شناسه خبر: 18215 منتشر شده در مورخ: 1398/5/18 ساعت: 06:44 گروه: دانش و فن آوری  
دور همی پکتوس با طعم notetaker

دور همی پکتوس با طعم notetaker

«برجسته نگار هوشمند»، نامی است که پکتوس برای محصول جدید خود انتخاب کرده است. محصولی که مدت‌ها است که تمام حم و غمش را گذاشته تا طبق بتواند آن را طبق سلیقه و نیاز کاربران تجهیز کند.

به گزارش ایران سپید در همین راستا و در پی به روز شدن بخشهایی از این دستگاه، پنجشنبه گذشته جمعی از نابینایانِ علاقمند در محل شرکت پکتوس گرد هم آمدند تا جزئیات این به روزرسانیها را مورد بازبینی و آزمایش قرار دهند.

«فایلخوان»، یکی از بخشهایی است که دستخوش تغییرات زیادی شده است. پشتیبانی از پسوندهای مختلف متنی نظیر TXT, RTF, و DOCX از جمله قابلیتهایی است که به تازگی به این اپلیکیشن اضافه شده است. کاربران میتوانند فایلهایی با هر کدام از پسوندهای بالا بسازند یا فایلهایی را که از پیش در اختیار دارند، با فایلخوان بخوانند. از دیگر سو امکان دیگری هم به فایلخوان اضافه شده تا کاربران دیگر برای نوشتن نیاز به مراجعه به اپلیکیشن ویرایشگر نداشته باشند. در قالب این امکان تازه، کاربران علاوه بر امکان خواندن متن در فایلخوان، امکان ویرایش را هم در اختیار خواهند داشت. مهمترین تغییر در فایلخوان اما به اضافه شدن امکان استفاده از پسوند BRF در این اپلیکیشن مربوط میشود. BRF پسوندی مخصوص خط بریل است که به کاربران اجازه میدهد صرفاً بر مبنای نقاط بریل بخوانند و بنویسند. به این معنا که دستگاه نقاط نوشته شده را به هیچ علامت خاصی در خط بینایی تبدیل نمیکند و دقیقاً همان نقاطی را که فشرده میشوند، نمایش میدهد. این قابلیت به خصوص برای کسانی که قصد نوشتن متون غیر معمول نظیر نتهای موسیقی را داشته باشند به کار میآید. همچنین این فایلها به گونه ای ذخیره میشوند که در نرم افزارهای مربوط به چاپ بریل هم قابل استفاده خواهند بود و بنا بر این، امکان چاپ این فایلها به صورت بریل هم برای کاربران مهیا است. در فایلخوان امکان نوشتن به آلمانی و فارسی به طور همزمان هم فراهم شده تا کاربرانی که ترجیح میدهند به جای انگلیسی، آلمانی را در کنار فارسی بخوانند و بنویسند، از این امکان برخوردار شوند. زبان فرانسه، زبان دیگری خواهد بود که به زودی امکان استفاده از آن در برجسته نگار هوشمند فراهم خواهد شد.

درایورهای سخت افزارهای تولید شده در پکتوس در بسیاری مواقع محل مناقشه کاربران با این شرکت بوده است. حالا اما این شرکت بسته ای را آماده و منتشر کرده که کاربران میتوانند به کمک آن تمامی انواع برجسته نگار را به به کمک همان یک فایل، به صفحه خوان JAWS بشناسانند. رفع اشکالات مربوط به اتصال بلوتوث هم از دیگر به روزرسانیهایی است که به تازگی در برجسته نگار هوشمند اتفاق افتاده است. کاربران برجسته نگار هوشمند از امروز میتوانند با پکتوس تماس بگیرند و هماهنگیهای لازم برای به روز کردن برجسته نگار هوشمندشان را انجام دهند.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *