شناسه خبر: 17846 منتشر شده در مورخ: 1398/4/22 ساعت: 18:38 گروه: اجتماعی  
معلولان شدید کمک هزینه معیشتی دریافت می کنند
اجرای بخشی از ماده 27 قانون

معلولان شدید کمک هزینه معیشتی دریافت می کنند

رییس سازمان بهزیستی کل کشور از پرداخت 300 تا 500 هزار تومان به معلولان شدید و خیلی شدید خبر داد و گفت: هر سه ماه یک بار کمک‌هزینه به افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید که در دهک‌های اول تا سوم قرار دارند بر اساس بعد خانوار بین 200 تا 500 هزار تومان پرداخت میشود.

به گزارش ایران سپید شنبه 22 تیرماه نشست خبری در سازمان بهزیستی کل کشور به مناسب هفته بهزیستی با حضور وحید قبادی دانا ریاست سازمان بهزیستی، فریبابریمانی معاونت آی تی فناوری و تحول ادارای، حبیب الله مسعودی فرید معاونت امور اجتماعی، ذوالفقار یزدان مهر معاونت مشارکت ها توانمندسازی و امور مجلس، محمد نفریه معاونت توانبخشی، مجید رضا زاده معاونت پیشگیری، کاظم نظم ده مدیرکل ارزیابی و عملکرد و بازرسی سازمان واحمدرضا شجیعی معاونت پشتیبانی سازمان بهزیستی برگزار شد.

در ابتدای این نشست رئیس سازمان بهزیستی با اشاره  به جزئیات بودجه  و افزایش مستمری ها در سال ۹۸ گفت:« تا نیمه سال 97 جمعیت تحت پوشش سازمان بهزیستی ۵۰۰ هزار خانوار بود که در نیمه دوم ۵۵۰ هزار خانوار دیگر اضافه و در نوبت قرار گرفتند، برخی از این افراد حتی تا ۱۵ سال پشت نوبت سازمان بهزیستی برای دریافت مستمری بودند که با این افزایش جمعیت پشت نوبتی مان برای مدتی به صفر رسیده بود.

تا پایان سال 97 یک میلیون 50 هزارخانوار تحت پوشش مستمری ماهانه قرار گرفتند کل مبلغی که این خانوارها در سال گذشته دریافت کردند حدود یک‌هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان بود و اگر قرار باشد کل این خانوارها 12 ماه سال را مستمری دریافت کنند سازمان با مشکل روبه رو می شد. پیشنهادهای مختلفی ارائه شد از جمله حذف 200 هزار خانوار مستمری بگیرکه با مخالفت شدید ما روبه رو شد و تلاش کردیم با همراهی خوب مجلس و دولت این مشکل را با اختصاص دو هزار و 760 میلیارد تومان دیگر به ان مبلغ رفع کنیم.

قبادی در ادامه صحبت هایش افزود: در گذشته 178 هزار خانواری  که سرپرست معلول داشتند و فقط سرپرست مستمری دریافت می کرد، از این پس این افراد به تعداد اعضای خانواده شان مستمری دریافت خواهند کرد. این اقدام برجسته با همکاری دولت و مجلس امکان پذیر شده است که بار مالی 400 میلیارد تومانی را برای بهزیستی دارد. یک میلیون و 450 هزار نفر از افراد دارای معلولیت تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند، که از این تعداد یک میلیون و 80 هزار نفر مستمری ماهیانه دریافت می‌کنند. همچنین امیدواریم بتوانیم درصد مناسبی را هم به مبالغ دریافتی مددجویان اضافه کنیم. در حال حاضر منتظر هستیم آیین نامه و شیوه نامه آن ابلاغ شود تا میزان دقیق این افزایش مستمری را اعلام کنیم.»  

از دیگر خبرهای خوش ریاست سازمان در هفته بهزیستی برای مددجویان پرداخت ودیعه مسکن است. وی دراین خصوص بیان کرد:« برای سال 98 پرداخت ودیعه مسکن به شکلی محدود برای 2500 نفر از جمعیت هدفمان انجام خواهد شد. برای این بخش 12 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که می توانیم تا سقف 5 میلیون تومان پرداخت کنیم.

وی در ادامه این نشست خبری از افزایش اعتبار برای تهیه وسایل کمک توان بخشی معلولان خبر داد و گفت: بودجه این حوزه نسبت به سال گذشته تا ۹۸ درصد رشد داشته است. همچنین در بخش تأمین اعتبار خرید وسایل بهداشتی برای معلولان نیز شاهد رشد ۱۲۶ درصدی نسبت به سال گذشته بوده‌ایم.

قبادی دانا با بیان اینکه سازمان بهزیستی برای اولین بار شهریه دانشگاه افراد تحت تکلف معلولان را هم پرداخت می کند، توضیح داد: 32 هزار نفر از افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی هزینه تحصیل دریافت می کنند که 16 هزار نفر را معلولان و مابقی را دیگر مددجویان تشکیل می دهند. مقرر شده است که فرزندان معلولان تحت پوشش بهزیستی هم بتوانند از این تسهیلات بهره مند شوند.

رییس سازمان بهزیستی درادامه با اشاره به اجرای ماده 27 قانون حمایت از حقوق معلولان گفت: اقدام دیگری که در سال 98 رقم خواهد خورد پرداخت کمک‌هزینه به افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید است که در دهک‌های اول تا سوم قرار دارند که بر همین اساس هر سه ماه یک‌بار مبلغی به‌عنوان کمک‌هزینه به این خانواده‌ها پرداخت می‌شود که رقم آن بین 300 تا 500 هزار تومان  بر اساس بعد خانوار خواهد بود. رقم اشاره‌شده جدای از مستمری‌ای، یارانه و حق پرستاری است که هر ماه به‌صورت عادی به خانواده‌های دارای معلولیت پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور سپس به طرح فراگیر شناسایی اختلالات ژنتیکی ویژه معلولان اشاره کرد و گفت: این طرح از سال 94 تا به امروز اجرا شده است و در ارتباط با آن 70 هزار خانوار معلول آزمایشات ژنتیکی انجام داده‌اند که برنامه‌ریزی شده است تا سال 1400 تمام معلولان تحت پوشش این آزمایش را انجام بدهند.

وی افزود: با اجرای این آزمایش تعداد معلولیت‌های ناشی از مادرزادی کاهش پیدا خواهد کرد و البته این آزمایش به‌صورت رایگان خواهد بود.

قبادی دانا ادامه داد:‌ موضوعی که در دوره جدید فعالیت سازمان به‌صورت ویژه به آن اشاره شده است عبارت از موضوع راه‌اندازی سامانه شفاف‌سازی است. شفافیت موضوعی است که در گام دوم انقلاب نیز از سوی مقام معظم رهبری به آن اشاره شده است.

وی تصریح کرد: همزمان با راه‌اندازی سامانه شفافیت ستاد شفاف‌سازی در سازمان فعالیت خود را آغاز کرد و در گامهای بعدی حق سرپرستی افراد دارای معلولیت ضایع نخاعی به‌صورت الکترونیکی پرداخت شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور همچنین گفت: پرداخت یارانه به مراکز نگهداری سالمندان و معلولان از دیگر برنامه‌هایی است که در راستای شفاف‌سازی عملیاتی شده است علاوه بر اینکه در گامهای بعدی از جمله پرداخت کمک‌هزینه امدادی به 16 هزار نفر از فرزندان تحت پوشش در خانواده‌های جایگزین یارانه 7400 نفر از فرزندان در مراکز شبه‌خانواده عملیاتی شده است.

قبادی دانا به بارگذاری اطلاعات املاک بهزیستی در سامانه شفاف‌سازی اشاره کرد و گفت: از امروز املاک این سازمان به‌روی سامانه شفافیت بارگذاری شده است و این املاک بر منظر عمومی قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه در مورد بارگذاری قراردادهای موجود در سازمان به‌روی سامانه شفافیت گفت: علاوه بر این میزان مشارکتهای مردمی و کمکهای اهداشده به مددجویان سازمان و نیازمندان در بخشهای مختلف به‌روی سامانه شفافیت بارگذاری خواهد شد.

وی تصریح کرد: در ارتباط با شفا‌ف‌سازی مراکز نیز در گذشته آمار دقیقی نداشتیم اما در بهمن 97 کار خوبی شروع شد و ظرف یک ماه تمام اطلاعات افراد در مراکز شبانه‌روزی احصاء و ثبت و ضبط شده است، که براساس آخرین آمار 47 هزار نفر در مراکز اشاره‌شده نگهداری می‌شوند که از این تعداد 39 هزار نفر یارانه نگهداری دریافت می‌کردند و الباقی یارانه‌ای را دریافت نمی‌کردند که در ادامه شرایط 8 هزار نفر باقی‌مانده در مراکز مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت با مساعدت دولت و سازمان برنامه و بودجه 3500 نفر از 8 هزار نفر یارانه نگهداری دریافت خواهند کرد.

قبادی دانا ابراز کرد:‌ کار دیگری که در حوزه توانبخشی آغاز شد مجوز ورود 500 دستگاه خودروی مناسب‌سازی‌شده ویژه معلولان است که این خودروها امسال وارد خواهد شد و در اختیار معلولان قرار خواهد گرفت که در ابتدای تیرماه سال جاری دولت اجازه ورود این تعداد خودرو را صادر کرده است.

وی در ادامه این نشست مطبوعاتی در خصوص پرداخت کمک‌هزینه خرید لوازم ضروری 5 هزار نفر از معلولان در مناطق محروم کشور گفت: سقف این کمک‌ها تا دو میلیون و 500 هزار تومان است و این کمک‌هزینه بابت خرید وسایل ضروری پرداخت خواهد شد.

وی در ارتباط با میزان و نوع معلولیت افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور گفت: 11 درصد از این افراد دارای معلولیت بینایی، 39 درصد معلولیت جسمی و حرکتی، 24 درصد معلولیت ذهنی، 8 درصد اختلالات و بیماران روانی، 13 درصد معلولیت‌های شنوایی و 5 درصد دارای معلولیت‌های مختلف هستند.

قبادی دانا در ارتباط با شدت معلولیت افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی گفت: 36 درصد افراد دارای معلولیت شدید، 29 درصد معلولیت متوسط، 17 درصد معلولیت خفیف، 14 درصد خیلی شدید و 5 درصد نیز نامشخص هستند.

این مقام مسئول درباره موضوع استخدام معلولان در دستگاه‌ها و سازمانهای دولتی نیز گفت: در ارتباط با اشتغال معلولان و سهم 3 درصد آنها در سال 97 آزمون فراگیر استخدامی در کشور برگزار شد که با همکاری دستگاه‌ها و سازمان امور استخدامی برای نخستین بار سهم 3 درصد اشتغال معلولان در دستگاه‌های دولتی به‌طور کامل رعایت شد و از 1200 نفر از افراد دارای معلولیت که در آزمون شرکت کرده بودند 115 نفر پذیرش شدند که مراحل به‌کارگیری آنها در حال انجام است.

قبادی دانا همچنین گفت: همزمان با هفته بهزیستی 2100 واحد مسکونی به مددجویان سازمان بهزیستی واگذار خواهد شد، ضمن اینکه دوهزارمین مسکن ویژه مددجویان زلزله‌زده در کرمانشاه واگذار خواهد شد و با واگذاری این واحد دیگر مددجوی زلزله‌زده بدون مسکن در کرمانشاه نخواهیم داشت.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در ارتباط با مسکن سیل‌زدگان نیز گفت: با وقوع سیل سامانه‌ای تحت عنوان سامانه تحت آسیب‌های ناشی از سیل تشکیل شد و ستاد مدیریت بحران در سازمان بهزیستی شکل گرفت و در یک برنامه مدون و هماهنگ‌شده به هریک از 28 هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی در مناطق سیل‌زده رقمی از 500 هزار تا یک میلیون و 500 هزار تومان پرداخت شده است.

وی افزود: گردهمایی خیرین در مشهد مقدس برگزار خواهد شد که یکی از موضوعاتی که در این گردهمایی به آن پرداخته خواهد شد استفاده از ظرفیت خیرین برای تکمیل و ساخت واحدهای مسکونی خانواده‌های دو معلول به بالا است که در سال 94 با همکاری بهزیستی، سازمان زمین، بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن شکل گرفت و در واقع فرآیند ساخت مسکن برای افراد دارای معلولیت شکل گرفت که در آن زمان در فاز اول 6250 هزار خانوار از معلولان دو معلول به بالا شناسایی شدند که در ادامه 2 هزار خانوار به این آمار اضافه شدند و اکنون فرآیند ساخت 6400 واحد مسکونی در شهرها و روستاها آغاز شده است، و امیدواریم هرچه زودتر این واحدها ساخته شود و در اختیار جامعه هدف بهزیستی قرار گیرد.

وی ادامه داد: ارائه خدمات پزشکی جراحی (ارتوپدی) رایگان از دیگر برنامه‌هایی است که هزار نفر از مددجویان سازمان بهزیستی به‌صورت رایگان تحت عمل جراحی قرار خواهند گرفت.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: براساس آخرین آماری که داشتیم 20 هزار نفر از افراد تحت پوشش بهزیستی به هر دلیل یارانه خود را دریافت نمی‌کردند که با پیگیریهای سازمان و مساعدت سازمان هدفمندی یارانه‌‌ها یارانه این افراد از ماه آینده برقرار خواهد شد.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
ناشناس 1398/7/2 - 07:45
rateup6
ratedown0
پاسخ
comment با سلام لطفا از رییس محترم سازمان بهزیستی بپرسید این وعده کی اجرا میشه معلولان برای زنده ماند خیلی مشکلات دارند معلولان نخاعی سرپرست خانوار دار معلولیت شدید گردنی پس کی
ناشناس 1398/8/9 - 09:17
rateup3
ratedown0
پاسخ
comment با عرض سلام لطفا این خبر پیگیری کنید. هیچ کدام از وعده های رئیس محترم سازمان بهزیستی اجرا نمی شه مدتی از وعده به معلولان داری معلولیت شدید می گذرد هیچ فرقی نکرده با ساله های قبل فقط با این گرانی کالا ها زنده ماند برای معلولان و خانواده بچه‌هایم خیلی سخته لطفا مشکلات معلولان سرپرست خانوار پیگیری کنید. تشکر موفق باشید
طاهراشگرف 1398/8/24 - 21:43
rateup3
ratedown0
پاسخ
comment مشکلم اینه ساییده شدن مهرهای کمر وکوتاهی پا پنج سانت واعصاب ضعیف ودردشدید زانو ولگن. تعیین شدت در کمیسیون سازمان بهزیستی را ایا خفیف مینامند دیگه مشکل چه داشته باشم که خیلی شدید حساب بشه لطفا مسول بهزیستی محترم بهزیستی کشور اطلاع دهید
از طرف معلولان بعد بخت فراموش شده گان خدا مردم 1398/9/5 - 21:47
rateup6
ratedown0
پاسخ
comment سلام من معلول شدید جسمی هستم ما معلولان زنده مانده یم برای زندگی زنده مانده ایم تا تماشا کنیم زندگی کردن مسولان را را ما حقول چند میلیونی نه زیر صد هزار تو مانی انها را بس ما چی چون معلولیم باید از همه چی محروم با شیم از تفری از زن از بچه از خوردن غذای خوب از مسکن از بدن سالم از واز واز کجای تو ای خدا
رصا 1398/9/12 - 12:41
rateup5
ratedown0
پاسخ
comment سلام قانونی که هیچ جا اجرانمیشه وفقط وعده ووعید است چرا تصویب میکنید وفقط باری به دوش معلولان بدبخت است
محمدعلي 1398/9/22 - 18:55
rateup5
ratedown0
پاسخ
comment من۸۵درصد معلولیت جسمی حرکتی هستم امسال حق پرستاریم قطع کردن به کی فریاد ببرم متاهلم دو تا دخترام دارن از گشنگی میمیرن این بی عدالتی را پیش چه کسی و نهادی فریاد بزنم؟؟؟؟؟
هاجر کشاورزی 1398/9/28 - 21:30
rateup1
ratedown0
پاسخ
comment سلام من فرزند یک انسان معلول هستم ودر دانشگاه های دولتی درس میخوانم ایا من به عنوان یک فرزند معلول نباید بابت ایاب و ذهاب خود هیچ گونه کمکی دریافت کنم دانشجویی که خودش معلول پدرش هزینه تحصیلش رو میده دانشجویی مثل من که پدرش معلول ذهنی است باید خرج تحصیلش رو از کجا بیاره خواهش میکنم برای فرزندان معلولان فکری کنید
محمد کشاورزی 1398/9/28 - 21:38
rateup1
ratedown0
پاسخ
comment سلام من فرزند یک معلول ذهنی هستم خواهرم به سختی در دانشگاه دولتی قبول شده است اما دولت به جای این که به یک فرزند معلول که داری استعداد های درخشانی است بودجه ای در نظر بگیرد حتی یک ریال هم به فرزندان معلولان که در مدارس یا دانشگاه ها تحصیل میکنند نمی دهدخواهشا برای فرزندان معلولان فکری بکنید‌ چون بچه هایی که خودشان معلولیت دارند پدرشان مخارج تحصیل ان هارا تعمین میکند ما که پدرمان دارای معلولیت ذهنی میباشد چه کار باید بکنیم
آرمان 1398/10/3 - 21:01
rateup3
ratedown0
پاسخ
comment سلام من معلول شدید هستم و40سال سن یک روز هم نتوانستم کار کنم حق نگهداری هم پرداخت نمیشه و حداقل حقوق طبق قانون،لطفا کا ی کنید
اکرم حسین بر 1398/10/4 - 12:25
rateup6
ratedown0
پاسخ
comment من از استان سیستان وبلوچستان شهرستان سراوان هستم چرابازرسان کشوری چرا نمیان تو شهرما تحقیق نمیکنن ک افراد پولدار تحت پوشش بهزیستی هستن ولی افراد فقیر نه همش پارتی بازی من خودم یک معلول ضایع نخاعی هستن فاکتور خرید یا مال دکتر کمک هزینه ازدواج و غیره هرچی میبرم پراداخت نمیکنن فقط بهانه شون اینه بودجه نیست ک 6/7سال گذشته ولی چیزی پرداخت نکردت برام خاتواده ام را تخت پوشش قرار نمیدن ...ولی پولدارها واونایی ک پارتی دارن تحت پوشش هستن باپارتی حتی کمک هزینه مسکن و چیزای دیگع بهشون میدن ولی واسه ما فقیزا نه بودجه هست ن هیچی کمک باز سازی خونه 6ساله کمک هزینه ازدواج نریختن مشکلات زیاده ک فقط واسه اونایی ک پارتی دارن و وضع مالی خوبی دارن بودجه فقط مال اونا هستش ولی مابدبخت بیجاره ها هیچی باید بریم تو قب
مهدی حدادی 1398/10/7 - 01:46
rateup2
ratedown0
پاسخ
comment چرا یه جهیزه ای کمک به من که چیزی ندارم نمیکنند که خانمم بخاطر نداریم درخواست طلاق داده
چنگیز 1398/10/7 - 01:49
rateup3
ratedown0
پاسخ
comment باسلام ،اینجانب با حقوق بازنشستی، و با اینکه مجردم. توانایی تهیه دارو های گران قیمت مادرم را که ۷ ساله بعلت بیماری آلزایمر زمینگیره، و زخم بستر و عفونت هم همیشه داره ندارم. در خواست وام دادم، به مادرم به علت کهولت سن و به خودم بعلت بازنشسته بودن ندادند، بنام براد و خواهرام گفتند، میدیم، که قبول نکردند، اولا خواهر و بدادرام به مادرشان کمک میکردند، مجبور نمیشدم به بهزیستی مراجعه کنم، دوما از من ناراحتند که چرا مواظب مادرم هستم و نمیذارم بمیره، تا از حرف مردم راحت بشند، چرا به مادرتان نمیرسید، استدعا دارم دستور فرمائید از طرف بهزیستی سلماس در این مورد همکاری لازم مبذول گردد. با تشکر،
خلیل اودک 1398/10/16 - 01:29
rateup0
ratedown0
پاسخ
comment سلام .من ازقشرضعیف جامعه هستم خودم هم ازناحیه کمر درد شدید دارم دخترم معلول هستش شدید هستش معلولیت دخترم هشت سال دارد لطفا کمک ویاری کنید ک در سازمان بهزیستی محترم ثبت نام شوم ب خاطر ضعیف بودن درکارکردن کسی ب من کارنمیدهد چون بعد از شروع ب کار بعداز بیست دقیقه کمرم میگیرد اینجوری مراسرکارنمیبرند وسیله وزمین هیچی ندارم دخترمعلولم هم همیشه ب خاطرضعیف بودن نصف سال رادر بیمارستان علی ابادکتول بقیه العظم بستری میشود درهنگام مرزض شدن دخترمعلولم جورکردن پول بیمارستان کرایه ماشین برام سخت میشود لطفا یاریم کنید تادربهزیستی محترم کشور م ثبت نام شوم ممنون
ماه نور اربابی 1398/10/26 - 16:49
rateup2
ratedown0
پاسخ
comment سلام داری فرزندی معلول معلولیت خیلی شدید که واقعا مشکلی مالی داریم در تهیه پوشکش مشکل داریم بهزیستی کمک زیادی نمکنه پسرم ۱۱سالشه درخواست ویلچر کردیم هنوز بهش نمیدن برای جابجایش خیلی مشکل دارم لطفا رسیدگی کنید
طاهری 1398/11/8 - 19:55
rateup3
ratedown1
پاسخ
comment والا من سالهاست کارمند بهزیستی ام میبینم که ۷۰ درصد افراد تحت پوشش خیلی هم پولدار هستن کاش به فقرا ی حقیقی رسیدگی میشد
طاهری 1398/11/8 - 19:55
rateup1
ratedown0
پاسخ
comment والا من سالهاست کارمند بهزیستی ام میبینم که ۷۰ درصد افراد تحت پوشش خیلی هم پولدار هستن کاش به فقرا ی حقیقی رسیدگی میشد
سیدمعلول شدید 1398/11/9 - 04:45
rateup1
ratedown1
پاسخ
comment چیزی ندارم بگم فقط داروهام سر به فلک کشیده وگرونن در روز هزینه داروم ۲۰۰۰۰تومن میشه از کار افتاده هستم ومعلول جسمی حرکتی شدیدم کسی رو ندارم کمکم کنه بهزیستی هم کمک هزینه داروبهم نمیدن یه بچهدارم به خدادتودخرج داروهام موندم پول ندارم براش یه لراس گرم بخرم سالی یه بار رنگ گوشتو نمیبینیم اخه این چه عدالت هست که ما باید دردش رو بچشیم چرا خدا چرابریدم تشنج میشم روزی باید۷ عدد قرص لوبل خارجی مصرف کنم هم صبح ۳ونیم میخورم هم شب اخر شبم دوتا قرص رهشی به نام دپاکین کردنر 2تا میخورم حالا قرصهای اعصابو خوابو اینا بماند اخه با این اوضاع خراب مملکت میشه زندگی کرد کجا بریم دردمونو به کی بگیم خستم خسته شرمنده یه دونه دخترمم که مادرش فوت کرده بی مادر از ۳ سالگی دارم بزرگش میکنم بداد برسین تو رو قرآن من از ما
علی اصغر 1398/11/10 - 12:16
rateup0
ratedown0
پاسخ
comment سلام من یه کودک8ساله معلول جسمی حرکتی دارم زتدوی خیلی سختی دارم ازتهیه مای بیبی بگیرتاکاردرمانی وبی پولی ونداشتن خانه ونیش مردم توراخدابه فکرمعلولان بیشترباشیداخه ماهی172به چه دردمیخوردبااین اجاره های بالابخداگاهی حتی نان هم نداریم.
علی 1398/11/11 - 21:17
rateup1
ratedown0
پاسخ
comment باسلام من پسری 14ساله بامعلویت ذهنی شدید دارم نه یارانش اضاف شده نه سهام عدالت درست شده نه دفتر چه درمان دلره فقط مستمری ماهانه یکصدوهشت هزارو پانصد واریز میشه خوزستان ایذه
رضا 1398/11/13 - 23:51
rateup2
ratedown0
پاسخ
comment سلام ما دو برادر هستیم که دارای معلولیت بینایی هستیم ما مشکل مالی داریم ودر مدرسه نابینایان شبانه روزی درس می خوانیم خواهش من این است که حق معلولان دارای مشکل مالی هستند ضایع نکنید
رضا 1398/11/13 - 23:53
rateup1
ratedown0
پاسخ
comment سلام ما دو برادر هستیم که دارای معلولیت بینایی هستیم ما مشکل مالی داریم ودر مدرسه نابینایان شبانه روزی درس می خوانیم خواهش من این است که حق معلولان دارای مشکل مالی هستند ضایع نکنید
۰ 1398/11/15 - 20:07
rateup0
ratedown0
پاسخ
comment چگونه با مسئولان رده بالا که واقعیت کار انجام بده برا معلولی ارتباطات یا شماره تماسیداشته باشیم از مرودشت
ناشناس 1398/11/15 - 20:13
rateup0
ratedown2
پاسخ
comment مدت هفده سال از فرزند ملول بسیار شدید با دست خالی پرستاری کردم حالا خودم دچار مشکل بیماری شدید شدم راهنمای کنید چکار کنم
رضا ابارشی 1398/11/21 - 20:27
rateup0
ratedown0
پاسخ
comment سلام علیک پنجاه سال سنه پسری هفت ساله دارم معلولیت جسمی حرکتی بسیار شدید مستمری برجی شد سه هزار تومان داره سه نفر هستیم حال شما بگین برای هزینه گفتار درمانی کار درمانی عمل چشم از کجا بیارم از شهر رفتم روستا حال چه کنم شما بگین
ناشناس 1398/12/1 - 01:18
rateup1
ratedown0
پاسخ
comment باسلام خدمت دوستان گرامی وهمدرد من معلول شدید هستم باپرداخت حق بیمه بصورت اختیاری ۲۴سال باز نشستگی پیش از موعد شامل معلولینی که اختیاری حق بیمه پرداخت می‌کنند نمی شود ماهی ۴۳۰هزارتومانبیمه ازمن می‌ستاند وهیچ فریاد رسی نیست که مارا یاری کند غیر از بستگان
ناشناس 1398/12/8 - 13:54
rateup1
ratedown0
پاسخ
comment من ی معلول هستم و دارای ۴ فرزند توی زاهدان کسی ک یک فرزند داشته باشه بهش مسکن میدن ولی خود معلول ک سرپرست هست بابد اجاره خونه هایی تا سقف ۸۰۰هزار تومن ب الان کلا بریدم با ۴ تا بچه از بس ک دنبال اجاره کردن این خوگه و اون خونه باشیم اابته گیر نمیاد مگر حاشیه شهر
عبدالحسین گودرزی 1398/12/11 - 18:23
rateup0
ratedown0
پاسخ
comment منم معلول ضایع نخاع هستم چرابرای من کمک هزینه معیشتی نمیدن
آرمان 1398/12/11 - 21:57
rateup0
ratedown0
پاسخ
comment با سلام،واریز کمک معیشتی معلولین شدید،آبان ماه ،روز بیستم انجام شد،و سه ماه بعد آن بهمن میباشد ،چرا عرض می کنید اسفند ماه سه ماه دوم است ،بخدا قسم کا درستی نیست ،من لنگ بلیط اتوبوس و لنگ قرص هام هستم ،نه تنها من همه ما معلولین در مضیغه ایم چرا این یک ماه رو ...
ناشناس 1398/12/12 - 01:06
rateup0
ratedown0
پاسخ
comment من کمک هزینه معیشتی دریافت نمی کنم چرا
زینب 1398/12/15 - 22:16
rateup0
ratedown0
پاسخ
comment سلام چرا مابقی معلولان ماهی 130هزلرتومان معیشتی میگیرن اما دختر ما ک معلول شدید هستش از این 130هزار تومان محروم هستش
زینب 1398/12/15 - 22:16
rateup0
ratedown0
پاسخ
comment سلام چرا مابقی معلولان ماهی 130هزلرتومان معیشتی میگیرن اما دختر ما ک معلول شدید هستش از این 130هزار تومان محروم هستش
ناشناس 1398/12/16 - 23:06
rateup0
ratedown0
پاسخ
comment سلام من س۳۴ سال سن دارم مجرد هستم از کودکی تشنج دارم هر روز بیهوش میشوم یه ریال هم‌ درآمد ندارم حقوق بهزیستی مو قطع کردن حالا چیکار کنم
طیبه رجنی 1398/12/17 - 09:37
rateup0
ratedown0
پاسخ
comment با سلام بنده نابینای مطلق هستم چرا کمک معیشتی برای من واریز نمی‌شود؟
طیبه رجنی 1398/12/17 - 09:41
rateup0
ratedown0
پاسخ
comment با سلام بنده نابینای مطلق هستم چرا هزینه معیشتی برای من واریز نمی‌شود؟
کلثوم عبادی 1398/12/17 - 23:33
rateup0
ratedown0
پاسخ
comment چرا من ۳۶۰۰۰۰۰ هزار تومان کمک معیشتی ماده ۲۷ معولین کل کشور شاملم نمیشه معلولیت شدید جسمی حرکتی و مشکل نابیناییدارم
کلثوم عبادی 1398/12/17 - 23:35
rateup1
ratedown0
پاسخ
comment چرا من ۳۶۰۰۰۰۰ هزار تومان کمک معیشتی ماده ۲۷ معولین کل کشور شاملم نمیشه معلولیت شدید جسمی حرکتی و مشکل نابیناییدارم
حسینعلی 1398/12/28 - 12:13
rateup0
ratedown0
پاسخ
comment معلول خیلی شدید.استان‌گلستان ازمددجویان شهرستان ازادشهر.چرابرای من معیشتی ماده ۲۷ تعلق نگرفته ماکه از روستاهای دور افتاده هستیم چرا انقدرناحقی میکنین فردای قیامت یقتون میچسبیم جوابگوم ما باشین ازحقمون نمیگذریم
ناصر 1399/1/2 - 04:07
rateup0
ratedown0
پاسخ
comment سلام بنده از نظر بینایی معلولیت شدید دارم جناب دکتر قبادی دانا چرا گفته هاتون باعملکردتون ۳۶۰ درجه متفاوت هست واقعا شما خیلی زحمت میکشید واسه معلولین شکی نیست ولی متاسفانه مدیریت زیر دستتان خیلی ضعیف کار میکنند یا واقعا دارن سو استفاده میکنند الان به گفته شما که گفتید هر ۳ ماه یکبار مبلغ ۳۰۰ واریز میشه اگه قرار بر این هست که واسه معلولین شدید و خیلی شدید هست که پرداخت میکنید ما که ندیدیم من معلولیتم شدید هست نه من خیلی از ما هستن که حقشان داره ضضایع میشه چرا به حساب ما چیزی پرداخت نشده این پرداختی تو جیب کی میره از شما که به عنوان مدیر عامل سازمان هستید خواهشمندم که پیگیری کنید ما همه میدانند که معلول هستیم و تو این وضع امروز به یه هزار تومان محتاج هستیم لذا خواهشمند از شما جناب دکتر قبادی د
مریم کشاورز 1399/1/3 - 20:53
rateup0
ratedown0
پاسخ
comment مادر دختر معلول خیلی شدید هستم که حقوقش 50هزارتومان است ومن پوشاک میخرم 70 هزارتومان ایا منکه هفته یک پوشاک میخرم ازکجا بقیشه بیارم واقعا خیلی سخت از مسعولین تقضادارم رسیدگی کنند دخترم 18سال دارد تقا ضای ویلچرم کردم ولی هیچ جوابی نشنیدم
اصفهان 1399/1/7 - 07:01
rateup0
ratedown0
پاسخ
comment من و همسرم هر دو مددجو بهزیستی هستیم یه بچه دو ساله هم داریم. اسفند 98 نه عیدی نه مستمری و نه سبد کالا هیچی برامون واریز نشد الان هم که از کار خبری نیس ما چیکار کنیم؟؟؟؟
ناشناس 1399/1/7 - 07:08
rateup0
ratedown0
پاسخ
comment با سلام . من و همسرم هر دو مددجو بهزیستی هستیم . یک بچه دو ساله هم داریم . اسفند که گذشت نه عیدی نه مستمری و نه سبد کالا هیچی دریافت نکردیم . الان هم که از کار خبری نیس خواهش میکنم رسیدگی کنید الان باید چیکار کنیم من خجالت میکشم پیش زن و بچه ام.
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *