شناسه خبر: 18840 منتشر شده در مورخ: 1398/7/13 ساعت: 11:10 گروه: اجتماعی  
مستمری ها در دو نوبت افزایش می یابد + صوت
معاونت توانبخشی سازمان بهزیستی خبر داد:

مستمری ها در دو نوبت افزایش می یابد + صوت

معاونت توانبخشی سازمان بهزیستی از افزایش مستمری ها در دو نوبت خبرداد و گفت: امسال مددجویان شاهد افزایش از دو منبع خواهند بود بخش اول که مربوط به بودجه های جاری سازمان بهزیستی است اعمال شده است.

به گزارش ایران سپید از فروردین ماه سال جاری تماسها و پیامکها بسیاری برای آگاهی از زمان و میزان افزایش مستمری ها به روزنامه ارسال شد. مددجویان هموار در انتظار خبری از نحوی افزایش مستمری ها در سال جدید بودند. پیگیری های تحریریه هم آغاز شد تا بتوانیم خبری از این افزایش ها را به سمع و نظر مخاطبانمان برسانیم.

ماه ها پشت سرهم میگذشت اما هنوز مشخص نبود افزایش مستمری برای سال 98 چند در صد اعمال میشود و آیا با وجود کمبود بودجه اصلاً این مهم محقق خواهد شد تا اینکه محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه در صفحه توییتراش نوشت: «خبر خوب اینکه از همین ماه مستمری خانوارهای تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) با 20 درصد افزایش پرداخت خواهد شد.»

وحید قبادی دانا، رئیس سازمان بهزیستی کشور نیز ضمن تایید خبر افزایش 20 درصدی مستمری مددجویان این سازمان گفت: «از شهریور مستمری مددجویان افزایش خواهد یافت.» موعد پرداخت مستمری های شهرویور فرا رسید گلایه ها، از افزایش 10 هزار تومانی مستمری ها حکایت میکرد. افزایش 20 درصدی مستمری ها فقط بر روی 53 هزار تومانی اعمال شد که از بودجه مستقیم خود سازمان بهزیستی پرداخت میشود.

دریافتی  یک نفر مستمری بگیر از 53 هزار تومان به 63 هزار تومان افزایش پیدا کرده بود. ما نیز برای پیگیری این موضوع با محمد نفریه معاونت توانبخشی سازمان بهزیستی کل کشور به گفتگو پرداختیم تا بدانیم آیا برای سال جاری مددجویان فقط همین افزایش  10 هزار تومانی را شاهد خواهد بود؟ و اینکه مابه تفاوت ماه های گذشته چه زمانی به حسابشان واریز خواهد شد؟

وی در پاسخ به این سوالها بیان کرد:« مستمری مددجویان در دو قسمت پرداخت خواهد شد. قسمت اول از بودجه های جاری سازمان و بخش دوم از محل هدفمندی یارانه ها خواهد بود. آنچه که اکنون محقق شده است بخش اول یعنی محل بودجه های جاری سازمان بهزیستی است. ریاست سازمان بهزیستی در تلاش است که افزایش مستمری در بخش دوم هم به زودی اعمال شود. » وی ادامه داد: «سهم پرداختی از بودجه جاری سازمان بسیار اندک است و زمانی افزایش چشمگیری را شاهد خواهیم بود که افزایش در بخش سازمان هدفمندی یارانه ها  صورت گیرد. 20 درصد سهم سازمان پردخت شده است و بودجه افزایش 20 درصدی از محل هدفمندی ها نیز تأمین شده است و منتظر شیوه نامه اجرای آن هستیم.»

معاونت توانبخشی سازمان بهزیستی در پایان صحبتهایش با اشاره به تأمین بودجه برای پرداخت مابه التفاوت ماه های گذشته هم گفت: «برای پرداخت ماه های که افزایش مستمری را نداشتیم منتظر تأمین بودجه از سوی دولت هستیم به محض واریز شدن این مبلغ به سازمان بهزیستی افزایش ماه های گذشته نیز به حساب مددجویان واریز خواهد شد.»

 

محمد نفریه
  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
مهدی ضیایی فر 1398/7/13 - 17:37
rateup0
ratedown0
پاسخ
comment کاش این رو هم بپرسید بلاخره آیا مستمری بگیرانی که فقط افزایش مستمری یعنی 108000 تومن میگیرند آیا این 53000 یا 63000 تومن رو هم میگیرند یا نه؟
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *