهر

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *